Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 17067 times)
kukica
1
*
Offline

:)
Posts: 39
Ljubljana
Gender: female
Odnos do uradne in alternativne medicine...(prosim
20.02.2006 at 20:06:53
 
Živjo vsem skupaj!

Če ima kdo kakšno minutko časa in idejo, bi prosila za pomoč. Za diplomsko nalogo sem se odločila pisati o alternativni in uradni medicini - nekakšno primerjavo in vprašanje zakonskega sprejetja alternativne medicine. Ne zanimajo pa me toliko teoretični vidiki in razglabljanja, temveč želim izvesti spletno anketo, ker bi rada ugotovila ODNOS PREBIVALCEV SLOVENIJE DO OBEH MEDICIN.

Vključila bom vprašanja, ki se tičejo komunikacije med tistim ki zdravi in bolnikom, medsebojnem zaupanju... Vem, da je še veliko vidikov, ki vplivajo na (ne)sprejemanje ene ali druge medicine, a sem trenutno brez dobrih idej. Na tem mestu zaprošam za pomoč: Kaj bi Tebe zanimalo pri tej temi oz. s katerimi 'pojmi' se srečuješ kadar razmišljaš o kateri od obeh 'medicin'?

Vesela bom kakršnekoli ideje, mnenja, kritike,... skratka kakršenkoli namig s tega področja mi lahko pride prav.

V radovednem pričakovanju...
Urša
Back to top
 

Smiley Kukica Smiley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #1 - 21.02.2006 at 09:03:14
 
po moji izkušnji uradna medicina nima pojma
ne samo to - nima pojma o pojmu

znajo odrezat
znajo pršit

znajo še marsikej druzga ... zdravje to ni ... je 'zdravljenje' ... bolanih
glavno je pa vprašanje zakaj ljudje sploh zbolijo

je pa spodbudno to da se je predsednik začel ukvarjat z ozaveščanjem tega problema

odnos je zihr tak:
se matraš, hodš okol dohtarjev ...
pol greš pa do zdravilcev in oni ti povejo kako in kaj
in pol veš
in ne rbiš bit več bolan

to bo to
ne razmišljam tolk o medicini
razen tega k se čudm kakšne keše mečejo v neke mašine k slabše vidijo kot povprečno prečiščen človek
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
snow
Ex Member




Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #2 - 21.02.2006 at 14:17:44
 
jst pa mislim da oboje mora bit

vsaka stran zna neki kar druga ne zna

Back to top
 
 
IP Logged
 
kukica
1
*
Offline

:)
Posts: 39
Ljubljana
Gender: female
Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #3 - 21.02.2006 at 18:57:30
 
Kaj pa vem. Meni so pomagali že oboji. Zavedam se tudi, da oboji lahko naredijo veliko škode. Verjetno bo res zanimivo zbrati skupaj izkušnje ljudi iz obeh področij zdravljenja. ravno zaradi tega prosim za pomoč, da bom sestavila anketo s čimbolj relevantnimi vprašanji.

lp, Urša
Back to top
 

Smiley Kukica Smiley
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #4 - 21.02.2006 at 20:37:35
 
Quote:
jst pa mislim da oboje mora bit

vsaka stran zna neki kar druga ne zna


kot sm reku
u sestavljanju razfukanga telesa so mojstri
u rezanju odvečnega tkiva isto tako
tud šivanju

ampak ... to niso edini problemi ki pestijo ljudi



kukica wrote on 21.02.2006 at 18:57:30:
prosim za pomoč, da bom sestavila anketo s čimbolj relevantnimi vprašanji.

kako to mislš?
zapiš vprašanja ki jih že maš pripravljena
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Astral
Ex Member




Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #5 - 21.02.2006 at 22:49:41
 
uradna medicina deluje ponavadi takrat ko je dosti krat že prepozno in zdravi bolezen samo,boljše pr alternativni medicini mi je ker deluje tudi preventivno.Tko da sem bolj za alternativno medicino.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kukica
1
*
Offline

:)
Posts: 39
Ljubljana
Gender: female
Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #6 - 22.02.2006 at 14:44:42
 
Konkretnih vprašanj še nimam postavljenih. Bom pa se ukvarjala z vprašanji:
- komunikacije bolnik - zdravnik
- zaupanja
- preventiva / kurativa
- (ne)potrebnost zdravil, operacij

...pa še kakšna ideja bi mi prav prišla.

