Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 10
(Read 67201 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Svoboda
29.01.2007 at 22:32:25
 
zdi se mi, da je svoboda uma (torej svoboda izbire/odločitve/čustvovanja/dejanja...ergo svoboda v strukturi, substanci in manifestaciji) edino stanje duha/vrednota, ki se jo da precej natančno zaznat/določit/ovrednotit. zdi se mi sorazmerna s kvaliteto vseh ostalih vrednot/občutkov kot npr. srečo/zadovoljstvom/ljubeznijo/zaupanjem/spoštovanjem... izraža/določa kvaliteto bivanja in sobivanja
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #1 - 30.01.2007 at 08:57:12
 
ixtlan wrote on 29.01.2007 at 22:32:25:
zdi se mi, da je svoboda uma (torej svoboda izbire/odločitve/čustvovanja/dejanja...ergo svoboda v strukturi, substanci in manifestaciji) edino stanje duha/vrednota, ki se jo da precej natančno zaznat/določit/ovrednotit. zdi se mi sorazmerna s kvaliteto vseh ostalih vrednot/občutkov kot npr. srečo/zadovoljstvom/ljubeznijo/zaupanjem/spoštovanjem... izraža/določa kvaliteto bivanja in sobivanja


Evo še ne prosti radikal, ki bi se pustu ujet orbito okrog gravitacijskega jedra liberalne svobodne izbire...  Grin Smiley

Samo je jeba v tem, da je s svobodo tako, da je  prava vrednota le   takrat, ko je ogrožena. Iz tega hitr rata pogled na svobodo kot boj in ne kot na srečno stanje, srečo  se enači z zmago proti nevobodi, poraz s srečo ob žrtvovanju za svobodo, kavliteto bivanja z neomejenim  širjenjm polja svobodne izbire... Zmatrani od nikol končanega boja za svobodo začnemo jemat svobodo kot neke vrste obosojenost, kot neke vrste stanje, ki povzorča samo muko in od katre bi se človk najraje osvobodu... Borba za osvoboditev  od česrakoli  se konča z osvoboditvijo od  svobode same, zato je (po sartru)  tista  prava svoboda, ki prinaša zadovoljstvo/srečo, ne svoboda od ampak  le svoboda za...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #2 - 30.01.2007 at 09:26:29
 
titud, govorim iz sebe. moja svoboda ni bila zares nikol ogrožena; še vedno sem imel možnost izbire, kolikor sem se je pač zavedal, zato moje "postavljanje na pedestal" le-te, po tvoji teoriji, v mojem primeru ne more izhajat iz njene ogroženosti. ne borim se za osvoboditev, ampak se osvobajam brez borbe. sartru je bilo samo malo dolgčas...

so mi znane opazke v stilu: "želel sem si svobode, sedaj jo imam. kaj pa naj počnem z vso to svobodo?". to so opazke ljudi brez prave domišljije Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #3 - 30.01.2007 at 10:37:00
 
Vse je odvisn od Boga... kar pa ne izključuje naše osebne svobodne volje/svobode izbire, ker nam je le ta dana od Boga z namenom možnosti ljubezni.

Bolj ko imaš rad Boga, bolj si pomirjen, izpolnjen, osvobojen problemov, skrbi.

Nitai Gaur
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #4 - 30.01.2007 at 10:59:19
 
Quote:
Vse je odvisn od Boga... kar pa ne izključuje naše osebne svobodne volje/svobode izbire, ker nam je le ta dana od Boga z namenom možnosti ljubezni.

Bolj ko imaš rad Boga, bolj si pomirjen, izpolnjen, osvobojen problemov, skrbi.

Nitai Gaur


jojmene, Madan Gopal Das, upam, da zate res funkcionira vse to kar preprodajaš
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #5 - 30.01.2007 at 11:05:09
 
ixtlan wrote on 30.01.2007 at 10:59:19:
Quote:
Vse je odvisn od Boga... kar pa ne izključuje naše osebne svobodne volje/svobode izbire, ker nam je le ta dana od Boga z namenom možnosti ljubezni.

