Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 14
(Read 88794 times)
Laila
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Zakaj je moj fant tako ljubosumen?
07.11.2005 at 13:43:19
 
Obcutek mam, da mi ne zaupa, da je bolano ljubosumen na vsakogar razen sebe.. Da me ne razume, da me hoce imet samo za sebe.. Preprosto povedano.. pocutim se, kot da ima skoz roko nad mano.. in me bo pocasi ampak vztrajno zadusil, ce bo slo tako naprej..  Embarrassed

Skupaj sva dobre dve leti (pa tako lepo se je vse zacelo). In od kar sva skupaj me nadzoruje.. Najraje je, da sem samo z njim, da delam vse skupaj z njim.. oz. da delama vse skupaj.. kao.. delama marsikaj skupaj.. se vedno pa pol ostanejo stvari, ki jih jaz zraven tistih se delam sama..

Ne pusti mi kam sami it.. Se npr. ce grem v trgovino.. je nedolgo nazaj bilo tako, da mi je rekel, ce morem it sama v trgovino, ce ne morem pocakat, da bi sla skup.. Pa da sem itak rada, ko je v sluzbi, da lahko pol sama okrog skacem..  Embarrassed

Pa ko mi je npr. kolegica prinesla darilo za rojstni dan, mi je rekel, zakaj mora prit takrat, ko njega ni doma.. In zdaj me je ta kolegica povabla na kavico.. In mi tezi.. Da zakaj bi zdaj medve sle same na kavico.. Da lahko gremo drugic vsi skup.. (ona s fantom in midva) in pa, da je tako ali tako bla pred dobrim mescom pri meni, ko mi je darilo prinesla.. da ce ni blo to dovolj..  Undecided

Vsepovsod hoce bit zraven.. Vse hoce met pod nadzorom.. vse mora bit po njegovem.. najboljse je, ce sem skoz okrog njega.. da se mu posvecam.. delam kaj za njega ali z njim.. se pogovarjam vedno o vsem mogocem.. drugace sem cudna, ker sem tiho.. Ce si zelim kam it.. (beri - sama s kolegico.. ali pa k kaksni kolegici na obisk) to ze ni dobro.. pol se prepirava in prerekava na dolgo in siroko.. mogoce pol kao popusti.. kao.. mi pa rece, da lahko grem.. ampak se bo pol on sel.. pol pa recem npr. da prav.. da naj gre.. ja pol pa to tudi ni vredu.. pol pa mi vrze pod nos, da mi je itak vseeno za njega in da ga nimam nic rada.. Ali pa le naj naredim kaj (ce je kaj takega, da je spet v nasprotju z njegovim), pa da bom vidla kako je to, ko se bo on zacel.. itd itd.. In pa vedno pol besede tako obrne, da izpadem jaz kot krivec za vse slabo.. Aja, pa ne malokrat mi pol na koncu rece tudi, da ce ne vidim kaj delam znjim.. Da ga unicujem ze od vsega zacetka in da ga bom enkrat do konca unicla..  Embarrassed

Ne vem kaj naj naredim.. Ne vem.. ali z mano ni kaj vredu ali... ???

Prosim za kaksen nasvet kako naj resim to.. How can I make it better? Res ne vem kaj naj.. cist sem na tleh.. brez volje, brez vsega..  Undecided

Hvala vsem za kaksen nasvet!

LP,
Laila
Back to top
« Last Edit: 09.11.2005 at 08:38:51 by Laila »  
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Zakaj???
Reply #1 - 07.11.2005 at 14:28:50
 
Laila wrote on 07.11.2005 at 13:43:19:
Aja, pa ne malokrat mi pol na koncu rece tudi, da ce ne vidim kaj delam znjim.. Da ga unicujem ze od vsega zacetka in da ga bom enkrat do konca unicla..  Embarrassed

Ne vem kaj naj naredim.. Ne vem.. ali z mano ni kaj vredu ali... ???

