Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 7907 times)
Manana
1
*
Offline

Nasmehni se in svet se
bo smejal s tabo!
Posts: 6

Gender: female
Capoeira
23.05.2004 at 12:03:50
 
K vsemu spisku borilnih veščin na tej strani, bi rada dodala še eno, ki sicer ni "ta prava" borilna veščina v stereotipnem pomenu besede, pač pa je neke vrste plesni boj al pa bojni ples.
To je Capoeira, ki je najudarnejša veščina Brazilije.

Capoeiro se po eni strani lahko tretira kot ples ali pa kot borbo. Velikokrat na MTV-ju vidimo kakšne vratolomne akrobatske gibe, ki so včasih podobni break danceu, ampak večina jih izhaja ravno iz Capoeire.
Lahko se jo pa tretira tudi kot borbo, saj so jo razvijali ravno "street fighterji" na ulicah Ria de Janeira in Salvadorja in zna biti zelo agresivna. Umetnost pa je ravno v tem, da je na eni strani lahko nora zabava, hkrati pa je sestavljena iz takih udarcev, da če ne zanš uporabljati pravilnih umikov si lahko krepko polomljen.

Capoeristi pravimo, da ko se znajdeš v rhodi (krogu) s prijateljem, plešeš, ko si znotraj nje s sovražnikom, se boriš. Kakorkoli že, telesa se usklajeno in harmonično gibajo v ritmu glasbe kar daje videz popolnosti v telesni komunikaciji.

Ne bi rada delala reklame ampak enostavno čutila sem se dolžna tej strani dodati še en aspekt telesnega gibanja, ki je vse prej kot zanemarljiv.

Če koga zanima še kaj več: http://www.capoeuropa.com



Back to top
 
 
IP Logged
 
goinup
3
***
Offline

Za nosom...
Posts: 220
Djibuti
Gender: male
Re: Capoeira
Reply #1 - 24.05.2004 at 08:49:31
 
Hm, zanimivo bi bilo videti borbo proti npr. kakšnem Ju-jitsu ali judo mojstru.
Back to top
 

Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.&&Ap,&&G
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Capoeira
Reply #2 - 24.05.2004 at 09:35:05
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Me&MySelf
Guest




Re: Capoeira
Reply #3 - 24.05.2004 at 22:43:22
 
Hmm kolikor sem si slike ogledal, se mi zdi tale Capoiera kar privlačna zadeva ampak tudi zajebana za obvladat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Capoeira
Reply #4 - 24.05.2004 at 23:25:10
 
Manana wrote on 23.05.2004 at 12:03:50:
K vsemu spisku borilnih veščin na tej strani, bi rada dodala še eno, ki sicer ni "ta prava" borilna veščina v stereotipnem pomenu besede, pač pa je neke vrste plesni boj al pa bojni ples.
To je Capoeira, ki je najudarnejša veščina Brazilije.

Capoeiro se po eni strani lahko tretira kot ples ali pa kot borbo. Velikokrat na MTV-ju vidimo kakšne vratolomne akrobatske gibe, ki so včasih podobni break danceu, ampak večina jih izhaja ravno iz Capoeire.
Lahko se jo pa tretira tudi kot borbo, saj so jo razvijali ravno "street fighterji" na ulicah Ria de Janeira in Salvadorja in zna biti zelo agresivna. Umetnost pa je ravno v tem, da je na eni strani lahko nora zabava, hkrati pa je sestavljena iz takih udarcev, da če ne zanš uporabljati pravilnih umikov si lahko krepko polomljen.

Capoeristi pravimo, da ko se znajdeš v rhodi (krogu) s prijateljem, plešeš, ko si znotraj nje s sovražnikom, se boriš. Kakorkoli že, telesa se usklajeno in harmonično gibajo v ritmu glasbe kar daje videz popolnosti v telesni komunikaciji.

Ne bi rada delala reklame ampak enostavno čutila sem se dolžna tej strani dodati še en aspekt telesnega gibanja, ki je vse prej kot zanemarljiv.

Če koga zanima še kaj več: http://www.capoeuropa.com





Ja, to je pravzaprav borilna vescina, niti ne toliko ples. To tehniko so izoblikovali sužnji v Braziliji, gre za krinko, da je ples, v resnici pa je slo za namerno vezbanje v primeru vstaje proti zatiralcem, ce bi se uprli.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Manana
1
*
Offline

Nasmehni se in svet se
bo smejal s tabo!
Posts: 6

Gender: female
Re: Capoeira
Reply #5 - 25.05.2004 at 13:41:49
 
Gru Gru wrote on 24.05.2004 at 09:35:05:



Edi, hvala za informacijo, no če kdo želi še kaj povedat - prispevat kako mnenje lahko torej nadaljuje ali tukaj al pa linku, ki ga je Edi podal.

Uživajte, M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Manana
1
*
Offline

Nasmehni se in svet se
bo smejal s tabo!
Posts: 6

Gender: female
Re: Capoeira
Reply #6 - 25.05.2004 at 13:46:13
 
Quote:
Hmm kolikor sem si slike ogledal, se mi zdi tale Capoiera kar privlačna zadeva ampak tudi zajebana za obvladat.



