Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 14428 times)
xyx
Guest




Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #15 - 27.12.2005 at 15:43:30
 
Kaj zdaj se je kofetek že ohladil ali sta postala že popolnoma zasvojena s kofetki, da ni nekih rezultatov? Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #16 - 03.01.2006 at 15:43:46
 
Tole bo čist mim teme...pa vseeno. Sem se zadnjič pogovarjala s kolegi o zasvojenosti s kavo pa sem ugotovila, da skoraj nihče ne dojema tiste 'nujne potrebe' po kavi kot zasvojenost. Zame je to isto kot čiki, alkohol, sladkarije itd. Isti model (zasvojenosti), druga droga...
Btw, bolj kot skodelica kave vas zjutraj prebudi sveže iztisnjeni sadni sok (najbolje jaboljčni ali pomarančni). Wink
Me pa nekaj bega...Nekje berem, da kava vsebuje ful toksinov, nekje berem, da je celo koristna...Včasih sem prav jezna na medije, ker človek sploh več ne ve, kakšno sliko si naj ustvari o določeni zadevi... Angry
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #17 - 03.01.2006 at 15:47:52
 
picola wrote on 03.01.2006 at 15:43:46:
Tole bo čist mim teme...pa vseeno. Sem se zadnjič pogovarjala s kolegi o zasvojenosti s kavo pa sem ugotovila, da skoraj nihče ne dojema tiste 'nujne potrebe' po kavi kot zasvojenost. (



O ja. Jaz jo dojemam. Nikoli nisem pila kave, letos pa sem si na jesenskem oddihu v družbi tapravih kofetarjev vsako jutro privoščila tisto "tri v enem" nescafejevo zadevo.
Ne me vprašati, kakšne muke sem doživljala po prihodu domov. Dvotedenski eksperiment se je razvil v totalno odvisnost, katere sem se rešila šele ob precej našponani samodisciplini.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #18 - 03.01.2006 at 20:17:32
 
Ok, nisem imela v mislih glih tako močne odvisnosti... Wink
Jst sem sicer občutila abstinenčno krizo, ko sem nehala pit kavo, sam tako kritično pa res ni blo...
Še vedno obstaja vprašanje al je kava škodljiva al koristna...?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #19 - 08.01.2006 at 09:55:56
 
Smo pred kratkim dobil v službi en avtomat za kafe. Do zdej s(m)o ga sami skuhal, turško kavo pa to... In moram rečt, da mi ni čist nč všeč. Zdej so kar naenkrat ratale potrebe po plastičnih lončkih in žličkah pa po kavnih tabletah, zavitih vsaka v svoj ovoj pa cukru v vrečkicah...Bljak! Eno samo onesnaževanje! Undecided Sad Angry
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #20 - 08.01.2006 at 11:58:20
 
turška rules
Grin

mi smo u fermi mel zihr že 4 različne avtomate ... dons si tisti k kavo pijemo, kuhamo turško ...
(fora je u stroških - 'kuhinjca' JE strošek Wink )
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #21 - 08.01.2006 at 12:24:44
 
Pri nas imamo čajno kuhinjo v vsakem primeru-z ali brez kave, ker je namenjena predvsem drugim in ne nam-osebju.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #22 - 08.01.2006 at 12:55:22
 
Ob vsakem merjenju krvnega pritiska mi hoče zdravnik predpisat tablete za višanje pritiska. Ker se na splošno ogibam kakršnemukoli jemanju tablet, moram potem obljubit, da bom spila vsaj 3 skodelice turšek kave na dan (plus da se bom redno gibala).

Pri ljudeh z izredno nizkim krvnim pritiskom je namreč nevarno, da kar na lepem skup padejo, dogajajo pa se jim "vrtoglavice" ob nenadnem vstajanju - sploh pri slabem vremenu. Kava pri teh ljudeh lajša tovrstne neprijetnosti.

