Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5403 times)
exodus
Ex Member




Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz. fil.
21.06.2005 at 23:18:38
 
Pred nedavnim sem gledal po tv, kako se nekateri Slovenci navdošujejo nad kitajsko filozofijo postavitve hišnega interiorja (same arhitekture, pohištva, rož...) in so za to storitev tudi pripravljeni mastno plačati ljudem, ki jim svetujejo, kam morajo premakniti posteljo, kam svojo pisalno mizo, a mora fotel gledati proti severu itd...

Pomislil sem, kako neumno. Sicer ne zanikam delovanje feng-shuia pri Kitajcih, ker je to del njihove tradicije, kulture in verovanja, ki se je razvijala skozi stoletja. Torej je tak način mišljenja in običaj pri njih nekaj vsakdanjega, nekaj ritualnega, ki ima simbolično vrednost, da se pri graditvi hiše posvetujejo s feng-shui mojstrem, tako kot pri nas na gostiji ne sme manjkati orehova potica in deci rujnega. Pri neazijskih kulturah, "ki se grejo" feng-shua pa je to zgolj navadna modna muha, pri čemer zopet nekdo služi na račun naivnežev.

Podobni "šišmaš" se mi zdijo tile joga-centri pri nas. Ko ljudje naivno verjamejo, da jih bodo "joga učenjaki" odrešili raznih duševnih napetosti in bodo odtlej povsem mirni in uravnovešeni brez skrbi (za vplačan denar pričakujejo protisuluge), nezavedajoč se, da se je joga pri nas skomercializirana, tega množičnega pojava nimaš pri Kitajcih, od koder pravzaprav izvira. Bolj populizirana je morda v kakšnih samostanih, kjer gre bolj za množičen pojav, seveda gledano iz našega gledišča, ampak Zahodnoevropejec ne more nikoli dojeti miselnosti in sporočilnosti budizma ali npr. hinduizma, če ni njegov duh dobesedno prežet s to filozofijo, kar pa je mogoče le, če je odraščal v Indiji ali Na kitajskem, ne pa v Sloveniji, kjer so nas vzgajali v drugačnem kulturnem ozračju in smo sprejemali drugačne vrednote.

Torej po moje še najbolj meditira in je v skladu s samim seboj ("z Bogom") čisto "povprečen" Slovenec, ki gre vsak dan z ljubeznijo na vrt ali v vinograd, morda kmet, ki s pričakovanjem gleda, kako mu klije koruza, nekdo ki neguje svoje rastlince na vrtu, nekdo, ki kljub vsakodnevnim obveznostim najde čas, da se posveča kreativnemu delu (npr. rezljanje figuric), da nekaj ustvarja, pa čeprav so to čisto neke majhne stvari, mati in oče, ki opazujeta, kako odraščajo njuni otroci in sta našla svoj čar tudi v vsakdanjih in povsem običajnih opravilih (kuhanje, pleskanje prostorij, pomoč pri domačih nalogah...) .

To, kar sem opisal zgoraj, je po moje za "povprečnega" Slovenca še najboljša oblika meditacije, nikakor pa ne iskanje "višje zavesti" v puhanju marihuane in zatapljanje v dologovezenje o nekih "karmičnih ciklusih", čakrah, ljubezni in strpnosti, ker se vse to zgolj kopiči kot mašilo v praznih in neudejanjenih besedah brez vsebine, da bi dejansko živeli po tem, da bi vdahnili dušo v mrtvo telo pri nas votle iz Vzhoda sposojene verske filozofije, akr pa je nemogoče. Ker tu enostavni ni takšnih razmer, da bi ta filozofija padla na plodna tla in uspevala, rasla. Da je V Indiji ali morda na Tibetu tak nači verovanja oz. bolje rečeno življenjski slog, kot je, je vplivalo od družbenih, političnih, geografskih do socialnih in še cel kup drugih dejavnikov. Zahodnjaki ne izpolnjujejmo niti enega pogoja, da bi se nas to dejansko "prijelo" pri nas in obradilo sadove, ker to vse je del njihove kulture, ki je mi nismo sposobni razumeti. Lahko smo le sečni, da nas ima večina vsak dan kruh na mizi, vsaj zaenkrat, hvala bogu... Iz tega izhaja prava religioznost, ko vse okušaša na lastni koži, ne pa da se s polnimi riti blebeta, besediči in dolgovezi, kako bi naj "od oka" zgledala zahodnoevropska različica indijskega verovanja, ki  ji tukaj pravimo new-age in jo na nek način uteleša in predstavlja tale forum.