Najbolje, da ga nehaš "uničevati" in da ga pustiš, sicer se ti slabo piše ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Zakaj???
Reply #2 - 07.11.2005 at 14:42:46
 
Draga Laila

Jaz sem samo en bk in mi še samosvetovanje ne gre prav dobro od rok ali jezika, kaj šele da bi svetoval komu drugemu...a če bi bil sam v podobni situaciji, bi si mogoče svetoval nekako vsaj približno takole:
Če bi jo imel rad in bi se mi zdelo, da me ima tudi ona, pa čeprav na svoj izkrivljeni posestni način, bi nama predlagal, da poiščeva vzroke za kar kaj. Recimo, zakaj sva sploh skupaj, kdo je meni vcepil sliko, da je ona prava zame in jaz pravi zanjo. Zakaj me boli njeno ravnanje in zakaj ona tako ravna in zakaj ravnam tako jaz. Ali sem pripravljen spremeniti kaj in ona pravtako? Verjetno še kaj. No in če bi se strinjala, da sva pripravljena storiti kaj, potem bi bilo lažje /mar res?/.
Jaz bi nama priporočil partnersko svetovanje /mal reklame: mirabi je ok/, pa literaturo za začetek /od Hendrixa, ki tko zraven paše, pa Gray, pa Hayevo...pa kolikor hočeš...samo malce pobrskati je potrebno/, pa zavedno delovanje v praksi ves čas.
Proces bi se razvijal verjetno nekako tako; po prvotnem evforičnem / ali malo manj / to je to, bi ugotovila, da ni ravno in takrat je čas za naslednji korak /nova delavnica, knjiga o nečem drugem, novi prijemi/ in tako dalje. Seveda lahko pride do razhoda vmes, ali pa se zveza utrjuje na nekih novih temeljih, pravzaprav zidakih, temelj je tako ali tako ljubezen....dokler naju smrt ne loči ali pač kdo drug.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Zakaj???
Reply #3 - 07.11.2005 at 14:51:05
 
Laila kot prvo, s tabo je vse v redu... in prav, da se sprašuješ in poskušaš spremenit situacijo... ker je nekak, bi človk reku, neugodna ane... zame npr. nikakor ne bi bila sprejemljiva. kar se reševanja tiče... problem z reševanjem težjih situacij je sledeč: med reševanjem, ki lahko uspe ali pa ne uspe, večina čarovnije umre. včasih se je zato bolš kar poslovit. če ti njega uničuješ kot pravi in če on tebe spravlja v obup...naredta si uslugo? pa pejta naprej z življenjem. nima smisla, da si na tleh, brez volje, zapravljaš čas in E

tretja varianta: lahko si vzameš nekaj časa zate; on si ga očitno ne bo hotu, če je tak kontrol frik, ampak izbira je itak tvoja... pa upaš, da se bo medtem kej spremenil. po mojih izkušnjah sicer to nikol še ni obrodil takih sadov k bi si jih človk želu

četrta: čarobni prahec?

morš pa vzet v zakup, da je razmerje zmeraj vzajemno, fifty-fifty in da si ti lih tok odgovorna za situacijo kot on, če ne zarad drugega, že zato ker jo dopuščaš
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #4 - 08.11.2005 at 00:12:27
 
Laila, s takim tipom bi se dal fajn manipulirat, ker je ves prilepljen nate. Stvar je orientacije v tvoji glavi. Ti se počutiš kar malo 'bad' zarad vsega skupi, probi mal eksperimentirat, spremen igro, ti jo skreiraj, ti diktiraj, reč: dons grem ven s tisto žensko sama, pridem domov čez tri ure, moram in želim it sama z njo ven !! Tip se BO prilagodil, ob tem bo zeloooo trpel, upam, da ni nasilen, ampak ti ne moreš seb dovolt, da ti kdorkoli riše meje, do katere črte greš lahko peš, pa da boš še v njegovem vidnem polju, ... to nima prav nobene veze z npr. nekim p a r t n e r s k i m    r a z m e r j e m. to je kt ena obsedenost, kt da se boji ostati sam doma, mogoče ga je strah teme, ... mogoče ima res on neke issues za razrešit, ... če ti je ... lahko prideta temu do dna, ... kdaj so ga pustil samga doma in ga je blo strah ... ampak tuki je bolš najdt professional help. torej, Laila, če te zadeva moti, če te moti, moraš v akcijo. believe me, ni dobr dolg prenašat ... na konc zboliš. bolš je bit inteligenten in se pravočasno prilagodit, it is only one tiny switch in your mind ... nothing more then that. morebiti pa je tudi, oz. zelo verjetno, da tudi ti na tej točki kot si, imaš seveda analogni program, zato si tam, torej te ne želimo prikrajšati za izkušnjo, ti potrebuješ to izkušnjo, že zarad nečesa, and you will get out of it, one way or another. & all the best to you !

