Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 3562 times)
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ...
18.02.2005 at 12:53:34
 
... svoja stališča, poglede in celo vrednote?


Čisto preprosto kateri argumenti vas prepričajo? (logični, princip "svetlega zgleda življenja nekoga" ...)

Vprašanje se mi je porodilo v večni bitki na tem forumu med tistimi ki vse ljubijo in tisti, ki ljubezen odmerjajo "selektivno". Sicer se ve, katero opcijo zagovarjam jaz in bi recimo bila v tem konkretnem primerčku pripravljena začeti gledati drugače, če bi srečala človeka, ki bi po teh principih dejansko živel.

Ljudje, ki sem jih do danes spoznala in ki promovirajo slogan "neskončne ljubezni" so, vsaj za zdaj v krogu, ki ga poznam, največji egoisti in ta njihova ljubezen velja samo do trenutka ko od nekoga nekaj dobijo. V momentu, ko je treba ljubezen ali naklonjenost "povrniti", pa pokažejo u iber egoistično podobo.

Za razliko od tistih, ki živijo po sloganu da se ljudi spušča k sebi korak za korakom ... glede na dotedanje pozitivne/negativne izkušnje z dotičnim človekom ...

torej vprašanje ... za vse ... ob kakšnem argumentu, bi na forumu zamenjali stran?
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #1 - 18.02.2005 at 13:20:55
 


Ob močnejših argumentih, pri čemer je pomembna moč argumenta, ne pa argument moči.

Pri čemer je pomembna tudi logična sledljivost..


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #2 - 18.02.2005 at 13:23:48
 
sinjeoka wrote on 18.02.2005 at 12:53:34:
... [b]
torej vprašanje ... za vse ... ob kakšnem argumentu, bi na forumu zamenjali stran?


Kako to misliš zamenjali stran na forumu???
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #3 - 18.02.2005 at 13:26:33
 
Quote:
Kako to misliš zamenjali stran na forumu???



v tvojem primeru bi to pomenilo, kaj bi se vprašanje glasilo

kaj, v smislu kakšen argument, bi te prepričalo, da bi nehala zagovarjati - sprejemanje?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #4 - 18.02.2005 at 13:30:36
 
sinjeoka wrote on 18.02.2005 at 13:26:33:
v tvojem primeru bi to pomenilo, kaj bi se vprašanje glasilo

kaj, v smislu kakšen argument, bi te prepričalo, da bi nehala zagovarjati - sprejemanje?


Najprej, ne zagovarjam ga, in drugič, sprejemanje je paradoks, dokler še ločujemo. Sprejemanje v najvišji obliki je pri meni že to, da sploh živim. V ostalih nijansah pa je sprejemanje odvisno od našega dojemanja oz. točke/centra zavedanja. Paradoksalno pa je v tem, da zmeraj ko bo nekaj sprejela, nečesa ne bom. In ko bom to sprejela, bom življenje 100% sprejela, ali pa tudi ne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #5 - 18.02.2005 at 13:31:01
 
zame obstajajo tri... selektivna ljubezen, kvazi-univerzalna ljubezen in prava univerzalna ljubezen (ki se pol deli se na dva aspekta, ampak to tukile niti ni tolk vazn).

do neke mere sem dozivel ze vse tri.

jaz se trudim prakticirat/zivet pravo-univerzalno ljubezen, ker je od vseh treh izkusenj najbolj izpolnjujoca. kako to, da se trudim v tej smeri? kaj je glavni argument? pr men sta dva. 1. logicno predstavljeni argumenti in 2. filing, ki ga dobis ko si v druzbi nekoga, ki to pravo univerzalno stalno okusa.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #6 - 18.02.2005 at 13:36:42
 
Quote:
Najprej, ne zagovarjam ga, in drugič, sprejemanje je paradoks, dokler še ločujemo. Sprejemanje v najvišji obliki je pri meni že to, da sploh živim. V ostalih nijansah pa je sprejemanje odvisno od našega dojemanja oz. točke/centra zavedanja. Paradoksalno pa je v tem, da zmeraj ko bo nekaj sprejela, nečesa ne bom. In ko bom to sprejela, bom življenje 100% sprejela, ali pa tudi ne.


če te prav razumem, praviš, da ne obstaja v nič, kar bi te prepričalo/pokazalo, da je tvoja življenjska usmeritev napačna.

