Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3286 times)
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
preseganje sedmih teles
06.02.2005 at 19:12:08
 
mislim da je kar dosti metod za presegovanje teh teles - fizično, eterično, asralno..itd. koliko sem edino sledil okoli, jih zelo malo govori pod besedo - preseganje teles.
jaz sem seznanjen, da naj človek vedno začne na začetku. ker potem prihaja vse v harmoniji nasproti. večina človeštva je seznanjena samo z zunanjo mejo telesa, in pri teh je um vezan navzven. obstaja pa tud notranji subtilni občutek telesa. in to je čisto drugače. v bistvu, zunanji občutek v resnici sploh ni občutek, temveč je samo moda, kriterij, ki je vsiljeno od zunaj. zato je baje prvo, da začneš spoznavat svojo telo od znotraj, se seznaniš z notranjimi občutki v sebi. in ko se totalno seznaniš in spoznaš dobro počutje 1.t.  nato komaj lahko napreduješ v višje sfere. npr. če ostajam na začetku in je um navzen usmerjen tok, in bom poiskušal spoznavat/presečt npr. mentalno telo, bom s tem ustvaril v sebi razcep, napetost. moja zavest ostaja na začetku, jaz pa s to  zavestjo silim v višjo svero. po moje od tega prihaja do shizofrenij - da nebo pomote, to je samo moje mnenje in predstava..

kolko jaz poznam, se s temi stvarmi ukvarja bhakti joga in anapana sati joga - http://www.pozitivke.net/article.php/2004121517251360
bil bi vesel vaše udeležitve in izmenjave mnenj te teme..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #1 - 06.02.2005 at 20:06:31
 


Vseh 333 teles ni nič drugega kot različne manifestacije, enega telesa - zato je govorjenje o preseganju kakršnega koli telesa precejšen nesmisel.

Razen, če misliš presegati telo (ali njegovo fizično manifestacijo) tako, da ga bašeš s hrano ali stradaš do kosti?

Vsa telesa od 0-n so samo manifestacije enega samega telesa in jih lahko opazujemo ali se učimo njihove uporabne vrednosti in to je tudi največ, kar lahko storimo. Lahko jih spoznavamo, nikoli pa jih ne bomo presegli.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #2 - 06.02.2005 at 21:25:52
 
če prav razumem, po tvojem govoru sledeč, se razsvetljenje dogodi tudi kot samo spoznanje in ne kot doživetje in preseganje vsega.
vsak človk ima nekakšno svojo stopnjo zavesti, ampak se nenehno spreminja. včasih se počuti kot sam bog, a že je tu trenutek in spet je vse tako nejasno. pomoje vsaka stvar potrebuje svojo stopnjo zavesti.. ljudje ki so se realizirali in pišejo nauke jih vsak dojema po svoje. se pravi, če bi imel "njihovo stopnjo zavesti" bi jih absoluto  razumel.
a je žal še nimamo, se pravi, da smo še pri koreninah. če ostajam na začetku, nikakor nebom mogel razumet nekaj več, se pravi finejšega nivoja- tipa telesa.
eterično telo ima določeno fukcije - ljubezen sovraštvo...
astralno - v njem je zapis vseh želja..
mentalno - misli..
do teh stvari, da jih razumeš, pa potrebuješ pomoje določeno stopnjo zavedanja, in nemogoče je preskakovat. če človek začne na trdnih tleh in pozabi na vse drugo, da začne z fizičnim bivanjem in občuti popoln nenapet trenutek 1.t. bo absolutno hitro napredoval v 2.. itd.. tedaj zlahka napreduješ v višje nivoje..drugče kolko vem, pride do pizdarij in napetosti bitja..
nenapetost je kot odskočna deska v razcvet..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #3 - 06.02.2005 at 22:24:46
 


Kaže, da razumevanje ni problem - samo razumeti očitno še ni dovolj.

Če se poslužim anologije, bi rekel, da Sonca ne gre zamenjati z njegovimi žarki ali toploto...

Dozdeva se mi, da se vse te indijske in ostale analogije velikokrat jemljejo preveč dobesedno - velikokrat so te analogije tudi namenoma podane tako, da kažejo na nekakšno stopnjevitost, katero naj bi prešli skozi vse stopnje: osnovni nateg, je v tem, da so tudi stopnje že posledica nekega telesa - šele z raz-umom lahko začnemo ločevati, pa je vendar tudi prej vse delovalo popolnoma pravilno.

Jeba s tem preseganjem je, da je to neka shizofrena pozicija, do katere nikoli ne pridemo - v vsakem momentu smo točno to, kar smo pa tudi če se na glavo postavimo.... Nikoli ne moremo biti več, kot smo...


