Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 5
(Read 41986 times)
meggy
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

sant mat
14.03.2006 at 10:41:19
 
Ojla,

mene pa zanima, ce kdo kaj ve, kje zdaj poteka sant mat meditacija oz. iniciacija v to meditacijo. Do novembra je bila objavljena v koledarju dogodkov (Mediatacija na notranjo svetlobo in notranji zvok). Me pa zares zanima, zato bi prosila, ce mi zna kdo kaj povedati.

Hvala,

prijeten dan,

Tashy
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajin(Guest)
Guest




Re: sant mat
Reply #1 - 18.03.2006 at 21:13:51
 
POzdravljena, pojdi in vidi.

Prakticiram  to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
meggy
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Re: sant mat
Reply #2 - 20.03.2006 at 14:01:43
 
ja, ma mene zanima, če to še organizirajo enkrat mesečno (zadnji torek), saj v koledarju dogodkov Pozitivk od novembra nc vec ne pise.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Spirit(Guest)
Guest




Re: sant mat
Reply #3 - 20.03.2006 at 21:29:15
 

Hi, meggy!

Te zanima kako je z iniciacijami! Hmm, trenutno je mali predah dokler se Učitelj ne odloči kako naprej v vseh misijonih. Po zadnjih infromacijah predstavnikov pa velja, da se novi kandidati pred iniciacijo preizkusijo. Na preizkušnji so njihovo zanimanje, načela prehrane in etičnega življenja. Sedaj to ne bo več tolikšen dar mar. Vsi novi kandidati bodo morali vedeti o tej temi, Poti, imeti dovolj predanosti, da bodo to zanesljivo redno meditirali. Samo tako bodo lahko v sebi preizkusili kaj ponuja naš Učitelj.
Preveč volje in časa je izgubljenih za neresne iniciante. Saj so občasno tudi padci, le kje jih ni. Toda če je novopečeni iskalec duha blefer (oprostite izrazu) in ni kot duhovni bojevnik, potem to ne bo več šlo. To pot najbolje razumejo tisti, ki se že vidijo kot duše in so zelo ambiciozni glede "Kam gremo?".

Ako imaš res željo za to Pot, potem pa se pogovorimo.

LP! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
meggy
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Re: sant mat
Reply #4 - 28.03.2006 at 09:53:10
 
Ojla,

za to pot sm slisala ze pred vec kot pol leta, pa me je zacelo zanimat in sem obiskala njihovo spletno stran. Kolega, ki me je seznanil s tem mi je priporocil knjigo Pot mojstrov preden grem kaj takega poizkusit. Se pa seveda z njim in z vami strinjam, da se moram o tem najprej dobro seznaniti, ceprav sem imela namen septembra v Jezolo (kjer je blo to srecanje z uciteljem). Kolkor to poznam, se zdi zanimiva pot,...

LP Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Spirit
1
*
Offline

*******
Posts: 13

Re: sant mat
Reply #5 - 29.03.2006 at 02:30:53
 
Zdravo!

Seveda se o tej Poti pri nas lahko zdaj že temeljito poučiš, v ta namen so v različnih krajih odprta vrata za vse tiste, ki ji to zanima. Vidim, da te res zanima duhovnost, potem kar pridi v torek ali v petek v Lj, Vojkova 1 (spodnji prostori) pred 19. uro in tam ti bodo ponudili dobrodošlico. Lahko si boš tudi ogledala prevedene satsange Učiteljev in dobila koristne brošure. Zelo dobro, da k temu pristopaš previdno in z resnim namenom. To je zelo pomembno in morda boš toliko bolj cenila dar iniciacije. Zdaj smo dobili navodila kako z novimi člani. No ti bodo vsaj tri mesece lahko obiskovali naša predavanja in po prvem obisku se lahko odločijo, da pristopijo v to pripravniško obdobje. V tem času se lahko dobro podučijo o vsem kar jih zanima. Imamo dovolj gradiva in na voljo smo pred in po satsangu za vprašanja, vsak pa dobi tudi nekakšnega mentorja, izkušenega člana za nadaljna vprašanja in podporo. Vse to je prav gotovo koristno za nove člane, saj se doslej večina v prvem obdobju iskala prave odgovore preden je sploh resno meditirala.

