Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 42113 times)
Spirit
1
*
Offline

*******
Posts: 13

Re: sant mat
Reply #45 - 08.04.2006 at 22:51:01
 
Pozdravljeni!

Saj po svoje je res moja srčna želja po živi modrosti, svetniku nastala v nenavadnih okoliščinah. Tisti čas sem že nekaj vedel o duhovnosti, zelo so me privlačili religiozni spisi, knjige modrosti, izpovedi o Sai Babi, ... no tko pa sem počasi drsel socialno navzdol in tudi študij ni šel, pa služb ni blo in čustveno čisto na tleh. V stiski sem se za dva dni zvlekel v naravo in tisti čas v sebi bil pravi notranji boj, kaj je smisel, kam zdaj, in na koncu tega sem se odločil za močno prošnjo po živem svetniku, nekaj takega kot je bil Sai Baba mnogim v tistih knjigah. To željo sem samo tistikrat aktiviral in s sčasom v sebi mal pozabil a vendarle mnoga leta spremljal kaj se dogaja na sceni, tri mesece pred iniciacijo sem se pa po branju ene knjige spet odločil za odhod (bil je božič!) v dvodnevni post in večurno meditacijo. Postal sem pozoren na objave v časopisih in na lepem se najdem kar pred množico ljudi v Mariboru. Izrečeni so bili ostri pogoji za Sant Mat, venar me to ni več skrbelo, vedel sem da sem tam kjer moram biti, nisem odstopil kot so mnogi. Od te skupine sem le jaz obstal. Tako je bilo s to željo po duhovni podpori in ni bila glede samorealizacije. Takrat o tem nisem imel dosti pojma. Počasi pa sem doumel, tudi mnogi moji duhovni sopotniki enako, za kaj dejansko gre tu. To je tako kot bi na poti z nogo zadel na nenavaden kamen, ga poberem, počasi čistim do visokega sijaja in zgleda da je to res diamant. Moj notranji diamant! Smiley Moj Učitelj pravi, da se srečamo tudi zaradi naših notranjih želja in da potem pač on aktivira svojo duhovno moč v razrešitev te želje, ker ga to zelo pritegne. To je zdaj zame pravi dobitek! Grin

Po svoje imaš prav glede srčnih želja - jo izrečeš, podzavest pa jo ne pozabi in ko so pogoji izpolnjeni se aktivira. Mnogim je to dobro znano in tako ravnajo. Vsekakor moramo biti pazljivi s temi željami v težkih situacijah. Mislim, da ko smo v stiski nikakor se nima smisla samopomilovati in obtoževati druge, svet za svojo nesrečo. Takrat si dajmo možnost za odpustitev in vzamimimo to izkušnjo v pozitivni luči brez pomilovanja in kritiziranja. Drugače rušimo to vesoljno strukturo že z močjo obsojanja samega sebe ali drugih. Zato modri ljudje pravijo - sprejmite trde življenske izkušnje s hvaležnostjo in ponižnostjo. Prosim vse vas, da zato opustite vsako opravljanje in neresnično kritiko. To je vaša karma in nosite jo pač vedrega ali kislega obraza.

V vsakem primeru se počasi učim/o razlikovati prave in škodljive želje vsi, v ta namen vsakdo v skladu z izkušnami uporabi moč razlikovanja - viveko. Potreba, želja po hrani v normalni količini je brez dvoma prava. Brez tega - le kdo bo potem meditiral ali pa delal? Wink
V zadnjem času imam v svoji okolici dost opravka z bližnjimi in sodelavci, ki imajo prav zanimiv spekter želja, potreb. Naj jih opozorim ali pa to igro le spremljam? Tudi pri sebi opažam učinke na davne želje po pravi, redni službi v smeri svojega poklica, pa po družici, po izdelavi ene enrgetske naprave in zato po vključevanju med različne ljudi. Na meni je le da to dejstvo izrečenih želja pred nekaj leti sprejmem in odigram po najboljših močeh ali pa jo ozavestim v tej meri, da se ji v nadaljnem procesu odpovem, jo izročim od sebe. Vse to je zgleda pravcati karmični proces ko nezavedno aktiviraš, izzivaš vesoljno strukturo. Ali pa verjamete v moč slučaja?

