Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 28810 times)
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #30 - 09.03.2005 at 14:12:56
 
Lilith wrote on 09.03.2005 at 13:21:18:
Dovolj se zanesem nase, da zmorem presojati, kdaj ima kdo vpogled v lastno življenjsko situacijo in kdaj ne. Seveda govorim o grobem vpogledu, v nianse se praviloma ne vtikujem.


Lillith, to je precej samozavestna izjava, ker jest ne verjemem v celovistost  vpogleda niti v lasten lajf, kaj šele koga drugega, pa se nimam ravno za najbolj zarukanga.

Hočem le povedat, da je za  enga reveža s socialnega dna v njegovo celovito sliko ravno tako vklapa  kup otrok in da je  glede na dane okoliščine štepanje otrok zanjga enako  inteligntana  odločitev kot je intelegentna odločitev ne imet otroke za intelektualca, katerga  celovititost njegovga sveta je uokvirjena v itelektualno delo in kariero.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #31 - 09.03.2005 at 14:17:39
 
sinjeoka wrote on 09.03.2005 at 13:22:51:
zame sta to ekstrema, ki ju precej enakovredno zavračam. Zato me u bistvu prav malo briga kateri je boljši - oboje je pač ekstrem, ki škodi.


Ko si v situaciji enga ali drugega, se ti noben ne zdi za ekstremen ampak samo za običajen  okvir, znotraj katerga je treba najt najboljšo opcijo. Tko kot ti iščeš najboljšo znotraj tvojga, v  katerega nimaš vpogleda od zunaj kot neka abstraktna inteligenca.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #32 - 09.03.2005 at 14:25:29
 
titud wrote on 09.03.2005 at 14:17:39:
Ko si v situaciji enga ali drugega, se ti noben ne zdi za ekstremen ampak samo za običajen  okvir, znotraj katerga je treba najt najboljšo opcijo. Tko kot ti iščeš najboljšo znotraj tvojga, v  katerega nimaš vpogleda od zunaj kot neka abstraktna inteligenca.


v dobi interneta, knjig in poplave informacij se vsak pogled lahko razširi. Sicer še zmeraj ostane parcialen - toda kar se moje omejenost tiče, mislim, da še zmeraj palim na dober argument iz onostranstva moje parcialnosti.

Parcialnost sam po sebi ni argument, mora biti podkrepljen še z argumentom onstran parcialnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #33 - 09.03.2005 at 14:45:59
 
sinjeoka wrote on 09.03.2005 at 14:25:29:
v dobi interneta, knjig in poplave informacij se vsak pogled lahko razširi. Sicer še zmeraj ostane parcialen - toda kar se moje omejenost tiče, mislim, da še zmeraj palim na dober argument iz onostranstva moje parcialnosti.

Parcialnost sam po sebi ni argument, mora biti podkrepljen še z argumentom onstran parcialnosti.


To tvoj pogled odraža  osebno nevpletenost, ki jo  predpostvlja intelektualna distanca.  Če ne prej, z otrokom nujno postaneš osebno vpleten. Ta osebna vpletnost, s katero si ti posredno razkrije tud siceršnja svoja induvidulana vpletenost (pristranskot v nasprotju inetelktualno univerzalnostjo), je šok, zarad katerga  marsikašen človek (tako moški kot ženska) spregleda ozkost slike sveta, ki  izhaja osebne nepristranskosti in  nevpletenosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #34 - 09.03.2005 at 15:22:55
 
titud wrote on 09.03.2005 at 14:45:59:
To tvoj pogled odraža  osebno nevpletenost, ki jo  predpostvlja intelektualna distanca.  Če ne prej, z otrokom nujno postaneš osebno vpleten. Ta osebna vpletnost, s katero si ti posredno razkrije tud siceršnja svoja induvidulana vpletenost (pristranskot v nasprotju inetelktualno univerzalnostjo), je šok, zarad katerga  marsikašen človek (tako moški kot ženska) spregleda ozkost slike sveta, ki  izhaja osebne nepristranskosti in  nevpletenosti.



         ...