Tudi pri meni je bilo tako, izgubil sem prve štiri pet mesece glede meditacije, dokler me ni podžgal ta lanski retreat v Jesolu. Žal bi lahko v teh prvih mesecih bil deležen večje podpore v meditaciji, prav gotovo bi bile duhovne izkušnje večje. Meni sedaj po vseh križih in težavah ni žal za to Pot, ker ko sem se srečal s pogledam Učitelja sem se začel zavedati, da sem končno prišel do konca vsem ... kako naj temu že rečem ... iluzijam, životarjenju. Bilo je kot bi srečal davnega dobrega Prijatelja, počutil sem se resnično blagoslovljenega in srečnejšega. Sedaj uživam v meditaciji in upam da se z Njim srečam na notranjem duhovnem področju, da me odpelje gor v resnični Dom. Gor pojdem, ko se osvobodim in razrešim raznih odvisnosti, razvad, poželenj, jeze in egoizma. To je resnična borba s samim umskim ustrojem, programom v sebi. Sedaj vidim ,da mi gre mnogo bolje v življenju. Marsikaj se mi je razrešilo in postavilo na "pravo" mesto, samo zato ker sem "popustil" v sebi in sprejel vse brezpogojno. Zdaj vem kaj je občutek sreče, ki prihaja od zadovoljne duše. Meditacija je pravi užitek za našo dušo, brez dvoma lahko to potrdim.

Meggy, želim ti najbolje kar sam poznam in sem izkusil. Naj te zunanji vtisi ne preslepijo in če res veš kaj v sebi iščeš, potem se pripravi in podaj na to Pot. Prav gotovo boš imela tudi še priložnost za srečanje z Učiteljem v naslednjem letu. Besede bodo tedaj odveč in vse kar bo veljalo, bo notranja izkušnja. Kako se boš odločila?

LP! Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
meggy
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Re: sant mat
Reply #6 - 29.03.2006 at 07:11:20
 
res je kar ste rekli, res sem malo previdna, ker se sprasujem, ce to ni kaksna "sekta", razne misli se mi podijo po glavi. Sem sicer verna, verjamem v Boga (krscanska vera), imam vse zakramente do birme, vendar v cerkev hodim zares poredko, ker se mi pojavljajo dvomi in vprasanja. Zato je mogoce tak dvom v meni, ali je prav da se odlocim za drugo pot. Pa se nekaj? Z razvadami in drogami nimam tezav, ne kadim, ne pijem alkohola ze kar nekaj cajta, se ne drogiram,... Je pa vprasljivo vegeterjanstvo, se poskusila biti brez mesa 14 dni, pa sem dobila obcutek, da mi manjka energija, pa tudi vitamin (B12), ki ga meso vsebuje, je bistvenega pomena za telo in ga nikjer ne dobis Undecided

Rada bi meditirala, ker si moram "pocistiti duso" se iz otrostva, veliko se je nabralo  Shocked

Hvala vam za vse napotke. Res sem vam hvalezna.

Zelim vam soncek v srcku, vendar dvomim, da ga nimate stalno v sebi;)
Back to top
 
 
IP Logged
 
MGD(Guest)
Guest




Re: sant mat
Reply #7 - 29.03.2006 at 11:21:39
 
meggy wrote on 29.03.2006 at 07:11:20:
res je kar ste rekli, res sem malo previdna, ker se sprasujem, ce to ni kaksna "sekta", razne misli se mi podijo po glavi. Sem sicer verna, verjamem v Boga (krscanska vera), imam vse zakramente do birme, vendar v cerkev hodim zares poredko, ker se mi pojavljajo dvomi in vprasanja. Zato je mogoce tak dvom v meni, ali je prav da se odlocim za drugo pot. Pa se nekaj? Z razvadami in drogami nimam tezav, ne kadim, ne pijem alkohola ze kar nekaj cajta, se ne drogiram,... Je pa vprasljivo vegeterjanstvo, se poskusila biti brez mesa 14 dni, pa sem dobila obcutek, da mi manjka energija, pa tudi vitamin (B12), ki ga meso vsebuje, je bistvenega pomena za telo in ga nikjer ne dobis Undecided

Rada bi meditirala, ker si moram "pocistiti duso" se iz otrostva, veliko se je nabralo  Shocked

Hvala vam za vse napotke. Res sem vam hvalezna.

