Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 24106 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #15 - 18.12.2011 at 14:53:34
 
KAKO (NE)VARNO JE OBVEZNO CEPLJENJE OTROK

Pasti, skrite v injekciji

Mariborski zdravnik, mag. Miloš Židanik: "To je nedemokratičen in diktatorski ukrep države!" - Zakaj je toliko otrok alergičnih na mleko? - Zakaj kljub cepljenju še nobena nalezljiva otroška bolezen ni izkoreninjena?





Zato tudi prihaja do absurdov, da uslužbenka urada za kemikalije pri ministrstvu za zdravje na predavanju laični javnosti prosi za pomoč, da bo dosegla prepoved uporabe rakotvornega umetnega sladila aspartam, ker je ministrstvo zaradi premočnih lobijev brez moči.




Kakšne pomisleke in ugovore imate vi v zvezi z obveznim cepljenjem?

"Mislim, da je obvezno cepljenje nedemokratičen in diktatorski ukrep države. Ko govorimo o obveznem cepljenju otrok, moramo vedeti kar nekaj stvari: kot prvo, da je otrokov imunski sistem takoj po rojstvu povsem nezrel in je že zato po mojem mnenju dobro zavlačevati s cepljenjem vsaj do prvega leta starosti. Kot drugo: običajno mesto srečanja imunskega sistema z različnimi povzročitelji bolezni so nos, žrelo, dihala in prebavila. Na tej frontni črti je imunski sistem najbolj pripravljen na vdore. S cepljenjem vbrizgamo telesu tuje snovi mimo te frontne linije neposredno v telo. In to ne le dele ali omrtvičenega povzročitelja bolezni, proti kateri cepimo, ampak še kup kemikalij, ki so jih uporabili v proizvodnem postopku, in dele živalskih tkiv, kjer so virusi rasli, vendar jih v postopku čiščenja cepiva niso uspeli izločiti iz cepiva. Zakaj je toliko otrok alergičnih na mleko? Zato, ker s cepivi dobimo v telo tudi goveje celice? Ne vem. Vem le, da farmacevtska industrija ne bo financirala raziskave, ki bi lahko ta dva fenomena povezala med seboj. Tako raziskavo bi morala financirati država. Če je to v njenem interesu, prav tako ne vem. Spominjam pa na omenjeno izjavo predstavnice ministrstva za zdravje o nemoči pred lobiji. Naslednji ugovor proti cepljenju prihaja iz sveta statistike: vse otroške nalezljive bolezni so bile v strmem upadu že desetletja pred uvedbo cepljenja. Največji vpliv na upad teh bolezni je imela izgradnja kanalizacije v mestih. Še eden: ozaveščanje glede higiene. Danes potekajo te bolezni blago in so praviloma nenevarne za otroka. V redkih primerih, ko pride do zapletov, medicina praviloma lahko pomaga. Če bi bilo cepljenje res tako učinkovito, teh bolezni sploh ne bi bilo več, ker povzročitelji za svoje razmnoževanje praviloma potrebujejo prenašalce, kar pomeni ljudi. Če so vsi imuni, zanje ni več prostora za preživetje. Vemo pa, da so otroške bolezni še vedno prisotne in da obolevajo tudi otroci, ki so že bili cepljeni. Obolevajo tudi odrasli, ki so bili cepljeni v otroštvu, potek otroške bolezni pa je pri njih še posebej težak. Najboljši primer je tuberkuloza. Leta dolgo smo cepili in delali tuberkulinske teste, tuberkuloza pa je v Sloveniji še vedno prisotna in tam, kjer je revščina, kjer so vlažna stanovanja in alkoholizem, celo v porastu. Prepričan sem, da imata na pojav tuberkuloze več vpliva revščina in alkohol kot cepljenje. Ker se je izkazalo za nesmiselno, so pred leti cepljenje proti tuberkulozi ustavili. Ne razumem pa, zakaj še vedno vztrajajo pri drugih."



