Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3093 times)
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Alternativno zdravilstvo
15.02.2005 at 22:49:53
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Alternativno zdravilstvo
Reply #1 - 17.02.2005 at 08:20:54
 
To je v bistvu Tui-na terapija. Ne poznam pa Penzla. Kakšne so pa njegove metode in kako se razlikuje njegov pristop, uporablja prav tako temeljne principe jin janga in petih elementov?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Alternativno zdravilstvo
Reply #2 - 22.02.2005 at 00:26:30
 
romario wrote on 17.02.2005 at 08:20:54:
To je v bistvu Tui-na terapija. Ne poznam pa Penzla. Kakšne so pa njegove metode in kako se razlikuje njegov pristop, uporablja prav tako temeljne principe jin janga in petih elementov?


Če te to zanima, je najbolje, da se obrneš na gospo iz članka, torej gospo Valjavec.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Alternativno zdravilstvo
Reply #3 - 22.02.2005 at 00:27:30
 
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Achilcrates
2
**
Offline

divinum est sedare dolorem

Posts: 86

Gender: male
Re: Alternativno zdravilstvo
Reply #4 - 14.04.2006 at 02:23:22
 
...Je samo ena izmed tehnik, ki se uporablja  v tradicionalni kitajski medicini. Ni je izumil Penzel, pac pa kar kitajci. Bistvo je v drsenju z palicico vzdolz energetskih struktur (meridianov), tehnika TUI-fa, z globinskim efektom. Pogosto se izvaja s palcem, naslonjenim na dlan. Tudi laserji in elektro stimulatorji ne morejo nadomestiti para odlicnih terapevtskih rok. Gre samo in izkljucno za novo ime, starodavne tehnike. Palicico so zdravniki TCM uporabljali v glavnem za stimulacijo drobnih tock na uhlju (aurikuloterapija).
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1