Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 44289 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Studio City
Reply #15 - 21.05.2005 at 19:56:58
 
exodus wrote on 21.05.2005 at 11:39:35:
Iga, New-Yorka menda ne boste odkrili, ker je že odkrit, še manj pa se lahko enačite z velikani stoletij, ki so revolucionarno vplivali na potek dogodkov v politiki, znanosti... Za v premislek ti naj bo to:



Torej po tvojem bi bilo najbolše, kar se lahko naredi kar zapret Pozitivke?

Exo, komot jih preskočiš, če te žgečkajo po nosu. Wink Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Studio City
Reply #16 - 21.05.2005 at 20:17:10
 
Quote:
Torej po tvojem bi bilo najbolše, kar se lahko naredi kar zapret Pozitivke?

Exo, komot jih preskočiš, če te žgečkajo po nosu. Wink Grin


Mah, ne, me sploh ne moti, kaj kdo počne, saj to je njegova stvar, tudi pravica, dokler ne posega v meje drugih. Se mi pa zdi smiselno, da se najde v ribniku tudi kakšna ščuka, ki včasih skali mir zaležanih krapovcev.... Grin Tale slogan "preobrazimo in rešimo svet", ki se mi vsiljuje, ko čitam Pozitivke, je že nekako znan iz komunizma, fašizma, iz krščanstva... Vsi so bili prepričani, da je ta ideologija najboljša in seveda superiorna v primerjavi z drugimi, ampak vse so propadle, razen morda krščanstva, ki je biolo nekoliko bolj fleksibilno in se je delno prilagajalo toku časa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Studio City
Reply #17 - 21.05.2005 at 20:44:12
 
exodus wrote on 19.05.2005 at 22:09:21:
Ne vem, zakaj ste ljudje na Pozitivkah taki sanjači, saj ko preberem Aleša in ostale, ki pišete s tako gorečnostjo, prenapihnjenosti, pretiravanjem in fundamentalisitčno vero, mi kar mravljinci preletijo telo, saj me vse to spominja na teatralne predstave totalitarističnih režimov, npr. na govore Tita, Stalina, Fidela ali celo Hitlerja. Le da je tukaj pač v ospredju druga ideologija, ideologija in težnja k popolnosti ali harmoniji: "kako se bomo ljudje preobrazili, kako bodo rožice rasle, kako se bomo vsi imeli radi in kako bo ljubezen pokala po vseh šivih na vseh duhovnih razinah, kako bo ovčica spala zraven volka, volk pa bo postal prevzet od vse te kozmične ljubezni, da se bo odločil, da postane vegetarijanec...".  Kdaj se bo torej rodil vaš "nov človek", vaš "supermen" ali Hitlerjev uebermensch (le da gre pri vas za kolektiv), ki bo zrediral vse krivice in nepravičnosti, nahranil lačne, zaustavil vojne, preprečil zlo?   Da, pravilno ste uganili, to so samo sanje in pobožne želje, ki se ne bodo nikoli uresničile, ker ljudje od časa Kristusovega rojstva pa vse do sedaj v modrosti nismo napredovali prav nič, v nasprotjo s tehnologijo, ampak prav nasprotno, standard nam je še bolj okrnil dušo, to je njegov krvavi davek, da ljudje ob poplavi vsega, nismo srečni in zadovoljni...  Verjemite mi, tudi verski fanatizem, ki se skriva pod okriljem new-agea, nam ne bo rodil novega mesija in nas odrešil vseh muk...  

Sad


Exo, lep pozdrav

Jaz sem samo en bk in seveda nimam tvoje širine , a se mi vseeno zdi, da bi se lahko na preobrazbo sveta gledalo tudi iz različnih zornih kotov. Recimo en tak bi mogoče bil, da je vsak, ki se rodi, novi človek, "supermen", uebermensch, wunderkind...skratka ta, ki bo spremenil svet /bi ga/, če mu bomo mi tastari /starši, sorodniki, prijatelji, sovražniki, sodelavci...družba/ dovolili... a ne. Torej je naša odgovornost /saj vem, zoprna beseda, še bolj njen pomen/, da spremenimo sebe vsaj do te mere, da jim dopustimo, da ostanejo novi ljudje. Jah, saj vem, težko je spreminjat sebe. Lažje je s prstom kazat na druge.