Po verodostojnih podatkih je v začetku devetdesetih let prejšnjega stoletja cepljenje proti hepatitisu B v Franciji spremljala močna promocijska kampanja. Cepilo se je več kot dvajset milijonov oseb, v glavnem mladih. Opisi posameznikov, ki so po cepljenju zboleli za multiplo sklerozo in druge avtoimunske bolezni, so omajali zaupanje ljudi, čeprav so poskušali dokazati, da cepljenje ni bilo vzrok nastanka multiple skleroze.



http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/nedeljski/1042424470
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #16 - 19.12.2011 at 17:38:51
 
Kobi ljudje vedeli, koliko gorja so jim vsa cepljenja prinesla v vseh teh letih, ... zares, niti en dohtar nebi ostal več v halji živ  Exclaim Exclaim Exclaim

Ma, saj, počasi se bo to le izvedelo, vendar ... takrat zna biti že prepozno , ...

lp + #
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #17 - 21.12.2011 at 15:11:43
 
res bi redki dohtarji preživel, če bi ljudje vedl resnico

kot ponavadi so vsi proti resnici, ker jim pač laž prinaša večji dobiček
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #18 - 22.12.2011 at 12:38:45
 
Ja in tudi nemalo koga bi pobralo če določenih cepiv nebi bilo .
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #19 - 22.12.2011 at 12:45:19
 
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 12:38:45:
Ja in tudi nemalo koga bi pobralo če določenih cepiv nebi bilo .

mislš al veš?
veš celo da bi jih več pobralo od bolezni ki so jih cepiva preprečla, kot pa jih zdej al u kurcu živi od avtoimunskih bolezni al pa jih je tkoitaq že pobral?

resnica pa biti, da doktorji ne zdravijo ljudi ampak jih vzdržujejo u njihovi bolezni ... resnica biti da doktorjem po večini ne biti v interesu zdravi ljudje, ker potem ne biti biznisa ... sploh pa ne tazga kot je zdej ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #20 - 22.12.2011 at 13:52:22
 
gape wrote on 22.12.2011 at 12:45:19:
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 12:38:45:
Ja in tudi nemalo koga bi pobralo če določenih cepiv nebi bilo .

mislš al veš?
veš celo da bi jih več pobralo od bolezni ki so jih cepiva preprečla, kot pa jih zdej al u kurcu živi od avtoimunskih bolezni al pa jih je tkoitaq že pobral?

resnica pa biti, da doktorji ne zdravijo ljudi ampak jih vzdržujejo u njihovi bolezni ... resnica biti da doktorjem po večini ne biti v interesu zdravi ljudje, ker potem ne biti biznisa ... sploh pa ne tazga kot je zdej ...
Zahojen je izgleda cel sistem mi je treba to pisat sploh ? ni ne . To naj bi blo resno vprašanje mislim ali vem ?več kot očitno cepiva niso samo škodljiva tako kot solata ki jo kupiš v trgovini . Na koga bi rad kazal s prstom če ni nikogar krivit , kaži na pohlep če lahko . Povej zdravniku to kar si meni naslednjič ko greš do njega .
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #21 - 23.12.2011 at 13:51:05
 
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 13:52:22:
gape wrote on 22.12.2011 at 12:45:19:
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 12:38:45:
Ja in tudi nemalo koga bi pobralo če določenih cepiv nebi bilo .

mislš al veš?
veš celo da bi jih več pobralo od bolezni ki so jih cepiva preprečla, kot pa jih zdej al u kurcu živi od avtoimunskih bolezni al pa jih je tkoitaq že pobral?

resnica pa biti, da doktorji ne zdravijo ljudi ampak jih vzdržujejo u njihovi bolezni ... resnica biti da doktorjem po večini ne biti v interesu zdravi ljudje, ker potem ne biti biznisa ... sploh pa ne tazga kot je zdej ...
Zahojen je izgleda cel sistem mi je treba to pisat sploh ? ni ne . To naj bi blo resno vprašanje mislim ali vem ?več kot očitno cepiva niso samo škodljiva tako kot solata ki jo kupiš v trgovini . Na koga bi rad kazal s prstom če ni nikogar krivit , kaži na pohlep če lahko . Povej zdravniku to kar si meni naslednjič ko greš do njega .

ne hodm več  
mam svojo fermo in je čist isto če sm na bolniški al pa ne, glih tko morm delat ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #22 - 23.12.2011 at 17:51:58
 
gape wrote on 23.12.2011 at 13:51:05:
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 13:52:22:
gape wrote on 22.12.2011 at 12:45:19:
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 12:38:45:
Ja in tudi nemalo koga bi pobralo če določenih cepiv nebi bilo .

mislš al veš?
veš celo da bi jih več pobralo od bolezni ki so jih cepiva preprečla, kot pa jih zdej al u kurcu živi od avtoimunskih bolezni al pa jih je tkoitaq že pobral?