Zelim vam soncek v srcku, vendar dvomim, da ga nimate stalno v sebi;)

Z jedenjem mesa si zelo "mažeš" dušo, zarad česa moraš kasneje tud trpet posledice. Boljš je, da se naučiš pravilnega vegetarijanskega prehranjevanja in, da začneš meditirati na Boga. Ko se ta po svoji volji in tvoji iskreni molitvi pojavi v tvojem srcu, odstrani vse nečistoče (in s tem probleme) in tudi da pravo zadovoljstvo.

če te zanima kaj več, lahko obiščeš ta Forum
Back to top
 
 
IP Logged
 
meggy
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Re: sant mat
Reply #8 - 29.03.2006 at 13:17:21
 
A zdej pa se Šri Krišna Smiley

To mi je pa od vedno zvenelo tako čudno, ne vem zakaj. Spomnim se jo ze od otroštva oz. rane mladosti (15 let), ko so na raznih praznikih na trgu igrali njihove pesmi in so mi starsi rekli, tega se pa pazi, da ne zaides v kaksno sekto. To je v meni ostalo do sedaj,...

LP
Back to top
 
 
IP Logged
 
MGD(Guest)
Guest




Re: sant mat
Reply #9 - 29.03.2006 at 13:21:27
 
meggy wrote on 29.03.2006 at 13:17:21:
A zdej pa se Šri Krišna Smiley

To mi je pa od vedno zvenelo tako čudno, ne vem zakaj. Spomnim se jo ze od otroštva oz. rane mladosti (15 let), ko so na raznih praznikih na trgu igrali njihove pesmi in so mi starsi rekli, tega se pa pazi, da ne zaides v kaksno sekto. To je v meni ostalo do sedaj,...

LP

Smiley

Šri Krišna je moški.

Back to top
 
 
IP Logged
 
meggy
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Re: sant mat
Reply #10 - 29.03.2006 at 13:39:37
 
ja, pa sej človek je človek, ne moremo zdej ločevati na ženske in moške. Če je človek dober, ni važno kaj je. A ni res Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
MGD(Guest)
Guest




Re: sant mat
Reply #11 - 29.03.2006 at 13:47:15
 
meggy wrote on 29.03.2006 at 13:39:37:
ja, pa sej človek je človek, ne moremo zdej ločevati na ženske in moške. Če je človek dober, ni važno kaj je. A ni res Smiley

ženska lahko rodi, moški ne more. torej je razlika.

Šri Krišna ni navadn smrtnik, človk, ampak večni Bog sam. Je Absolutni (edini) moški, v smislu, da je edini Uživalec in edini Gospodar, vsi ostali smo Njegovi večni sluge, oz. v tem smislu ženske.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Spirit
1
*
Offline

*******
Posts: 13

Re: sant mat
Reply #12 - 30.03.2006 at 00:53:02
 
Pozdravljena MGD in meggy!

Oprostita, da sem zaradi terenskega dela zamudil začetek debate o vegetarijanstvu in ... Šri Krišni Smiley.

