Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2570 times)
Fred Kremencek
Guest




Izbira borilne veščine
24.09.2005 at 17:14:08
 
Pozdravljeni!

Oktobra se selim iz podezelja v MB, ker grem tja studirat. Ker v mestu nimam enakih pogojev ohranjanja telese kondicije kot na podezelju razmisljam o tem, da bi zacel trenirat eno borilno vescino, vendar se ne morem odlocit za katero. Prebral sem ze veliko topicov o BV (borilnih vescinah), vendar vse govorijo samo o tem, katera je boljsa in podobno, v nobeni pa ni podatkov, ki jih iscem.
Zato se obracam na vas, da mi pomagate z izbiro. V nadaljevanju bom navedel nekaj podatkov, da mi boste lazje pomagali z izbiro.

Po zgradbi sem bolj zilav in suh (kolegi pravijo, da sem zategnjen ko "stara govedna"). Tehtam 63kg in dosegam visino 180cm. Pri BV se mi gre predvsem za kondicijske treninge, potem tehnika (predvsem za obrambo, saj nisem napadalna oseba - spopadu se raje izognem). Iscem predvsem prakticno BV, s poudarkom na tehniki in kondiciji, brez nekih duhovnih vaj. Uporaba kimone mi tudi ni vsec, vendar mislim, da je ta obvezna pri vseh.
Kar se tice tehnike. Raznorazne kate, kot pri karateju odpadejo (se mi ne zdijo prakticne). Tudi judo odpade, saj gre pri njem v kolikor vem predvsem za prijeme, ki pa se mi v silobranu tudi ne zdijo prakticni.
Razmisljam o aikidu, ker je predvsem za samoobrambo, vendar ne vem kako je s kondicijskimi treningi (ce sploh so). Vsec mi je tudi, da nima tekmovanj - ali to pomeni tudi, da pri aikido ni sparinga, saj bi bil to velik minus?
Tudi kickbox in tekwando se mi zdita zanimiva, vendar je tukaj drug problem, namrec, noge imam "zakrnele" (so mocne, ampak niso gibcne) - ali je to ovira? Drugace roke niso problem, te so tako mocne kot gibcne. Kaksna je razlika med kickboxom in tekwando-jem?
Ostalih borilnih vescin ne poznam (vem samo njihova imena), tako da o njih nevem nicesar.

To je to. Upam, da sem navedel dovolj podatkov. Aja, lokacija klubov je tudi pomembna, saj sem v Mariboru za transport odvisen predvsem od svojih nog.

Hvala!
Back to top
 
 
IP Logged
 
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Re: Izbira borilne veščine
Reply #1 - 06.10.2005 at 03:21:40
 
No ne beli si preveč glave! Kot si sam že pogruntov želiš nekaj storiti za sebe ta telo.... najprej glej tvoje zadnje načelo bližina, saj neboš imel ne časa in vol je se vozt 1 uro stran....

Najprej naj omenim, da je vsaka borilna veščina dobra oz najboljša. Ena najpomembnejših stvari je trener oz sensai ki ti podaja znanje druga zelo pomembna stvar na začetku (za povprečne iskalce) pa je primerna skupina.  Svetujem ti da odideš na vse tebi bližne klube in z odprtim srcem poiskusiš saj se od vsake stvari lahko zelo veliko naučiš (prvi trening ali dva morata biti brezplačna) No in glede na zgoraj omenjeno preseješ in se odločiš za tvojo veščino

... pa še nekaj odloči se za eno in jo redno treniraj

Z klubi ti ne morem pomagati saj sem iz gorenjske.

Veliko uspeha pa dobrega treninga ti želim!!!


Lep dan!
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1