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sant mat
Reply #46 - 09.04.2006 at 20:15:11
 
en_bk wrote on 05.04.2006 at 15:58:18:
Smiley /kje je pa smajli za love?/

predlagi
če ne najdeš nč uporabnega niti kle:
http://www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: sant mat
Reply #47 - 10.04.2006 at 11:25:38
 
Spirit wrote on 08.04.2006 at 22:51:01:
V zadnjem času imam v svoji okolici dost opravka z bližnjimi in sodelavci, ki imajo prav zanimiv spekter želja, potreb. Naj jih opozorim ali pa to igro le spremljam?

Tukej bi se lahko z mgd-jem posvetoval okol tega, kako ljudje reagirajo na opozorila in vmešavanje drugih v njihovo življenje, če jih za pomoč niso naravnost prosili Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Spirit
1
*
Offline

*******
Posts: 13

Re: sant mat
Reply #48 - 10.04.2006 at 23:43:39
 
Zdravo Devi! Wink

Lepo da so pozorna na moje pisanje! Mam še toliko o tem pisati, pa enostavno ni veliko časa. Sem pa zdaj zamislil kaj je s temi željami. Novih ne produciram več, so lahko določeni prebliski, vendar se z razlikovanjem in močjo Imen - simran - odstranjujem to nepotrebno klepetanje uma. To delamo pri nas s ponavljanjem teh Imen in osredotočanjem na tretje oko. Tako se razbije še tako "mučna" skušnjava in tisto kar obstane se v mislih preoblikuje v nekakšno potrebo, ki jo bom pač morali razrešiti ali sprejeti.

Pri ljudeh s katerimi sem v stiku pa je problem, da še sam nimam celovitega in takojšnjega vedenja na tekoče govorenje. Morda se moja zavest "izogiba" temu in si želi le miru in harmonije. Toda realnost je postala prava "zmešnjava" z veliko ovirami v nepostrednem dušnem komuniciranjem in to se učim sprejemati vse to skozi postopno s potrpežljivostjo. Za tisto raven komuniciranja, kjer bi postal bolj zavesten pojavov okrog sebe pa rabim več notranje moči. Do tega nameravam priti z večdnevno meditacijo.

Hvala za tvojo pozornost in naj se MGD vključi v pogovor! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: sant mat
Reply #49 - 11.04.2006 at 11:08:43
 
Jest bi poleg MGD-ja tle za izrazitejšega predstavnika naših sogovornikov, ki so zarad svoje močne izkušnje recimo temo razsvetljenja z uporabo tehnik in praks (duhovnih šol...) izpostavu  tud Stojčija. Podobno kot ti je izhod iz osebne/razvojne  krize najdu/razrešu s pomočjo učitelja in podobno kot ti ima problem tako nedvomno močno in globoko izkušnjo (razvestljenja?) skomunicirat v običajnem svetu oz. normalnem/neposvečenem  okolju. Tud tle gor na tem forumu, ki naj bi bil po defoltu odprt za skomunikacijo izrazito osebnih izkušenj in mejnih/transcedntnih zavesti, ki so po moje  nujen spremljevalec vsake iskrene osebne rasti in razvoja. Vsaj po moje nujen in zato normalen, ne pa  tako izjemen, da bi bi tovrstne izkušnje postale same sebi namen in cilj osebnega razvoja. V tem smislu me transcedenca zanima tud kot izkušnja in me zanima mistično  kot oblika spoznanja in ozaveščenja, zarad tega pa si vsaj pri sebi ne dovolim to  mističnno mistificirat. Jebeno je, da ko želim  druge  opozarjat, da je mistificiranje mistićnega neke vrste osebna patoglogija če že celo socialna, ko gre za religijo,  drugi to občutjo kot moj oseben napad oz. kot obliko nestrpnosti do njihovega posvečenega, jest pa njihovo reakcijo na ta moj napad občutim kot njihov  fanatzem, idelološko indoktrinacijo ali vsaj odzemljenost, ki ji bo nujno sledila boleča prizemljitev.