Se zelo strinjam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #35 - 09.03.2005 at 15:29:01
 
titud wrote on 09.03.2005 at 14:45:59:
To tvoj pogled odraža  osebno nevpletenost, ki jo  predpostvlja intelektualna distanca.  Če ne prej, z otrokom nujno postaneš osebno vpleten. Ta osebna vpletnost, s katero si ti posredno razkrije tud siceršnja svoja induvidulana vpletenost (pristranskot v nasprotju inetelktualno univerzalnostjo), je šok, zarad katerga  marsikašen človek (tako moški kot ženska) spregleda ozkost slike sveta, ki  izhaja osebne nepristranskosti in  nevpletenosti.



zanimivo bi bilo zvedeti kam me daješ, ali med matere ali intelektualke ... da vidim v katero smer sega moja parcialnost


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #36 - 09.03.2005 at 15:44:22
 
sinjeoka wrote on 09.03.2005 at 15:29:01:
zanimivo bi bilo zvedeti kam me daješ, ali med matere ali intelektualke ... da vidim v katero smer sega moja parcialnost




Tvoja parcialnost sega točno do tam, do kjer sega tvoja osebna vpletenost.

Tud moja intelektualna prizadevanja so omejena v mojo osebno vpletenost, ki se je z intelektualiziranjem ne prizdevam tolk znebit spoznat in razumet, da jo laže sprejemem.  

Tvoje parcilanosti tako ne morem na nek univerzalen način določit jest, ki sem osebno vpleten.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #37 - 09.03.2005 at 20:51:28
 
gape wrote on 08.03.2005 at 18:21:43:
kolkr se pomnem ni uporabla besede primitivci ampak ... bolj ... rang .... ljudje iz nižjih slojev ...
kar je dejstvo, ne samo v sloveniji
ta problem je globalen

kar pa se tiče potenciala ...
ni point u ubijanju potenciala nego v tem da če se ženska odloči imet več kot otrok da je to zanjo samomor na tem področju ... da se ... nč ne rečem
mi smo bli 4-je fantje doma
smo vsi pr kruhu, razen enga ki študira u hagu
mama je zdej boljš kt je bla kdajkoli in drznem si rečt, blj kt se je upirala situaciji, blj jo je hbal ...
moja mama ni nardila samomora
je pa učiteljica ... in je lažje ... imho
kariernega ... če gledaš na to da je cel lajf učiteljica prvih štirih razredov - zdej ... niti ne vem ... nekako une tanajmlajše pedena ...
intelektualni samomor tud niti ni nardila, ga niti ni mogla ob men
Grin

tko da ... potenciala ne ubija, zmanjšuje pak možnosti na teh področjih (saj, če druzga ne je tako okolje) ... tuki se je mal slabo izrazla ...

drgač pa ... je tko lepo povedala
fino bi blo začet nagrajevat - beri pomagat - bolj/več - tiste ki otroke že imajo in ne tepst - beri obdavčit - tiste ki otrok nimajo.
tuki se jasno vidi sistemsaka napaka ...
ne podpiranje ampak upiranje
nikol konca
ne tepst tisth ki ti niso ušeč
pomagi tistim ki so ti ušeč


sijaj ... ni da bi bla pol kej manj pametna, ampak, preprosto obveznosti požgejo čas med katerim bi se lahko človk 'izobraževal' na kateremkoli področju že pač. zdej ... otrok pač pože nekki, da ne rečem precej pozornosti, kar ni nč narobe ampak tko je in je vse ok doker se ne začne upor. več otrok pač požge več pozornosti in časa slej ko prej več ni ...

************

Ves svet mora postati enotno človeštvo, razdeljeno na majhne skupnosti, iz praktičnih razlogov. Brez fanatizma, brez rasizma, brez nacionalnosti - potem bo prvič v zgodovini človeštva možno odpraviti misel na vojne.



ja, pogrešala sem včeraj ravno to, še neko dodatno perspektivo  Wink

nekako mi je jasno kam Darja Zaviršek spada in zato sem bila še toliko bolj šokirana  Roll Eyes

in tako kot si ti povedal, gape, mi je jasnih veliko več dejstev

jaz nimam časa gledat TV-ja ... pa še marsikaj drugega ne, ker enostavno sem mogla določene zadeve zelo zreducirat, če mi sploh lahko znese

tisto, da naj bi ženska rodila tudi svoje možgane, je bila moja asociacija, interpretacija tega, kar sem prebrala skratka hotela sem nekako razkrit predpostavke te izjave in kam vodi, v kakšen skrajni nesmisel, če kdo kaj takšnega reče (kot rečeno, oddaje pa nisem gledala, torej sem si razložila izjavo izven konteksta)

