Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 6706 times)
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
..just ask
17.03.2005 at 01:09:41
 
..a je zloba odpustljiva če gre za višje cilje?

..mislim da je.



Pa vi?


Grin

(hmm,  ura  1:11,   half joke)
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: ..just ask
Reply #1 - 17.03.2005 at 01:20:01
 
Quote:
..a je zloba odpustljiva če gre za višje cilje?

..mislim da je.



Pa vi?


Grin

(hmm,  ura  1:11,   half joke)



seveda seveda, cilj opravicuje sredstva  Grin Grin
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: ..just ask
Reply #2 - 17.03.2005 at 01:22:49
 
  Wink   Grin
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: ..just ask
Reply #3 - 17.03.2005 at 06:36:37
 
poleg tega je vse odpustljivo  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: ..just ask
Reply #4 - 17.03.2005 at 06:49:42
 
Roll Eyes ne vem no. a si zihr?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: ..just ask
Reply #5 - 17.03.2005 at 07:05:56
 
ok dobr no, mas prou. itak da. edin zaupat včash ne morš več.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: ..just ask
Reply #6 - 17.03.2005 at 07:44:17
 
Cheesy aha, sej
sam: zaupat komu in glede cesa? tistemu, ki je bil do mene zloben, zaupat, da ne bo vec?
zakaj pa jest bi (zelela/hotla/prcakvala/zaupala), da ne bi bil (vec zloben)?
jest, k vem, da je vsaka stvar za nekaj "dobra":
moja zloba pa ena moc, ki jo v sebi prepoznam na poti, na kateri spoznavam, kako jo sprejmem in si jo odpustim (oz. mi sploh ni jasno, zaka bi "si jo zamerla" in the first place)

je pa bol preprosto, kot se tole bere
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: ..just ask
Reply #7 - 17.03.2005 at 08:26:17
 
Eva wrote on 17.03.2005 at 07:44:17:
Cheesy aha, sej
sam: zaupat komu in glede cesa? tistemu, ki je bil do mene zloben, zaupat, da ne bo vec?

zakaj pa jest bi (zelela/hotla/prcakvala/zaupala), da ne bi bil (vec zloben)?



sem hotu prej se dopisat, da vcash ne mors zaupat vec in prav je tako. pa se mi ni dal komplicirat.

Eva wrote on 17.03.2005 at 07:44:17:
je pa bol preprosto, kot se tole bere


Grin  Grin

ok, no.

včasih, ko zgubiš zaupanje, v resnic le nehaš biti naiven in začneš bolj preverjati svoje občutke, svoje podobe drugih in svoja pričakovanja do njih...tko, da imaš seveda spet prav - vse je za nekaj dobr Smiley

ampak!! praviš, zakaj bi si želela zaupat? a si ne? a ne bi rada, da bi v vsakem svojem dejanju imela popolno zaupanje vase, v svet in v ljudi? in včasih skočila kot norec v prepad in zaupala, da bo vse v redu?

pa ja, sej načelom bo v redu, je že v redu, le da še ni tko kot bi hotl, da bi blo, seprav vse kar je škodljivga je naše pričakovanje, da bi mogl bit drgač kot je, čeprov mora bit točn tko kot je, zato je najbolš se s tem sprijaznt in poskusit začet uživat v tem kar je

no, fajn me je zanesl  Grin

skratka, catch zaupanja je, da se naučiš zaupat sebi in svojim občutkom do drugih, ne drugim

če se pa vrneva do odpuščanja, pa itak, se totalno strinjam vse se da odpustit, se itak ne splača zamere kuhat in za to porabljat energije, sploh pa ne na račun svojega dobrega počutja, zato je odpuščanje zelo praktično in nujno potrebno
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: ..just ask
Reply #8 - 17.03.2005 at 08:39:00
 
ixtlan wrote on 17.03.2005 at 08:26:17:
skratka, catch zaupanja je, da se naučiš zaupat sebi in svojim občutkom do drugih, ne drugim



Exactly. Ko sem prišla na Gapeta in brala vse to o zaupanju and stuff se mi je zdelo,  pa kaj so to za eni samodestruktivni ljudje. Ker če kdo dobesedno vzame, da mora zaupati (in predpostavljam, da bi se to zgodilo predvsem negotovemu človeku), potem bi slepo drvel v pogubo, tako kot tista punca iz Breaking the waves - ta film me zmeraj znova gane ravno na tem momentu.