Spirit, od debate s tabo si res obetam skomunicirat tvojo celostno življensko izkušnjo z mojo, vključno s transcednetnim, a ne samo z njim, ker pri obremenjenosti izključno z njim se komunikacija v takem neposvečnem okolju žal prepogosto prezgodaj onemogoči in uniči ves obojestranski razvojni potencial, zarad katerga se je časovni stiski navkljub  sploh vzpostavla.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: sant mat
Reply #50 - 11.04.2006 at 11:09:03
 
Spirit wrote on 10.04.2006 at 23:43:39:
in naj se MGD vključi v pogovor! Smiley

Evo me.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: sant mat
Reply #51 - 11.04.2006 at 12:18:25
 
dokončno se sebe ne morš spoznat/doživet brez milosti Boga. ta milost Boga sestopi do tebe pod določenimi pogoji. zdej bo en kle reku, ja kako, a ni milost Boga brezpogojna, neomejena? ja, je. a ljubezen hkrati tudi ne pozna prisile. torej polna milost Boga ne bo sestopla do tistega, ki si tega tud sam prostovoljno ne želi. ta želja je spiritualna želja. se je ne da nikol uničit, le preusmerit. če si ne želimo Boga, si bomo želel neki druzga, manj izpolnjujočga.

Absolutne resnice in s tem zadovoljstva, ki nas edino lahko poteši, se ne da dokončno spoznat brez prakticiranja popolne naklonjenosti Bogu, oz. Bhakti joge.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: sant mat
Reply #52 - 12.04.2006 at 10:18:10
 
Spirit wrote on 30.03.2006 at 00:53:02:
Šri Krišna je v Bhagvad Giti nastopil kot učitelj bojevniku Arjuni, vendar je izrekel nekaj kar ga ne postavlja ob bok svetnikom.

očitno je, da ti Bhagavad Gite še nisi prebral, ali pa ne verjameš kar tam notr piše. tvoja nesreča. s tem se prikrajšuješ za blagoslov, ki ga zate hrani Bhagavan Šri Krišna.

Nič ni enakega, kaj šele višjega od Absolutne resnice/Boga Bhagavana Šri Krišne. pravi svetniki, se zavedajo, da so njegovi večni sluge. kar sami izvajajo in kar učijo druge je le večno naklonjeno služenje Šri Krišni.  

Quote:
On v bistvu nastopa kot Avatar, v različnih osebah skozi človeško zgodovino.

Kadar se Šri Krišna pojavi v tem materialnem svetu, iz svoje milosti do pogojenih duš, se pojavi v svoji večni transcendentalni obliki, ki je po Njegovi milosti takrat vidna tudi materialnim očem, a prepoznajo kot Absolutno resnico Ga lahko le tisti, ki so mu naklonjeni. ostali neumni, kot Šri Krišna sam v Giti pravi, ga vidijo kot navadnega človeka iz mesa in krvi. Avatar izhaja iz besede avatirna (sestop, pojava) in se uporablja le za pojavitev Boga v tem materialnem svetu. za ostale navadne pogojene duše se lahko uporablja beseda inkarnacija (in karna, v meso).

Quote:
Tako je deluje tudi Sai Baba in se razglaša že toliko omenjeni Maitreja. Njujno delovanje nas ne more razsvetliti, privesti v naš pravi Dom in zato nista kompetentna Učitelja.

S tem se strinjam. Sai Babo nekateri razglašajo ali pa se celo sam, za Avatarja, a na podlagi špekulativnih Mayavad koncepcij oz. omejenih transcendentalnih izkušenj, a tisti, ki so iskreni, ne bojo nikol prevarani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sant mat
Reply #53 - 12.04.2006 at 15:53:42
 
Quote:
ta želja je spiritualna želja. se je ne da nikol uničit, le preusmerit. če si ne želimo Boga, si bomo želel neki druzga, manj izpolnjujočga.

dobr si reku

namera pomaga ...


Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: sant mat
Reply #54 - 13.04.2006 at 09:21:59
 
gape wrote on 12.04.2006 at 15:53:42:
Quote:
ta želja je spiritualna želja. se je ne da nikol uničit, le preusmerit. če si ne želimo Boga, si bomo želel neki druzga, manj izpolnjujočga.

dobr si reku

namera pomaga ...



namera plus akcija. Boga se ne da dosežt brez njegove privolitve oz. brez Njegove milosti. Da bi mi padle duše lahko pritegnile Njegov blagoslov, Ga mormo v tej zdejšni dobi le iz srca klicat po Njegovem Imenu.