Hvala vsem, ki mi sporočate vaša mnenja.

lp, urša
Back to top
 

Smiley Kukica Smiley
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #7 - 22.02.2006 at 19:12:27
 

Veliko (bull)šita je pri obeh: jeba je v tem, da sta obe na istem trgu, na trgu bolezni - zato že v osnovi obe največkrat prodajata bolezen, ne pa zdravja.

Tu je uradna medicina nekoliko v prednost, saj deluje na bolj trdnih tleh kot alternativna, še vedno pa ne zdravi nobena medicina sama po sebi temveč zdravnik ali zdravilec - in zagotovo je več slabih zdravilcev in šarlatanov med alternativci saj imajo uradni vseeno hujše pogoje...

Dokler si zdrav je vsaka medicina dobra.


Grin

liter vina na dan odžene dohtarja stran  Grin
(pa smeh je pou zdravja - tadruge pou pa pa zmernost)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Iskalec(Guest)
Guest




Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #8 - 23.02.2006 at 14:33:54
 
Uradna medicina bi najraje prepovedala Alternativo. Če so res tako prepričani, naj uvedejo nadzor. Torej vsak bolnik, ki gre do alternativca, naj gre prej in pozneje mimo uradne medicine in ta naj vodi statistiko uspešnosti alternativne medicine. Če imajo prav, bodo te statistike nekaj pokazale in ljudje ne bodo zapravljali denarja za to. Ali pa nasprotno. Te statistike bi tudi pokazale marsikaj o boleznih, kar sedaj ne vemo.
Moti pa me, da morajo zdravniki, ki se ukvarjajo z alternativo, oddati licenco. Alternativa se mi zdi dosti verjetna (ne bi kar na pamet izključil) vendar alternativci bi telo morali zelo dobro poznati, torej morali bi biti zdravniki. To pa medicina avtomatično izključi.
Moti me preveč zdravil, ko niso potrebna. Naprimer preventiva pred gripo je že potenje, ne pa stalna cepljenja in antibiotiki.
Moti me, da ni nobenih pravih protiargumentov proti zdravilcem, ki nastopajo na TV, naprimer Irmi Bembič. Če imajo toliko proti njej, bi lahko sestavili argumente in povedali, kje se moti, ne pa da samo v ozadju nekaj kritizirajo.
"Pro et Contra" se mi zdi zelo efektiven način pridobivanja mnenj in informiranja laikov, vendar se ga ne poslužujejo.
Pri navadni medicini so včasih pomembna čisto banalna opravila, naprimer tehtanje sladkornega bolnika, a to zdravniki ne opravljajo. Sladkor je zelo odvisen od telesne teže. Pomembna je hrana, nerviranje, a se s tem malo ukvarjajo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
iskalec(Guest)
Guest




Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #9 - 23.02.2006 at 14:36:40
 
Problem pri alternativi so zakonitosti trga in marketing. Ta povzroča nepravilne informacije, odiranje pacientov.
Večje statistično preverjanje bi zmanjšalo to nejasnost, kaj ti zdravilec lahko pomaga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
iskalec(Guest)
Guest




Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #10 - 10.03.2006 at 15:21:20
 
Danes so zelo razvite metode za statistično preverjanje, če je neka stvar prava, ali samo naključna. Možnosti so še neskončne in premalo to preverjamo.
En način preverjanja v veliki množici informacij je tudi, da se več obračamo na bolj trdne vire. Vendar to ne more biti edini način. Zato tudi ni edini način, da samo verjamemo zdravnikom. Končno moramo verjeti tudi sebi.