Nasploh je naša kultura tako raznolika od azijske, da se mi zdi žalitev za te ljudi, da nek Slovenec drdra mantre, se nekaj racionalitično loti pametovanja o verskih vprašanjih, in si misli, da če je bolj o tem poučen, kot nek nepoučen in nešolan Indijec, ki živi v slumih s peščico riža na dan, da je bolj veren in da je "zadel bistvo", da  bo nekaj iztržil - da bo zato v "naslednjem življenju" NAPREDOVAL - kaki NARCISIZEM in EGOIZEM se dejansko skriva v tem, pa nihče ne pomisli... Kakšna laž je to, ko pa nihče od vas ni niti malo okusil težavnih okoliščin in revščine z nasprotjem z "majhnim" indijskim človekom, ki se eksistencialno prebija skozi dan... Torej ostajamo pri BLUZENJU in iskanju koristi zase...

LP


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #1 - 21.06.2005 at 23:25:43
 
on Today at 1:02am, exodus wrote:
Quote:
Iga, pa nam ti malo povej o svoji "modernosti", če pa ti recimo zvestoba, ki je temelj, da neka zveza funkcionira, španska vas in ti to nič ne pomeni? Če partner drugega vara, je lahko sicer več razlogov (čustveno odtujevanje, neskladnost, ki se izkaže šele čez čas...), pa pač par gre narazen, če nista več za skup - v večini primerov je to celo bolje, vsaj za otroke.  

Ampak ne razumem pa tega, da nekdo fehta vse ženske po vrsti, ki jih pozna, samo za seks? Še na dveh stolih je baje težko sedeti... To je zame izkoriščevalsko do žensk.

Mislim, da tukaj ne ciljaš in si razlagaš pod "sprostitev" to, kar ti že ves čas počneš... Dvomim, da Vida pada na tako cenene finte in trike in si tudi pod sprostitev predstavlja  nekaj čisto drugega kot se tebi mota po glavi.





Exo, a si že pomislil kdaj, da se ne skrivaš za kakšnimi nicki, da se tudi jaz ne skrivam, da pišem to kar sem in da je moj telefon in tudi ime in priimek javno objavljen na Pozitivkah?  

Zdaj pa te prosim, da iztreseš iz svojega umazanega gobca od kod ti ideja, seveda bolana, da stresaš takšne neumnosti, da jaz vse ženske, ki jih poznam, fehtam za seks? Kako lahko trdiš, kaj se meni mota po glavi, ko pa me ne poznaš in sva se srečala samo enkrat in še to se nisva kaj dosti pogovarjala.

Osebno iz foruma poznam ali sem se srečal na srečanjih z naslednjimi ženskami:
Marjana, Devi, Petra G., Mateja B., Loops, Lola, Lilith, Sinjeoka, Vilma, Amstel, Veronika, Gogi, Ana, Eva, Karmen, Angel, pa še nekaj jih je bilo, ki se jim imena na žalost ne spominjam več.  
Zdaj pa napiši, katero sem kdaj fehtal za seks! Ali naj katera od omenjenih žensk napiše, da sem jo fehtal za seks.  

Exo, eno je zajebancija, drugo so resne obtožbe, ki jih venomer pišeš tu na forumu kot po tekočem traku.  

In preden kogarkoli obtožuješ karkoli, najprej počisti pri sebi. Mogoče lahko tudi napišeš kaj o tem, kako si opolzko nagovarjal Vilmino hčerko na čatu, pa čeprav si vedel, da ima trinajst let. Mogoče te bo Vida tudi zaradi tega spoštovala.  

Po tem kar si zgoraj napisal o meni, lahko zdaj zagotovo sklepam le to, da si navaden kup gnoja.

In še enkrat si upam trditi, da si ničvreden gnoj. Lahko me za, ker te imam za gnoja tudi tožiš, samo potem boš moral tudi pojasniti, katero sem fehtal za seks.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #2 - 22.06.2005 at 00:06:35
 
Točno iz tega razloga sem jaz le s težavo prebrala kakšno knjigo od napr. Evalda Flisarja. Do "eminenc" kot je napr. Castaneda imam pa prav odpor.
Nekatere stvari enostavno ne sodijo v naš kulturni prostor, saj nimajo prave povezave z našim izročilom. In menim, da prav iz tega razloga ne morejo delovati oz. puščajo v ljudeh eno veliko zmedo in bivanjsko negotovost.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #3 - 22.06.2005 at 00:57:13
 
Jaz vem precej več, kot si lahko marsikdo predstavlja, da sem sposoben vedeti. Tudi o Wilmi, če smo že pri tem, tudi o njeni šoloobvezni hčerki, ki poseda oziroma je posedala za računalnikom po polnočnih urah, da niti ne govorim o izrazoslovju, ki je za otroka njenih let mnogo preveč  "zrelo", kar pomeni, da ji straši povedo ali zaupajo preveč stvari, ki niso primerni za ušesa otroka.    


