Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 ... 3 4 5 
(Read 21818 times)
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #60 - 08.08.2005 at 12:09:01
 
sinjeoka wrote on 08.08.2005 at 11:51:04:
res mora biti hudo, da v telekomovi borzni kotaciji najdeš razloge za debatiranje o moji nesamozavesti


Topic telekomova borzna kotacija, kot še marsikateri drugi, je topic o sinjeokini nesamozavesti.

sinjeoka wrote on 04.08.2005 at 15:54:08:
verjemem, da je svobodnjak vse kaj drugega kot Mr. Fit in da se redno vozi z avtom v službo.


[quote author=sinjeoka link=1122494588/45#53 date=1123483165]


Quote:
si ti slučajno pismen, čist tko mimogrede?


sinjeoka wrote on 03.08.2005 at 20:59:17:
očitno si ti res trapast,
matr, če ti ni vsaj približno jasna ta relacija, drži nekaj za zobim




Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #61 - 08.08.2005 at 12:10:08
 
lola wrote on 08.08.2005 at 12:09:01:
Topic telekomova borzna kotacija, kot še marsikateri drugi, je topic o sinjeokini nesamozavesti.



o lola se spozna na telekomunikacije, borzo, dividende in delnice  Grin (seveda pa o tem ne razpravlja v mejah logičnih argumentov, ampak v mejah argumentov ad hominem)

in ko sva že pri Svobodnjaku ... mi je rekel, da sem biliver .... potem se pa izkaže, da se gospod naravovarstvenik vozijo s taksijem in kurijo drva ... tako da lahko verjamem, ja je gospodič Mr. Fit

očitno mora res zelo boleti, ko ugotoviš, da je cesar nag (pa hvala za ves čas, ki mi ga namenjaš, škoda da nisi moja mama)
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #62 - 08.08.2005 at 14:51:19
 
No ja, malo še pa bo spet en dolgočasen delovni ponedeljek mimo, ....

o telekomu in borzi nič novega, ....

tudi o tem, kdo "najnajpametnejši" je v deželi (na forumu) tej tudi ne, ....
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #63 - 08.08.2005 at 16:20:16
 
lola wrote on 08.08.2005 at 14:51:19:
o telekomu in borzi nič novega, ....



mi smo pa take upe nate polagali, da nas boš razsvetlila s kakšno pametno

pa smo doživeli le oštevanje sinjeoke in učenja manir in pridnega prikimavanja

sicer pa od postaranih afežejevk tega itak ne pričakujemo ... kaj bolj substančnega, verniki itak da samo ocenjujejo stil prikimavanja
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #64 - 08.08.2005 at 16:24:25
 
lola, upoštevaj nasvet v mojem podpisu:

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #65 - 08.08.2005 at 16:34:53
 
X wrote on 08.08.2005 at 16:24:25:
lola, upoštevaj nasvet v mojem podpisu:

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

...



lola, nekdo z izkušnjami  Grin

listen to the voice of expirience

Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #66 - 08.08.2005 at 16:35:12
 
X wrote on 08.08.2005 at 16:24:25:
lola, upoštevaj nasvet v mojem podpisu:

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.

...


Grin   Grin   Grin   Grin

Izkušnje na tem področju (idiotizem) res veliko pomenijo. Sinjeoka ima vedno zadnjo besedo.  Grin   Grin   Grin

Aja, pa slovar dela.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #67 - 08.08.2005 at 16:36:21
 
o telekomu pa nič novega, pa je zadeva tako simpel kot izbrati najugodnejši bančni kredit

...

verniki nevernikov še nikoli niso razumeli, so raje prižigali grmade ali streljali ...

jep biti imenovan od vaju za idiota, je kompliment, skoraj take vreste kot fak you hitler od t-ja

pomeni namreč, da vaju živciram 100/uro pa še malo čez

(brez slovarja)

ali bomo končno dočakali topik vse o sinjeoki  Roll Eyes (na posvečenih je nekoč že obstajal in ga lahko mirno dol prestavite  Wink)

pa še malo o funkcionalni pismenosti v angleščini, te funkcije word žal še nima  Grin,

how can you argue without an argument? (even with the idiot)

vprašanje donosnosti (in obrestnih mer) je enkrat našo državo že pognal v bankrot - jo bo pa še enkrat (pazite samo kje se nahaja takrat vaš denar)  Grin  Grin, da ne bo o vaši blaginji odločala kakšna postarana afežejevka na CSD

Back to top
« Last Edit: 09.08.2005 at 08:39:43 by sinjeoka »  
 
IP Logged
 
svobodnjak
Guest




Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #68 - 10.08.2005 at 12:50:49
 
sinjeoka wrote on 08.08.2005 at 12:10:08:
in ko sva že pri Svobodnjaku ... mi je rekel, da sem biliver .... potem se pa izkaže, da se gospod naravovarstvenik vozijo s taksijem in kurijo drva ... tako da lahko verjamem, ja je gospodič Mr. Fit



A zate pomeni spanje ob ognju samo drva???
ja ja kaj pa svečke sinjeoka Kiss

Taksi pa je še vedno najboljša alternativna rešitev ta hip
kadar maš kakšen večji prevoz! Tongue

Sicer pa upam da te nisem užalil z izjavo vernik.
Ni bil moj namen kakršne koli žalitve!!!
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #69 - 11.08.2005 at 09:26:44
 
Svobodnjak wrote on 10.08.2005 at 12:50:49:
A zate pomeni spanje ob ognju samo drva???
ja ja kaj pa svečke sinjeoka Kiss

Taksi pa je še vedno najboljša alternativna rešitev ta hip
kadar maš kakšen večji prevoz! Tongue

Sicer pa upam da te nisem užalil z izjavo vernik.
Ni bil moj namen kakršne koli žalitve!!!