en bk
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Studio City
Reply #18 - 22.05.2005 at 14:57:32
 
en_bk wrote on 21.05.2005 at 20:44:12:
Exo, lep pozdrav

Jaz sem samo en bk in seveda nimam tvoje širine
en bk


En_bk, pazi, da se ne boš kam zaletel. NA srečo imate biki trdo bučo....  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Studio City
Reply #19 - 22.05.2005 at 22:51:14
 
exodus wrote on 22.05.2005 at 14:57:32:
En_bk, pazi, da se ne boš kam zaletel. NA srečo imate biki trdo bučo....  Grin


Tipičen odgovor exota, ko mu nekdo pove resnico. 8) Grin

Exo, pazi, jaz sem tudi bik. Shocked Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Studio City
Reply #20 - 23.05.2005 at 11:48:48
 
Sem šla malo za nazaj brat, pa sem našla tole:
exodus wrote on 21.05.2005 at 11:39:35:
New-Yorka menda ne boste odkrili, ker je že odkrit ...


Zabavno, da si omenil ravno NY. Kajti ravno v sredo bomo prav NY, Manhattan, odkrili na novo.  Grin Grin

http://www.pozitivke.net/article.php/MANHATTAN-NY

Aja, pa jest sem tud bik.  Grin
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Studio City
Reply #21 - 23.05.2005 at 22:24:36
 
Mateja B. wrote on 23.05.2005 at 11:48:48:
Sem šla malo za nazaj brat, pa sem našla tole:

Zabavno, da si omenil ravno NY. Kajti ravno v sredo bomo prav NY, Manhattan, odkrili na novo.  Grin Grin

http://www.pozitivke.net/article.php/MANHATTAN-NY

Aja, pa jest sem tud bik.  Grin


Hm... Jaz še vedno ne kužim, zakaj nekdo lahko verjame v to, da se bo svet spremenil in da bo celo sam prispeval k temu, če pisal tako bolj "sanjsko" gradivo, ki se v nobenih točkah v konkretnem življenju ne izraža, ker se tako ne da živeti, ampak se mi zdi to bolj enako siljenju, ki bazira zgolj na ideji ali  na viziji? Ideja, da bo vse lepo in prav, je fikcija, ker pravljic se ne da uresničevat v tuzemeljsko življenje - zlo je vedno obstajalo in tudi vedno bo, dokler bo človek obstojal. Biti "ENO" se mi zdi isto, kot da se stopim v kolektiv in zanikam svojo enkratnost in neponovljivost.

Krščanstvo se mi zdi v tej perspektivi mnogo bolj vsakdanje in življenjsko, ker pač bazira na realnosti, pri čemer si ne dela utvar, ne dela si iluzij, da bo nekoč v prihodnosti, kaj bistveno lepše, kaj šele, da bi se vsi prelevili v dobre ovčice.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Studio City
Reply #22 - 23.05.2005 at 22:27:57
 
Grin

raaaaaajt ... realnosti ... iluzij ...


lepše ... v prihodnosti ...


utopija ...

Grin


... kaj pa če je vse res ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Studio City
Reply #23 - 23.05.2005 at 22:49:29
 
exodus wrote on 23.05.2005 at 22:24:36:
Hm... Jaz še vedno ne kužim, zakaj nekdo lahko verjame v to, da se bo svet spremenil in da bo celo sam prispeval k temu, če pisal tako bolj "sanjsko" gradivo, ki se v nobenih točkah v konkretnem življenju ne izraža, ker se tako ne da živeti, ampak se mi zdi to bolj enako siljenju, ki bazira zgolj na ideji ali  na viziji?


Siljenju? Siljenju česa? Saj nihče nikogar ne sila, da bere Pozitivke. To počne tisti, ki ga to zanima in mu je všeč. Komur ni všeč to, pač ne bere več tega in mogoče rajši pogleda "dober film", mogoče kakšnega Rambota ali kaj drugega krvavega...ali ne, Exo?