Ja itak, da je ful zanimiva, glede obvladanja pa je tako: treba je delat, da so kaki rezultati, a ne?
Samo je pa res, da ko enkrat začneš, te tak navduši, da ne moreš nehat in potem ostane samo še veselje Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor
Guest




Re: Capoeira
Reply #7 - 22.06.2004 at 00:25:51
 
Jaz bom pa naredil reklamo in dodal še aktualen link Nacao Capoeira podružnice v Sloveniji (tisti capoeira.fanatiki.org je že kar nekaj cajta nedelujoč):

http://www.nacao-capoeira.com/slovenija/index.htm

Smiley

lp

P.S. Kaj se je zgodilo z bruslijem ?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor
Guest




Re: Capoeira
Reply #8 - 22.06.2004 at 00:30:21
 
Tukaj si pa lahko pogledate ene par video posnetkov naše skupine (večinoma italijanske podružnice) ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Ursa
Guest




Re: Capoeira
Reply #9 - 18.11.2004 at 22:33:01
 
Zanima me, če bi se dalo capoeiro učiti kje v Mariboru ali v bližini !
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Capoeira
Reply #10 - 19.11.2004 at 14:23:17
 
BRUS-LI Z BEK...DA VAS MAL SEZNANI Z REKLAMO

Sta baje dve veji Capoeire kakor me je v oktobru v Afriki seznanil Kanadski instruktor Angola ali Senzala Capoeire. To je cista prvotna veja iz katere se kasneje razvije bolj akrobatska Regional (mislim da je Nacao tudi tle.). Uporablja manj fajterskih prijemov in vec akrobatike. Trener iz Trsta, ki z Anino poucuje v LJ in je iz Brazilije dos Santos je tudi znan temu cloveku, ki je prekruziral celo Brazilijo in pozna storijo razvoja Capoeire do dna.
Pred parimi leti ko je ZDA racunala na plasiranje Capoeire na olimpijske igre je zacela brazilska vlada na veliko financirati Capoeira klube saj je bil Rio de Janeiro med kandidatnimi mesti za OI, no zdej je pa ven padu tko da tut upi in financiranje v Capoeiro. Capoeiristi so poskusali v teh letih narediti nek tekmovalni sistem , vendar se ni obnesel. Spreminjali so pravila in improvizirali neka tekmovanja vendar iz tega vse skupaj ni bilo nic. Financne injekcije so sle v prazno. Dobro obvesceni posamezniki pa so sledili tem pozivom in se odlocili, da bodo poizkusili sreco in naredili kulturno-sportna drustva, ki bodo delala Capoeiro bla, bla.
Mogoce je bla posredi cista preracunljivost ali pa vseeno cista ljubezen do Brazilske kulture.
Druga resnica ki sem jo v Afriki videl o Capoeiri je ta da le ta izvira iz Angola Capoeire - suzenjskega plesa oz. suznjev, ki so svojo tradicijo skozi ples in borbo kot suznji na ladjah prinesli v Brazilijo. Torej govorimo najprej o Afriski Capoeiri in sele kasneje Brazilski. No ce pa gremo se globlje se pojavlja na Mavriciusu in ostalih afriskih drzavicah tako imenovana capoeira "MERENGUE" ki se enako imenuje kot ples ki ga plesejo modelcki. Izvaja se ob bobnih - gledal pa sem predstavitev le te - in na moje zacudenje ni blo neke vecje razlike od prej opazovane Capoeire razen da nisem videl unih cudnih brazilskih instrumentov. Elementi borbe in plesa - vse ostalo pa je bilo isto. zato se sprasujem zakaj afriskim suznjem deportiranim v Brazilijo fiksirajo Capoeiro sele na pristanek v tej oddaljeni ameriski drzavici in ne fiksirajo domovine Capoeire Afrike. merengue bi potemtakem bile izvorna Capoeira. To je tako kot bi slovenska polka v Clevelandu bila edina razpoznavna in zvelicavna al pa slovenski AJVAR izven Makedonije.
Kdor prvi ukrade ima ....ali ne?
lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Iluzija
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 13
Ljubljana
Gender: female
Re: Capoeira
Reply #11 - 23.09.2005 at 19:57:38
 
Nekajkrat sem imela priložnost v živo videti capoeiro (nazadnje pred nekaj dnevi na eni otvoritvi). Videti je super - mehko gibanje, pa vendar skorajda udarci. Če ne bi imela zoprne poškodbe kolena, bi najbrž tudi sama poskusila s treningom  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
medja
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

Re: Capoeira
Reply #12 - 06.10.2005 at 03:34:05
 
Akademija katere član je tudu Santos (al kaj že) v Trstu.

http://www.makoto.it/index.php?pagina=index&id_nav=&id_nuova_lingua=2


Če kerga zanima kej nej pa vpraša!!!
Back to top
 

Prosim odpri se srce, več ko sprejmeš še več pokloni.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1