Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9604 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Re: patološki narcisizem
Reply #15 - 16.12.2004 at 15:37:41
 
ixtlan wrote on 15.12.2004 at 13:24:30:
jaz se ne bojim, da ne bom imel za jest ker to bom imel zmeraj. kjer je volja, se tut delat da pa zaslužit, vsaj za hrano in prenočišče. če bi živel v tretjem svetu, bi se znašel po svoje kot bi pač razmere dopuščale.. če mi razmere ne bi dopuščale, bi pač umrl ...saj ne bi bilo druge izbire. smrti se ne bojim ker je neobhodni del življenja (zakaj bi se bal nečesa kar je neobhodno? mislim, kakšna bi bila korist?) in če bi bile razmere tako grozne, da ne bi imel izbire, bi odmeditiral v novo rojstvo. se ne poistovečam s fizičnim telesom. če bi moral it prek bolečin, pa pač prek bolečin...bi imel idealno priložnost natrenirat mind over matter tehniko Wink


Nekak ti ne morem verjet, da se ne poistovečaš s fizičnim telesom. Mislim, da bi blo celo wrong, če se ne bi. Mislim celo, da se moraš, da se lahko ne. Al kaj? Pa da se ne bojiš smrti, mi je tud mal čudno. Vsak se boji neznanega :re Kaj vem no. Verjetno pa res tako verjameš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: patološki narcisizem
Reply #16 - 16.12.2004 at 16:23:59
 
Quote:
Nekak ti ne morem verjet, da se ne poistovečaš s fizičnim telesom. Mislim, da bi blo celo wrong, če se ne bi. Mislim celo, da se moraš, da se lahko ne. Al kaj? Pa da se ne bojiš smrti, mi je tud mal čudno. Vsak se boji neznanega :re Kaj vem no. Verjetno pa res tako verjameš.


Če bi se poistovečal, bi moral verjeti, da me ne bo več, ko umrem.

Sicer pa, vesel sem, da sem v telesu, uživam in spoštujem svoje telo. Pač ne bojim se. To pa še ne pomeni, da sem narcis Smiley  Roll Eyes
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: patološki narcisizem
Reply #17 - 16.12.2004 at 16:57:31
 
ixtlan wrote on 16.12.2004 at 16:23:59:
Če bi se poistovečal, bi moral verjeti, da me ne bo več, ko umrem.

Sicer pa, vesel sem, da sem v telesu, uživam in spoštujem svoje telo. Pač ne bojim se. To pa še ne pomeni, da sem narcis Smiley  Roll Eyes



Saj te ne bo
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
roberto
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 11

Re: patološki narcisizem
Reply #18 - 22.12.2004 at 02:35:59
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: patološki narcisizem
Reply #19 - 22.12.2004 at 09:55:40
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo1
Guest




Re: patološki narcisizem
Reply #20 - 23.12.2004 at 15:54:07
 
Na kratko:
Patološki narcizem - je ena izmed antropoloških kategorij (glede na t-jevo opredelitev) in definitivno to ni bolezen.
Po antropološki defniciji gre za osebe, ki lahko normalno funkcionirajo le tako, da jim drugi ploskajo, odobravajo in hvalijo. Torej počnejo stvari tako, da drugim ugajajo. Ne počnejo tisto kar je PRAV ampak počnejo to, kar mislijo, da drugi od njih pričkujejo. Patološki narcisi so produkt - proizvod današnje potrošniške družbe in, na žalost, se moramo vpršati, ali sploh kdo NI patološki narcis, ne pa ali kdo pozna kakšnega!
Redki so danes ljudje, ki ne delujejo kot patološki narcisi saj le tako lahko živijo v današnji družbi. slava vsem ostalim, ki imajo v sebi še vedno vzgib, da delujejo "PRAV" PO VESTI in ne tako kot drugi hočejo (pa če govorimo o oblačenju, šopingih, prehranjevanju, seksanju, izbiranju prevoznih sredstev....)

V vzgojo (odsotnost očeta, Ojdipov kompleks, razvoj spolne usmerjenosti...) in ostale komponente, ki determinirajo patološkega narcisa se na tem mestu ne bom spuščala. Je pa o tem veliko govorila in pisala "zloglasna" Vesna V. Godina - profesorica na Fakulteti za družbeno vzgojo, antropologinja in ostali veliki antropologi.

Lep pozdrav,

n.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: patološki narcisizem
Reply #21 - 23.12.2004 at 16:16:09
 
DSM-IV, kar pomeni Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders, uradni spisek duševnih motenj Ameriškega psih. združenja, klasificira Narcistično osebnostno motnjo podobno kot naprimer Bipolarno osebnostno motnjo med osebnostne motnje, ki naj bi jih uradna Psihiatrija zdravila.

Podobno verjetno velja za register bolezni WHO, ki ga uoporabljajo v Evropi (nisem šel preverit).

Če to torej ni bolezen, potem se pa zgleda vsi delajo da je.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2