Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 6405 times)
exodus
Ex Member




Kleveta o Sinjeoki
12.02.2005 at 13:26:44
 
Opazil sem, da ste se nekateri na forumu zgrupirali in nekako zahrbtno in nejavno Sinjeoki zblatli ime, ko ste ji skušali vsiliti podobo nekakšnega "hate-speakerja",  ne da bi si kateri od vas to upal povedati človeku naravnost v oči, ampak raje tako pikanja iz ozadja - zato sem se odločil, da še jaz povem kako besedo...


Picola je napisala:

Quote:
Sinja je zame zelo pametna, odločna, pogumna in  inteligentna oseba. Ima ogromno znanja, zna se postavit zase, je vsestransko razgledana, pove svoje mnenje pa čeprav ve, da se ne bodo strinjali z njo... Ziher pa ima tut še veliko drugih kvalitet, ki jih jst ne vidim (jih pa ziher kdo drug, če ne na forumu pa v privat življenju).In zaradi teh kvalitet jo jst zelo spoštujem. Pika.



Se strinjam s tvojimi opažanji, da Sinjeoka razmišlja zelo objektivno, trezno in premišljeno, da je pač tak človek, ki reče bobu bob, ki ne ovinkari in jasno pove to, kar ji leži na duši, neglede da bi pazila, da bi se komu zaradi tega zamerila ali bi jo postrani gledali, za kar je potreben določen pogum, samozavest in odločnost.

Je tipičen človek, ki se recimo ne bi delal dobrega pred drugimi, da bi nekomu podrepniško v rit lezel, npr. šefu zaradi napredovanja in podobno.

Všeč mi je tudi to, da je razblinila tole pravljico ali idejo o vseprežemajoči ljubezni, ki se širi tukaj na forumu, ko pa dobro vemo, da to večini ljudem služi le kot pretveza, v ozadju pa nevede ali vede tako ali drugače opravljajo ljudi, kjer ljubosumje, posebej pri ženskah, igra izrazito vlogo, ko so sovražno nastrojeni do nje; da niti ne govorimo o zavisti.


Mogoče včasih njen nastop daje vtis robatosti ali trdote, kar pa pravzaprav sovpada z neomajnostjo, morda "hladnokrvnostjo", v čemer pa pravzaprav ni nič slabega, če je človek sicer resnicoljuben, ni bluzer in ne fantazira, torej se ne gre nekih igric, potem ne razumem, zakaj vas to moti?


Tisto privatno sporočilo, ki je bilo naslovljeno Sinjeoki, pa itak vemo od koga je. Če ne vemo za točno katero osebo gre, vemo vsaj to, oziroma lahko ugibamo, da ima prste vmes mat. neznanka X. (bom diskreten, tako kot Sinjeoka in namenoma nisem poimensko imenoval te osebe, se pa razbere med vrsticami za koga naj bi šlo.)  

Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #1 - 12.02.2005 at 14:25:31
 
exodus wrote on 12.02.2005 at 13:26:44:
potem ne razumem, zakaj vas to moti?
Koga misliš pod  - "vas"?       ("...zakaj vas to moti?")

[kdo smo mi kdo ste vi kdo so oni, - vas, nas, mi, oni, ona, jaz, on..    - p o s p l o š e v a n j e ]
 Wink  Grin Tongue



Mene nič ne moti.
Za vsakega mi je fajn da je tu, vsak je  -  Faca D`Original  ...
Mene nič več ne moti...
Po tem, kar se je včasih dogajalo, so vse samo še - rahle nianse  
A ne Exodus?
Wink  Grin


Nekdo ji je na IM napisal kar si misli o njenih reakcijah in njenim pisanjem, that`s all..
Tako pač moj maler vidi te oči.


Fajn bodi/te
Lep vikend!

Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #2 - 12.02.2005 at 14:32:03
 
exodus wrote on 12.02.2005 at 13:26:44:
Opazil sem, da ste se nekateri na forumu zgrupirali in nekako zahrbtno in nejavno Sinjeoki zblatli ime, ko ste ji skušali vsiliti podobo nekakšnega "hate-speakerja",  ne da bi si kateri od vas to upal povedati človeku naravnost v oči, ampak raje tako pikanja iz ozadja - zato sem se odločil, da še jaz povem kako besedo...




Exo, če pa to ni mešanje dreka, potem pa res ne vem kaj je.

Mislim, če si že tak car, zakaj potem ne poveš direkt poimensko, brez takšnih bednih namigovanj - ma exo v tem primeru si slabši od tiste branjevke, ki tamala jajca prodaja, vendar pa so njena jajca najbolj rumena daleč naokrog.




uživaj!




Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #3 - 12.02.2005 at 14:45:19
 
Joj, meni je pa tak hecno, kadar se ljudje sprenevedajo, da ne vedo, kdo je avtor prispevkov. In to ljudje, ki dotičnega dobro poznajo.
Saj ima pisanje vendar določeno raven po oblikovni plati ter zelo prepoznaven slog.

Sicer pa, dobri stari xab, mene je tvoje besedičenje o tem, kako sinje nihče ne bi hotel v trojčka, spomnilo na priliko o lisici in (kislem) grozdju.


Aja, db...meni se "jaz, ti, mi, vi, oni" zdi bolj razmejevanju kot posploševanju podobno.
Kolikor jaz razumem prispevek - vi- tisti, ki vseobsegajoče ljubijo, ...mi- ki ne ljubimo vseobsegajoče. Pa to je ja prastari fenomen tega foruma.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #4 - 12.02.2005 at 14:58:14
 
Za tebe mogoče ja.  -  včasih se folk ni toliko delil in kregal glede ljubezni, takšne in drugačne.  Tako se db spominja ..



Posploševanje, to pa je iz tega kr je tipo kr določil da jo ne marajo, tisti pod "vi", kako lahk tipo trdi, ve, koga moti koga ne? `Rahlo` je posplošil.
Mene ona ne moti, ne kr določat in kupčkat sem ter tja, grupirat.


Tako pač moj maler vidi te oči.
In vsak maler...
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #5 - 12.02.2005 at 15:16:01
 
Quote:

Mene nič ne moti.



Če bi bilo to res, se ne bi oglasil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #6 - 12.02.2005 at 15:17:07
 
Lilith wrote on 12.02.2005 at 14:45:19:
- vi- tisti, ki vseobsegajoče ljubijo, ...mi- ki ne ljubimo vseobsegajoče. Pa to je ja prastari fenomen tega foruma.


!  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #7 - 12.02.2005 at 15:19:10
 
vida wrote on 12.02.2005 at 15:16:01:
Če bi bilo to res, se ne bi oglasil.

Oprosti, res je,
mene Sinjeoka ne moti,
oglasil sem pa se ker je tako fantastično posplošil da ni res.
That`s all..
Wink
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #8 - 12.02.2005 at 19:38:34
 
ojoj ... imate eni res smisel za dramatizacijo

kar sem jaz imela za napisat in zakaj, sem pa napisala

ah  Wink , čisto vsakemu bom še, točno to, kar mi bo padlo na misel v danem trenutku

vsakemu točno v skladu z mojo mejo tolerance  Cheesy Wink

te fore so pa u iber glupe "mi" in "vi" (otroški vrtec) pri čemer se jaz ne vpisujem niti pod "mi" niti pod "vi", preveč enostavno zame  Grin Grin

če pa nekdo, ki si vzame popolno svobodo govora, te svobode s strani drugih ne dopušča, je pa to pač njegov problem



Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #9 - 13.02.2005 at 16:47:06
 
Moje mnenje je, da ljudje ki se v zivljenju ukvarjajo z ljudmi opravljajo velik vecje in tezje delo kot kdorkoli drug od nas in so si na rame nalozli breme, ki ga vecina od nas niti zmogla ne bi. Kako tuja svinjarija vpliva na nas, vsi vemo, pa smo celi srecni, ko nam rata si uredit zivljenje tak, da smo cimdlje od nje. Sam eni pa celo zivljenje s tem delajo in se nikamor ne umaknejo in nikol ne zbezijo. Ceprav je zihr dostkrat zelo tezko. Pol pa mi recemo, uh kak si ti sovrazen, kaj je pa narobe s tabo, obenem smo pa celi veseli, da lahko v socialni drzavi zivimo, pa se sam s svojih drekom ukvarjamo, ker za tujega drugi skrbijo.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #10 - 14.02.2005 at 09:44:23
 
Devi wrote on 13.02.2005 at 16:47:06:
Moje mnenje je, da ljudje ki se v zivljenju ukvarjajo z ljudmi opravljajo velik vecje in tezje delo kot kdorkoli drug od nas in so si na rame nalozli breme, ki ga vecina od nas niti zmogla ne bi. Kako tuja svinjarija vpliva na nas, vsi vemo, pa smo celi srecni, ko nam rata si uredit zivljenje tak, da smo cimdlje od nje. Sam eni pa celo zivljenje s tem delajo in se nikamor ne umaknejo in nikol ne zbezijo. Ceprav je zihr dostkrat zelo tezko. Pol pa mi recemo, uh kak si ti sovrazen, kaj je pa narobe s tabo, obenem smo pa celi veseli, da lahko v socialni drzavi zivimo, pa se sam s svojih drekom ukvarjamo, ker za tujega drugi skrbijo.