Po drugi strani pa lahko kava pri neketerih ljudeh dejansko pozroča "odvisnost", napetost, živčnost, spodbuja stres in anksioznost.

Kot zanimivost ... kofein je sredstvo, ki blaži glavobole. Kofein v aspirinu, lekadolu oz. panadolu je "odgovoren", da nas neha boleti glava.

Grin Vsekakor pa ima tablet manjši učinek pri  zafiksanih  Grin kofetrajih.

Torej ...  kava ima blažilne učinke na nekatere simptome, ni pa "zdrava" na način, kot je "zdravo" redno uživanje sadja.

Ravnajte po pameti in poslušajte kaj vam pravi vaše telo.

Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #23 - 08.01.2006 at 13:24:38
 
Pritisk se da po mojem vedenju dvignit tut brez poživil, veliko bolj naravno in zdravo (ne me zdej ganjat s katreimi zelišči konkretno, se pal hko pozanimam(oziroma se bom, ker me je v tem trenutku začelo zanimat... Wink)). Pa šport je tut ena varianta. Sicer pa kolikor sem jaz obveščena, kava še bolj niža pritisk, ker je diuretik. Za diuretike pa vemo, da odvajajo vodo iz telesa in posledično nižajo pritisk...
Istega mnenja sem kar se glavobolov tiče...Obstaja n naravnih načinov, kako ublažit glavobol al ga pa odpravit, preventiva je pa itak najboljša. Seveda ne posplošujem in nisem mnenja, da je treba zdej vse tablete vrečt stran, migrena najbrž res ni prijetna zadeva... Sem pa mnenja, da se da velik naredit na preventivi, it v naravo, se nadihat svežga zraka, se mal razgibat in umirit (tole tut spada istočasno v kurativo). Najlažje je vzet tablet in preigravat iste Igre naprej...(govorim za večino ljudi-sicer je pa najbrž tukej na delu tut nevednost in ne samo lenoba)

Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #24 - 08.01.2006 at 14:59:21
 
sinjeoka wrote on 08.01.2006 at 12:55:22:
Kot zanimivost ... kofein je sredstvo, ki blaži glavobole. Kofein v aspirinu, lekadolu oz. panadolu je "odgovoren", da nas neha boleti glava.




Aspirin vsebuje acetilsalicinsko kislino, lekadol pa paracetamol. Nihče od teh ni kofein, niti nobena od teh tablet ne vsebuje kofeina. Vsebuje pa ga Kofetin (mislim, da ga ni več na tržišču, lahko pa da je pod drugim imenom pa jst tega ne vem). A imaš ti druge podatke?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #25 - 08.01.2006 at 15:37:47
 
kava je bojda tudi od narave in prihaja od rastline kavovec, tako da bi jo lahko jemali tako za "naravno" kakor tudi za "zeliščno" "zdravilo"

anyway, kar se aspirina in lekadola tiče je bojda kofein stabilizacijska snov glavne učinkovine, tako vsaj je bilo meni pojasneno (vzamem pa v zakup, da mi je bilo narobe pojasneno)

šport rulz  Grin - ampak je tudi samo blažilo, športniki imajo tudi zelo nizek krvni pritisk in full malo udarcev na minuto (Lance Armstrong konkretno) ...

toda bi odvajanje vode nižalo pritisk pa, prvič slišim ... in so me sama ušesa ...

jemanje tablet v neskončnost ... učinek tablet popusti (sploh velja za analgetike) in je nato reba dozo povečat ali pa spremenit za bolj strupeno

(sicer pa tudi v čokoladi je veliko kofeina, sploh v tačrni  Grin)
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #26 - 09.01.2006 at 16:06:29
 
picola wrote on 08.01.2006 at 14:59:21:
Aspirin vsebuje acetilsalicinsko kislino, lekadol pa paracetamol. Nihče od teh ni kofein, niti nobena od teh tablet ne vsebuje kofeina. Vsebuje pa ga Kofetin (mislim, da ga ni več na tržišču, lahko pa da je pod drugim imenom pa jst tega ne vem). A imaš ti druge podatke?