resnica pa biti, da doktorji ne zdravijo ljudi ampak jih vzdržujejo u njihovi bolezni ... resnica biti da doktorjem po večini ne biti v interesu zdravi ljudje, ker potem ne biti biznisa ... sploh pa ne tazga kot je zdej ...
Zahojen je izgleda cel sistem mi je treba to pisat sploh ? ni ne . To naj bi blo resno vprašanje mislim ali vem ?več kot očitno cepiva niso samo škodljiva tako kot solata ki jo kupiš v trgovini . Na koga bi rad kazal s prstom če ni nikogar krivit , kaži na pohlep če lahko . Povej zdravniku to kar si meni naslednjič ko greš do njega .

ne hodm več  
mam svojo fermo in je čist isto če sm na bolniški al pa ne, glih tko morm delat ...
Pri meni je tudi isto ja nimam pa firme niti sihta več in nisem bil niti posebej bolan kdaj da bi res rabil zdravnika nazadnje sem bil tam ko sem pregloboko skoknil in tega bo počas deset let .
Vseeno pa dohtarji krpajo pomagajo in marsikaj dobrega znajo , in enkrat ga vsak rabi obiskat kadar zna bit nujno .
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #23 - 24.12.2011 at 10:16:46
 
ego-3p wrote on 23.12.2011 at 17:51:58:
gape wrote on 23.12.2011 at 13:51:05:
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 13:52:22:
gape wrote on 22.12.2011 at 12:45:19:
ego-3p wrote on 22.12.2011 at 12:38:45:
Ja in tudi nemalo koga bi pobralo če določenih cepiv nebi bilo .

mislš al veš?
veš celo da bi jih več pobralo od bolezni ki so jih cepiva preprečla, kot pa jih zdej al u kurcu živi od avtoimunskih bolezni al pa jih je tkoitaq že pobral?

resnica pa biti, da doktorji ne zdravijo ljudi ampak jih vzdržujejo u njihovi bolezni ... resnica biti da doktorjem po večini ne biti v interesu zdravi ljudje, ker potem ne biti biznisa ... sploh pa ne tazga kot je zdej ...
Zahojen je izgleda cel sistem mi je treba to pisat sploh ? ni ne . To naj bi blo resno vprašanje mislim ali vem ?več kot očitno cepiva niso samo škodljiva tako kot solata ki jo kupiš v trgovini . Na koga bi rad kazal s prstom če ni nikogar krivit , kaži na pohlep če lahko . Povej zdravniku to kar si meni naslednjič ko greš do njega .

ne hodm več  
mam svojo fermo in je čist isto če sm na bolniški al pa ne, glih tko morm delat ...
Pri meni je tudi isto ja nimam pa firme niti sihta več in nisem bil niti posebej bolan kdaj da bi res rabil zdravnika nazadnje sem bil tam ko sem pregloboko skoknil in tega bo počas deset let .
Vseeno pa dohtarji krpajo pomagajo in marsikaj dobrega znajo , in enkrat ga vsak rabi obiskat kadar zna bit nujno .

marsikaj znajo, nč ne rečem, zašit, odrezat pa še velik tega
zravljenje pa jim je deleč ... zlo deleč ... jest še nism vidu da bi kdo bil plačan od tega kolk ljudi pozdravi ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
ego-3p
5
*****
Offline


Posts: 1399

Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #24 - 24.12.2011 at 11:32:43
 
Normalno , zdravljenje se dogaja , dohtar samo pomaga .
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: cepljenje je neučinkovito in nevarno
Reply #25 - 24.09.2013 at 11:06:08
 
Quote:
Zdravstveno stanje nevakcinisane dece (necepljenih otrok)

Podaci su upoređivani sa podacima studije koju je sproveo Institut Robert Koch od maja 2003. godine do maja 2006. godine u ukupno 167 gradova sa 17 641 ispitanikom.

Studiju je finansiralo Savezno ministarstvo za zdravlje i Savezno ministarstvo za obrazovanje i istraživanje.

Bolesti koje su upoređivane:

1. Astma / obstruktivni bronhitis
2. Polenska groznica
3. Neurodermititis
4. Alergije
5. Skolioza
6. Herpes
7. Otits media (upala srednjeg uha)
8. Epilepsija
9. Migrena
10. Oboljenja tiroidne žlezde
11. Diabetes mellitus
12. Hiperaktivnost
Modra barva: cepljeni otroci !
Rdeča barva : necepljeni otroci

...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2