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: preseganje sedmih teles
Reply #4 - 07.02.2005 at 09:50:38
 
nomad wrote on 06.02.2005 at 19:12:08:
kolko jaz poznam, se s temi stvarmi ukvarja bhakti joga in anapana sati joga -

bhakti yoga se direktno ne ukvarja s preseganjem teh sedmih teles. bhakti yoga se primarno ukvarja z uporabo vsega kar je posamezniku dano na razpolago za sluzenje Bogu. s tem se preseze/opusti lazni ego o tem kdo sem in kaj je moje, spozna se pravi-ego in doseze trajno in popolno izpolnjenost.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #5 - 07.02.2005 at 10:44:57
 
t

bit vsega je, da se človek realizira.. pravo vprašanje pa je, kje in kako naj začne?.. jaz mislim da pri koreninah svojega bitja. sam sem zavedal se, da sem imel z umom leto dni nenhnega projeciranja in nič doživetega bivanja. vidim da sem nabral ogromno odpada in od tega ne koristi niti kanček.
vse treba zmetat vstran. um je kalkulator, nenehna projekcija. tu bi še nekaj poudaro, kar sem pred časom zašteko. če se človk preprečuje in ponavlja, da je nesmrten, da je duša, bog... so na žalost to tud same projekcije in ni nobene primerjave z resnico. na koncu lahko postane to prepreka. vsak bog, vsa projekcija njega lahko postane prepreka. na konču še je tvoj lasten bog odvisen od tebe, ker si ga sam ustvaro..

M.G.D
thanks, za info...

pozdraf
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: preseganje sedmih teles
Reply #6 - 07.02.2005 at 10:54:56
 
nomad wrote on 07.02.2005 at 10:44:57:
bit vsega je, da se človek realizira.. pravo vprašanje pa je, kje in kako naj začne?

ce ni realiziran, to pomen da nima znanja/dozivetja sebe. zakaj ga nima? kaj ga omejuje? a je mozno sploh se realizirat, torej dobit znanje/dozivetje?

ce je mozno, pol je ciz logicno, da mormo nekak dobit to znanje/dozivetje. in ce ga trenutno nimamo, zeljo/upanje po njem pa imamo vseen, pol lohk iz tega sklepamo naprej, da je potencial znanja ze v nas... ker drgac ne bi niti mogl imet zelje po njem, ampak trenutno je prekrito/nedostopno to znanje. zato potrebujemo pomoc. les se samga sebe ne more zakurit, ceprav ima potencial da gori. kamna nikol ne mors zakurit, ker v sebi nima tega potenciala. no, in mi ocitno imamo potencial znanja, ker drgac tud zelje ne bi bilo. da bi zakuril les rabmo ze en aktiven ogenj in pol les sam po seb gori. na podobn nacin, mi nerealizirani rabmo pomoc nekoga, ki je ze realiziran, da nas "zakuri", tj. da vzpodbudi tist najbglobji potencial, ki ga ze imamo v sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #7 - 07.02.2005 at 11:51:15
 
nomad wrote on 07.02.2005 at 10:44:57:
t

bit vsega je, da se človek realizira.. pravo vprašanje pa je, kje in kako naj začne?.




Mogoče bi se še prej moraf vprašati, v kaj naj se realizira?

Za začetek je jasno - če človek realizira samega sebe, bo najbrž začel pri sebi.

Ostaneta še kako? in v kaj? in mogoče tudi zakaj?



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #8 - 07.02.2005 at 12:15:45
 
m.g.d

dobr si to povedo. vseeno pa še me muči v sebi, da ni nujna pomoč od realizirane osebe. vso znanje že v sebi imamo, a človek ga trenutno nima ker hoče iz prve stopnice stopit na dve ta višji. tedaj pa absolutno pade nazaj. res da ni tukaj stopenj kot jih mi pozamo, vendar vseeno obstaja neka hoja po sredini. človek pomoje teži po nedosegljivem, a ne sprijazni se in ne sprejme sedanjega stanja. le tukaj, sedaj, je možno kaj nardit. samo to je pomembno. da si tukaj. ampak že ta -tukaj- je kar težko doživet. projekcija preteklosti - prih. vsak čas trka na vrata  in se bojuje z sedanjostjo. že da se človek tega zaveda je super.. in enkrat se slej ko prej razbije most pret - prih..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: preseganje sedmih teles
Reply #9 - 07.02.2005 at 12:37:24
 
nomad wrote on 07.02.2005 at 12:15:45:
dobr si to povedo. vseeno pa še me muči v sebi, da ni nujna pomoč od realizirane osebe. vso znanje že v sebi imamo, a človek ga trenutno nima ker hoče iz prve stopnice stopit na dve ta višji. tedaj pa absolutno pade nazaj. res da ni tukaj stopenj kot jih mi pozamo, vendar vseeno obstaja neka hoja po sredini. človek pomoje teži po nedosegljivem, a ne sprijazni se in ne sprejme sedanjega stanja. le tukaj, sedaj, je možno kaj nardit. samo to je pomembno. da si tukaj. ampak že ta -tukaj- je kar težko doživet. projekcija preteklosti - prih. vsak čas trka na vrata  in se bojuje z sedanjostjo. že da se človek tega zaveda je super.. in enkrat se slej ko prej razbije most pret - prih..

