Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8994 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Moški ali ženske?
Reply #15 - 16.12.2004 at 17:27:48
 
Lilith wrote on 16.12.2004 at 17:24:59:
Zakaj te pa to zanima? Meni malo manjka neko teoretično ozadje tega vprašanja.  Oz. vsebina predhodnega pogovora. Se mi zdi, da v neki praznini visimo tule. Z nekimi predpostavkami oz. izdelanimi mislimi od prej bi bilo lažje razmišljati.



Recimo, kako naj človek verjame tem anketam, če ženske vedno lažete??  Wink



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Moški ali ženske?
Reply #16 - 16.12.2004 at 17:43:07
 
t wrote on 16.12.2004 at 17:27:48:
Recimo, kako naj človek verjame tem anketam, če ženske vedno lažete??  Wink

uživaj!

Še posebej, ker same (v anketah) trdijo, da vedno lažejo.

bp (ki grunta kolk težav manj bi bilo, če bi tistega krečana enostavno nataknili na kol, za njim pa še vse iskalce resnice po vrsti)
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Moški ali ženske?
Reply #17 - 16.12.2004 at 18:48:57
 
Quote:
Še posebej, ker same (v anketah) trdijo, da vedno lažejo.

bp (ki grunta kolk težav manj bi bilo, če bi tistega krečana enostavno nataknili na kol, za njim pa še vse iskalce resnice po vrsti)



t že premišljuje, če bi si depiliral noge, da bi se povezal s svojim ženskim bistvom, in tako dobil neposredni vpogled v stvar


8) 8) 8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Moški ali ženske?
Reply #18 - 16.12.2004 at 18:50:16
 
Quote:
bp (ki grunta kolk težav manj bi bilo, če bi tistega krečana enostavno nataknili na kol, za njim pa še vse iskalce resnice po vrsti)


to bi bilo pa prav zanimivo, bi potem iskalke resnice prišle bolj do izraza  8)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Moški ali ženske?
Reply #19 - 16.12.2004 at 19:19:46
 
jaz vam povem, da ženske sam resnicoljubnost tepe  8)

tkole po resnici izpovejo, da lažejo, pol izpadejo pa čist neresne  8)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Moški ali ženske?
Reply #20 - 16.12.2004 at 19:38:41
 
siaj wrote on 16.12.2004 at 19:19:46:
jaz vam povem, da ženske sam resnicoljubnost tepe  8)

tkole po resnici izpovejo, da lažejo, pol izpadejo pa čist neresne  8)



A torej, samo vsaka sedma govori resnico - če je verjeti tistim plakatom "Kajti je deklica?" (vsaka 7 pretepena)



lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Moški ali ženske?
Reply #21 - 16.12.2004 at 20:01:45
 
t wrote on 16.12.2004 at 19:38:41:
A torej, samo vsaka sedma govori resnico - če je verjeti tistim plakatom "Kajti je deklica?" (vsaka 7 pretepena)





ti se kar poveži s svojim ženskim bistvom, pa ti bo vse jasno  Wink
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Moški ali ženske?
Reply #22 - 16.12.2004 at 21:18:15
 
Ena zanimiva informacija in poskus razlage rezultata ankete.

Bojda je obrambni mehanizem zanikanja pogostejši pri študentih kot pri študentkah (Cramer, 1991; Ihilevich & Gleser 1995)

Torej moški bolj uporabljajo zanikanje svojega neprilagojenega vedenja in to pojasni rezultat ankete, ki varanje pripisuje bolj ženskam. Grin
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: Moški ali ženske?
Reply #23 - 16.12.2004 at 22:16:58
 
komur se pogosteje da Wink
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Moški ali ženske?
Reply #24 - 17.12.2004 at 12:53:43
 
Lilith wrote on 16.12.2004 at 21:18:15:
Torej moški bolj uporabljajo zanikanje svojega neprilagojenega vedenja in to pojasni rezultat ankete, ki varanje pripisuje bolj ženskam. Grin



Vendar pa so v anketi sodelovale ženske  Wink
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Moški ali ženske?
Reply #25 - 17.12.2004 at 21:10:12
 
