Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11394 times)
Sn0wBall
Ex Member




Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #15 - 26.06.2005 at 13:59:59
 
u bistvu je misel na to da imamo nekje dušo dvojčico, eno utopično pričakovanje da obstaja nekdo ki nam je podoben, ki bi nam znal prebiti ta občutek osamljenosti, kateremu ne moremo priti do dna....lih zaradi tega, ker se ne sprijaznimo s tem da smo konec koncev sami na svetu...nobena duša dvojčica nas ne bo držala za roko ko bomo šli na drugo stran
Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #16 - 26.06.2005 at 14:03:36
 
Mikron wrote on 26.06.2005 at 13:56:47:
razen, če se zatakne že pri strahu
8)


ja sej dostikrat je res strah problem...na splošno mislim Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #17 - 26.06.2005 at 18:02:08
 
Quote:
kako pa ti veš, da obstajajo?


verjamem, ... ker obstaja Vse.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #18 - 26.06.2005 at 18:07:48
 
Quote:
u bistvu je misel na to da imamo nekje dušo dvojčico, eno utopično pričakovanje da obstaja nekdo ki nam je podoben, ki bi nam znal prebiti ta občutek osamljenosti, kateremu ne moremo priti do dna....lih zaradi tega, ker se ne sprijaznimo s tem da smo konec koncev sami na svetu


Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #19 - 27.06.2005 at 09:35:35
 

Meni je bil tale tekst precej smiseln (glede duš dvojčic):

Quote:
Če se fizično, čustveno, mentalno in duhovno povežemo na globoki ravni, smo za vedno povezani na ravni naše Duše. Za večino ljudi, duša dvojčica ni nekdo, s katerim nam je bilo namenjeno biti, pogosto je to nekdo, s komer se povežemo na vseh ravneh.

Življenje je popotovanje izkušenj in rasti. Ko se odpremo z vsem srcem, takrat delimo svoje izkušnje in rastemo skupaj, ter tako pomagamo drug drugemu. Naše duše so nas poslale v to življenje, da bi pridobili od teh globjih ravni rasti in ljubezni. Ko se s sabo in z drugim globoko povežemo, se dotikamo duše drug drugega. Združujemo svoji energiji in svojo ljubezen in postajamo duši dvojčici. Malo ljudi se je sposobno odpreti ljubezni, samemu sebi ter drugemu tako globoko, vendar ko se, njuni duši delujeta skupaj, spreminjata njuno prihodnost, njuni življenji in celo njuno preteklost.

Vsakdo v kogar se zaljubite in se z njim globoko povežete, je možna duša dvojčica. Pomembno se je zavedati dveh delov ljubezni duš dvojčic: ljubezni in povezave jaz-Jaz ter ljubezni in povezave med vami in vašim partnerjem. Z drugimi besedami, znati se moramo povezati s svojo dušo, da bi lahko bili sposobni tako globoke povezave, da najdemo dušo dvojčico.

Predlagam, da se ne osredotočate na to, kje iskati dušo dvojčico, temveč da iščete z odprtim srcem. Prizadevajte si poglobiti svojo povezavo s sabo in popolnoma odpreti svoje srce, in vaša duša dvojčica se bo pojavila, ne glede na to, kje ste. Ko se bolj polno povežete s svojim bistvom, bo vaša energija naravno pritegnila 'dušo dvojčico', s katero lahko rastete.


http://www.pozitivke.net/article.php?story=20030805130432689&query=du%259Ae%2Bdv...



US, ti pa malo opazuj, koliko od teg filingov in prepričanj si sam nafuraš, s tem ko si skoz dopoveduješ, da je samo ona in nobena druga prava zate, in da brez nje ne moreš živet Wink
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #20 - 30.06.2005 at 01:51:47
 
men se zdi, da se te "duse dvojcice" vedno nekak tragicno koncajo:) vsi ljudje, s katerimi sem se se najbolj zblizala na ravni duse, so pustil nekje notr v men najlepse trenutke k jih sploh ne morm opisat... po drugi strani pa tud eno velikooo tezo... zakaj se te svari pol tko vedno smotan koncajo?!

or is it just me Smiley
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #21 - 30.06.2005 at 06:04:31
 
Jst sicer ne verjamem glih v te duše dvojčice pa to,zato razmišljam bolj takole:če si z nekom bolj čustveno povezan(kar nekdo dojema kot dušo dvojčico ali pa vezo na ravni duše,če hočete),potem imaš najbrž več stvari za popedenat.In zato so stvari lahko zelo boleče.In ponavad stvari postanejo vse prej kot pa romantične ali pa lepe. Ali pa če rečem,da imata dva za popedenat vzorce,ki sta jih nafurala v otroštvu.
Tako jst štekam to zadevo,naj me kdo popravi,če misli,da sem sfalila al pa mogoče nimam vseh podatkov in je zato moja hipoteza napačna...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Nesrečnik
Guest




Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #22 - 01.09.2005 at 18:34:53
 
Teorija duš dvojčic je samo za osvajanje nasprotnega spola pripravna Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #23 - 02.09.2005 at 12:12:02
 
US, psihologija deluje tako: distancerji ustvarjajo fuserje in obratno. če se nekdo hoče preveč zlivat z nekom, to pomeni, da se drugi začne umikat... glede na to, da je v isti družbi, imaš čist vse možnosti še odprte - samo poskušaj se obnašati čimbolj nevtralno do nje (kar nikakor ne pomeni, da se greš hard to get), pa jo bo počas mogoč začel zanimat (če ne prej, ko bo imela kakšno krizo) zakaj ne gojiš več takih čustev do nje Wink in bo s tem avtomatsko ustvarila pri sebi mal začetnega (čustvenega) prostora ... potem pa lahko ti prevzameš vlogo distancerja (ne vem, recimo ji poveš, da si jo imel-pazi nujno preteklik-ful rd, ampak, da tko ni šlo več..itd..bodi kreativen)..
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
A. Drog
Guest




Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #24 - 02.09.2005 at 16:59:55
 
"Ljubi , ne čakaj, da ljubjen boš sam..." Grin Grin

Jaz tudi nisem nekoč verjela v duše dvojčice....

pol se ti pa enkrat spremeni...

ČE oba ne začutita to, pol že ni duša dvojčica Grin Grin

si samo to želimo....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #25 - 06.09.2005 at 10:27:49
 
ixtlan wrote on 02.09.2005 at 12:12:02:
US, psihologija deluje tako: distancerji ustvarjajo fuserje in obratno. če se nekdo hoče preveč zlivat z nekom, to pomeni, da se drugi začne umikat... glede na to, da je v isti družbi, imaš čist vse možnosti še odprte - samo poskušaj se obnašati čimbolj nevtralno do nje (kar nikakor ne pomeni, da se greš hard to get), pa jo bo počas mogoč začel zanimat (če ne prej, ko bo imela kakšno krizo) zakaj ne gojiš več takih čustev do nje Wink in bo s tem avtomatsko ustvarila pri sebi mal začetnega (čustvenega) prostora ... potem pa lahko ti prevzameš vlogo distancerja (ne vem, recimo ji poveš, da si jo imel-pazi nujno preteklik-ful rd, ampak, da tko ni šlo več..itd..bodi kreativen)..


A je res potrebna te vrste igra?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #26 - 06.09.2005 at 17:14:50
 
Quote:
A je res potrebna te vrste igra?


Loops ne bi reku, da je igra (bi se najraj zdejle grdo izrazu kam mi gredo igrce). Opisal sem samo kako deluje psiha... sej to ni na mojem zelniku zrasl, je pa jasn, da je de facto res. dobr je poznat vsaj to osnovo, da si ne pluvaš brezveze v skledo zravn ti pa ni nič jasn odkod plunci. Na ta način (z iskanjem nekega pravega odmerka sebe) preveriš kdaj je za nekoga preveč ali prehitro (verjetn se boš strinjala, da se v sprejemljivem tempu in količini čustev razlikujemo). Tako si ustvariš vsaj začetno možnost - če ti je že tolk do nekoga, si jo verjetno želiš (kle ni nobenega slabega namena). Sicer je pa zmerj fajn bit mal pozorn kdaj je preveč (česarkol že) in kdaj je treba pustit človeku mal prostora (in časa) ker ga pač rabi. je pa res, da sem vidu že ceu možen scenarij Grin verjetn zato ker smo ljudje (vsaj po mojih izkušnjah) precej predvidljivi ... kar pa s kompatibilnostjo za odnos, ki se potem pač izkaže ali pa ne izkaže, nima nobene veze
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #27 - 08.09.2005 at 09:28:06
 
ixtlan wrote on 06.09.2005 at 17:14:50:
Loops ne bi reku, da je igra (bi se najraj zdejle grdo izrazu kam mi gredo igrce). Opisal sem samo kako deluje psiha... sej to ni na mojem zelniku zrasl, je pa jasn, da je de facto res. dobr je poznat vsaj to osnovo, da si ne pluvaš brezveze v skledo zravn ti pa ni nič jasn odkod plunci. Na ta način (z iskanjem nekega pravega odmerka sebe) preveriš kdaj je za nekoga preveč ali prehitro (verjetn se boš strinjala, da se v sprejemljivem tempu in količini čustev razlikujemo). Tako si ustvariš vsaj začetno možnost - če ti je že tolk do nekoga, si jo verjetno želiš (kle ni nobenega slabega namena). Sicer je pa zmerj fajn bit mal pozorn kdaj je preveč (česarkol že) in kdaj je treba pustit človeku mal prostora (in časa) ker ga pač rabi. je pa res, da sem vidu že ceu možen scenarij Grin verjetn zato ker smo ljudje (vsaj po mojih izkušnjah) precej predvidljivi ... kar pa s kompatibilnostjo za odnos, ki se potem pač izkaže ali pa ne izkaže, nima nobene veze


