Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9374 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: problem
Reply #15 - 17.03.2005 at 15:03:47
 
(((((((((((((((((((((((ena))))))))))))))))),

poglej se na not, v srce....

in mi prosim napiši, če si še vedno grda!

HVALA!
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: problem
Reply #16 - 17.03.2005 at 16:15:50
 
Saj vem, da ti tole zdajle nič ne pomaga, pa vseeno:  skoraj prepričan sem, da boš čez  10 oz. čez še več let, ko boš gledala stare fotke, rekla, uuau, kako sem jest takrat dobr zgledala ...  Undecided

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: problem
Reply #17 - 17.03.2005 at 16:16:08
 
Quote:
Oh my gosh! You have no idea of how precious you are, do you, Loops?





bp :1 Grin (vecna faca, pa se sploh ne trudis, ane)
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: problem
Reply #18 - 17.03.2005 at 16:18:10
 
exodus wrote on 17.03.2005 at 11:17:42:
ampak greš recimo k psihologu, k psihiatru,


hmm! po kaj pa?
evo đžubre psihologu napisau recept enih pokn tramalov, aporinov..
uff, jea, to pa je res ena izmed najbolših pomoči,...

lalala Tongue Tongue
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: problem
Reply #19 - 17.03.2005 at 18:17:52
 
Quote:
Saj vem, da ti tole zdajle nič ne pomaga, pa vseeno:  skoraj prepričan sem, da boš čez  10 oz. čez še več let, ko boš gledala stare fotke, rekla, uuau, kako sem jest takrat dobr zgledala ...  Undecided

bp



ne me sploh spominjat, OK...

sam jst sem pa tukaj zdaj toooooooooooooooook happy, lol

pa tud če sem vam vsem grda

i do not care at all

haugh! 8)
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
ena
Guest




Re: problem
Reply #20 - 18.03.2005 at 08:54:29
 
Loops of Infinity, nič boljše se nepočutim, ker sem se izpovedala. Morda še nekoliko bolj nemočno in potrto, ker ni čudežne izboljšave, saj veš, da ravno to ljudje govorijo, da če ven daš ti je boljše. Meni ni. Sad

petra pan, v srcu sem si lepa, saj to je res paradoks, ker v srcu ni ljudi, moja grdota je povezana s prisotnostjo ljudi, pa saj ne znam niti razložit. Če jih ne bi bilo, jaz ne bi imela težav.

bp, ne vem za naprej, če pa gledam nazaj stare fotke, si nič takega ne mislim, prej nasprotno, kako sem že takrat čudno izpadla na fotkah, kot da to nisem jaz. Tudi mi ne gre skupaj, kaj jaz vidim na slikah s tem, kar mi ljudje sporočajo. V ogledalu pa kakor kdaj, ob dobrih dnevih sem si lepa, včasih pa tud ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
natasa
1
*
Offline


Posts: 8

Re: problem
Reply #21 - 18.03.2005 at 09:24:37
 
Pozdravljena Ena,

Čudežne spremembe kar v trenutku ne bo, na žalost. Potrebno je vsakodnevno delo na sebi, in posvečanje svoji duši. Ne bom se preveč razpisala, ker so vsi pred mano že napisali to kar jaz mislim in čutim.
Če ti je vsaj malo v tolažbo, ti povem, da sem imela pred leti isto krizo. Počasi z vztrajnostjo sem sprejela sebe in svoj izgled, prej sem bila grda, zdaj sem lepa  Wink. Tisti, ki sem jim všeč so ob meni, tistih pa, ki sem jim zdim grda pa itak ne rabim ob sebi.
Kljub vsemu pa pri svojih 31 ih ne maram gledati svojih slik, ker sem po mojem mnenju na slikah grda (še vedno). Mislim, da se to ne bo spremenilo, saj slike niso tako pomembne, pomembno je kaj čutiš in vidiš v ogledalu
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: problem
Reply #22 - 18.03.2005 at 09:38:15
 
Ena, poskusila ti bom takole rečt: PA KAJ, ČE SE POČUTIŠ GRDA.

LET IT BE. SPREJMI JO KOT DA JE TVOJA. TA GRDOTA. Edino tako lahko po moje prideš do lepote, ki že komaj čaka nekje na dnu, ti jo iščeš, čeprav veš, da je, vendar je ne čutiš s srcem.

To je senca, to je le navidezna umazanija našega uma. Nič drugega.

Mislimo, da lahko romamo brez svoje sence?