Napaka je pač stvar paradoxa?
Back to top
 
 
IP Logged
 
miha--
Guest




Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #7 - 18.02.2005 at 14:24:03
 
hja tale vseobsegajoca ljubezen ima ze prevec napacnih pomenov,

fak no k zalost me tare k vidm kere zablode so kle
.. kaksne zablode lahko nastanejo iz 0..
iz samih besed.. k skusajo opisat resnico na 1000 nacinov in glih zard tega, pol nastanejo zablode

ce bi reku sprejemanje vsega, bi bil blizje kot vseobsegajoca ljubezen..



kaj te pa preprica na katerokli stran?
to je pa itak jasno, da nase lastno zivljenje(in razumevanje le njega)..
to je tisto, kar nam govori ,v kaj lahko in v kaj ne moremo verjeti.. kle se ne gre za besedne argumente, tukaj so brez moci, ker je vse prevec relativno..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #8 - 18.02.2005 at 14:29:34
 
sinjeoka, pa ti?

sinjeoka wrote on 18.02.2005 at 12:53:34:
torej vprašanje ... za vse ... ob kakšnem argumentu, bi na forumu zamenjali stran?

napisala si da je vprasanje za vse... zato bi blo lepo, ce bi ti tud svoj odgovor napisala, ce si ze vprasala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #9 - 18.02.2005 at 14:34:28
 
sorry. bral pa pol pozabu. moja krivda. si ze napisala.

sinjeoka wrote on 18.02.2005 at 12:53:34:
Sicer se ve, katero opcijo zagovarjam jaz in bi recimo bila v tem konkretnem primerčku pripravljena začeti gledati drugače, če bi srečala človeka, ki bi po teh principih dejansko živel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #10 - 18.02.2005 at 15:34:08
 
t wrote on 18.02.2005 at 13:20:55:
Ob močnejših argumentih, pri čemer je pomembna moč argumenta, ne pa argument moči.

Pri čemer je pomembna tudi logična sledljivost..


uživaj!


genau
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #11 - 18.02.2005 at 15:40:34
 
sinjeoka wrote on 18.02.2005 at 12:53:34:

Vprašanje se mi je porodilo v večni bitki na tem forumu med tistimi ki vse ljubijo in tisti, ki ljubezen odmerjajo "selektivno". Sicer se ve, katero opcijo zagovarjam jaz in bi recimo bila v tem konkretnem primerčku pripravljena začeti gledati drugače, če bi srečala človeka, ki bi po teh principih dejansko živel.



Težka bo  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #12 - 18.02.2005 at 16:27:52
 
sinjeoka wrote on 18.02.2005 at 12:53:34:
... svoja stališča, poglede in celo vrednote?


Sicer se ve,j az  bi recimo bila v tem konkretnem primerčku pripravljena začeti gledati drugače, če bi srečala človeka, ki bi po teh principih dejansko živel.




RU?


...


...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #13 - 19.02.2005 at 12:20:34
 
Madan Gopal Das wrote on 18.02.2005 at 13:31:01:
zame obstajajo tri... selektivna ljubezen, kvazi-univerzalna ljubezen in prava univerzalna ljubezen (ki se pol deli se na dva aspekta, ampak to tukile niti ni tolk vazn).

do neke mere sem dozivel ze vse tri.

jaz se trudim prakticirat/zivet pravo-univerzalno ljubezen, ker je od vseh treh izkusenj najbolj izpolnjujoca. kako to, da se trudim v tej smeri? kaj je glavni argument? pr men sta dva. 1. logicno predstavljeni argumenti in 2. filing, ki ga dobis ko si v druzbi nekoga, ki to pravo univerzalno stalno okusa.


kako to misliš, da se trudiš živet ljubezen?
a ni taprava ljubezen nasploh brez truda, nekaj naravnega..
od mene je odvisno ali jo bom dovolil spustit vase.
resnica je tako vedno tukaj v meni. jaz sem problem, ker je ne dovolim sprejet. z svojimi stališči, zavednim trudom, željo po njej... in tako jo zgrešim. pomoje ne rabmo nobenga truda, le prenehat se mormo bojevat z samim sabo. in sprejet vsakršnokoli dejstvo resničnosti.
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Ob kateri priliki oz. argumentih spremenite ..
Reply #14 - 19.02.2005 at 19:05:55
 
sinjeoka wrote on 18.02.2005 at 12:53:34:


Ljudje, ki sem jih do danes spoznala in ki promovirajo slogan "neskončne ljubezni" so, vsaj za zdaj v krogu, ki ga poznam, največji egoisti in ta njihova ljubezen velja samo do trenutka ko od nekoga nekaj dobijo. V momentu, ko je treba ljubezen ali naklonjenost "povrniti", pa pokažejo u iber egoistično podobo.



Mislim, da tisti, ki promovirajo navedeni slogan so lahko istočasno še sami učenci tega/svojega slogana, torej ni nujno, da so zadevo že 'zapopadli'.

To si dobro ugotovila, mnogokrat se ne vedemo skladno s tem, še.

Kakšen argument je potreben, da spremeniš stran, pri meni, tak, ki ga začutim, da je moder, torej nastal iz izkušenj in hkrati, da se ujema z mojimi nerazrešenimi vprašanji in torej čutim/slutim, da je zame 'pravilen'.

Lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2