Glede prehranjevanja z mesom, klanjem živali lahko poudarim le svojo izkušnjo. Že kot 9-10 letni otrok sem začutil zakol oslička v naši reji kot hud notranji udarec. Občutek je bil res grozljiv - v sebi sem se res zagrozil in šel čimdlje stran, hrane oz. mesa pa se takrat nisem dotaknil, sploh pa nisem pojedel nič od tega oslička, tolikšen odpor sem imel ko sem to doživel, čeprav sem takrat že malo mesa jedel, več pa presne hrane. Fora je v tem, da sem/smo tega rjavkastega oslička imeli res radi, bil je tako prikupen in ne kaj posebno trmasti. Njegova nasilna smrt se me je res dotaknila, tega ne pozabim in od tedaj točno vem, da je ubijanje žival kot ubijanje naše ljubezni do vsega živega. In z rednim jedenjem res postaneš bolj notranje otopel, sploh se ne moreš začutiti v dno duše. Takšna je bila moja izkušnja v naslednjih letih, dokler nisem videl klavnice, prebral ovržene trditve o njujnosti mesa v prehrani in se pričel postiti. Tako sem spet dobil več notranjega občutka. Tu sploh ne gre za kazensko zapoved, ampak za priporočilo v naše dobro, za čistost naše duše. Pa tudi za pošteno in iskreno ljubezen do življenja, kar mesojedec ne more ponuditi povsem. Učitelj nas želi na notranjem potovanju podpreti in blagosloviti. Toda tega ne bo mogel če bomo imeli "mlinski kamen" okrog vratu. Le še globje bomo potonili v tem oceanu preužitkov, v tem bo užival le naš um, ne pa telo in duša. Telo samo se ne meni za te "znanstvene" trditve o vitaminih, pa o beljakovinah, ... njemu morate dati čisto hrano iz okolice, čisto vodo in dovolj počitka pa bo se samo pobralo, izvilo iz muk. Tada tolikooo ljudi tega ne razume več in se pehajo, naslajajo za prazne, domišljave užitke, ki bolj pozunanjeni. To niso naši resnični, notranji občutki v katerih predvsem sodeluja naša duša. Tako sem to izkusil in pot Sant Mat temelji na notranji izkušnji. Le da je začetniku do tega težko priti ker je tako obremenjen z celo zbirko egoističnih prepričanj. V tej duhovni praksi se naučiš opustiti te notranja prepričanja in se potrudiš iskati prave odgovore. Šele ko v sebi ovržeš neko prepričanje, potem si lahko postaviš vprašanje in tvoja notranjost ti bo odgovorila do tiste stopnje kolikor si sposoben.
O potrebnosti mesa pa tudi moja izkušnja - delam v gradbeništvu, večinoma zelo težavna dela, na velikih višinah, pogosto 12 ur ali več za povprečno plačo, veliko potujem, v vseh vremenskih razmerah, se normalno prehranjujem, ne preveč a vendar raznoliko, včasih kakšen dan samo sokove, pa sem še vedno vegetarijanec in mesa sploh ne pogrešam več. Teorije o potrebnosti velikih količin beljakovin so pri meni padle. V krvi je akumulirano ogromno beljakovin in je tudi 40 dnevni post bistveno ne zmanjša. Sicer pa poskusite meso brez teh maskirnih začimb pa se lahko takoj prepričate o užitnosti, dobrem okusu tako cenjenega mesa. Sadje pa ni treba začiniti, kajne? Kdo potemtakem nas zavaja? Kdo je to v nas samih in zunaj nas samih? Odprite že svoje notranje oči!

Šri Krišna je v Bhagvad Giti nastopil kot učitelj bojevniku Arjuni, vendar je izrekel nekaj kar ga ne postavlja ob bok svetnikom. On v bistvu nastopa kot Avatar, v različnih osebah skozi človeško zgodovino. On izboljšuje in vnaša novo harmonijo na naš planet ko ljudje duhovno pademo. Uči tudi umetnost predanosti Bogu in ljubezni. Tako je deluje tudi Sai Baba in se razglaša že toliko omenjeni Maitreja. Njujno delovanje nas ne more razsvetliti, privesti v naš pravi Dom in zato nista kompetentna Učitelja. V vsem imata vlogo uravnoteženja dobrega napram zlu. V bistvu ga vidimo tako, onadva nas na notranji poti ne zanimata kaj dosti, nas zanima le ta Učitelj, ki prinaša več in trajnešo rešitev. Morda se ne bi strinjali z gornjimi trditvami, jaz se jih trudim bolj izkusiti in potem bom videl kaj je res in kaj ne. Učenje Sant Mata o notranjem Zvoku in notranji Svetlobi pa po moji izkušji drži in deluje. Teh izkušenj nima smisla opisovati zato, ker bo vsak imel itak svojo melodijo in svojstvena videnja.

Se opravičujem za dolge sestavke, vendar skušam nadoknaditi nekaj več odgovorov. Ponujam vam le praktične odgovore na vprašanja, toliko da o tem ne filozofiram. Sicer pa me sodelavci, večina prijateljev in družina sprejemata takšnega kot sem in ne komplicirajo. Hvala Bogu! Le zakaj bi, ko tudi njim gre na bolje? Cheesy

LP in uživajte v pomladi! Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
meggy
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 11

Re: sant mat
Reply #13 - 30.03.2006 at 07:19:33
 
Jutro Spirit,


vi ste pa dolgo v noc pokoncu? Smiley Od kje vam toliko energije? Ma saj lahko sklepam.