Pod drugo, Iga, pa se nikar ne sprenevedaj, ker dobro veva, že cel čas, o kom govorim, ampak zaradi tebe res ne mislim izpostavljati ljudi (ženske), ki je sicer v redu, da postanejo "žrtve" brezobzirnega človeka, ki mu očitno vse dol visi.


To je bilo nedvomno preveč, kar si povedal, Iga - s takimi ljudmi tvojega kova, Lole in še koga, si ne bi želel zobati češenj, niti v snu.
Preden se poslovim s tega foruma, tokrat za vedno, ker ne nameravam jesti več zarečenega kruha, ker ni dober, sploh pa po teh incidentih, ko ti nekdo očita tako težko stvar, kot je pedofilija, ne rabim izgubljati besed, ker so tako huda očitnja in obtožbe ponavadi predmet sodišča. Poleg tega, tukaj ni moč več oddajati postov, čeprav sem si vedno želel, da bi "fural" koliko toliko zadovoljive odnose z ljudmi, ampak to več ni mogoče, ker se dobesedno na vsak moj post nekdo obesi, s čimer več kot jasno izraža svoj protest, da me noče tukaj in nisem zaželen. Torej, da ne bom več motil vaše ideološke idile in harmonije ljubezni, zato grem prostovoljno, ker to več ne gre naprej, niti ne nameravam izgubljati časa za to, da v odvisnosti čakam, kje me bo kdo zopet napadel in se potem šel nekih izčrpajočih "vojn" na papirju, ki nikomur nič ne prinesejo.  

Lepo pozdravjam še nekaj preostalih somišljenikov! V boj, do zadnje krvi... hi hi Grin (me čudi, da po vsem prestalem še vedno nisem izgubil smisla za humor, hihi)

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #4 - 22.06.2005 at 08:46:00
 
exodus wrote on 22.06.2005 at 00:57:13:
Jaz vem precej več, kot si lahko marsikdo predstavlja, da sem sposoben vedeti. Tudi o Wilmi, če smo že pri tem, tudi o njeni šoloobvezni hčerki, ki poseda oziroma je posedala za računalnikom po polnočnih urah, da niti ne govorim o izrazoslovju, ki je za otroka njenih let mnogo preveč  "zrelo", kar pomeni, da ji straši povedo ali zaupajo preveč stvari, ki niso primerni za ušesa otroka.    

Pod drugo, Iga, pa se nikar ne sprenevedaj, ker dobro veva, že cel čas, o kom govorim, ampak zaradi tebe res ne mislim izpostavljati ljudi (ženske), ki je sicer v redu, da postanejo "žrtve" brezobzirnega človeka, ki mu očitno vse dol visi.

To je bilo nedvomno preveč, kar si povedal, Iga - s takimi ljudmi tvojega kova, Lole in še koga, si ne bi želel zobati češenj, niti v snu.
Preden se poslovim s tega foruma, tokrat za vedno, ker ne nameravam jesti več zarečenega kruha, ker ni dober, sploh pa po teh incidentih, ko ti nekdo očita tako težko stvar, kot je pedofilija, ne rabim izgubljati besed, ker so tako huda očitnja in obtožbe ponavadi predmet sodišča. Poleg tega, tukaj ni moč več oddajati postov, čeprav sem si vedno želel, da bi "fural" koliko toliko zadovoljive odnose z ljudmi, ampak to več ni mogoče, ker se dobesedno na vsak moj post nekdo obesi, s čimer več kot jasno izraža svoj protest, da me noče tukaj in nisem zaželen. Torej, da ne bom več motil vaše ideološke idile in harmonije ljubezni, zato grem prostovoljno, ker to več ne gre naprej, niti ne nameravam izgubljati časa za to, da v odvisnosti čakam, kje me bo kdo zopet napadel in se potem šel nekih izčrpajočih "vojn" na papirju, ki nikomur nič ne prinesejo.  

