Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9
(Read 63912 times)
ajgor
Ex Member




Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #75 - 16.01.2009 at 16:43:31
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 16:37:14:
Quote:
Ne vem kaj bi rekel. Nimam takšne domišljije in ne verjamem, da kdo ve. Ti veš?

Enega bi označili za modreca, drugega za divjaka.

Koga za modrega in koga za divjaka? In kakšna merila bi imel? Verjetno naučena s ponavljanjem.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #76 - 16.01.2009 at 17:15:28
 
Saj nimamo tako različnih meril. Smiley

Quote:
Verjetno naučena s ponavljanjem.


Vse je naučeno s ponavljanjem. Tudi modrosti in resnice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #77 - 16.01.2009 at 19:42:34
 
Robi wrote on 16.01.2009 at 16:34:54:
V osnovi nam je vsem dan um oz. možgani, ki imajo neke sposobnosti.
Vendar boš brez učenja in tudi ponavljanja težko pokazal kakšno inteligenco in modrost.



Totalno napačno zame-zate sprejemljivo ok. Vidiš še vedno ni modrost urbanega mulca večja od divjaka in ravno tako ni inteligenca današnjega divjaka nižja od učenih mulcev.
Neanderalec je v svojem okolju lahko inteligenten in moder. Ravno tako je homo sapiens sapiens v danih ELEMENTARNIH okoliščinah,tak.

Ne odreja  človek elementarnih danosti (civilizacijskega cikla)
on se življenjsko prilagaja elementarnim danostim EM valovanje-rotacija klima itd.(Zemlje-osončja-galaksije) in jim sledi,da jih spozna in uporabi v prid vesoljnemu življenju. Ti sam ne odrejaš svoj miselni potencial (možgansko prostornino-življenjsko dobo) ti se(človeški genom) prilagajaš elementarnim cikličnim danostim,ker ti te preko EM sile določajo tvoj večno-sedanji življenjski cikel.

Šele ko kot človek spoznaš vesoljno elementarno zakonitost si jo ti sposoben izrabiti sebi in vesoljnemu življenju v prid.
Potrebno je tudi pznati človeški miselni sistem,ki je v bistvu tokokrog samokomunikacije njegove akumulirane in realizirane miselne kapacitete,ki sta večnosedaj v lastnem izmeničnem Elektromagnetnem tokokrogu.

Naš izpobraževalni sistem igra zgolj na realizirane miselne potenciale,ki so sposobni učenja,akumuliranih sploh ni potrebni učiti oni so nosilci spomina našega genoma- našega večno-sedanjega bivanja. Mi teh potencialov sploh ne znamo zbuditi,a se jih da.
Je sedaj spet kaj več jasnega Robi?

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #78 - 17.01.2009 at 08:40:22
 
Potem pa nisi sam sebi avtoriteta ?

Quote:
Vidiš še vedno ni modrost urbanega mulca večja od divjaka in ravno tako ni inteligenca današnjega divjaka nižja od učenih mulcev

To je le teorija, ki pa v praksi pokaže čisto drugačne rezultate.
Živimo sedaj v realnosti.
S to teorijo se lahko le tolažim. Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #79 - 17.01.2009 at 10:22:42
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 08:40:22:
Potem pa nisi sam sebi avtoriteta ?

Quote:
Vidiš še vedno ni modrost urbanega mulca večja od divjaka in ravno tako ni inteligenca današnjega divjaka nižja od učenih mulcev

To je le teorija, ki pa v praksi pokaže čisto drugačne rezultate.
Živimo sedaj v realnosti.
S to teorijo se lahko le tolažim. Smiley


Že tolažba je veliko.

Kaj pa če je naša praksa napačna Robi?

Opazuješ in občutiš jo pa tako vsakodnevno na lastni koži!!!
Če želiš debatirati enakopravno, boš moral malo več iztisniti iz sebe-argumente!!! Apriori biti proti, zame ni argument, Apriori stališče ne potrebuje nič, kot zgolj tvojo odločitev da si proti.Ne mislim nič sabega, samo takšno  je moje vedenje,ki  je moj argument..

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #80 - 17.01.2009 at 10:33:05
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 08:40:22:
Potem pa nisi sam sebi avtoriteta ?

Quote:
Vidiš še vedno ni modrost urbanega mulca večja od divjaka in ravno tako ni inteligenca današnjega divjaka nižja od učenih mulcev

To je le teorija, ki pa v praksi pokaže čisto drugačne rezultate.
Živimo sedaj v realnosti.
S to teorijo se lahko le tolažim. Smiley

Po tvoje je torej modrost odvisna od okoliščin, kjer živiš in življenske situacije. Merilo ti je pa dostop do informacij, da lahko postaneš večji papagaj.

Višek naše inteligence je torej pospeševalnik v Cernu in GPS, da lažje najdeš trgovino, kjer zadovoljiš svoje modre apetite. Res smo inteligentni.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #81 - 17.01.2009 at 10:47:31
 
Quote:
Robi wrote on 17.01.2009 at 08:40:22:
Potem pa nisi sam sebi avtoriteta ?