lej, jz spadam v grupo oseb, ki niso samo-realizirane, torej neizpolnjene in kot je razvidno iz tvojga pisanja si ti tud v tej grupi. ocitno se vsak trudva po svoje. no in jaz mam izkusnje, da mi je vsako navodilo ze realiziranih oseb v veliko pomoc.
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #10 - 07.02.2005 at 13:33:39
 
ne dvomim v pomoč realiziranih. koliko vem, tukaj ne gre drugače kot pa na induvidualni način - učitelj in učenec.. res pa ne vem kako je s tem pri nas. če imamo in koliko realiziranim obstaja v slo.
kar vem edino da pri nas obstaja od raznih duhovnih univerz itd. tukaj sem bil kar malo razočaran, ker je vse bolj ali manj skomercializirano. in ti ljudje ko to vodijo, so še zmeraj "ljudje". če lahko kateri poučuje, je to nedvomno oseba ki je spoznala.. vse ostalo je bolj ali manj shov.
nevem no, glede učiteljev še nisem imel izkušenj, menim da še nisem pripravlen/doživel totalne predaje v sebi. srečanje z učiteljem pa misli da pride ravno z totalno predajo..
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: preseganje sedmih teles
Reply #11 - 07.02.2005 at 13:42:09
 
nomad wrote on 07.02.2005 at 13:33:39:
ne dvomim v pomoč realiziranih. koliko vem, tukaj ne gre drugače kot pa na induvidualni način - učitelj in učenec.. res pa ne vem kako je s tem pri nas. če imamo in koliko realiziranim obstaja v slo.

ce si iskren bos nasu oz. bo on tebe nasu, kjerkoli in kadarkoli.

Quote:
če lahko kateri poučuje, je to nedvomno oseba ki je spoznala.. vse ostalo je bolj ali manj shov.

se strinjam. lahko pa ti do neke mere pomaga tudi ucenc/asistent tistega, ki je spoznal.

Quote:
nevem no, glede učiteljev še nisem imel izkušenj, menim da še nisem pripravlen/doživel totalne predaje v sebi. srečanje z učiteljem pa misli da pride ravno z totalno predajo..

ja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #12 - 07.02.2005 at 17:20:51
 
Ce bi rekel kako "preseci" sebe bi rekel nekako tako da valove, ki jih odaja neko telo (astralno, materialno,...) spravis na isto frekvenco. Podobno kot ce ste gledali Film The ONE, kjer je pobijal svoje "inacice" da je ostaljal sam. Tako je nekako podobno s "najdenjem" sebe. Zdruzis svoje "visji jaze" s sabo. Takrat pocnes kaj ti oni svetujejo hkrati pa dobivas tudi njihovo moc,...

In ko si tako mocan spoznas "pravila" narave in kako se da spreminjaz usode, zdravit,... Tezko je nic ne recem, potrebna pa je volja in nekaj k"koncetracije"....


lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #13 - 08.02.2005 at 15:15:31
 
maxtor
zanimivo si to opiso..

nekaj še bi povedo glede besede preseganj- mislim na združevanje nasprotujočih si energij. zlitje teh skupaj. če se zgodi na fizični ravni, človek postane lep popolnoma v novem smislu. ta lepota ni lepota vidnega, temveč nevidnega. dobro počutje, kakršnega prej še nismo poznali. nato se pokaže eterično telo. ki ima svojo napetost ljubezen - sovraštvo. in ko to spoznamo, presežemo oboje od tega. potem ni več ne ljubezni - sovraštva,. smo onstran tega. presegli smo. vbistvu je to ena energija na dveh polih. drugače ne gre.
ampak ker smo tako navezani na "ljubezen", sovraštvo pa potlačujemo, si delamo s tem sranje. oboje bi moralo biti sprejeto. potem ne bi bilo problema. ljubezni kot takšne, sploh ne obstaja. temveč prihaja vedno na polih. enkrat si ljubeč, drugič sovražen. človek, ki je bil ljubeč, se razjezi in nenadoma ni več ljubezni. tedaj mu ne gre v glavo, ali je ljubeč ali ne. ljubezen je samo prišla kot pol +  in jeza je prišla kot pol -. to je naravno in more priti.. da pa začutiš resnično ljubezen, je oboje od tega + in -  prvo treba sprejet/razumet in na koncu stvar presežeš..

Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: preseganje sedmih teles
Reply #14 - 08.02.2005 at 20:22:23
 
Nomad hvala Cheesy

Drugace pa bi js rekel  takole. Ljubezen, sovrastvo, strah,.... Vse to je nekako tako kot recimo lutka. Ko presezes ta "pogled" vidis pa niti, ki vlecejo lutko v gibanje in ce imas sreco se "spoprijateljis" z lutkarjem Cheesy


Lp

P.S.: Eat this  Grin Grin Grin Grin Grin  - joke
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1