Lepo pozdravjam še nekaj preostalih somišljenikov! V boj, do zadnje krvi... hi hi Grin (me čudi, da po vsem prestalem še vedno nisem izgubil smisla za humor, hihi)

Wink


Exo, ti nisi zloben, ti si bolan. Pomilujem te.

Še vedno ne veva oba. Veš samo ti. Sem pa pričakoval takšen odgovor v stilu prestrašenega piščanca.

Pod katerim nickom boš prišel nazaj? Ali boš poiskal kakšen drug forum in tam obtoževal ljudi nespodobnosti?

Ubogi moralnež. Mogoče še napiši, da je Vilmina hčerka tebe nadlegovala. Te bo Vida še bolj spoštovala.

Ne bi rad izpostavljal žensk? A res?  Shocked Čudno, da se tista ženska, ki sem jo fehtal ne oglasi in pove to javno. Itak je čista in neomadeževana če ni nasedla na moje fehtanje in me je zavrnila in to potem hitela povedati tebi, gobezdalu z umazanim lažnivim gobcem.

Je pa zanimivo, da so včeraj bile še vse ženske, danes je samo še ednina. Sam sebe delaš neumnega.  
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #5 - 22.06.2005 at 09:23:20
 
exodus wrote on 21.06.2005 at 23:18:38:
Podobni "šišmaš" se mi zdijo tile joga-centri pri nas. Ko ljudje naivno verjamejo, da jih bodo "joga učenjaki" odrešili raznih duševnih napetosti in bodo odtlej povsem mirni in uravnovešeni brez skrbi (za vplačan denar pričakujejo protisuluge), nezavedajoč se, da se je joga pri nas skomercializirana, tega množičnega pojava nimaš pri Kitajcih, od koder pravzaprav izvira.

Torej po moje še najbolj meditira in je v skladu s samim seboj ("z Bogom") čisto "povprečen" Slovenec, ki gre vsak dan z ljubeznijo na vrt ali v vinograd, morda kmet, ki s pričakovanjem gleda, kako mu klije koruza, nekdo ki neguje svoje rastlince na vrtu, nekdo, ki kljub vsakodnevnim obveznostim najde čas, da se posveča kreativnemu delu (npr. rezljanje figuric), da nekaj ustvarja, pa čeprav so to čisto neke majhne stvari, mati in oče, ki opazujeta, kako odraščajo njuni otroci in sta našla svoj čar tudi v vsakdanjih in povsem običajnih opravilih (kuhanje, pleskanje prostorij, pomoč pri domačih nalogah...) .

z drugim odstavkom se popolnoma strinjam (če izvzamem besede 'še najbolj meditira', namreč, ne moreš kr predpisat kmetu, da je za njega edina meditacija na njivi, lahko si tud kako boljšo najde)

prvi quotani odstavek pa kaže na tvoje popolno nepoznavanje joge. če bi se en mesec z njo resno ukvarjal bi znal cenit njene kvalitete.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #6 - 22.06.2005 at 09:38:22
 
Lilith wrote on 22.06.2005 at 00:06:35:
Nekatere stvari enostavno ne sodijo v naš kulturni prostor, saj nimajo prave povezave z našim izročilom. In menim, da prav iz tega razloga ne morejo delovati oz. puščajo v ljudeh eno veliko zmedo in bivanjsko negotovost.

A lahko to trditev oz. mnenje še kako dodatno osvetliš?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #7 - 22.06.2005 at 10:13:03
 
Quote:
A lahko to trditev oz. mnenje še kako dodatno osvetliš?

bp


Grem iskat smajlija z reflektorjem. Grin

Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #8 - 22.06.2005 at 10:19:27
 
Lilith wrote on 22.06.2005 at 00:06:35:
Točno iz tega razloga sem jaz le s težavo prebrala kakšno knjigo od napr. Evalda Flisarja. Do "eminenc" kot je napr. Castaneda imam pa prav odpor.
Nekatere stvari enostavno ne sodijo v naš kulturni prostor, saj nimajo prave povezave z našim izročilom. In menim, da prav iz tega razloga ne morejo delovati oz. puščajo v ljudeh eno veliko zmedo in bivanjsko negotovost.



Flisar je svojo knjigico spisal v Londonu - to je samo fikcija, roman, ki nima nobene veze z vzhodno duhovnostjo, razen te, da pokaže tipične zahodnjaške predsodke in želje.