No,pol je pa treba še moške kej povprašat...
Mislim pa,da moški pogosteje varajo,glede na to,da je recimo vzgoja otrok,pa gospodinjstvo, pa še bla bla še vedno v veliko primerov ženska domena in se mi zato zdi,da ženske ne razmišljamo tolk o  seksu,varanju,moški imajo tut več hormončkov,ki jih razganja(npr,v nosečnosti  veliko moških baje prevara svojo ženo,medtem,ko dvomim,da ženske varajo,ko so noseče... Wink) pa moški so lovci že od nekdaj...se mi pa tut zdi,da se počasi,počasi izenačuje... in vse skup se mi zdi zelo žalostno...,da ni ene temeljne iskrenosti med partnerjema (in tukej z veseljem ugotavljam,da imava z Marijanom res super zvezo). Sicer pa...a lahko pričakujemo,da bo nekdo iskren do nas,če še sam sebi laže? In mi tut lažemo(v nekaterih stvareh) samim sebi,zato tut mi ne moremo bit iskreni do drugih...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Moški ali ženske?
Reply #26 - 18.12.2004 at 08:42:20
 
picola wrote on 17.12.2004 at 21:10:12:
 Sicer pa...a lahko pričakujemo,da bo nekdo iskren do nas,če še sam sebi laže? In mi tut lažemo(v nekaterih stvareh) samim sebi,zato tut mi ne moremo bit iskreni do drugih...


zelo lepo povedano ....  Wink Smiley

res je to točka, ki je vredna razmisleka

tisto o "moških lovcih" ... se mi ne zdi glih ... vedno se je moška dejanja (takšna manj sprejemljiva) opravičevalo s tem argumentom

če pomislim samo vzgoja deklic in dečkov, kako je različna, kakšna različna pričakovanja imajo starši od enih in drugih ... seveda ker sami nekritično sprejemajo neke stvari ko samoumevne ... (in tu nismo daleč od tega, če sam sebi lažeš ... kako ne boš drugemu ).... (al pa: neki delaš, kar se sploh ne zavedaš ... kako boš potem otroka 100% zavestno vzgajal)
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Moški ali ženske?
Reply #27 - 18.12.2004 at 21:29:00
 
siaj wrote on 18.12.2004 at 08:42:20:
zelo lepo povedano ....  Wink Smiley

res je to točka, ki je vredna razmisleka

tisto o "moških lovcih" ... se mi ne zdi glih ... vedno se je moška dejanja (takšna manj sprejemljiva) opravičevalo s tem argumentom

če pomislim samo vzgoja deklic in dečkov, kako je različna, kakšna različna pričakovanja imajo starši od enih in drugih ... seveda ker sami nekritično sprejemajo neke stvari ko samoumevne ... (in tu nismo daleč od tega, če sam sebi lažeš ... kako ne boš drugemu ).... (al pa: neki delaš, kar se sploh ne zavedaš ... kako boš potem otroka 100% zavestno vzgajal)


E,to hočem že nekej časa povedat tuki...Vsaka stvar ima svoj razlog(in vsak človek ima svojo logiko,zaradi katere počne tisto,kar pač že počne),vendar nekateri nočejo slišat naprej,da jasno,da to ni opravičilo in je potrebno sprejet odgovornost,je pa večja možnost,da začnemo razumet! osebo in da jo ne obsojamo kr vsepovprek(kar spet ne pomeni,da odobravamo njena dejanja).
Siaj,zato pa je (vsaj zame) pomembno delo na sebi,da ugotoviš čimveč podzavestnih vzorcev,da lahko čimbolj zavestno vzgajaš svoje otroke.Meni se recimo zdi krasno,če so bodoči starši tolko osveščeni in grejo k enmu dobremu terapevtu,da jim pomaga odkrit(nekatere/večino?) teh vzorcev. Če pa niso tolko osveščeni pa...bo mogoče še kdaj prišel tut za to čas(velikokrat takrat,ko jim otrok zabluzi al pa se njim samim kej zgodi).Je pa res,da nekateri teh vzorcev pridejo na dan šele ob določenih situacijah...pa tut takrat ni prepozno za karkoli rešit.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Pages: 1 2