Smiley

in ne padej na tiste žrtvovalne fore : kaj mi delaš !!
ej !
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
leonarda
1
*
Offline

vir je v nas
Posts: 47
Ljubljana
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #5 - 08.11.2005 at 09:57:06
 
Jest bi  rekla, da vsi ljudje pridejo v naš lajf z namenom in sicer, da nam pomagajo bolš spoznat sebe.

Pa bi se mi kr hotl zdet, da, če tkole iskreno pogledaš vase, da maš tud ti po svoji notranjosti skrite vzorčke lubosumja, posesivnosti, nezaupanja vase, prelaganje odgovornosti na druge,...

Pa sploh nebi rekla, da gre tuki, al pa kjerkoli, za prov in narobe, ampak preprost za dejstva, k jih lahko, če se tko odločmo, ozavestmo, sprejmemo in spremenimo u kej bl osrečujočga.

In lajf nam skoz ponuja priložnosti za to. Ena ti glihkar dogaja v obliki tvojga fanta, k ti daje prilko, da spoznaš več sebe iz une skrinjce, k si ji dala nalepko - zavrnjeno! nesprejemljivo! - tega ni!

Mogoče je to tud priložnost, da ponovno ovrednotš samo sebe, določš kaj si, kdo si, kok ljubezni si si prpravljena nament, kakšni strahci te siljo v to, ne da deluješ v skladu s svojimi željami, kar ti sproža nezaupanje vse,...

Tko to jest vidm, kot večno šolo, kjer so vsi predmeti podrejeni, oz. namenjeni spoznanju ene same lekcije - lekcije ljubezni.

Pr usakem predmetu pa se mi zdi zlo dobrodošla potrpežljivost, nežnost, razumevanje in sočutje do sebe, ker vse te lastnosti pridejo zlo prov pr soočanju z našimi zavrnjenimi lastnostmi, potlačenimi, neizživetimi čustvi,...

Šolo vidm kot potovanje skozi našo zrmeljsko osebnost (egota) do svojega resničnega bistva, ki je čista, brezpogojna ljubezen.

In neglede kero smer vpišemo, gre na neki točki vedno za predajo ega samemu seb, svojemu bistvu.

In tuki se lohk odločmo, al se hočmo posilt  in je predaja posledica prisile obsodb, strahov in borbe samoega proti samoegu, dokler se ne utrud in se stopi v ljubezni neše biti, al pa tole predajo zastavmo na sprejemanju in ljubezni do sebe in pridemo skoz mal mn poškodovani, pa še, skoz cel proces majo  drugi več od nas in mi od njih

Za kergakol izmed neskončno možnih načinov, pa rabmo ful poguma in moči in na nekih odsekih je naša moč večja od naše zrelosti in to so priložnosti, ki nam jih ponuja lajf, da potrdimo svojo odločitev za ljubezen.

To je ena potka, za ktero vem, da deluje, če se boš odločla prevzet odgovornost za svoj lajf, boš najdla svojo, na kteri bi ti jest svetvala sam to, da se mej rada, ugajaj drugim, ampak le, dokler s tem ugajaš tud seb in verjem, da te bivanje, bog, univerzum... (al pa tist, u kr pač verjameš) vedno podpira, iz preprostga raloga, ker neskončnost brez tebe nebi bla več neskončna   Smiley

Nej vam bo vsak trenutek čudovit
Back to top
 

...iz nič prihajamo in v nič se vračamo...&&...le čemu tak hrup vmes...&&
WWW WWW 268827344  
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Zakaj???
Reply #6 - 08.11.2005 at 10:01:26
 
Laila wrote on 07.11.2005 at 13:43:19:
Zakaj???