časa ob vzgoji otrok je res manj za mnoge stvari

samo jaz sem priča, da glih nekega intelektualnega potenciala ti pa otrok res ne ubije

energijo pač vlagaš začasno v neke druge stvari, bolj kot v katere druge

in ja, gape dobr si napisal

razprave v javnem prostoru otrok/ženska/intelekt so pa zelo spolzke

žalost, žalost, da se s tem še vedno tako manipulira

še posebej na obzorju boja za delo, kot vemo je ženska na trgu delovne sile zelo ranljiva: sama sem priča tega

in nisem mogla verjet, da se mi to sploh dogaja

kot da je imet otroka neka slabost in to zelo redki lahko verjamejo in razumejo

zato me take razprave pogrejejo, še posebej če se povezuje intelektualne sposobnosti s tistim imet otroke

skratka, nekaj takega kot je "ženski intelektualni potencial" NE OBSTAJA

NE OBSTAJA niti "moški intelektualni potencial"

OBSTAJA le "človekov intelektualni potencial"

in vsak ga ima, prav vsak človek


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #38 - 09.03.2005 at 21:11:36
 
lina wrote on 08.03.2005 at 19:13:35:


sprašujem se tudi, če je ta premik iz racionalnega zunanjega sveta v svet medsebojnih, čustvenih odnosov res vezan na materinstvo ali pa je to nekaj specifično ženskega. znanec, ki predava na akademiji, mi je postavil podobno vprašanje. kaj se zgodi z vami, ženskami, tam do tridesetega? pravi, da so osemnajstletna dekleta, ki pridejo na sprejemne izpite, sposobnejša in bolj nadarjena od fantov in na splošno so jih v preteklosti sprejeli nekaj več kot fantov. vendar pa do konca študija, predvsem pa pri prvih zaposlitvah kar nekako zvodenijo, izgubijo svoj ustvarjalni potencial, čeprav nimajo otrok. kljub vsemu trudu, ki ga profesorji vložijo vanje. prav zato naj bi se sprejemna komisija odločila, da bodo  v prihodnje raje sprejeli kakšnega fanta več. Grozno, a ne, punce!?




najprej lina, zelo dober post

ja GROZNO je, kaj se zgodi s puncam, ko diplomirajo in so toliko izobražene, vsaj kar se tiče tiste regularne izobrazbe jo imajo res veliko

ustvarjalnega potencila ženske NIKOLI ne izgubimo

ampak žal, tudi univerzitetni sistem je tako nastavljen, sa se ženski, ko rodi in je na porodniški tisto leto ne šteje ...

ženska ima in mora imeti PRAVICO, da se odloči za otroka (enega ali več) kadar hoče in zaradi tega njena kariera ne bi smela trpet

recimo, ko si omenila znanca, ki predava na akademiji .. to je zame eno sprenevedanje

in opravičevanje šovinistične akadenske in univerzitetne politike, ki navkljub temu, da je v službi Umetnosti, Znanja, Velikih razsvetljenskih idej proizvaja veselo še naprej asimetrijo v družbi, zraven si vzame pa še tak umazan izgovor, kao ... kaj se z vami zgodi ... (ženske, ne ne si domišljat, da slučajno spet ne bi bile ve krive)

ja, prav izraz šovinistične sem uporabila, pa mi gre to tako zelo težko iz ust

toliko za enkrat


Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #39 - 09.03.2005 at 21:31:10
 
ne se sekirat Sijaj, itak v življenju štejejo samo izkušnje vsakega posameznika, kar je neprecenljivo...

in jst vem, da ti ob tvojem Peter Panu, ki je res totalen cukr, že davno osvojil moje srce, doživljaš stvari, ki jih se z besedami sploh ne da zmerit in opisat...

in to je imho največ kar v življenju šteje Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #40 - 09.03.2005 at 21:56:15
 
Quote:
in jst vem, da ti ob tvojem Peter Panu, ki je res totalen cukr, že davno osvojil moje srce, doživljaš stvari, ki jih se z besedami sploh ne da zmerit in opisat...



Iz konteksta razberem, da je s temle Petrom Panom mišljen otrok...ampak če je to res, potem je beseda pomensko zelo neustrezna in zavajajoča...tako zelo, da sem prvi hip, ko sem to prebrala, pomislila, da bi te kar na nos kresnila, če bi bila siaj.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #41 - 09.03.2005 at 22:43:26
 
Quote:
ne se sekirat Sijaj, itak v življenju štejejo samo izkušnje vsakega posameznika, kar je neprecenljivo...

Smiley


ja sej imaš prav

maš prav, ker me je res mal razkurilo tole

izkušnje vsakega posameznika ... ja točno

na tej poti, ki jo pač vsak hodi... in do tistega, do česar pride ...