Ixtlan, mislim, da razumem skoraj že nujnost igre v smislu samospoznanja in ozaveščenosti. Fino pa bi bilo, ko bi ne imela tolikih težav jo sprejet, kadar sem zunaj nje.

Duh resnice (Grabar):

Najmanjši med igralci je bog, se pravi tista prvobitna sila, ki venomer poraja, ohranja in umika vse, kar je. Bog daje možnost, da lahko vsi igrajo. Toda, ko si naposled z njim soočen, kaj in kako boš igral, da bo sebi v čast in potrditev? Bog te lahko kvečjemu pusti: »Igraj, če hočeš!« Ob sleherni tvoji igri ostane brez vzgiba.

In če si igralec, si v tem primeru dokončno zlomljen. Tvoja napadalnost lahko naraste do neskončnosti, ker se zaveš, da je tvoja igra popolnoma prazna in se igraš zgolj sam s sabo, na svoj račun. Bog ti celo ne bi vedel povedati, čemu si sploh igral. Rekel bi ti: »Če sam ne veš, nihče ne ve.«

Pravi vernik se zaveda, da je bog najtišji in da njegov molk govori: »Če želiš resnično biti, potem bodi meni podoben! Bodi, kot da te ni. Dovoljeno ti je, da si lahko vse, kar hočeš. Vendar se iz tega uči biti nihče.«

Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #28 - 08.09.2005 at 17:52:24
 
ixtlan wrote on 02.09.2005 at 12:12:02:
US, psihologija deluje tako: distancerji ustvarjajo fuserje in obratno. če se nekdo hoče preveč zlivat z nekom, to pomeni, da se drugi začne umikat... glede na to, da je v isti družbi, imaš čist vse možnosti še odprte - samo poskušaj se obnašati čimbolj nevtralno do nje (kar nikakor ne pomeni, da se greš hard to get), pa jo bo počas mogoč začel zanimat (če ne prej, ko bo imela kakšno krizo) zakaj ne gojiš več takih čustev do nje Wink in bo s tem avtomatsko ustvarila pri sebi mal začetnega (čustvenega) prostora ... potem pa lahko ti prevzameš vlogo distancerja (ne vem, recimo ji poveš, da si jo imel-pazi nujno preteklik-ful rd, ampak, da tko ni šlo več..itd..bodi kreativen)..



JJOOOOOOJJJJJJJJ!!!!!
parcialni bull shit! mi grejo lase pokonc! to je men čista igrca!!!!

si bom drznla priredit scenarij, da bo bl po mojmu okusu:

glede na to, da je v isti družbi, imaš čist vse možnosti še odprte - samo poskušaj se obnašati čimbolj nevtralno do nje- iz ljubezni do sebe in nje vaju ne spravljaš v 'zadrego',  pa jo bo počas mogoč začel zanimat (če ne prej, ko bo imela kakšno krizo) zakaj ne gojiš več takih čustev do nje -če jo bo pomen da ona tud nekaj čut (ker trust me, če ne čutš do enga nečesa, ti prav paše da ti da končno mir!!) in bo s tem avtomatsko ustvarila pri sebi mal začetnega (čustvenega) prostora oz. te bo spustila bliži? ... potem pa lahko ti prevzameš vlogo, ne vem, recimo ji poveš, da jo imaš-pazi nujno sedanjik- še vedno ful rd (če je seveda to res, kar verjetno če se ti gre za enga je res Wink) ampak, da si iz ljubezni do vaju jo nehal 'matrat'...

ker če ti nekomu rečeš v pretekliku-to pomen da si imel rad in nimaš rad- bodo (bomo) znale ene to tko razumet in  spoštovat to odločitev in ti dat mir nazaj 8)

tko da ljubezn ni igra, da bi ti neki taktiziral in kalkuliral... ljubezn pač je... in bog ne daj jo zanikat
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Nesrecna Ljubezen
Reply #29 - 08.09.2005 at 18:34:57
 
se strinjam s spark
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3