Glej s srcem. Zunanja lepota nič ne pomeni. Si, kakršna si.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: problem
Reply #23 - 18.03.2005 at 09:56:04
 
Pa še tole dovoli, da ti prpopam, meni ful ljub nasvet:
(mogoče se krega z sprejemanjem, kakor si ga predstavljaš, pa vendar):


Drzni si biti nepomembna

Drzni si biti nepomembna.  

Drzni si biti brezimna.  

Da te nihče ne opazi, ne pohvali, ne pograja.  

Da te samo Jaz slišim in vidim, da samo Jaz vem, kdo si in kakšna si.  

Drzni si, da ne motiš molka in negibnosti svojega imena in podobe.  

Drzni si biti taka, končno.  

Kajti dovolj Mi je tvoje pomembnosti, saj ustvarja gnečo okoli tebe in v njej ni mesta Zame

Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: problem
Reply #24 - 18.03.2005 at 09:56:26
 
Quote:
petra pan, v srcu sem si lepa, saj to je res paradoks, ker v srcu ni ljudi, moja grdota je povezana s prisotnostjo ljudi, pa saj ne znam niti razložit. Če jih ne bi bilo, jaz ne bi imela težav.

ze to da imas neusahljivo zeljo po tem, da bi bla lepa, da bi bla sprejeta/ljubljena od drugih itd. nakazuje na to, da ti v bistvu ze si lepa in tudi sprejeta v potencialu. nekaj kar ni lepo (vsaj v potencialu) si sploh ne more zelet bit lepo. lepota je vecna kvaliteta tvojega pravega-jaza, ampak ker se trenutno pod vplivom iluzije zmotno-poistovecas z materijo trpis.

to iluzijo se da prakticno tud dokoncno odstrant. sam najbrz te bo ta proces pritegnil sele takrat ko bos prsla v stik z nekom ki je ze samo-realiziran in ko ti bo tvoje trenutno trpljenje postalo nevzdrzno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: problem
Reply #25 - 18.03.2005 at 10:01:51
 
Drgač pa, ena, na forumu je neskončno threadov, v katerih lahko najdeš sočutje do sebe preko tega, da spoznaš, da čisto vsak v sebi bojuje svojo bitko. Včasih ne razumem, kako samo čakamo na nasvet drugega, sprašujemo, medtem ko nam ves svet "leži pod nogami".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: problem
Reply #26 - 18.03.2005 at 10:13:25
 
Quote:
Drgač pa, ena, na forumu je neskončno threadov, v katerih lahko najdeš sočutje do sebe preko tega, da spoznaš, da čisto vsak v sebi bojuje svojo bitko.

jaz se s tem ne strinjam ciz. ne bojuje vsako zivo bitje svoje bitke v sebi in zarad tega posledicno trpi. ne recem, da sem jaz stanje brez trpljenja ze dosegel, ampak sem pa srecal ze par takih ki to so. ce sem iskren in dovolj pogumen/nenavezan, bom lahko sledil njihova navodila kako lahko to tudi sam zase dosezem.

sicer pa stanje brez trpljenja se ni najvisji cilj, ki ga kot zivo bitje lahko dosezemo, ceprav je res, da nam je trpecim zdle to najbolj zazeljen oz. prakticen cilj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: problem
Reply #27 - 18.03.2005 at 18:49:58
 
bi se strinjal z M.G.D-sovimi besedami,..
Madan Gopal Das wrote on 18.03.2005 at 09:56:26:
ze to da imas neusahljivo zeljo po tem, da bi bla lepa, da bi bla sprejeta/ljubljena od drugih itd. nakazuje na to, da ti v bistvu ze si lepa in tudi sprejeta v potencialu. nekaj kar ni lepo (vsaj v potencialu) si sploh ne more zelet bit lepo.


glede tega imam jaz predstavo takšno, da naša telesa so v vsakem pogledu lepa, bulshit je pač v umo.. ne mislim, da je med umom in telesom kaka meja, ni nobene meje..
nima niti veze, pač človek z svojo izbiro in željo lahko nardi probleme.. če gledaš, popolni smo bli vedno in tudi bomo..ampak tukaj pa potem lahko nastopi možnost poslušanja-istovetenja uma in ega, ki trdi in hoče biti lepši, pametnejši itd.. lalaala.. in tedaj padeš v iluzije dvojnosti.. hrepeniš po lepoti a vedno bolj se ti zdi da si grd.. al pa hreheniš, da te bo folk občudoval in vedno boš prejel nasprotje..in tako je v vseh stvareh..
čimbolj človek po nečem hrepeni tem bolj bo sprejemal nasprotja..
če preprosto več ne sodeluješ v teh igricah potem to vse gre mimo tebe..

kot pravi SOSAN:

Ko ni ne ljubezni ne sovraštva,  
se vse razodene.
A naredi samo najmanjši razloček,  
in nebo in zemlja si bosta neskončno vsaksebi.
Če hočeš videti resnico,  
ne bodi ne za ne proti.
Boj med tem kaj ti je všeč in kar ti ni vščeš,  
je bolezen uma.