Coldrex (tisto močno reklamirano čudodelno zdravilo proti gripi in prehladu) vsebuje paracetamol, kofein in pa vitamin C.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #27 - 10.01.2006 at 10:30:35
 
sinjeoka wrote on 08.01.2006 at 15:37:47:
kava je bojda tudi od narave in prihaja od rastline kavovec, tako da bi jo lahko jemali tako za "naravno" kakor tudi za "zeliščno" "zdravilo"

anyway, kar se aspirina in lekadola tiče je bojda kofein stabilizacijska snov glavne učinkovine, tako vsaj je bilo meni pojasneno (vzamem pa v zakup, da mi je bilo narobe pojasneno)

šport rulz  Grin - ampak je tudi samo blažilo, športniki imajo tudi zelo nizek krvni pritisk in full malo udarcev na minuto (Lance Armstrong konkretno) ...

toda bi odvajanje vode nižalo pritisk pa, prvič slišim ... in so me sama ušesa ...

jemanje tablet v neskončnost ... učinek tablet popusti (sploh velja za analgetike) in je nato reba dozo povečat ali pa spremenit za bolj strupeno

(sicer pa tudi v čokoladi je veliko kofeina, sploh v tačrni  Grin)



Ponavadi so vse sestavine napisane na tistem listku zraven tablet...je pa vseeno možno, da je to res. Se bom pozanimala pri kakšnem dohtarju...
Sem vedno misla, da majo športniki fajn pritisk...Kar se pa tiče udarcev na minuto, jih pa ne rabi bit več, ker imajo tako močno srce, da z enim udarcem poženejo po telesu velik več krvi kot pa pri navadnih smrtnikih...
Ja, odvajanje vode niža krvni pritisk...Jst sem bila naučena takole:glavna sestavina krvi je voda.Večji je volumen krvi, večji je pritisk.Pomanjkanje vode povzroči upad krvnega pritiska.to je to.
Kar se pa čokolade tiče...imam pa spet svoje mnenje...Ok, ta temna bi bla še nekako znosna(čeprav tut vsebuje prečiščeni sladkor), drugače se mi pa zdi škodljiva za telo...
Lepo se imej. Smiley

Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #28 - 10.01.2006 at 14:30:18
 
sinjeoka wrote on 08.01.2006 at 15:37:47:
anyway, kar se aspirina in lekadola tiče je bojda kofein stabilizacijska snov glavne učinkovine, tako vsaj je bilo meni pojasneno (vzamem pa v zakup, da mi je bilo narobe pojasneno)



Evo, sem se pozanimala pri farmacevtki in mi je pojasnila takole: Kofein je dodan tabletam ponavadi kot učinkovina, ki ima sinergistično delovanje, kar pomeni, da ojača osnovno učinkovino (se pravi paracetamol al pa acetilsalicilno kislino,itd.). Kot stabilizacijsko sredstvo pa  ga sigurno ni, ker stabilizacijsko sredstvo je v farmacevtski obliki in ima to funkcijo, da je tbl. obstojna, da pod določenimi pogoji razpade v želodcu, itd.
Se pravi, kofein je dodatna učinkovina, ki ojača osnovno delovanje in ne stabilizacijsko sredstvo.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Kako preseci mejo med  kofetki in zvezo?
Reply #29 - 10.01.2006 at 14:39:16
 
sinjeoka wrote on 08.01.2006 at 15:37:47:
kava je bojda tudi od narave in prihaja od rastline kavovec, tako da bi jo lahko jemali tako za "naravno" kakor tudi za "zeliščno" "zdravilo"




Potem bi najbrž bil tut tobak zdrav, ker je tut naraven, če ne bi blo en miljon kemikalij mu dodanih? A je kava 'čista' al ji kej dodajajo? Če je čista, pol pa najbrž res ne more bit tolk škodljiva... Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3