Bolj ko imaš rad Boga, bolj si pomirjen, izpolnjen, osvobojen problemov, skrbi.

Nitai Gaur


jojmene, Madan Gopal Das, upam, da zate res funkcionira vse to kar preprodajaš

funkcionira ja. sej zate tud. tud ti si od Boga, v Bogu in Bog je v teb. rajš k Ga boš imel, bolj boš zadovoljen. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #6 - 30.01.2007 at 11:08:13
 
Quote:
rajš k Ga boš imel, bolj boš zadovoljen. Smiley

niti ni to težko, saj ti je Najdražji in Najbližji.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #7 - 30.01.2007 at 11:35:25
 
"črpat" ljubezen zase iz eksternega vira, pa naj bo to druga oseba ali koncept Boga, ni svoboda, ravno obratno

ti MGD, ljubiš Boga, da bo on ljubil tebe. bolj ko ljubiš Boga, bolj si predstavljaš, da on ljubi tebe. kar si predstavljaš, to je zate resnično, na nivoju občutkov... čemu ne bi ljubil rajši kar direktno samega sebe? ljubezen do sebe lahko čutiš brez strahu, pričakovanj, "pogojenosti", če hočeš, k vem, da je to tvoja priljubljena beseda...saj je kvaliteta ljubezni kot jo lahko občutiš (ali izžarevaš) pogojena s kvaliteto ljubezni do samega sebe

Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Svoboda
Reply #8 - 30.01.2007 at 11:50:48
 
Nobena vere ne osvobaja, ravno obratno zasužnuje. Okupira misli in telo, pa naj bo še nevem kako popolna v svoji ideji ali miselnosti. Biti odvisen od vere, je zame isto kot biti nesvoboden. Pripadati nekemu idealu je isto. Kaj potem?
Biti neodvisen od vseh teorij, filozofij in miselnosti. Biti sam svoj v vsakem pogledu in prepričanju.
Zame osebno svoboda pomeni, da imam vedno možnost izbire, tako kot piše Ixtlan. Vedno in povsod. Neodvisno od drugih se lahko odločim za kar koli, grem kamorkoli in počnem kar koli.Tega si ne dovolim niti vzeti, niti deliti z bilokom. Sem potem svobodna?
Žal v danšnjih časih je to sila težko. Potem se lahko sestrelim ednino na drug planet, al kaj? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #9 - 30.01.2007 at 11:52:14
 
ixtlan wrote on 30.01.2007 at 11:35:25:
"črpat" ljubezen zase iz eksternega vira, pa naj bo to druga oseba ali koncept Boga, ni svoboda, ravno obratno

svoboda brez ljubezni je neprijetna.

drgač pa sem jaz resničen, Bog je resničen in najin odnos je resničen. tud ti si od tega istega enega Boga in tud vajin odnos je resničen. prav tako med mano in tabo.  

Quote:
ti MGD, ljubiš Boga, da bo on ljubil tebe. bolj ko ljubiš Boga, bolj si predstavljaš, da on ljubi tebe. kar si predstavljaš, to je zate resnično, na nivoju občutkov... čemu ne bi ljubil rajši kar direktno samega sebe? ljubezen do sebe lahko čutiš brez strahu, pričakovanj, "pogojenosti", če hočeš, k vem, da je to tvoja priljubljena beseda...saj je kvaliteta ljubezni kot jo lahko občutiš (ali izžarevaš) pogojena s kvaliteto ljubezni do samega sebe

imeti sebe rad zame pomen, da si hočeš dobro. v svoje (in tud tvoje) najvišje dobro je, da ljubiš Boga in posledično vsa druga živa bitja v odnosu do Njega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #10 - 30.01.2007 at 11:53:37
 
