Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 12926 times)
wu_wei
1
*
Offline

Oh my God, It's full of
stars!!!
Posts: 19

Re: Kalari Payattu
Reply #15 - 23.02.2005 at 23:31:57
 
Romario resnicno ne razumem kaj si hotel s tem povedati...rece se Taj Ji Quan( in ne whatever)...in ja;dejansko filozofija NIMA NOBENE ZVEZE z borbo...prav tako pa ART OF WAR...nima nobene ZVEZE Z BORBO....

tvoja napaka je da te "filozofe" karas zaradi absolutiziranja enega delcka VESCINE...filozofije...s tem ko aboslutiziras drugega...boj....

dejstvo je, da je 1 g teorije dovolj za tono prakse...

s tem pa ne unicis filozofije, ampak jo postavis v pravo razmerje...

zavedajte pa se da smo na forumu...kjer o drugem kot o filozofiji skorajda ne moremo razglabljati...kako naj ti opisujem borbo, oz. gibanje?

za 1 sekundo gibanja bi porabil 1 list papirja, ce ves o cem govorim(Taj Ji Quan principi)...tako pa bi rabil 10 listov...oz neskoncno stevilo...

smesno je da se filozofi ter fighterji na tem forumu zmerjajo iz dveh razlicnih bregov namesto da bi skupaj stopil...

itak da so zgodbice sam zgodbice...
pa itak da je nasilje zgolj nasilje...

kar se pa ega tice o varovanju vescine...

ljubim gibanje...in Taj Ji Quan mi je orodje do boljsega gibanje...obstaja mnogo vescin gibanja...vse so dobre...ce je dober mojster ter ce je dober ucenec...Karate, Aikido...
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Kalari Payattu
Reply #16 - 24.02.2005 at 12:02:48
 
Nee Wu..  Wink   res me nisi prav razumel..Ne kritiziram filozofe, ker brez razmišljanja in poglabljanja tiajija ni, je sam okostje in izpade en smešen ples, kot ga tud večina ljudi dojema. (taijiju uspeva še zdaj to, kar mu je že skozi stoletja..na prvi pogled ne vidiš prave vrednosti). Men se sam zdi brez veze opirat na prazne besede, ko se gre za npr. zgodovino, ki je saj veš skozi čas bila vedno pisana s strani zmagovalcev in uporabljena za ozke interese in zavajanja tistih, ki dajo preveč na njo. Sej veš da obstaja več pogledov na 5 tolarski kovanc...Zato se mi zdi glupo da srdito branimo gradove v oblakih...Kakor koli poimenuješ veščine;Taiji, Karate, judo, kung –fu, Taiji quan, Taijiquan, to so samo besede.. mi je tud čist vseeno kak se reče, pa kdo si je zmislil in skoval besedo. Itak se po kitajsko drugač napiše in bi mogli pol pismenke uporablat..
Brez filozofije pa taiji ni tisto kar je... in to niso samo prazne besede. Sej itak veš, da se Taiji ne samo dela, ampak se ga živi...lp
r
Back to top
 
 
IP Logged
 
wu_wei
1
*
Offline

Oh my God, It's full of
stars!!!
Posts: 19

Re: Kalari Payattu
Reply #17 - 24.02.2005 at 18:12:21
 
sori sam se ne strinjam s tabo...sam treniram tai ji, pa ga ne zivim...kolega trenira taj ji ze 17 let, pa nima pojma o filozofiji...se sploh noce pogovarjat, za njega je to kar neki...lari fari...kar tudi je....zgodbica...ozadje, kao zanimivost, pri vsaki figuri najdes neke povezave...ce imas domisljijo lahko tudi v boks vpletes komplicirano filozofijo...pac eni ljudje rabijo zgodbice, za motivacijo...pa saj to ni narobe...

taj ji brez filozofije zgleda pac kot gibanje...ce mislis na formo, mogoce resnicno zgleda kot ples....samo taj ji ni forma...

saj razumem kaj mislis...mene tudi motijo, jaz jim pravim "jogici"...ki pridejo na trening ter zacnejo sprasevati o filozofiji pa energijah, pa jin pa jang....ne sprasuj ampak se samo gibaj...in ti ljudje ponavadi prvi obupajo...

na drugi strani pa so fighterji, ki takoj sprasujejo po aplikacijah, ali je zerjav aplikativen, ali je tigrovo zrelo, ipd...ne sprasuj ampak se samo gibaj....in ti ljudje ponavadi prvi obupajo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Kalari Payattu
Reply #18 - 24.02.2005 at 18:52:33
 
Če tvoj frend misli z "lari fari" teorijo yin-yanga in petih elementov... Pol pa ne vem? A ne tai chi temelji na gibanju in prehajanju med yin in yang energijo, zaradi česa tud je tako cenjen zaradi vplivov na zdravje?

Maš pa prav, da je ta tai chi samo delo, delo in delo... vmes pa še mal dela...da o delu ne govorim Grin

Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Kalari Payattu
Reply #19 - 24.02.2005 at 19:24:19
 
men čist vseeno ??? Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
wu_wei
1
*
Offline

Oh my God, It's full of
stars!!!
Posts: 19

Re: Kalari Payattu
Reply #20 - 24.02.2005 at 23:27:39
 
no meni osebno se zdi flozofija pomembna, v primeru da necesa ne ves, pa ti ona razlaga...pac preberes, seveda pa moras iti cez pravlico...