Hare Krišna Hare Krišna Krišna Krišna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare

druge poti ni. obstajajo, a so v tej dobi neuspešne.

Bog je Oseba, Vrhovna večna oseba. Kako bi bil lahko On kej manj kot mi, ki smo večno osebe? Je naša osebnost le začasna iluzija in s tem tudi Božja? odvisn katera. tista, ki je bazirana na materiji (grobi & subtilni) je začasna oz. stalno se spreminjajoča in s tem lahko rečemo, da iluzorna, čeprav je resnična, ni izmišljena.

nityo nityanam cetanas cetananam (Katha Upanishad)

On je Večni med večnimi in Zavestni med zavestnimi

ne splača se na podlagi omejenih čutnih zaznav in omejenega uma/intelekta delat omejene zaključke. s tem se le prikrajšamo. bl se splača sprejet končne zaključke in navodila tistih, ki so realiziral in to nam pomaga, da realiziramo tudi sami.

kdo ma realizacijo? tist k je Srečen (tak, ki nikol ne pade pod vpliv jeze, depresije, strahu, pohlepa, nepoštenosti, nasilja, itd.).

z iskrenostjo ga je treba poiskat. in ko ga že najdeš, čimprej nehat naprej iskat. Wink

Jay Sri Radhe    
Back to top
« Last Edit: 13.04.2006 at 13:06:17 by Madan_Gopal_Das »  
 
IP Logged
 
Spirit
1
*
Offline

*******
Posts: 13

Re: sant mat
Reply #55 - 29.04.2006 at 23:03:12
 
Pozdrav vsem!

Se opravičujem za zastoj v tej temi kako doseči Najvišji cilj - razsvetlitev, samospoznanje. Na te trditve Madan Gopal Dasa sicer najprej nisem imel namena kaj odgovarjati, ker spoštujem vsakogar ki išče, razmišlja o duhovni poti. Za to je potrebno res veliko odrekanja in izpostavljanja v tem svetu, ki je pozabil na lastno Bit in se predaja čutnosti, materializmu. Ne zametujemo materialnega bogastva, toda to je nič v primerjavi z duhovnim bogastvom. Recimo glede izbire glasbene zabave raje izberem par ur meditacije na notranji Zvok kot pa kakšen še tako odmeven koncert. To pa zato ker v meditaciji doživljam neznansko zadovoljstvo in to mi meditacija na notranji Zvok nudi. To ni moč opisati, ker teh zvokov še ni moč v zunanjem svetu "zaigrati" - temu rečemo trancendentalna nebeška glasba - Bani. Enostavno sem po tej meditaciji v tistem stanju ko zmorem vsaj resnično občutiti Ljubezen povsod okrog sebe in se mi enostavno da prepevati, ker ob tem sem resnično nekaj časa srečen. Mislim, da mnogi ta redek občutek poznate. Toda pri eni se zdaj obuja že vsak dan. Kaj pa temu sledi?  Smiley Bomo videli!

Seveda bom odgovoril tudi Madan Gopal Dasu če želi in je pripravljen na razpravo o Giti, Vedah. Gito sem že študiral odavno in mi je bila nekako priprava za duhovno pot. Lahko točno nakažem na pomankljivosti teh verzov in na praznine. Predvsem pa moram poudariti, da je z zapisom na papir ta nebeška pesnitev postala vse manj pristna. O tem se lahko debatira na dolgo, toda razumet je treba da Resnico lahko le izkusimo na različnih nivojih, preverimo vse to v sebi in šele potem to razlagajmo svetu.
Drugače sem veliko pel Hari Krišna, Hari Rama ... , precej tudi Gayatri mantro. Tudi razne mantre s sveto besedo OM, pa AUM, vadil jogo in meditacijo na Soham. Marsikaj od tega sem skusil pa ... sem dobil le malo utehe. Toliko da sem le prilezel do želje po kompententnem Učitelju. Vse tiste metode pa sem odavno pustil in jih smatram nezadostne za dosego samospoznanja.
Bistvo Sant Mata je sprejem iniciacije od sedanjega svetnika - Učitelja, ki je Nad-duša z višjega nivoja od Gospodarja Pravice. Učitelj deluje z zakonom Ljubezni in odpuščanja, Gospodar Pravice pa z zakonom karme. Le kompententen Učitelj lahko za nas s svojim blagoslovom sežge presežno karmo in nas postopoma osvobaja sedanje karme tako da meditiramo na notranjo svetlobo in na notranji Zvok. To nas notranje čisti, prebuja dušo in omogoča odpiranje vibraciji Ljubezni. Zato čutim to kot veliko srečo in sem to pripravljen deliti drugim. Takšna je moja izkušnja.