dve različni grupaciji torej, eni ki se v odnosu do drugih soočajo z izzivi in drugi ki se pred njimi umaknejo v želji po miru oz. boljšem življenju  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #11 - 14.02.2005 at 10:22:02
 
vida wrote on 14.02.2005 at 09:44:23:
dve različni grupaciji torej, eni ki se v odnosu do drugih soočajo z izzivi in drugi ki se pred njimi umaknejo v želji po miru oz. boljšem življenju  ???

Hmm... če že grupiranje... potem bi jaz dodala še eno grupo... in sicer ljudi, ki sicer vedno sprejmejo izzive, se z njimi soočijo, a se v primeru, ko ugotovijo, da so oni naredili vse, kar so znali in zmogli, da bi presegli izziv, tega pa nikakor ni začutiti tudi na drugi strani, umaknejo...

V smislu: ne meči svojih biserov tistim, ki jih ne prepoznajo in se ne zavedajo njihove vrednosti... Smiley

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #12 - 14.02.2005 at 10:34:09
 
Miska wrote on 14.02.2005 at 10:22:02:
Hmm... če že grupiranje... potem bi jaz dodala še eno grupo... in sicer ljudi, ki sicer vedno sprejmejo izzive, se z njimi soočijo, a se v primeru, ko ugotovijo, da so oni naredili vse, kar so znali in zmogli, da bi presegli izziv, tega pa nikakor ni začutiti tudi na drugi strani, umaknejo...

V smislu: ne meči svojih biserov tistim, ki jih ne prepoznajo in se ne zavedajo njihove vrednosti... Smiley




tale tretja grupa je zgolj umetna tvorba ... kam se uvršča namreč odloča definicija o tem kdo je svinja in ali so biseri zares biseri, ali pa zgolj cheap ponaredek
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #13 - 14.02.2005 at 11:36:19
 
Miska wrote on 14.02.2005 at 10:22:02:
...ko ugotovijo, da so oni naredili vse, kar so znali in zmogli, da bi presegli izziv, tega pa nikakor ni začutiti tudi na drugi strani, umaknejo...

V smislu: ne meči svojih biserov tistim, ki jih ne prepoznajo in se ne zavedajo njihove vrednosti... Smiley



Kje je meja za "vse" ?
Tale svetopisemski rek pa zna bit priročen kot izgovor pred samim sabo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Kleveta o Sinjeoki
Reply #14 - 14.02.2005 at 12:11:09
 
vida wrote on 14.02.2005 at 11:36:19:
Kje je meja za "vse" ?
Tale svetopisemski rek pa zna bit priročen kot izgovor pred samim sabo.


Meje, Vida? Po mojem mnenju ne moreš na splošno in za vsakega vnaprej kar določiti meja. So odvisne od vsakega posameznika, od njegovega doživljanja, od njegove volje, želje, pripravljenosti, njegove stopnje ozaveščenosti, pa verjetno še česa. Edino, kar ti lahko rečem, je to, da se po mojem mnenju meje išče in določa prav v vsakem odnosu posebej. In za to je potrebna predvsem iskrenost do samega sebe. Pride recimo trenutek, ko se vprašaš: si želim? Zakaj si želim? Kje je tukaj moj ego? Kje ga ni? Sem naredil vse? Želim/lahko/zmorem narediti še kaj? Kaj lahko še naredim? In potem se odločiš. Morda poskusiš še enkrat, morda ne...

In seveda lahko tudi to (kot v bistvu skoraj vsako stvar) uporabiš kot beg pred samim sabo. In je spet odvisno od tega, koliko si iskren do samega sebe – ali si to priznaš, ali pač veš, da si v tem trenutku naredil vse, kar si zmogel in znal narediti... Konec koncev – itak, da je tudi ta svetopisemski rek v nekem drugem smislu beg... ker se boš moral tudi ti s tem nekoč ponovno soočiti... morda v istem odnosu, morda v nekem drugem odnosu... morda se moraš do takrat tudi ti še česa naučiti?

Se mi zdi zares pomembno poudariti predvsem tole iskrenost do samega sebe... tu se namreč po mojem mnenju skriva ključ do odgovorov na tale vprašanja, ki jih postavljaš... Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3