... mah, so takšna vprašanja v bistvu nepomembna

Na zadnjem zaposlitvenem razgovoru me je en prav ellleganten gospod spraševal po nekem vprašalniku. Tko, a veste, je imel en list in je na hitro drdral vprašanja, ki pač krožijo med delodajalci.  Kako naj jih opišem, ne vem no, mogoče: ena taka diletantska vprašanja, neka kvazi psiholgija cepljena s pokvarjeno kapitalistično logiko? Ali pa: do skrajnosti zbanaliziran psihotest? No, da ne bom zgubljala besed z opisovanjem tega. Gre se zato, da me je med drugim tudi vprašal naslednje vprašanje: kaj bi postavila na prvo mesto: družino, otroka, ... kariero, ..skratka, nekaj postavk je bilo in meni je bilo takoj jasno med čem se pravzaprav bije tisto pravo vprašanje .. valda med kariero in družino ... In veste, kaj sem odgovorila? Malo sem zavzdihnila in sem rekla, da če bi se pa zares mogla odločat, se bi pa ... no, sem rekla, moj otrok je tisto kar bi bilo na prvem mestu.

Se bi lahko zlagala ? Se še na nobenem zaposlitvenem razgovoru nisem lagala, nikoli nisem šla preko sebe, nisem mogla it. Nisem mogla pohodit tega dejstva, da pač karkoli bi že bilo, moja kariera gor ali dol, tu je otrok, za katerega bom do zadnjega diha skrbela in mu bila ob strani, pa naj bo, kar bo.

Ne, pa da ne boste mislili, da so to lahka vprašanja. Bolijo. Zelo.


Še posebej zato, ker mi tudi to, kar naj se bi reklo "kariera", zelo pomeni. Rada delam. Rada vidim, da uspešno delam. Rada sem uspešna.

Po takšnih in podobnih vprašanjih (to še zdaleč ni najbolj svinjsko) se potem vedno sprašujem ... a se bi mogla zlagat? A ne bi bilo to bolje tudi za otroka ... tko se mi zdi, da bi mogla bit bolj pragmatična.

Kaj pa vi mislite?

+++++++

Lilith, ne poznam simbolike Petra pana, ampak moj mali to risanko rad pogleda ... no, nekajkrat jo je, zdaj jo že dolgo časa ni.

Vem pa, da eNoIoNe ni s tem nič slabega mislila, nasprotno, dobro je mislila, to vem.

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #42 - 09.03.2005 at 23:45:07
 
ja sijaj
*
Po takšnih in podobnih vprašanjih (to še zdaleč ni najbolj svinjsko) se potem vedno sprašujem ... a se bi mogla zlagat? A ne bi bilo to bolje tudi za otroka ... tko se mi zdi, da bi mogla bit bolj pragmatična.
*
naslednjič se zlaž - zagraj igro ... kaj jih tud briga kaj bi dala na prvo mesto, ti odgovoriš tko da dobiš job ... pol se bo pa vidlo kaj bo dejansko na prvem mestu - po dajanju pozornosti - merjeno v času ...





na družino temo, so bli zdele odmevi glih, je bla tetica iz unga telefona za pomoč ljudem v stiski in je povedala, da 70% ljudi ki pokliče majo probleme z družino in so u bedu. je naštela prov družinske člane s kerimi da majo bleme ...

mamo mi kakšen podatek na to temo?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #43 - 09.03.2005 at 23:49:32
 
ja Sijaj, men sploh ni panika, eni smo pa že doživeli kako je mali poletel, pa še na mehko pristal...eni pač obvladajo, eni se pa mal bl tud osebno poznamo, pa pol tko kle izpade kao kok si neki upamo Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Vcerajsnja oddaja Studio City
Reply #44 - 10.03.2005 at 09:17:04
 
siaj wrote on 09.03.2005 at 22:43:26:
Po takšnih in podobnih vprašanjih (to še zdaleč ni najbolj svinjsko) se potem vedno sprašujem ... a se bi mogla zlagat? A ne bi bilo to bolje tudi za otroka ... tko se mi zdi, da bi mogla bit bolj pragmatična.

Kaj pa vi mislite?




zgolj to ... delodajalci teh vprašanj ne bi smeli postavljat, kandidati za zaposlitev pa ne bi smeli o sebi lagati ...

toda, če ena stran drži fige v žepu, zakaj ne bi še druga?

Čeprav - sma kakšnih hujših problemov s temi vprašanji nisem imela ... ama poznam pa nekaj delodajalcev, ki jim je bil čisti suffer, ko je kakšna njihova delavka zanosila ... ama tudi take se da pozdravit s kakšnim komentarjev v smislu "a ni fajn, da bo eden več, k bo delal za vašo penzijo?"

toda obstajajo tudi kul in razsvetljeni delodajalci ... in obstajajo tudi mame, ki izkoristijo vsako kihanje za bolniški dopust ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4