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Achilcrates
2
**
Offline

divinum est sedare dolorem

Posts: 86

Gender: male
Re: sant mat
Reply #56 - 30.04.2006 at 03:24:05
 
Ojla spirit

Prosim, povej kaj je presezna karma.
Kako nas lahko nekdo drug odresi nas samih?
Zaka se zelis razsvetliti?

Popolnoma "tehnicno" vprasanje...na kaj vezes pozornost skozi dan.

Za odgovore se ti zahvaljujem. Pa zato, da delis iskusnjo tudi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Spirit
1
*
Offline

*******
Posts: 13

Re: sant mat
Reply #57 - 30.04.2006 at 19:58:39
 
Hi Achilcrates!

Zakon Karme je tak: Kar seješ, to boš žel. Zato se ne dajmo slepiti, ker se Bog ne pusti zasmehovati. Karma je posejana z dejanji, izrečenimi besedami in razmišljanjem. Na vse to moramo biti pozorni, ker je vse med sabo prepleteno. Ko si nekaj skozi razmišljanje res zaželimo, to privede skozi komunikacijo do nekega dejanja. Obratno tudi velja, da vse kar se je udejanilo je bilo rezultat delovanja misli - ni njujno da le naših. Undecided

Učitelj Sant Thankar je o tem izrekel:
Karmični zakon zaobjema to celotno vesolje in nas kot ovce pošilja sem in potem tja drugam. Niti trenutek nismo svobodni, nenehno smo pod vplivom karme. Prenašati moramo njene dobre in slabe posledice. Trpimo bolečino, soočamo se s težavami ali pa trenutno uživamo - vse to je rezultat karme. Zato je potrebno razumeti kako deluje karma. Karma nastane samo takrat ko delujemo na ravni uma in intelekta. Toda človek (kot duša) v resnici nima moči delovanja, Bog je tisti, ki vse dela. Šele ko bomo začeli živeti kot duša, bomo spoznali da ne delujemo mi, temveč Bog.
Bog nas uporablja kot orodje. Zaradi svojega Ega pravimo, da smo mi tisti, ki delujemo, toda v resnici smo samo orodje v Njegovih rokah. Ne priznavamo Božje moči, ne vidimo je in je ne čutimo, zato mislimo, da smo mi tisti, ki vse delamo in ne ona. Zaradi nevednosti si kopičimo še več karme. Posledice vseh dejanj, pa naj bodo dobre ali slabe, moramo prenašati sami.

Kako pa preprečimo grmadanje še več karme? Tako dolgo dokler ne presežemo nivoja delovanja uma in da začnemo delovati kot Duša, ki je spoznala Božjo voljo ter uvidela da se preteklost, sedanjost in prihodnost odvijajo po Njegovi volji. Duša se bo takrat zedinila z Njegovo voljo in bo delovala kot Njegov zavestni sodelavec.

Nadaljni povzetek iz govora Sant Thankara:
Kako pa je s karmo, ki smo jo že ustvarili? Ta presežna,"shranjena karma" (Sančit karma) je ogromna in ne vemo koliko vekov bo minilo, kolikokrat se bomo morali roditi, da odplačamo te karmične dolgove. To pomeni, da v tem življenju poravnavamo karmo iz recimo izpred stotih in več življenij. Samo tisti, ki živijo plemenito in delajo dobro imajo karmično breme uravnoteženo in nimajo še večjih dolgov. Toda kdove kakšna usoda jih čaka v naslednjih življenjih. Ta shranjena karma je za vsakogar ogromna in se je ne moremo zavesti v celoti sami od sebe, pa tudi ne izničiti. Šele iniciacija od Učitelja lahko razreši ta ogromen problem. Učitelj kot vseprežemajoča Nad-duša to razreši takole da v času iniciacije z ognjem "Naama" ali Besede sežge celotno shranjeno karmo, ki čaka na izpolnitev in čaka v drugem, kavzalnem nivoju v našem vzročnem telesu.