Želim ti obilo užitkov ob branju Pozitivk. Pa ne to vzet za prisilo... Wink Cheesy
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Studio City
Reply #24 - 24.05.2005 at 11:33:45
 
Quote:
SiKomur ni všeč to, pač ne bere več tega in mogoče rajši pogleda "dober film", mogoče kakšnega Rambota ali kaj drugega krvavega...ali ne, Exo?
tkov ob branju Pozitivk. Pa ne to vzet za prisilo... Wink Cheesy


Hollywood me ni nikoli posebej navduševal, morda v najstniških letih. Ne, rajši prečitam kako dobro knjigo, pogledam kak dober psihološki film ali dokumentarec... Trenutno berem Vesno Godino - Havaji na papirju, s katero delim kar nekaj sorodnih pogledov na svet, tudi na new-age. No, saj ni panike, ker stvari pač ne rabim čitat, če mi niso všeč, ampak nihče mi še ni razložil bistva, ki me vsekakor zanima, poanta pisanja takega čtiva, ki je v bistvu zelo domošljijsko, pa ga nekateri jemljete nadvse resno, tako kot Sveto pismo - torej ozko usmerjeno in nekritično?
Back to top
 
 
IP Logged
 
dada
Guest




Re: Studio City
Reply #25 - 24.05.2005 at 22:21:52
 
ne dolgočasi exo
Rajši opisuj kako ti je, ko ti pride Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Studio City
Reply #26 - 24.05.2005 at 23:24:14
 
dada wrote on 24.05.2005 at 22:21:52:
ne dolgočasi exo
Rajši opisuj kako ti je, ko ti pride Shocked


...pa bomo pol v Pozitivkah objavili

Exotov orgazem.. Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Studio City
Reply #27 - 25.05.2005 at 07:35:59
 
dada wrote on 24.05.2005 at 22:21:52:
ne dolgočasi exo
Rajši opisuj kako ti je, ko ti pride Shocked


      Grin   Grin   Grin   Grin   Grin


Saj res, Exo nima več nič vprašanj v zvezi s spolnostjo. Exo, a končno prakticiraš  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Studio City
Reply #28 - 25.05.2005 at 13:18:11
 
Iga je napisal:

Quote:
...pa bomo pol v Pozitivkah objavili

Exotov orgazem..


Iga, uboga tvoja ženička, ki nič ne vidi in nič ne sliši, ali pa morda noče vedeti, ker bi bilo to za njo preboleče. Se mi res smili, saj oba veva zakaj. Upam, da ne bo tvoja hčerka šla po materinih stopinjah, saj si menda tega sam ne želiš, ker ji hočeš dobro, tudi pri izbiri partnerja? Vedno 2x premisli, kaj napišeš, da ne bo hčerkica po slučajnosti naletela na opolzka pisanja svojega očija, ker lahko doživi šok, sploh v teh najstniških letih jo lahko to zelo zaznamuje...




Lola je napisala:
Quote:
Saj res, Exo nima več nič vprašanj v zvezi s spolnostjo. Exo, a končno prakticiraš


Bi te zelo čudno pogledal, če bi bila moja mati in bi to napisala, ko mi postavljaš direktna vprašanja o spolnosti, ker vem, da je tvoj sin v mojih letih.  Meni se zdi tako govorjenje zelo nespodobno, sploh za mater 2 otrok, tebi pa je verjetno vseeno. Na žalost....

Lep dan še naprej, obema
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Studio City
Reply #29 - 25.05.2005 at 13:34:19
 
exodus wrote on 25.05.2005 at 13:18:11:
Iga je napisal:

Bi te zelo čudno pogledal, če bi bila moja mati in bi to napisala, ko mi postavljaš direktna vprašanja o spolnosti, ker vem, da je tvoj sin v mojih letih.  Meni se zdi tako govorjenje zelo nespodobno, sploh za mater 2 otrok, tebi pa je verjetno vseeno. Na žalost....


Hm, neko direktno vprašanje ti ravno nisem postavila, vprašala sem samo, če končno prakticiraš.

No, pa dajmo  kakšno vprašanje: si ji zmeril tahometer (kiloooometriiiiina!), a je starejša (najbrž je, saj s kakšno neizkušeno tak ne bi nič skup spravil  Tongue)

Aja, pa še to. Otrok verjetno tudi še nima, sicer bi končno pogruntal, da po rojstvu otroka ženskam strast ne izgine "u nepovrat"
Back to top
« Last Edit: 25.05.2005 at 14:45:27 by lola »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4