Živeti na veliki poti
ni niti lahko niti težko,
a ljudje omejenih pogledov
so bojazljivi in neodločni:
kolikor bolj hitijo, toliko počasneje gredo,
in oklepanja se ne da omejiti;
celo navezanost na misel o razsvetljenju
je pot vstran.
Prepusti stvari njihovi lastni poti,
pa ne bo niti prihajanja niti odhajanja.

Ne ostajaj v stanju dvojnosti;
skrbno se ogibaj takšnih stvari.
Če ostane samo sled
tega in onega, pravilnega in napačnega,
se srž uma izgubi v zmešnjavi.
Čeprav vse dvojnosti izhajajo iz Enega,
se ne naveži niti na to Eno.
Kadar je um na Poti neskaljen,
te prav nič na svetu ne more več razjeziti,
in ko te nekaj ne more več razjeziti,
nič več ne obstaja na stari način.

ko se ne pojavljajo razločujoče misli,
starega uma ni več.
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: problem
Reply #28 - 18.03.2005 at 19:15:21
 
Madan Gopal Das wrote on 18.03.2005 at 09:56:26:
ze to da imas neusahljivo zeljo po tem, da bi bla lepa, da bi bla sprejeta/ljubljena od drugih itd. nakazuje na to, da ti v bistvu ze si lepa in tudi sprejeta v potencialu.

ja, tole, kar je ze nomad quotou

pa tale sosan je tud frajer
tale je men med aktualnejšimi:
kolikor bolj hitijo, toliko počasneje gredo,  
pa vem ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ena
Guest




Re: problem
Reply #29 - 21.03.2005 at 09:54:07
 
nataša, vesela sem zate, da ti je uspelo, praviš da *pomembno je kar čutiš in vidiš v ogledalu*. Moj problem je, da vidim v ogledalu različne stvari, v odvisnosti od trenutnega počutja, ki pa je zelo odvisno od tega, kako se kdo do mene obnaša. Če se grdo, če me kdo žali, prizadeva, se počutim grdo. Kot bi mi ljudje določali, kakšna sem. Kako naj se tega rešim? Nočem, da mi ljudje določajo mojo vrednost, kako jim mejo postavit, ali pa mogoče sebi mejo postavit, da ne bi dovolila vdorov ljudi?

Loops of Infinity
*sprejmi svojo grdoto* Kako jo naj sprejmem, če pa čutim, da v resnici ni moja, da mi je vsiljena skozi to, ko me ljudje ves čas vrednotijo direktno ali posredno, malo si poglej naslovnice revij, a ni to posredna obsodba ljudi, ki niso tako *lepi in krasni*? Pa poglej si obsedenost s telesom. Jaz res ne znam pojasnit, čutim pa, da mi grdoto vsiljujejo ljudje. Kot da me posiljujejo, da skušajo zakriti resnično lepoto. Ali misliš, da to počnem sama? Tista pesem, ki ji ti praviš nasvet, mi je zelo všeč, tako čutim, kadar sem sama s sabo.

Madan Gopal Das
*pod vplivom iluzije se zmotno poistovecas z materijo*
Kako se naj ne poistovetim z materijo, ko pa živim v materialnem svetu?

nomad
* čimbolj človek po nečem hrepeni tem bolj bo sprejemal nasprotja..  
če preprosto več ne sodeluješ v teh igricah potem to vse gre mimo tebe*
Tole si zanimivo napisal, sem že razmišljala o presilovitih željah, ki svojim ognjem uničijo izpolnitev. Enostavno si ne želeti. Česa? Najbrž sprejetosti, potrditve, da sem enakovredna v svetu, ki je obseden z večno mladostjo, lepoto in anoreksijo. Se vprašam, če sploh želim biti enakovredna in sprejeta sem. Racionalno gledano ne. Zakaj mi potem čustva tu delajo zgago?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3