Quote:
Vidiš še vedno ni modrost urbanega mulca večja od divjaka in ravno tako ni inteligenca današnjega divjaka nižja od učenih mulcev

To je le teorija, ki pa v praksi pokaže čisto drugačne rezultate.
Živimo sedaj v realnosti.
S to teorijo se lahko le tolažim. Smiley

Po tvoje je torej modrost odvisna od okoliščin, kjer živiš in življenske situacije. Merilo ti je pa dostop do informacij, da lahko postaneš večji papagaj.

Višek naše inteligence je torej pospeševalnik v Cernu in GPS, da lažje najdeš trgovino, kjer zadovoljiš svoje modre apetite. Res smo inteligentni.

Lp,Igor


Pred dvema mesecema sem na tem forumu povedal:Pospeševalnik v Cernu je totalna znanstvena in finančna polomija EU.Pahorju sem napisal,da je to vržen denar skozi okno.Še dober,da R Slovenija kot država ne vlaga denarja v ta zasran projekt.  Ni problem ugotoviti kako nastajajo gravitoni, problem bo kako lahko gravitoni izgubijo maso in gravitacijsko polje!!!!! Ti kekci to nikoli ne bodo spoznali. Že Hawking jim je napovedal polomijo.
GPS sem pa naredil že leta 88, pa so mi ga Italijani drpnili-pokopirali in na drugem koncu sveta ven dali.Načrte zanj imam še danes.
Robi da boš vedel inteligenco posameznika določa v osnovi naš možganski volumen,(trenutno 1200-1800 ml)zdrav življenjski duh,EM magnetna frekvenca letnega časa galaksije in naša spominska EM koda shranjena v našem genomu.
Dejavnikov je več in so širši kot jih mi razlagamo!!!! Sprijazniti
se z obstoječim stanjem je nemogoče,ker naša bit hoče spoznati vesoljno resnico.

Lp Alojz Cool Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #82 - 17.01.2009 at 11:07:55
 
Quote:
Robi wrote on 17.01.2009 at 08:40:22:
Potem pa nisi sam sebi avtoriteta ?

Quote:
Vidiš še vedno ni modrost urbanega mulca večja od divjaka in ravno tako ni inteligenca današnjega divjaka nižja od učenih mulcev

To je le teorija, ki pa v praksi pokaže čisto drugačne rezultate.
Živimo sedaj v realnosti.
S to teorijo se lahko le tolažim. Smiley

Po tvoje je torej modrost odvisna od okoliščin, kjer živiš in življenske situacije. Merilo ti je pa dostop do informacij, da lahko postaneš večji papagaj.

Višek naše inteligence je torej pospeševalnik v Cernu in GPS, da lažje najdeš trgovino, kjer zadovoljiš svoje modre apetite. Res smo inteligentni.

Lp,Igor

Točno.

Takšne so družbene vrednote. Smiley

Vendar zame osebno to ni neka vrednota.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #83 - 17.01.2009 at 11:11:03
 
Quote:
Robi da boš vedel inteligenco posameznika določa v osnovi naš možganski volumen,(trenutno 1200-1800 ml)zdrav življenjski duh,EM magnetna frekvenca letnega časa galaksije in naša spominska EM koda shranjena v našem genomu.
Dejavnikov je več in so širši kot jih mi razlagamo!!!! Sprijazniti
se z obstoječim stanjem je nemogoče,ker naša bit hoče spoznati vesoljno resnico.

To jaz tudi trdim.
Hkrati pa pravim, da brez treninga možganov, te inteligence ni možno razviti.

Bodo se meni razvile mišice, kot schwarzenegerju, če bom samo ležal in gledal njegove filme ? Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #84 - 17.01.2009 at 11:14:07
 
Točno sem vedel, da se boš skliceval na javno mnenje. Sebe si pa izločil iz njega. Če ne daš veliko na javno mnenje, zakaj ga potem ustvarjaš? Živeti po sistemu, "kaj bodo pa rekli" je popolna neumnost. O tem je ves čas debata, to je življenje iz druge roke.
In to je resnica, spoznanje, da živimo neko tuje privzgojeno življenje.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #85 - 17.01.2009 at 11:19:37
 
Quote:
Že tolažba je veliko.

Kaj pa če je naša praksa napačna Robi?

Opazuješ in občutiš jo pa tako vsakodnevno na lastni koži!!!
Če želiš debatirati enakopravno, boš moral malo več iztisniti iz sebe-argumente!!! Apriori biti proti, zame ni argument, Apriori stališče ne potrebuje nič, kot zgolj tvojo odločitev da si proti.Ne mislim nič sabega, samo takšno  je moje vedenje,ki  je moj argument..


Naša praksa je naša realnost, je resnica, je dejstvo.

