Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 5 
(Read 16984 times)
exodus
Ex Member




Re: Evropa razpada?
Reply #30 - 31.05.2005 at 14:17:38
 
stane wrote on 31.05.2005 at 13:08:01:
Pa praviš, da to ni tudi smola.
Glede ostalega mi pa ti povej, kaj sam misliš, s svojo pametjo, ne kaj mislijo drugi.
Dokazov o pravilnosti mojih odkritij in na njih postavljenih hipotezah pa imaš v praksi, kolikor hočeš.
To, da zaenkrat še vsi drugače mislijo od mene, pa ni noben argument proti mojim trditvam, se ti ne zdi?



Meni se to zdi zadosten argument, če nekaj sloni na nepreverljenih podatkih, da potem tega ne morem vzeti za resno, saj če gre za neko kemijo, se da vse to lepo preveriti in izmeriti s poskusi. Zdaj če neko trditev ali hipotezo oziroma teorijo razvijaš in si prepričan, da si odkril nekaj novega ali celo prelomnega, daš stvar še v roke strokovnjakov, ki bodisi ovržejo ali potrdijo te predpostavke, kar ti je lahko le v zadoščenje, če se izkaže, da si imel prav. Če v Sloveniji oziroma celo po svetu ne najdeš niti enega strokovnjaka, ki bi te podprl, potem si jaz tole razlagam, da tukaj nekaj ne bo v redu. Pridem do sklepa, da se z zelo visoko verjetnostjo ti motiš, kot pa preostalih 10.000 znanstvenikov, katerim je to področje, o katerem ti razglabljaš, njihov vsakdan oziroma delo in imajo vedenje, ki zelo presega tvojega.

Menda ne trdiš, da bolje razumeš delovanje človeškega telesa in njihovo biokemično sestavo od doktorjev znanosti (biologov, kemikov, zdravnikov)? Če, potem ti žal ne morem verjeti o tem, kar pišeš.... Napiši kake refernce?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Evropa razpada?
Reply #31 - 31.05.2005 at 14:53:29
 
Stane me spominja na tiste zagnane izumitelje samouke, ki vsake toliko pridejo na dan s kakšnim novim modelom perpetuum mobila.
Delovanje njihovih izumov si vedno z velikim veseljem ogledam in čeprav so osnovni point čisto zgrešili, pa je mogoče v njih najti tudi kakšno zanimivo ali uporabno idejo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Bamby
5
*****
Offline

No pain no gain
Posts: 999

Gender: male
Re: Evropa razpada?
Reply #32 - 31.05.2005 at 15:27:43
 
Bardo_Thodol wrote on 31.05.2005 at 14:53:29:
Stane me spominja na tiste zagnane izumitelje samouke, ki vsake toliko pridejo na dan s kakšnim novim modelom perpetuum mobila.



... in ponavadi vedno trdijo, da jim manjka samo še en kolešček in vedno se izkaže, da imajo prav. Smiley
Back to top
 

Življenje je popolnoma zastonj in brezplačno, pa vendar je ni
stvari na tem svetu, ki bi bila vredna več. (Bamby)
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Evropa razpada?
Reply #33 - 31.05.2005 at 15:45:31
 
Tisti, ki manjka meni, je pri tebi, v tem je štos Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Evropa razpada?
Reply #34 - 31.05.2005 at 15:48:06
 
exodus wrote on 31.05.2005 at 14:17:38:
Meni se to zdi zadosten argument, če nekaj sloni na nepreverljenih podatkih, da potem tega ne morem vzeti za resno, saj če gre za neko kemijo, se da vse to lepo preveriti in izmeriti s poskusi. Zdaj če neko trditev ali hipotezo oziroma teorijo razvijaš in si prepričan, da si odkril nekaj novega ali celo prelomnega, daš stvar še v roke strokovnjakov, ki bodisi ovržejo ali potrdijo te predpostavke, kar ti je lahko le v zadoščenje, če se izkaže, da si imel prav. Če v Sloveniji oziroma celo po svetu ne najdeš niti enega strokovnjaka, ki bi te podprl, potem si jaz tole razlagam, da tukaj nekaj ne bo v redu. Pridem do sklepa, da se z zelo visoko verjetnostjo ti motiš, kot pa preostalih 10.000 znanstvenikov, katerim je to področje, o katerem ti razglabljaš, njihov vsakdan oziroma delo in imajo vedenje, ki zelo presega tvojega.

Menda ne trdiš, da bolje razumeš delovanje človeškega telesa in njihovo biokemično sestavo od doktorjev znanosti (biologov, kemikov, zdravnikov)? Če, potem ti žal ne morem verjeti o tem, kar pišeš.... Napiši kake refernce?