Donna wrote on 30.01.2007 at 11:50:48:
Nobena vere ne osvobaja, ravno obratno zasužnuje. Okupira misli in telo, pa naj bo še nevem kako popolna v svoji ideji ali miselnosti. Biti odvisen od vere, je zame isto kot biti nesvoboden. Pripadati nekemu idealu je isto. Kaj potem?
Biti neodvisen od vseh teorij, filozofij in miselnosti. Biti sam svoj v vsakem pogledu in prepričanju.
Zame osebno svoboda pomeni, da imam vedno možnost izbire, tako kot piše Ixtlan. Vedno in povsod. Neodvisno od drugih se lahko odločim za kar koli, grem kamorkoli in počnem kar koli.Tega si ne dovolim niti vzeti, niti deliti z bilokom. Sem potem svobodna?
Žal v danšnjih časih je to sila težko. Potem se lahko sestrelim ednino na drug planet, al kaj? Grin

ti si odvisna od Boga, v vseh pogledih, vedno in povsod. bolj ko imaš rada Boga, bolj si pomirjena, izpolnjena.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #11 - 30.01.2007 at 12:25:31
 
Quote:
ti si odvisna od Boga, v vseh pogledih, vedno in povsod. bolj ko imaš rada Boga, bolj si pomirjena, izpolnjena.


grožnje, obljube, obljube... Roll Eyes
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #12 - 30.01.2007 at 13:11:38
 
ixtlan wrote on 30.01.2007 at 12:25:31:
Quote:
ti si odvisna od Boga, v vseh pogledih, vedno in povsod. bolj ko imaš rada Boga, bolj si pomirjena, izpolnjena.


grožnje, obljube, obljube... Roll Eyes

Smiley

tkole prek interneta me mogoče res mal težje razumeš in jaz tebe. mogoče bi blo po telefonu ali v živo lažje. če te seveda ni strah Smiley

p.s. grozim ti, hočem ti dopovedat, da sem bolj pameten kot ti, da imam jaz prav in ne ti in da pust moje ovčke pri miru, vsaj dokler jih ne izkoristim do konca
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Svoboda
Reply #13 - 30.01.2007 at 13:23:19
 
Quote:
ixtlan wrote on 30.01.2007 at 12:25:31:
Quote:
ti si odvisna od Boga, v vseh pogledih, vedno in povsod. bolj ko imaš rada Boga, bolj si pomirjena, izpolnjena.


grožnje, obljube, obljube... Roll Eyes

Smiley

tkole prek interneta me mogoče res mal težje razumeš in jaz tebe. mogoče bi blo po telefonu ali v živo lažje. če te seveda ni strah Smiley

p.s. grozim ti, hočem ti dopovedat, da sem bolj pameten kot ti, da imam jaz prav in ne ti in da


uff. wow. ne, nisva se razumela.

Quote:
pust moje ovčke pri miru, vsaj dokler jih ne izkoristim do konca



... ...

Huh  Shocked Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Svoboda
Reply #14 - 30.01.2007 at 13:28:34
 
ixtlan wrote on 30.01.2007 at 13:23:19:
Quote:
ixtlan wrote on 30.01.2007 at 12:25:31:
Quote:
ti si odvisna od Boga, v vseh pogledih, vedno in povsod. bolj ko imaš rada Boga, bolj si pomirjena, izpolnjena.


grožnje, obljube, obljube... Roll Eyes

Smiley

tkole prek interneta me mogoče res mal težje razumeš in jaz tebe. mogoče bi blo po telefonu ali v živo lažje. če te seveda ni strah Smiley

p.s. grozim ti, hočem ti dopovedat, da sem bolj pameten kot ti, da imam jaz prav in ne ti in da


uff. wow. ne, nisva se razumela.

Quote:
pust moje ovčke pri miru, vsaj dokler jih ne izkoristim do konca


Shocked

no, če hočeš, prostovoljno, svobodno itd. mi prosim povej česa mojega napisanega nisi razumel oz. s čim točno se ne strinjaš, da lahko poskusim še bolj natančno razložit.

drgač pa pač pust moje ovčke pri miru Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 10