5 elementov-5 organov(srce, pluča, jetra...),

yin-yang(recimo da teza ni nikoli 50-50, ampak je recimo teza celotna na eni nogi, druga je "prazna"...poskusi na avtobusu(LPP) ravnotezje drzati na obeh nogah....takoj se pac naslonis na eno in drugo samo premikas...najlazje je bit stabilen tako...KAO YANG in YIN....)

ipd....

pac zgodbice...taj ji pa temelji samo na delu...ce bi razmislal vmes samo o yin in yangu bi se mi zmesalo Smiley

prevec je fizicnih detajlov, da bi si moril z filozofijo med gibanjem....pac filozofija=gibanje....
to nekako zelim dopovedat...

kot pri nogometu...profesionalen nogometas, mojster, se kako vadi svojo "filozofijo"/tehniko, strokovno razclenjeno...samo da nima zgodbic, temvec za jezik uporablja fizikalni jezik...zato tudi delim na fizicarje in filozofe...

oboji govorimo o isti stvari z drugimi besedami....

drugace se ti pa zahvaljujemo za lep dialog...resno mislim...koncno tudi na tem forumu Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Kalari Payattu
Reply #21 - 25.02.2005 at 12:19:52
 
Tud teb Wink Maš prav, ne moreš med gibanjem preveč razmišljat o yin ali yang položaju rok in nog... sam se mi zdi, da je to če hočes prit na višji nivo neizogibno... al to čez par let, al pa čez 15 let. Sej veš yin položaj roke, ki je polna  yang energije, ready to strike al pa obratno...mamo pa res še life time časa za to pogruntat in se nikamor ne mudi..še posebej pri taijiju Smiley
lp
r
Back to top
 
 
IP Logged
 
wu_wei
1
*
Offline

Oh my God, It's full of
stars!!!
Posts: 19

Re: Kalari Payattu
Reply #22 - 25.02.2005 at 15:47:30
 
ja sej to je koristno, smo zdej zacel tudi ta termin uporabljat....to kar si rekel yang roka pa yin....vidim da se spoznas na zadevo....

ampak se mi zdi da ni vazno, ali reces yang ali polna, ali pa ne vem...tista, ki vodi gibanje, ali podobno...

pac moras se zmenit za neki jezik, da ga uporablas, da se takoj ve kaj misls ko reces da je roka yang...

pesmo razmislam ze dva dni pa se ne spomnem nobenga primera, ce mas ti kako idejo;

yang pa yin je pac bipolarnost....tudi v zahodni fiziki se uporablja to(naboji, meterija-antimaterija....) pa tudi evropski filozofi(Kant, Aristotel...) so uporabljali dvojno pojmovanje;: dobr-slabo....praksa-teorija....

sam ne morem se spomnit nobenega prakticnega primera za to iz res VSAKDANEGA ZIVLJENJA;
bi rekel + ali -
bi rekel 0 pa 1
?????

rabim ker me prijatelj non stop "nadleguje", da mu razlozim neke koncepte, in bi ravno v izogib filozofiranju rad nasel termin, ki opisuje yin pa yang pa je evropski....torej bipolarnost? pa tudi ne prevec kompicirano....je se mali:)

kaksna ideja?
ma kdo kako idejo?

aja pa se p.s.;
kar se tice o visjih nivojih se mi zdi iz besed "starejsih" da vec ko delas manj ti je jasno in da je to kao point...na zacetku se pac se neki motiviras z zgodbicami potem pa pac ne vec....ker si sam pises zgodbice ali nekaj takega...
marjan pa itak prav da se mu zdi da bol ko dela manj mu je vse skupaj jasno....ampak bolje pa dela....

tle je pomoje ta fora da je to mehka vescina kjer moras biti res sproscen, brez adrenalina in to....in zaradi tega stanja dejansko ne ves kaj delas...napol meditiras med gibanjem(meditacije=koncentracija)...

mi je kolega, ki trenira aikido eno tehniko kazal, pa me je 2x vrgel tretjic sem pa jaz njega....pa sploh nisem hotel samo razmislal sem o tem da bi se bilo dobro ukorenint(center drzat)....)


Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Kalari Payattu
Reply #23 - 25.02.2005 at 18:35:21
 
Ok, fantje, priznam, pojma nimam o vaših veščinah, mi je blo pa zanimivo brat.

Tole o yinu in yangu ... ma glih včeri sem spet na novo, z novega zornega kota, dojela vso to polarnost na raznih nivojih. Mi je tolk dogajal, da kar nekaj časa nisem zaspala.
Izšlo pa je vse skupaj iz tega, da sem si neki mejlala s Kali in potem gledala Stargate, vse tiste lepe planete in eksplozije sonc (tko da se mi je filing krogle dobro zapekel v možgane) in potem sem po neki (dolgi in blazno avanturistični) verigi asociacij končala pri tem, kako je vse samo nihanje neštetih frekvenc, ki niso nič drugega kot poskus uravnoteženjna proti nuli – poskus preseganja dvojnosti. Ko se v središču vse razpusti v eno, boga, praznino, čisto bit ali čisti nič, whatever, ko izgineta tud yin in yang.