En način, da bomo preverili, ali je alternativna medicina dobra ali ne, je tudi znanje o osnovah fizike, biologije in psihologije. To so vprašanja, ki so še zelo neraziskana, čeprav mislimo, da je vse jasno.
Ko bomo svetovno več investirali v odgovore na ta vprašanja, bomo tudi prišli do hitrejših odgovorov, ter bo tudi manj dilem, kdo ima prav.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #11 - 11.03.2006 at 11:16:30
 
t wrote on 22.02.2006 at 19:12:27:
Dokler si zdrav je vsaka medicina dobra.

jest mislm da je pa glih kle prednost 'alternativne' medicine
v zgodnjih odkrivanjih napak v delovanju človeka
v odpravljanju bolečine z odpravo vzrokov in ne v tlačenju bolečine in puščanju vzrokom da delajo še naprej svoje delo

čeprov tudi alternativci 'zdravijo' bolane, pa moraš razumet, da velika večina nas zdravilcev se zaveda da ne zdravimo mi ... telo zdravi samo sebe (tudi s pomočjo okolice), mi (okolica - zdravilci) samo omehčamo prepreke pred tem ... če skratim, človeku dokažemo da se lahko telo pozdravi samo ... samo preprečevat mu ne smeš ...

se pravi, čeprov tud alternativci 'zdravijo' bolane, je dejstvo da alternativci znajo odkrit težavo prej, bom reku še preden je treba jo odrezat ...
kirlianova kamera npr ti jo pokaže morje časa preden ti katerakoli druga mašina kej pove o napaki ...
pa jo samo rusi uporabljajo u medicinske namene
pa je mašina
večina ščiščenih vidi precej bolje od te mašine
in če ti le zmoreš upoštevat njih nasvete ne boš bolan!
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #12 - 09.04.2006 at 21:23:06
 
Strinjam se, da se zdravimo sami !! Nihče drug nas ne more pozdraviti. Menim, da te bolezen ne doleti ampak si jo nakoplješ.

Vlogo zdravilcev vidim v supportu uradni medicini, da zapolnijo tisto kar manjka pri zdravniku in sicer več pogovora, več povdarka na lifestylu, več manualnih, energijskih in informacijskih terapij.

Glede metod, do katerih pa zdravilci nimajo dostopa npr. kirurgija/rak/urgentna stanja/življenje ogrožujoča stanja, je pa uradni medicini kapo dol. Uradna medicina zdravi simptomatsko, torej posamezne specialne organske sklope, kurativno in odprava simptomov. Komplementarna medicina oz. tukaj govorimo o alternativni išče vzroke in plus lajša simptome in plus moraš biti voljan nekaj narediti zase apart from sitting on the couch & taking drugs.

Česar je mene strah pri uradni medicini je to, da če preveč sprašuješ si hipohonder in če sploh dobiš kakšen odgovor je to največkrat: vzrok bolezni ni znan, zdravi pa se s temi in temi zdravili. To mi nekako ni prepričljivo in potem, če ti to zadostuje pač slediš vsem tem kakršnimkoli že invazivnim in radikalnim metodam, če pa ti to ne zadostuje in se sprašuješ o vzroku pa zakaj in zakaj, potem iščeš seveda drugje. Potem je pa spet zgodba odvisna od tebe in tvojih prepričanj, ali potem spet slepo verjameš v neke zaščite ipd. in na ta način financiraš ...

Na koncu zgodbe moraš ugotovit, da si sam odgovoren tako za svoje zdravje kot način zdravljenja. Sam.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #13 - 10.04.2006 at 12:25:44
 
So začeli pripravljati zakon, da se bodo lahko tudi zdravniki posluževali alternativnih metod pri zdravljenju bolnikov. Poleg tega bodo uredili status zdravilcev, da bo to uradno priznano in da ne bo toliko samooklicanih zdravilcev kolikor jih ej trenutno. To se mi zdi dobro in je velik korak naprej pri teh zadevah.  Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Odnos do uradne in alternativne medicine...(pr
Reply #14 - 11.04.2006 at 21:27:29
 
Quote:
So začeli pripravljati zakon, da se bodo lahko tudi zdravniki posluževali alternativnih metod pri zdravljenju bolnikov. Poleg tega bodo uredili status zdravilcev, da bo to uradno priznano in da ne bo toliko samooklicanih zdravilcev kolikor jih ej trenutno. To se mi zdi dobro in je velik korak naprej pri teh zadevah.  Smiley



Licence za zdravilce?

To bo pa ziher RKC prevzela - najprej bodo nad kandidata zdravilca spustili svojega uradnega izganjalca, potem bo moral pa še par čudežev narest  Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3