Moti pa me pametovanje, kaj sodi in kaj ne v ta "naš kulturni prostor" - to je nekakšna oblika kulturnega rasizma, ki ga v svoji nesposobnosti dojemanja nafuravajo skrajneži ene in druge strani. Največkrat gre samo za en klic po vrnitvi v neko pra-stanje, kjer naj bi bilo vse lepo in prav: čarovnice na grmadah, ljudstvo pa srečno pri sveti maši. Absurd takšnih klicev po iskanju našega izročila je v tem, da bi morali zavrniti še vse kaj drugega, kot samo druge kulture - konec koncev lahko naš resničen izvor najdemo na drevesu.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #9 - 22.06.2005 at 10:22:04
 
Meni se pa neke stvari zdijo nekako univerzalne, torej, najdemo jih povsod po svetu, samo na ven izgledajo različne, pač glede na kulturno okolje nastanka. Včasih so hiše gradili s pomočjo bajaličarjev, pa vedeli so, kje mora biti ognjišče, kje bogecov kot, kako obrnjene postelje, samo temu se ni reklo feng šui. Rožni venec je mantranje, globoka molitev je meditacija, amen je om. Da pa so nekatere stvari prišle k nam z vzhoda je pa v toliko logično, ker je bil pri nas (pa še kje) nekakšen vakum. Glede na urbanizem pri nas, ko se gradijo brezoblična naselja brez posluha za Zemljo, je samo logično, da ljudje želijo vsaj znotraj stanovanj ustvariti neko harmonijo, prijetno atmosfero. Nekateri itak pretiravajo, ampak v splošnem pa mislim, da ljudje enostavno čutijo, da nekaj potrebujejo. Glede meditacije, mantranja, pa itak mislim, da se veliko praktikantov vzhodnjaških praks po nekem času vrne h Kristusu, itak je vse eno in isto, samo različno kulturno obarvano.

Mislim, da se ni za sekirat, lepo je pa spoštovati svojo tradicijo, svoje korenine, kos Zemlje, kjer si se rodil.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #10 - 22.06.2005 at 10:28:16
 


Ajja exo, tudi krščanstvo judovstvo in muslimanstvo spadajo med vz. fil.

In nerazumevanje teh filozofij je zaenkrat naredilo še največ škode na tem planetu.




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #11 - 22.06.2005 at 10:44:29
 
bp, ne najdem reflektorčka, zato naj poskusim drugače. Wink
Menim, da je v prvi vrsti potrebno vedeti, da odgovorov na naša iskanja ne bomo našli ne v Indiji, ne v Afriki, ne med Indijanci, skratka nikjer drugje kot v sebi. Tako kot Boga ne najdemo v cerkvi.
Dalje, naše in vzhodno kulturno okolje nam na poti do odgovorov na naša vprašanja ponujata različne tehnike. Vsaka zase so nastajale v določenem kulturnem okolju in vsaka zase so prilagojene psihologiji ljudi v tem kulturnem prostoru. Problem vzhodnjaških tehnik v našem prostoru vidim predvsem na točki, ko bi jih bilo potrebno integrirati v okolje, pa jih ni kam obesiti. Od tod zmeda in bivanjska negotovost.
Dalje, tudi okolje se nanje odziva s skepso, dvomom, morda posmehom in omalovaževanjem - in hitro se lahko zapletemo v razna dokazovanja in prepričevanja...in se s tem pričnemo oddaljevati od bistva...bistvo pa je pot k sebi.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #12 - 22.06.2005 at 11:02:19
 
Lilith wrote on 22.06.2005 at 10:44:29:
Dalje, naše in vzhodno kulturno okolje nam na poti do odgovorov na naša vprašanja ponujata različne tehnike. Vsaka zase so nastajale v določenem kulturnem okolju in vsaka zase so prilagojene psihologiji ljudi v tem kulturnem prostoru. Problem vzhodnjaških tehnik v našem prostoru vidim predvsem na točki, ko bi jih bilo potrebno integrirati v okolje, pa jih ni kam obesiti. Od tod zmeda in bivanjska negotovost.


Dozdeva se mi, da samo ponavljaš za mnogimi, ki so "pametno" govorili o rečeh, o katerih niso imeli pojma - o tehnikah. Nekdo, ki določene tehnike ni nikoli preizkusil in je po možnosti ne pozna niti teoretsko, lahko o "tehnikah" samo blodi. (seveda lahko takoj narediš primerjalno analizvo vsaj parih tehnik in tako tudi utemeljiš, kar pišeš). Večina tehnik pri nas, kot tudi na vzhodu se je razvijala v samostanih, kjer je bistvena ravno ločitev od vsakokratne kulture in zunanjega sveta.