Učitelj nam pomaga tudi, da se lažje spoprimemo s preostaima dvema vrstami karme: karmo usode (Pralabd karma) in s karmo, ki jo sedaj sejemo (Krijaman karma).
Karmo usode moramo sprejeti in jo prenašati vedrega ali kislega obraza. Smiley V njej je zapisan potek našega sedanjega življenja. Če bi bila ta karma odstranjena, potem bi se naše življenje v trenutku končalo. Učiteljeva milost je v tem, da ublaži moč delovanja te karme in da jo lažje odplačamo z dobrim delom in z meditacijo.
S karmo, ki jo sejemo pa vsi sveti spisi, svetniki in Učitelji pravijo: "Ne delajte slabega! Delajte dobro! Bodite usmiljeni in plemeniti!" Upoštevajte tole, kajti drugače vas čaka še več trpljenja v prihodnjih življenjih. Učitelj je v ta namen nam dal napotke kako naj ravnamo v tej igri življenja in kako naj meditiramo. Vse to, da se trudimo, da ne storimo istih napak vedno znova in da premagamo temeljne slabosti - poželenje, jezo, pohlep, navezanost in egoizem.
Na ta način zmanjšujemo slabo karmo, medtem ko dobro povečujemo. Zavedati se moramo, da je treba plodove posejane karme požeti še v tem življenju. Učitelj postopa z njo na sledeč način: karmo, ki jo danes posejemo, bomo poželi čez tri do pet dni, skupaj z delom karme usode. Ta proces pospešuje ravno meditacija in zavestno dobro delovanje, na koncu tega življenja pa postane karma usode poplačana in karma, ki smo jo sejali sproti poravnana. Ko ni več nobene karme, na tem svetu ne moremo več živeti, niti se ne bomo ponovno rodili v materialno telo. Takrat bomo svobodni in ni več razloga, da bi bili predani Gospodu Sodniku, niti našo dušo ne bo več ujel angel smrti, ker ni več "madeža" na duši. Takrat ta osvobojena duša sije neznansko močno svetlobo in takrat pride ponjo Učitelj, da jo odvede naprej na njenem popotovanju duše vse do pravega doma - Kraljestva Duše. Zato je Učitelj pot in sredstvo za osvoboditev, ni drugega načina kot po Njem doseči iztop iz kolesja Karme v področje čiste sreče.


Tako je v bistvu govoril tudi Jezus Kristus - Jaz sem pot, življenje in cilj. Samo po meni se lahko osvobodite tega sveta. Le jaz imam za vas ključe do Nebeškega Kraljestva.
Zato iščite živega, sedanjega Učitelja, kajti on je sedaj delujoč kot Nad-duša. Samo njega potrebujete za pričetek in mu zvesto sledite.

Učitelj Sant Kirpal je izrekel naslednje o svobodi delovanja in ujetosti v karmo:
Svoboda delovanja in ujetost v karmo sta dve plati stvarnosti v človeku. Samo mehanični in materialni del je tisti, ki je podvržen karmičnim omejitvam. Medtem ko je živeči, nesmrtni Duh v njem ko je usidran v svoji prirojeni Božanski naravi, presega vse in karmično breme se ga ne dotakne.

To tudi pomeni, da dokler se ne spoznamo kot duša v stiku z Božjim duhom, vse dotlej trpimo zaradi raznih omejitev in bolečin. Zato ker smo z dušo pozorni le na nižjo raven stvarstva, zato v sebi doživljamo polno omejitev in bolečih izkušenj. To pa zato, ker je naša najglobja Bit - Božanski duh - speč in še nima nobene besede nasproti razumu. Um se lahko posvetnim užitkom odreče le takrat ko doživi neko višje zadovoljstvo, zato svetniki prakticirajo to vrsto meditacije s počelom Božanskega Zvoka - Naam. Zatopljen v ta Zvočni tok se Um umika iz materialnega sveta in okuša transcendentalno izkušnjo, ki je prijetna, vseprežemajoča in odpira vrata v Božje Kraljestvo v nas samih.