Ker si budala.

(malce grobo rečeno, ampak je res)

Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Zakaj???
Reply #7 - 08.11.2005 at 10:07:48
 
X wrote on 08.11.2005 at 10:01:26:
Ker si budala.

(malce grobo rečeno, ampak je res)



Zakaj "je" Laila budala?

(malce hiter (ter od druge osebe) odziv, ampak nalepka kot ta skoraj terja obrazložitev)
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #8 - 08.11.2005 at 10:19:47
 
Quote:
Zakaj "je" Laila budala?

(malce hiter (ter od druge osebe) odziv, ampak nalepka kot ta skoraj terja obrazložitev)


Zakaj le? Mogoče zato, ker se pusti terorizirat, pa se ob tem še sprašuje, ali je kaj narobe z njo? Ja, je narobe, to je narobe, da se pusti terorizirat.


Aja, Leonarda, kaj si pravzaprav hotela povedat? Da je imela srečo, ko ga je srečala, ker se bo boljše spoznala?  ???  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Laila
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 3

Re: Zakaj???
Reply #9 - 08.11.2005 at 11:04:40
 
Hvala vsem za pametne in malo manj pametne odgovore..

Ok, tudi sama vem, da NI PRAV, da se pustim terorizirat!  Angry

Mogoce je blo narobe to, da sem na zacetku zarad roza ocal prevec popuscala in prevec dopuscala.. in nisem vztrajala pri svojem.. in sem pac rekla.. "ma ok sej res ni tolk pomembno, da se sama s kako kolegico dobim.. al pa da grem sama kam" ampak zdaj pa mi gre to ze prekleto na zivce!!! Tako vec ne morem zivet.. zato bom probala stvar najbolje resit..

On je pac mnenja, da ima on prave poglede na VSE stvari.. Kot npr. to, da ce sta dva par, da vse delata skupaj, da imata skupne prijatelje in se samo skupaj druzijo.. Ja jaz pa gledam drugace.. Da mors met tud tu pa tam (saj ne recem zdaj, da bi vsak dan al pa vsak teden skalala okrog s kolegico) tudi "time off" od partnerja.. da se mal za sebe sprostis in kaj pogovoris s kom.. In pol se pa zacne terorr.. Da zakaj mi je to potrebno.. da ce ga nimam nic rada, da mu kazem kolko ga ljubim, ce mam take zelje, da njega itak ne rabim zakaj ga pol sploh mam.. itd.. Meni se to ne zdi ok reakcija.. Meni bi bilo npr. ok, ce recem, da bi rada sla kam s kolegico.. da mi partner rece.. "ok, pa lepo se mej", ne pa da tezi! Grrrrrrr!!!!  Angry Treba stvar resit ja.. bolje zdej, ko se mogoce ni prepozno..

Vem, da ne bo lahko.. (ze ni, ker sma vceraj zacela debato), ampak hocem nek normalen life.. s svobodnim odlocanjem in podpiranjem partnerja.. ne pa takim controllingom..

Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Zakaj???
Reply #10 - 08.11.2005 at 11:12:03
 
komunikacija lahko naredi/reši marsikaj
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #11 - 08.11.2005 at 11:51:19
 
Laila wrote on 08.11.2005 at 11:04:40:
Hvala vsem za pametne in malo manj pametne odgovore..

Ok, tudi sama vem, da NI PRAV, da se pustim terotizirat!  Angry

Veš, torej ne dovoli tega.

Quote:
Mogoce je blo narobe to, da sem na zacetku zarad roza ocal prevec popuscala in prevec dopuscala.. in nisem vztrajala pri svojem.. in sem pac rekla.. "ma ok sej res ni tolk pomembno, da se sama s kako kolegico dobim.. al pa da grem sama kam" ampak zdaj pa mi gre to ze prekleto na zivce!!! Tako vec ne morem zivet.. zato bom probala stvar najbolje resit..