Grin,  ne vem no nisi me užalil

V glavnem kako naj temu rečem izvirni greh vseh današnjih ekoloških problemov je, da smo ljudje postali potratni z energijo. Večino energije pa trenutno pridobimo iz kemijskih reakcij (kurjenja, zažiganja...) ogljikovodikov. Tako da kurjenje sveče ali kosa debla daje poleg toplote in svetlobe tudi saje in CO2 ter CO.

Tako da glede na obstoječe stanje, da ostale alternative pridobivanja energije
jedrska energija
foro energija
hidro energija
veterna
termalna
.
.
.
.
.
dajejo bodisi še bolj grozne stranske produkte, bodisi so za naše potrebe premalo učinkovite, da bi lahko zamenjale kurjenje ogljikovodikov

tako da je edina pot za takojšnje zmanjšanje raznoraznih izpuhov - varčevanje z energijo, saj veš ugašanje luči, vožnja z avtomobilom solo samo takrat ko ne gre drugače ... (energija takšnih in drugačnih oblik je danes pač potrebna - razen če ne pristanemo na stil življenja, kot ga imajo amiši)

ter seveda vlaganje v raziskave, ki bodo nekoč dale kakšno uporabno idejo o popolnoma okolijsko neoporočeni obliki pridobivanja energije, oziroma izboljšave sistemov, ki jih imamo, oziroma razvoj sistemov, ki bodo omogočali splošno uporabov virov, ki so nam znani, pa so trenutno neizrabljeni (ta moment mislim na reakcijo fuzije)
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #70 - 11.08.2005 at 15:14:58
 
Kaj je reakcija fuzije?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #71 - 11.08.2005 at 17:00:10
 
picola wrote on 11.08.2005 at 15:14:58:
Kaj je reakcija fuzije?

Reakcija fuzije sprošča energijo, zaradi katere svetijo zvezde in zaradi katere nas greje naše Sonce.
Te energije ima Sonce še toliko na zalogi, da bo grelo še kakšnih pet milijard let, preden bo ugasnilo. (ko se bo ves vodik na Soncu spremenil v helij)

Pri visoki temperaturi se začnejo vodikova jedra združevati (fuzija) in tvoriti jedra helija. S fuzijo iz vodika nastaja helij (podobno, vendar pri še višjih temperaturah nastajajo iz lažjih tudi drugi težji elementi; kisik, ogljik, dušik, kovine, ...)
Peči, v katerih se to nastajanje elementov dogaja, so zvezde.
Material iz katerega smo sestavljeni, je nekoč na podoben način nastajal s fuzijo iz lažjih elementov v zvezdah, ki so že ugasnile.

Pri tej reakciji se sprosti tudi nekaj (pravzaprav zelo veliko) viška energije, ki bi se je pa dalo neposredno izkoristiti.

Zaenkrat za komercialno realizacijo kontrolirane fuzije še vedno obstajajo tehnične težave, ki pa jih bodo menda uspešno rešili že v naslednjih petdesetih letih.
Za začetek reakcije fuzije jeder je namreč potrebno ustvariti zelo visoko temperaturo - 100 milijonov stopinj in ker tako visoke temperature ne more zdržati nobena posoda iz materilala,  se bo vroča plazma hranila v "posodi" iz magnetnega polja.

Tako dobljena energija bo dokaj čista, v primerjavi z dosedanjimi viri energije, saj se bo dalo izbirati take lažje materiale, ki kot stranski produkt ostanejo radioaktivni kvečjemu pet do deset let, za razliko od današnjih fisijskih reaktorjev, ki proizvajajo radioaktivne odpadke (uran, plutonij in druge težke elemente), ki radioaktivno onesnažujejo še tisoče let.



Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #72 - 12.08.2005 at 09:22:48
 
Fajn si mi tole razložu,tnx. Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
mm(Guest)
Guest




Re: Telekomova borzna kotacija
Reply #73 - 18.02.2006 at 12:54:18
 
[quote author=bp link=1122494588/0#0 date=1122494588]
V primeru, da se Telekom uvrsti na borzo, mora vlagatelj, ki pridobi 25% delnic vsem delničarjem dati zavezujočo prevzemno ponudbo, ali pa se znebiti dela delnic. Temu se je sicer dalo tudi izogniti z spretnim prekladanjem delnic med povezanimi družbami in ignoriranjem teh pravil, kljub vpitju malih delničarj

Zato pa se je ustanovilo Vseslovensko Združenje Malih Delničarjev,ki bo poiskušalo izboljšati status Malih delničarjev in njihhovo enakopravnost http://www.mali-delnicarji.si/   Spletna stran in forum sta še v obdelavi http://www.mali-delnicarji.si/forum/index.php
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 ... 3 4 5