Zato bi bilo fino ene stvari natančno zapisovati - napr. zaupati SEBI in svojim občutkom - čisto drugače se bere, pa niti približno se ti ne more zgoditi, da se raztreščiš na skalah prepada ( razen če si psihotičen ali kaj podobnega).
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: ..just ask
Reply #9 - 17.03.2005 at 08:45:37
 
ixtlan wrote on 17.03.2005 at 08:26:17:
ampak!! praviš, zakaj bi si želela zaupat? a si ne? a ne bi rada, da bi v vsakem svojem dejanju imela popolno zaupanje vase, v svet in v ljudi? in včasih skočila kot norec v prepad in zaupala, da bo vse v redu?
VALJDA!! Cheesy Grin juhuwii

Quote:
skratka, catch zaupanja je, da se naučiš zaupat sebi in svojim občutkom do drugih, ne drugim

Ja, jest tud mislm, da se zaupanje od nekoga do nekoga u bistvu dogaja v vsakem posamezniku v zakljucenem krogu, ravno tko kot odpuscanje: zakljucen krog, to hocem rect: samemu seb moras zaupat, pa samemu seb moras odpustit; ni fora v tem, kolk so drugi vredni zaupanja, al pa kolk so drugi vredni odpuscanja, torej...

sej ixtlan, sm vedla, da si ga fest dechko  Grin

na to je pa moj 1133 post
Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: ..just ask
Reply #10 - 17.03.2005 at 17:41:41
 
hmmm, jz tko vsepovprek vsem zaupam, ker vem da se men tud, da zaupat in vrjamem, da če jz to 'dajem', se mi pol tud vrača in se sploh ne obremenjujem al bi zaupala al ne bi... no pol se tud opečem večkrat, ampk jebiga, tudi slepa kura včasih zrno najde in tisto zrno je še tok bl dragoceno Kiss

sej je bl preprost kokr se pa bere Grin Tongue

Kiss to je pa za mojga eveka
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: ..just ask
Reply #11 - 17.03.2005 at 17:49:48
 
uff skor bi pozabla na tole

Quote:
..a je zloba odpustljiva če gre za višje cilje?

..mislim da je.



Pa vi?


Grin

(hmm,  ura  1:11,   half joke)




emmm zlobo  za dosego visjih ciljev odpustim drugemu.. vse je odpustljivo Wink  sebi je vrjetno ne bi mogla.. bi ne mogla bit zlobna (vsaj mislm, ker do sedaj se mi se noben cilj ni zdel tolk vredn-btw sploh ne vem ker cilj je vredn zlobe ???) povrh tega pa  vem da pol cele noči ne bi spala in bi se žrla, tko ko jaz znam


LP Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: ..just ask
Reply #12 - 17.03.2005 at 22:21:53
 
o ti s-PARKL-chk ti moj  Kiss Grin Grin
lol! kok si swit, k mi u rit lezes Grin (tko pises, kokr da ne ves, kako je zlobn bit, zraven pa tolk spekulacij o tem, kako da je.. ugibanja ugibanja.. kaj pa praksa? Wink Cheesy Grin )
(sori, to je bil moj danasnji topic.... đst forget it)
Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: ..just ask
Reply #13 - 18.03.2005 at 08:39:08
 
Eva wrote on 17.03.2005 at 22:21:53:
lol! kok si swit, k mi u rit lezes Grin (tko pises, kokr da ne ves, kako je zlobn bit, zraven pa tolk spekulacij o tem, kako da je.. ugibanja ugibanja.. kaj pa praksa? Wink Cheesy Grin )
(sori, to je bil moj danasnji topic.... đst forget it)


...

Grin Grin nekam prostorno je u tvoji riti... bom skor zacela vrjet da si se zredila (vsaj mal bi blo dobr če bi se, ker si bla res že čist shujšana)  Tongue Grin Grin
tist tm je blo pa vse kr sm mela za prpomnt.. spekulacije so pa ze kar na podlagi tega, če kaj 'ušpičm' pa se pol sekirm (čeprov, mislm da to kr ušpičm je delč od zlobe-lahko pa da se tud motim) aha pa še nekj kar se tiče špekulacij-se ne bom omejevala in trdila da nism, da ne bom, da  NE krkol, ker sm (še) premal dožvela, da bi lahko rekla, da sm bla v vseh mogočih situacijah in da sm pa 100%, da jz tega ne bi ali da iz izkušenj vem, da NIKOL česa NE BI (zato pa pišem bi ne mogla in mislm in še kakšne dvomljive not vržem Roll Eyes)
sploh pa v vsem od nas je vsega po mal... in še zdaleč ne mislm, da sm svetnica 8)

LP

aha pa ni blo plezanje u rit, ampk so ti bli sam lupčki namenjeni, tko kot so ti zdj teli Kiss Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: ..just ask
Reply #14 - 18.03.2005 at 18:59:15
 
in dons mi sefica pokaze na internetu en clanek o enem filmu (ne vem ker), rekoc, : ful dobro sporocilo filma in jest preberem clanek in pol na koncu je en odstavek o sporocilu, ki je, da ej treba samemu seb odpustit
in jest ji recem  8) (k se mal za salo notr padem): TOCN TO!, TOCN TO! in ona za mano ponovi: TOCN TO! (sevede zdej mi vsi zavidate mojo kul sefico), in pol ji recem, da smo se glih vceri pogovarjal o tem, pa da isto velja za zaupanje in ona zavedajoc pogleda od strani in prikima
ALL IS ONE Scena
vidm spark, da mi pises... caki, dis aj gata rid
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3