On je pac mnenja, da ima on prave poglede na VSE stvari.. Kot npr. to, da ce sta dva par, da vse delata skupaj, da imata skupne prijatelje in se samo skupaj druzijo.. Ja jaz pa gledam drugace.. Da mors met tud tu pa tam (saj ne recem zdaj, da bi vsak dan al pa vsak teden skalala okrog s kolegico) tudi "time off" od partnerja.. da se mal za sebe sprostis in kaj pogovoris s kom.. In pol se pa zacne terorr.. Da zakaj mi je to potrebno.. da ce ga nimam nic rada, da mu kazem kolko ga ljubim, ce mam take zelje, da njega itak ne rabim zakaj ga pol sploh mam.. itd.. Meni se to ne zdi ok reakcija.. Meni bi bilo npr. ok, ce recem, da bi rada sla kam s kolegico.. da mi partner rece.. "ok, pa lepo mej", ne pa da tezi! Grrrrrrr!!!!  Angry Treba stvar resit ja.. bolje zdej, ko se mogoce ni prepozno..

To je zelo lep in natančen opis manipulatvnih (in nasilnih) moških, ki korak po korak s čustvenim  izsiljevanjem dosežejo zmanjšanje socialnega prostora ženske na minimum. S tem jo povsem onemogočijo, takšna ženska v stiski nima ne prijateljice, ne družine, na katere se lahko obrne. Vse se pa začne s tem, če me imaš rada, boš ....

Quote:
Vem, da ne bo lahko.. (ze ni, ker sma vceraj zacela debato), ampak hocem nek normalen life.. s svobodnim odlocanjem in podpiranjem partnerja.. ne pa takim controllingom..


Veš, kaj hočeš, torej se ne pusti terorizirat in imej normalen life!

Po izkušnjah mnogih žensk obstaja le minimalna možnost, oziroma je potrebno ogromno volje, truda in dela, da se tak moški spremeni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
leonarda
1
*
Offline

vir je v nas
Posts: 47
Ljubljana
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #12 - 08.11.2005 at 12:51:08
 
lola wrote on 08.11.2005 at 10:19:47:
Aja, Leonarda, kaj si pravzaprav hotela povedat? Da je imela srečo, ko ga je srečala, ker se bo boljše spoznala?  ???  



Tle se mi zdi, da sreča la nesreča sploh ni tok pomembna kt to, da prov delč od sebe ne mormo in če ne razrešmo, nas ta ista sreča ponavad spet onesreči v naslednjem odnosu - sam  takrat je težje, pa ne zato, k bi bil lajf žleht, ampak ker smo mi med tem dal že neki čez in dobimo porcijo svoji zrelosti primerno.

In zato jest rajš kr sprot podelujem - včasih pa tud ne - ampak ceh mi ne uide.

Ti dam pa čist za prov, da znotrej svojga lajfa vsak dogaja tko, kot se sam odloč - free will - smo jo dubl z rojstvom  ;)

Nej vam bo vsak trenutek čudovit!
Back to top
 

...iz nič prihajamo in v nič se vračamo...&&...le čemu tak hrup vmes...&&
WWW WWW 268827344  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #13 - 08.11.2005 at 12:59:40
 
leonarda wrote on 08.11.2005 at 12:51:08:
da prov delč od sebe ne mormo in če ne razrešmo, nas ta ista sreča ponavad spet onesreči v naslednjem odnosu - sam  takrat je težje, pa ne zato, k bi bil lajf žleht, ampak ker smo mi med tem dal že neki čez in dobimo porcijo svoji zrelosti primerno.


To imaš zelo prav. Če prvič lekcije ne dojamemo, jo ponavljamo - to je zakaj si določene ženske vedno znova zbirajo nasilneže, alkoholike, ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
leonarda
1
*
Offline

vir je v nas
Posts: 47
Ljubljana
Gender: female
Re: Zakaj???
Reply #14 - 08.11.2005 at 12:59:58
 
...ja svobodna vola ...  tud smajliji jo majo...zgleda... kr ni se hotu gor namalat... Angry

aha zdej se pa je...sm poledala na previewju ... mogoče bi mogla pa drgačnga zbrat ...  Grin
Back to top
 

...iz nič prihajamo in v nič se vračamo...&&...le čemu tak hrup vmes...&&
WWW WWW 268827344  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 14