Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 11977 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #30 - 20.06.2005 at 22:40:59
 
t wrote on 19.06.2005 at 23:55:50:
Ali mi lahko to pojasniš?



empirija mojih opazovanj v Mostecu zadnjih 15 let

na podlagi opazovanja imajo nevarne pse predvsem moški, največkrat po principu v eni roki povodec v drugi žensko , ali v drugem primeru njihovi lastniki peljejo psa na spehod obvezno še z enim frendom s katerim potem z užitkom opazujeta, kako folk grabi otroke in lastne pse za ovratnico, da kateremu slučajno ne bi padlo v glavo prit v bližino tistega psa.

Naslednja največja skupina lastnikov, ki se pojavljajo v družbi "nevarnih psov", so pa družine.  Tipičnih predstavnikov osamljenih ljudi srednje in starejše generacije med lastniki ni (v nobeni skupini), mularija pa je praviloma zmeraj v paru ali v grupi ...

Osamljeni ljudje imajo raje cartljive pse, kot na primer zlate prinašalce, lessije, labradorce, kokeršpanjele, maltežane in yorkshirske terierje


Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #31 - 21.06.2005 at 01:10:45
 
sinjeoka wrote on 20.06.2005 at 22:33:23:
kar se pritlikavh pudljev tiče,tipičen njihov predstavnik (ki ga poznam) je dokaj histeričen in nafrfuljen (nekako tako kot lastnice)

velikega pudlja pa poznam samo enega in je hišna maza, ki "dušo" proda za sladoled ...


Jaz sem gledal po tv na nemški televiziji eno oddajo, kjer so testirali pasme. Recimo, da so jim hrano skrili pod kak kozarec ali kaj podobnega in nato videli, katerim pasmam je uspelo priti do hrane. Možno je, da je morda lastnik pudla imel bolj iznajdljiveg psa zaradi dresure ali česa podobnega... ne vem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #32 - 22.06.2005 at 08:56:16
 
tu je spisek pasm glede na dovzetnost za učenje in ubogljivost
http://www.petrix.com/dogint/1-10.html
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #33 - 22.06.2005 at 14:12:08
 
Ovi so največji kingi?
...

...sicer pa, sem zadnjič po TVju kako lastnik samo žvižga dogi pa zalaufa na levo, na desno, gor dol, in vodi ovce točno tja kamor bi lastnik rad, v bistvu skoraj kot pes+ovce na daljinca.
Ful je štekal dogi vse, presenečal je
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #34 - 22.06.2005 at 14:14:42
 
Devi wrote on 22.06.2005 at 08:56:16:
tu je spisek pasm glede na dovzetnost za učenje in ubogljivost
http://www.petrix.com/dogint/1-10.html




pri pasmah je tako, da so vse (tako kot plemstvo) bolj ali manj zabite - mešančki jih nesejo na celi črti



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #35 - 22.06.2005 at 14:18:47
 
Grin



anyway..   ta čuvaj ovac zadnjič, ma, bi pred njim o raznih stavreh govoril pazljivo, čist na tiho,  -psi dobro slišijo  Wink
..sem imel filing da bo zdaj zdaj on kaj zažvižgal al pa povedal lastniku
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #36 - 24.06.2005 at 02:10:03
 
tisto v zvezi z orožnim listom za psa se mi ne zdi posrečena rešitev.

bolj morda psihološki test kupca psa pri pooblaščenih pasjih šolah

treba je eliminirat primitivce("nevedoče") ne pa pasmo proglasit za orožje halo Undecided
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #37 - 24.06.2005 at 08:21:40
 
Mikron wrote on 24.06.2005 at 02:10:03:
tisto v zvezi z orožnim listom za psa se mi ne zdi posrečena rešitev.

bolj morda psihološki test kupca psa pri pooblaščenih pasjih šolah

treba je eliminirat primitivce("nevedoče") ne pa pasmo proglasit za orožje halo Undecided


če bi bil vsaj približno funkcionalno pismen, bi prebral, da nisem napisala, da je treba t.i. pasme razglasiti za "orožje" per se, ker te pasme niso "orožje"  Angry

Moj ideja izvira izključno iz opazovanja psihološke strukture ljudi, ki te pasme kupujejo ... šele v njihovih rokah se te živali spremenijo v "orožje".

Predhoden psihološki test za orožni list bi zato preprečeval ljudem, ki bi imeli psihološke značilnosti lastnika, ki živali spreminja v "orožje", kupiti psa pasme ali mešance med t.i. "nevarnimi pasmami"

Pooblaščene organizacije, tipa lovske zveze? Kjer se da negativen psihološki test odkupiti z ustrezno podmaznino? (sej ne rečem, da v državi ni isto, ampak imaš vsaj sredstvo, da zahtevaš anulacijo "orožnega lista") Da ne rečem kakšne kolobocije dejansko obstajajo v društvih ljubiteljev določene pasme ... ki so v prvi vrsti odgovorne za zmedo .....
Back to top
 
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #38 - 24.06.2005 at 14:46:36
 
Sinja...mene pa nekej zanima.Čist tko informativno.Po kakšnem kriteriju ti označiš ljudi za funkcionalno nepismene? Ali so potem zate f. nepismeni v vseh okoliščinah in o vseh stvareh ali samo o tisti določeni zadevi,ki jo komentiraš? Isto me zanima za neumne.Kdo je zate neumen človek?
Zanima me zato,ker še do sedaj nisem uspela razvozlat te tvoje logike pa mi je ful zanimiva.Če ne želiš odgovarjat,tut prav...res me zanima čist tko. Smiley
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: o pitbullih in nevarnih pasmah
Reply #39 - 07.10.2005 at 13:19:51
 


Pred parimi minutami sem slišal na A1, da je v Ljubljani samo lani zaradi pasjih napadov poiskalo zdravniško pomoč 2000 ljudi - torej pet ljudi na dan.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3