Tako se mi zdi, da ti sploh ne govoriš o tehnikah temveč o ideoloških sistemih - tehnika kot zmožnost obvladovanja razpoložljivega namreč sploh ni odvisna od ničesar drugega kot od svojih rezultatov. Če je neka tehnika uspešna bo obstala, če ni, bo zašla v pozabo. Tu bi lahko naredil lepo primerjavo z borilnimi veščinami - to so tehnike in strategije, katere lahko uporabljamo v borbi, ne glede na to, od kje prihajajo in kakšna "kulturna" ozadja imajo: uspešnost uporabe teh tehnik je odvisna od tega, ki jih uporablja.


Lilith wrote on 22.06.2005 at 10:44:29:
Dalje, tudi okolje se nanje odziva s skepso, dvomom, morda posmehom in omalovaževanjem - in hitro se lahko zapletemo v razna dokazovanja in prepričevanja...in se s tem pričnemo oddaljevati od bistva...bistvo pa je pot k sebi.


Spet govoriš o ideologijah - ideologije, ki so si različne ali celo nasprotujoče pa nikoli niso tolerantne med sabo.




uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #13 - 22.06.2005 at 11:18:23
 
Ojej exo, ti si mi že skoraj znanstvenik, iz trivialne informacije, recimo ko je lola napisala, da je šla plesat v disko, znaš skonstruirat obširne teorije o njenem značaju, skrbi za otroke, ljubezni in drugih odnosih. Česa takega je sposobna samo znanost, tako moraš imeti do sedaj še nevidene psihološke uvide v delovanje posameznika.

Obstaja seveda tudi druga možnost, da na široko moraliziraš o stvareh, ki jih ne poznaš in ne razumeš. O tem verjetno priča tudi tvoje pljuvanje po Igorju, kjer si ga morda videl v situacijah, ki ne pašejo v tvoje rigidne sheme, kar je pripeljalo do tega, da si spet skonstruiral neko hudo teorijo, najverjetneje brez osnove.

Zanimivo se mi zdi, da temu posvečaš toliko pozornosti, približno polovico tvojih prispevkov je posvečenih temu, tako da mene že začenja zanimat, kaj je tisto, zaradi česar se spuščaš v te tvoje novodbobne križarske vojne.

Par možnosti, ki mi najprej pridejo na pamet, sploh če poskušam emulirat tvoje metode so:
- sebe vidiš kot undercover agenta, 007 v sovražnikovih vrstah, diverzanta, borca za bolj moralen svet; svet, ki se bo prilegal tvojim nazorom (za katere morda niti ne veš od kod izvirajo)
- bojiš se sam stopiti v svet, poiskati prijatelje, svoje življenje, osvajat, stopat v raznorazne odnose. deluješ iz varnega okvira svoje sobe, vsakič ko kaj ne ustreza tvoji predstavi o tem, kako bi naj se drugi morali vesti, postaneš nesramen ali pa se umakneš
- svoje seksualnosti z vso represijo ne moreš obvladovat, kaže se v različnih situacijah in večkrat v neskladju s siceršnjimi prepričanji. slej ko prej te bo odnesla v velike preizkušnje (oz. skušnjave)

(bullshit, strah in seks, so determinante tvoje podobe tuke, če sem kar se da kratek)

Trenutno si se spravil v situacijo ko lahko morda celo končno razčistiš svoje domneve in pokažeš, da so vsi tvoji konstrukti osnovani, ali pa se dokončno umakneš, ker ne boš nikomur več mogel pogledat v oči. Te dve izbiri imaš, če želiš ohranit dosedanjo podobo.

Lahko pa tudi začneš počasi gradit odnose na drugačnih osnovah.

Kar pa se tvojega humorja tiče oz. tega čemur ti praviš humor, meni to navadno ni bilo prav nič smešno.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Slovenci in poneumljanje z nerazumevanjem vz.
Reply #14 - 23.06.2005 at 09:12:03
 
kar se tiče t.i. kulturnega rasizma

zgolj v žvečenje ...

verske knjige Koran, Biblija in Tora (Torah) so si v osnovnih življenjskih načelih identične

praksa pa je nekaj povsem drugega

recimo ateizem se je razvil samo iz krščanstva (muslimani recimo ga ne poznajo, židje pa tudi ne)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2