No, to sem pravzaprav hotela rečt, da sta yy samo čisti abstakciji, prazna, zgolj formalna pojma, ki ju razum potrebuje, da ima sploh kaj za mislit. Na yy lahko potem razporediš vsa nasprotja tega sveta.

Tako da malemu zvedavcu lahko poveš, da sta yy samo kitajski besedi, pod kateri lahko strpaš vse pare nasprotij (uau, noro, glih se je že stemnilo, na drugi strani doline pa so prižgali kres, hudooo lepo zgleda ...)
... amm ... No, enostavno mu povej, da yy ponazarjata to, kar lahko v naravi vidimo kot pare oz. nasprotja in da se zaradi gibanja ta med seboj izmenjujejo (pa na kakršenkoli način že): levo-desno, gor-dol, nebo-zemlja, noč-dan, zima-poletje, moški-ženska, ima toga puno ...

Pa ne me sekirat, da nisem bila eksaktna al pa strokovna al pa kej, to niti ni bil moj namen. Niti ne vem, če bo komu tisto zgoraj sploh kaj jasno, ampak mogla sem napisat. Zarad sebe, da včerajšnjo izkušnje ohranim živo. (Me je nick wu_wei ful v živo spomnil nanjo. Which is nice. Grin)
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
wu_wei
1
*
Offline

Oh my God, It's full of
stars!!!
Posts: 19

Re: Kalari Payattu
Reply #24 - 25.02.2005 at 21:29:47
 
ful dobr si opisala...podobno misliva...zagotovo sta skrajnosti, ki se zlivata v eno...in se spet sirita...meni je matematicni simbol za neskoncnost najbolsa prispodoba...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mateja B.
4
p
****
Offline


Posts: 441

Gender: female
Re: Kalari Payattu
Reply #25 - 26.02.2005 at 13:58:08
 
Ja, neskončno in nič sta tud taki abstrakciji, da dol padeš, ko ju dojemaš v globino. Res.
Vem, da je tole off topic, ampak vseen ...

V prvem letniku na faksu (filozofija) smo imeli predmet ontologijo (veda o biti in bivajoče, al kako že; pozabila, t bi vedel). Enkrat, ko je profesorica govorila o čudenju nad svetom kot izvoru filozofije, je vmes – ful s poudarkom – citirala tole vprašanje (ne vem več, čigavo): "Zakaj sploh nekaj je in ne raje nič?" ???

Marsikomu se zdi to vprašanje čist brezveze. Name se je pa usedlo z vso svojo mogočnostjo. Pravzaprav s težo, ki pa sploh ni tko težka. Wink Velikokrat se spomnim nanj. In dozdeva se mi, da na tem vprašanju racio flopne. Da je tu njegova meja. In da se tu začne prava vera. Ne religija. Vera. Ko si odgovoriš na to vprašanje, ko pravzaprav to ni več vprašanje, takrat ne le da razumeš, takrat veš. In to ti da tisto gotovost, ki je razum ne premore. Tko nekak se mi zdi. Vem pa še ne zagotovo.

Ok, zdej šibam, preden zaprejo vse štacune. Grin
Back to top
 

I love to live and I live to love.
WWW WWW  
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Kalari Payattu
Reply #26 - 02.03.2005 at 09:58:49
 
kalari payatu pa je se zmeri majbl podobna grskemu vojskovanju z mecem kratkim in scitom...kljub vsem tem lepim mislim....Smiley))
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
ViSiON
Ex Member




Re: Kalari Payattu
Reply #27 - 02.03.2005 at 22:21:25
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Kalari Payattu
Reply #28 - 05.03.2005 at 18:21:00
 
Yin in Yang sta drug drugemu vzrok in posledica. Yin je v notranjosti kot materialna osnova Yanga, Yang je pa zunanji odraz delovanja Yina. Zamisli si glavo zelja, prerezano po vertikali. Notranja čvrsta masa na dnu je Yin, bolj gremo navzven, bolj je ohlapna in to Yang. Lahko v bistvu rečemo, da je Yang pomanjkanje Yina in Yin pomanjkanje Yanga. Stanja Yina in Yanga niso statična. Če obstaja samo Yin ni rasti, če obstaja samo Yang, ni rojstva.. Yin in Yang sta enakovredni kvaliteti Qi-ja, kot življenske energije, ki skupaj tvorita uravnoteženo celoto.. Kitajci majo menda Yin in Yang teorijo kot predmet na faksu TKM tud po več let.. lp
r
Back to top
 
 
IP Logged
 
wu wei
Guest




Re: Kalari Payattu
Reply #29 - 07.03.2005 at 18:12:57
 
zelo zanimivo...bojda rabis za dojetje celotne filozofije, od i-chinga naprej dve zivljenji Smiley

ha, in jaz se delam pametnega!!! bo ze...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2