S prakticiranjem meditacije na Zvok in Svetlobo nas posvetni užitki vse manj mamijo, postanemo notranje ravnodušni do sveta, a vendarle pozitivnega vedenja. Tako smo bolj varni, da ne zgrešimo še več neumnosti in tako proizvedemo še več karme. To sam ne jemljem kot novo omejitev, ampak kot osvobajanje od starih omejitev. Ravno te stare omejitve, predsodki in želje lahko marsikateremu iskalcu preprečijo napredek v meditaciji. Zato ti obstanejo in se spet začenjajo oklepati starega, se še ne želijo osvoboditi od sebe (ego!) in drugih. Za to Sveto Pot morate biti res pogumni in se soočiti z lastnimi omejitvami, zato predhodne izkušnje z duhovnostjo preko raznih svetih spisov lahko pomagajo to razumeti. Ni pa njujno, dovolj je tudi vera inicanta v Učitelja, upoštevanje Njegovih navodil za življenje in meditacijo. Opažam, da je to povsem dovolj in so mi spisi (Biblija, Gita, ... ) postale odveč, vse to v Biti že vem. To je postalo le branje za Um. V primeru hudih skušnjav pa se oprimemo Petih svetih Imen - Simrana in se osredotočimo na tretje oko. Tako ostanemo notranje uravnovešeni. V bistvu vse to ni tako težko, veliko težje pa je prenašati razne pritiske iz lastnega Uma. Najbolj se moramo spopasti le z lastnimi omejitvami, zato pa izvesti več meditacije in simrana.

Upam, da sem dovolj odgovoril na tvoja vprašanja! Torej!?  Wink

LP!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Achilcrates
2
**
Offline

divinum est sedare dolorem

Posts: 86

Gender: male
Re: sant mat
Reply #58 - 30.04.2006 at 23:01:23
 
HVALA, zelo izcrpno
Back to top
 
 
IP Logged
 
Spirit
1
*
Offline

*******
Posts: 13

Re: sant mat
Reply #59 - 24.05.2006 at 17:28:05
 
Pozdravljeni!

Najprej bi dal obvestilo, da se v Mariboru pripravlja Sant Mat predavanje za vse, ki jih kakorkoli zanima duhovnost in meditacija. Vabljeni so tudi tisti, ki že prakticirajo druge duhovne poti in meditacije, lahko boste postavili najrazličnejša vprašanja in spoznali kaj novega. Skratka vabljeni vsi! Torej:

Sant Baljit Singh
Meditacija na notranjo Svetlobo in Zvok

Predavanje bo četrtek, 25. maja ob 19. uri (vstop prost), predavatelj prof. Zoran Jevtić (predstavnik Učitelja in Sant Mata)
Duhovno središče Šambala, Koroška c. 99, Maribor
- do stavbe pridete, če greste od Glavnega trga proti cesti za Dravograd ali pa od Koroškega mosta proti centru Maribora. Omenjena stavba z novejšim prizidkom je na strani ceste, ki gleda proti reki Dravi. Vstopite skozi vrata, ki bodo imela na sebi plakat za predavanje.

Naslednje predavanje bo torek, 30. maja v Ljubljani na Bežigradu, Vojkova ul. 1 - to so prostori Mestne Občine Ljubljana - mestna četrt Bežigrad, stopite do konca hodnika in po stopnicah dol v kletno sobo.

Uradno vabilo: http://www.pozitivke.net/calendar_event.php?eid=20060524084854921

Vstopite brez kakršnikoli obvez!
---------------------------------------------

Na nekaj temeljnih vprašanj bom sam odgovoril!