Če si toliko trčen, da stvari, ki se ti zdijo logične, ne preveriš kar sam, potem ti ne bo pomagalo tisoč znanstvenikov priti do resnice Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Evropa razpada?
Reply #35 - 31.05.2005 at 15:51:52
 
Bardo_Thodol wrote on 31.05.2005 at 14:53:29:
Stane me spominja na tiste zagnane izumitelje samouke, ki vsake toliko pridejo na dan s kakšnim novim modelom perpetuum mobila.
Delovanje njihovih izumov si vedno z velikim veseljem ogledam in čeprav so osnovni point čisto zgrešili, pa je mogoče v njih najti tudi kakšno zanimivo ali uporabno idejo.
Izumov ni, so le odkritja tega, kar v naravi že biva.... bi lahko prebral v moji knjigi, če bi ne bil prelen in prepovršen za branje Wink



Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Evropa razpada?
Reply #36 - 31.05.2005 at 16:58:12
 
Kako, da ni izumov?
Avion je izum, saj je nekaj novega. Pred dvesto leti avioni še niso letali po zraku.

Izum izrablja dane možnosti narave, izrabiti jih je pa mogoče na nešteto različnih načinov, nikoli pa na vse hkrati.  Če jih nič ali nihče ne izrabi, se tudi nikoli ne pojavijo.


Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Evropa razpada?
Reply #37 - 31.05.2005 at 20:46:59
 
Avion je kopija ptiča Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Evropa razpada?
Reply #38 - 31.05.2005 at 21:27:59
 
stane wrote on 31.05.2005 at 20:46:59:
Avion je kopija ptiča Wink

Nisem še videl (pernatega) ptiča, ki bi letel z nadzvočno hitrostjo ali ki bi bil sposoben poleteti do Lune ali Marsa.


Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Evropa razpada?
Reply #39 - 31.05.2005 at 21:43:02
 
Meduza ima reaktivni pogon Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Evropa razpada?
Reply #40 - 31.05.2005 at 22:04:20
 
Vsi poskusi, da bi naredili letala, s katerimi bi leteli z oponašanjem ptic, z mahanjem s krili, so se klavrno, če ne kar komično končali.
Šele, ko so ptice prenehali oponašati, so lahko naredili uspešna letala, ki ptičji let po performansah celo presegajo.

To je tista tipična iskrica značilna za izum, ko se opusti stare, že prehojene, a v novi situaciji povsem neuporabne poti in se odpravi na nove, še neprehojene poti.



Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Evropa razpada?
Reply #41 - 31.05.2005 at 22:34:38
 
Seveda, le da vse to v segmentih v naravi že obstaja. Tudi zdrava sol ni izum, ampak odkritje Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Evropa razpada?
Reply #42 - 31.05.2005 at 23:05:02
 
Narava ponuja potenciale in tisto kar praviš, da v segmentih že obstaja, so samo na različne načine že izkoriščeni naravni potenciali.
Če jih izkoristimo na drugačne načine, nastanejo novi segmenti, ki jih lahko le v nekaterih detajlih primerjamo z drugimi segmenti, dejansko pa predstavljajo neko povsem novo kvaliteto.

Če meduza za premikanje uporablja reaktivni pogon, ali naravni potencial v obliki naravnega zakona, ki pravi, da je sila akcije enaka sili reakcije, pa se podobnost med raketo in meduzo pri tem tudi neha. Nova kvaliteta pa je, da lahko reaktivni pogon uporabimo tudi za potovanje v vakuumu na druge planete, česar pa meduze ne zmorejo več.

Ker smo do tega odkritja prišli z razmišljanjem, s pomočjo razuma, se temu lahko lepo po slovensko reče tudi izum.


Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Evropa razpada?
Reply #43 - 31.05.2005 at 23:34:17
 
Ma, ja, saj ti ne oporekam poznavanje jezika, to, ali odkritje ali izum, je bolj filozofsko vprašanje, ki pa v ničemer ne spremeni ničesar, sol ostaja sol, četudi jo imenuješ zlato ali DD Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Evropa razpada?
Reply #44 - 31.05.2005 at 23:55:08
 
stane wrote on 31.05.2005 at 23:34:17:
Ma, ja, saj ti ne oporekam poznavanje jezika, to, ali odkritje ali izum, je bolj filozofsko vprašanje, ki pa v ničemer ne spremeni ničesar, sol ostaja sol, četudi jo imenuješ zlato ali DD Smiley


Veš tvojo sol bi začel uporabljati, če bi imela kaj vpliv na zasoljene cene po trgovinah, ker praviš, da ni tak močna. Tako pa nič ne bo....  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4 5