Nisem papagaj, da bi verjel v neko teorijo, če te samo življenje ne odraža.
Jaz vidim argumente v vskdanjem življenju. Nekdo drug pač drugače zaznava življenje in sebe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #86 - 17.01.2009 at 11:20:55
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 11:11:03:
Quote:
Robi da boš vedel inteligenco posameznika določa v osnovi naš možganski volumen,(trenutno 1200-1800 ml)zdrav življenjski duh,EM magnetna frekvenca letnega časa galaksije in naša spominska EM koda shranjena v našem genomu.
Dejavnikov je več in so širši kot jih mi razlagamo!!!! Sprijazniti
se z obstoječim stanjem je nemogoče,ker naša bit hoče spoznati vesoljno resnico.

To jaz tudi trdim.
Hkrati pa pravim, da brez treninga možganov, te inteligence ni možno razviti.

Bodo se meni razvile mišice, kot schwarzenegerju, če bom samo ležal in gledal njegove filme ? Grin


Ni potreben trening- potrebno je hotenje-volja spoznati,
kar je že vse v tebi večno-sedaj..Preko te volje, tvoj duh odpre vrata sam, tudi če ležiš.Schwarzneger ni prava primerjava. To je ujetost in z našim duhom nima nič.To je ego trip.
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #87 - 17.01.2009 at 11:22:31
 
Quote:
Točno sem vedel, da se boš skliceval na javno mnenje. Sebe si pa izločil iz njega. Če ne daš veliko na javno mnenje, zakaj ga potem ustvarjaš? Živeti po sistemu, "kaj bodo pa rekli" je popolna neumnost. O tem je ves čas debata, to je življenje iz druge roke.
In to je resnica, spoznanje, da živimo neko tuje privzgojeno življenje.

Lp,Igor

Pa pojdi nag na cesto , da ne boš neumen. Smiley

Seveda živimo neko privzgojeno življenje, tudi jaz.
Ampak moj namen je to ozavestiti. Ne pa bežati v newagerske fore.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Alojz in Sandib
5
*****
Offline

Tao
Posts: 10528

Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #88 - 17.01.2009 at 11:26:58
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 11:22:31:
Quote:
Točno sem vedel, da se boš skliceval na javno mnenje. Sebe si pa izločil iz njega. Če ne daš veliko na javno mnenje, zakaj ga potem ustvarjaš? Živeti po sistemu, "kaj bodo pa rekli" je popolna neumnost. O tem je ves čas debata, to je življenje iz druge roke.
In to je resnica, spoznanje, da živimo neko tuje privzgojeno življenje.

Lp,Igor

Pa pojdi nag na cesto , da ne boš neumen. Smiley

Seveda živimo neko privzgojeno življenje, tudi jaz.
Ampak moj namen je to ozavestiti. Ne pa bežati v newagerske fore.


Če me je volja ne grem samo nag na cesto ,jaz si upam na sredi mesta javno seksati.Sem že probal. Če imaš ti zavore jih nimajo vsi-zato se malo ohladi. Kje ti vidiš newage fore.Newage fore trosiš ti,ker se bojiš iztopiti iz obstoječega zapovedanega papagajskega sistema. To je tisto- iztopiti in to zavestno ----vključujoč posledice iz tega zabarikadiranega moralno neetičnega, licemerskega sistema,ki ti ga narekujejo drugi.Probaj pa boš videl kakšna je tvoja volja menjati sistem. Joka lahko vsak v besedi,kje so dejanja? Naj drugi proba namesto mene, potem bom pa videl-najlažje, pa še brez samo odgovornosti.Robi upri se s svojo voljo sistemu,če ti ni všeč.Jaz to delam ne govorim.

Lp Alojz Cool Cool
Back to top
 

Človek? Vse je pod njegovimi nogami, tudi nebeški prestol!
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Učitelji modrosti vseh kultur sporočajo isto
Reply #89 - 17.01.2009 at 11:28:49
 
Robi wrote on 17.01.2009 at 11:22:31:
Quote:
Točno sem vedel, da se boš skliceval na javno mnenje. Sebe si pa izločil iz njega. Če ne daš veliko na javno mnenje, zakaj ga potem ustvarjaš? Živeti po sistemu, "kaj bodo pa rekli" je popolna neumnost. O tem je ves čas debata, to je življenje iz druge roke.
In to je resnica, spoznanje, da živimo neko tuje privzgojeno življenje.

Lp,Igor

Pa pojdi nag na cesto , da ne boš neumen. Smiley

Seveda živimo neko privzgojeno življenje, tudi jaz.
Ampak moj namen je to ozavestiti. Ne pa bežati v newagerske fore.

Nag na cesto ne grem zaradi drugih, ampak zaradi sebe.
Torej je tvoj namen odvisen od časa. Začel boš jutri ali pa ko bodo ostali tako naredili. Vidim, da si ti v newagu. Govoriš nekaj, delaš drugo.

Lp,Igor
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 4 5 6 7 8 9