Ja hvala za tako izcrpne odgovore, me pa se vedno zanima ta pot Smiley Moram rect, da sem se glih ta vikend pogovarjala z dolgoletnim prijateljem iz nasega kraja (sicer ni vegeterjanec) pa mi je povedal podobno zgodbo kot vi. Sej ne morem verjet. Govoru je, kako so za njegovo hiso, ko je bil se majhen, zaklali (dobesedno) eno mickeno ovcko. Ma kako je to jokalo Cry. V bistvu so ji prerezali vrat in pustili, da ji kri lije in pocasi pocasi umira. Groza! Kar srh me je spreletel. Ti da za misliti.

Vas je pa lepo brat, ko podajate svoje videnje. Me spominjate na Sreckota, kateri me je prvi seznanil s to potjo. Pozitiven clovek, res. Poznam ga sice ze dve leti, ma konkretno o tem sva se zacela pogovarjat lani poleti, ko sva bila sodelavca. Najprej me je zanimala meditacija, katero so mi priporocali kolegi (lani spomladi) in poteka v Italiji po 1 teden (za zacetnike). Pa sem imela pomisleke, ker nisem bila navajena 1 teden samo meditirati in sem se bala, da bi mi prej skodovalo kot koristilo.(www.dhamma.org). Pa sem se o tem pogovorila s Sreckotom,... in tako se je zacelo,...

Verjamem, da rabis dosti let, da prides na cisto s samim seboj. Sicer pa je vse odvisno, kako globoko si zabredel mogoce ze v otrostvu in kaksen "strup" nosis v sebi.

Prijeten delovni dan,

pozdravcek Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: sant mat
Reply #14 - 30.03.2006 at 20:14:11
 
meggy wrote on 29.03.2006 at 07:11:20:
Je pa vprasljivo vegeterjanstvo, se poskusila biti brez mesa 14 dni, pa sem dobila obcutek, da mi manjka energija, pa tudi vitamin (B12), ki ga meso vsebuje, je bistvenega pomena za telo in ga nikjer ne dobis

no ja
mi ki smo po dlje časa brez mesa bi ti vedl povedat da je to res bil samo občutek (ki je lažen) in pa vedenje da 'drugje ne moreš dobit vitamina B12'



pred časom smo pa tko pisal:

Meso, mesojedci in naša morala
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1061847334/30#39

Meso, mesojedci in naša morala II.
gape wrote on 31.08.2003 at 13:22:24:
exorcist
[quote author=...*.kolibri.*...  link=1062180746/15#27 date=1062325706]Se opravičujem, ker zgoraj klamfam take norije iz prežvečene zgodovine in poganske navlake, da se meso ne sme jesti. Našla sem si fanta, ki ima rad mlado meso - mene. Zato se vam v naprej opravičujem za moje izpade, ker se sedaj počutim izvrstno.  

Od sedaj naprej sodim človeka le glede na njegov karakter in na to, kar pride iz njegovih ust, ne pa na neke zunanje faktorje, kar poje in moj uklešjen način razmišljanja. Se v naprej vsem še enkrat vsem opravičujem in prosim za razumevanje. Hvala Exo, ti si fan na mestu.  Grin
Wink

ne zlorabljaj foruma [/quote]


Mesojedci le še zgodovina?
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1036740891/0

meso in to
gape wrote on 30.05.2001 at 23:29:46:
če prej ne pa ko bo izbruhnila naslednja nova bolezen zmešanih živali ki si jih gojimo za hrano na preveč industrijski način.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=85/12#12


* off forum links*

Zakaj morajo biti ljudje vegetarijanci (Suma Ching Hai)
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/vegetarij.htm

Kako misliš da pripravijo kravo do tega da jo lahko vsak dan molzejo?
http://kid.kibla.org/~marjan/vegan/mleko.htm

Koraki do zdravja - koraki do ljubezni --- 5. prehrana
http://lkm.fri.uni-lj.si/xaigor/slo/koraki.html


hvala hvala hvala
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 5