Kaj je Sant Mat?
To je praktična duhovna pot, ki človeku omogoča spoznati sebe kot Dušo in pot po kateri najde Boga. Bistvo te Poti je kompetentni živeči Učitelj (Sat Guru) in vsakodnevna meditacija na notranjo Svetlobo in Zvok. Za resnično samospoznanje, spoznanje Boga in vstopa v višje duhovne ravni potrebujete ustrezno metodo meditacije in pravo duhovno vodstvo. Naučite se vstopiti v ta ozka duhovna vrata ko se osvobodite lastnih omejitev in si nabrati duhovno bogastvo, s tem notranjo moč in modrost.

Kaj je kompetentni Učitelj?
Učitelj je v sebi s pomočjo prejšnjega Učitelja prišel v trajen stik z najvišjo ravnijo zavesti, ki jo imenujemo Bog. Od Njega dobiva moč in pooblastilo, da kot duhovni Učitelj pomaga človeštvu. On ima moč, da vzpostavi zavestno povezavo med indvidualno dušo in Bogom. Učitelj prebudi spečo dušo v nas, ki je prekrita z vtisi uma in materije in ji daje izkustvo Božje moči, ki se razodeva skozi notranjo Svetlobo in notranji Zvok. ta vpostavitev notranjega stika se imenuje iniciacija, kjer dobite na prvi meditaciji prva notranja izkustva. Z vsakodnevno meditacijo in ob upoštevanju nekaterih njujnih navodil za skladno življenje (vegetarijanstvo, brez opojnih snovi, izogibanje nasilju, pošteno služenje, brez okultizma, ...) se ta duhovne izkušnje vztrajno razvijejo, dokler ne vzpostavimo zavesten notrabji kontakt z nad-dušo Učitelja. Za predane meditante se lahko ta kontakt vzpostavi prej kot v šestih mesecih. Danajšnji živeči Učitelj je Sant Baljit Singh, ki je to nalogo prevzel marca 2005.

Kako začeti na tej Poti?
Najprej se bodoči učenec zaveda oz. najde Učitelja, Sat Guruja (resnični Učitelj), potem se mora udeležiti njegovega satsanga (druženje z Resnico) in se dodobroma seznani s to Potjo. Preden dobi iniciacijo, naj bo učenec dovolj pripravljen za začetek potovanja po tej Poti. Naše izkustvo je, da je ravno začetek najpomembnejši za duhovni razvoj skozi to meditacijo. Le kaj pomaga iniciantu še tako bleščeče prvo duhovno izkustvo, ko pa ne najde dovoj volje in časa za meditacijo. Biti morate res željni meditacije, kajti le v teh trenutkih lahko najdemo vseprežemajočo harmonijo in srečo. Nato pa jo zavedajoč, da je to v nas samih, lažje delimo okrog sebe. Modrost in Ljubezen namreč. Začetnik te duhovne poti mora torej: najti Učitelja, se udeležiti njegovih satsangov, se dobroma seznaniti s Potjo in zavestno vstopiti v stik z notranjim Zvokom (iniciacija in redna meditacija). Začetno obdobje za uvajanje v Sveto Pot je predpisana na tri mesece, zajema pa nekaj pogojev in dodeli se vsakemu mentorska pomoč. Dobite ustrezne infromacije (brošure satsangov) in kolikor se da redno obiskujete videosatsange v izbranih krajih za satsang.

Sicer tu ni nobene prisile, nobeden od članov ne bo striktno preverjal če spolnjujete pogoje in tudi ničesar se ne zaračunava. Mero si boste morali sami prislužiti in kdor bo prestal tri mesece uvajanja, ta bo že moral vedeti kaj je potrebno za uspešno prakticiranje meditacije. Ta meditacija in pot je enako na voljo ne glede na materialno bogastvo. Tu gre za duhovno druženje in za duhovne odnose. Stroške za potovanja pokrivate sami, kupujete brošure po stroškovni ceni, najem prostorov za satsange pa se pokrivajo s prostovoljnimi prispevki. Učitelj za iniciacijo ne potrebuje vašega denarja, On je posvetno služenje opravil in sedaj je v duhovni službi. Torej če ste iskreni in željni duhovne poti, potem prisrčno vabljeni! Wink

Spletna stran Sant Mata: www.santmat.net

LP!
Back to top
« Last Edit: 24.05.2006 at 22:02:40 by Spirit »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5