Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1910 times)
THOR
2
**
Offline


Posts: 89

Gender: male
Dejavu ali zblojenost
25.12.2004 at 15:58:48
 
Tukaj je verjetno veliko ljudi, ki ima takšne ali drugačne prebliske kot da so neko dejanje že doživeli. Dva do tri leta nazaj sem imel mnogo takšnih prebliskov. Bil sem na nekem mestu, ki prej v življenju še nikoli nisem bil ampak sem imel tak občutek kot da sem tam nekoč bil in kar vse mi je bilo znano. Enkrat se mi je že zgodil prav hud dejavu. Takrat sem delal preko študentskega servisa in se spomnim, da sem prib. 10 sekund preden se je dejanje zgodilo prej podoživel v svoji glavi. Zgodilo se je nekako tako,poglej za tisti vogal, ker bo prišel nek človek v črni majici in bo na majici imel točno določen napis. Ko sem pogledal za tisti vogal se je to vse res zgodilo, po tem doživetju sem bil malo zmeden. Ker sem takrat imel tudi hude težave z anksioznostjo, sem se nekako prepričal da mi je to moj zblojeni um sam priredil to predstavo. Takrat sem imel občutek da se mi bo od vsega skupaj totalno zmešalo.  Shocked
Če je bil to dejavu ali obstajajo kakšne znanstvene razlage zakaj do tega pride. Ima tudi tu kdo podobne probleme (blagoslove ali kakor koli temu že pravite)  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Dejavu ali zblojenost
Reply #1 - 25.12.2004 at 17:04:53
 
za znanstvene razlage ne vem  Undecided

je pa to čist normalni, vsakdanji pojav  Wink

Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Dejavu ali zblojenost
Reply #2 - 26.12.2004 at 13:12:34
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Gandalf
1
*
Offline


Posts: 27
Ljubljana
Gender: male
Re: Dejavu ali zblojenost
Reply #3 - 26.12.2004 at 21:41:42
 
Verjetno gre malo verjeti razlagi o utrujenosti (ne sicer v vseh primerih)
Saj drugače si že videno znaš razlagat(oz kar koli že vidiš/čutiš) vsaj bi si moral znati. Kar se tiče zblojenosti je mislim da to edini možni razlog 8)

Vsaj glede na moje dogodke zadnje čase (kamorkoli pridem na novo oz. kjerkoli moram veliko misliti, se mi začnejo pojavljat občutki in slikce, da se je to že dogajal al pa da vem kaj bo kdo rekel???)
Drugače sem ravno prejšnji teden si toliko dvignil raven energije, da nisem več non-stop v depresivnem stanju in na robu ponovnega kolapsa fizičnega telesa (beri vročina/angina/prehlad...)

Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Dejavu ali zblojenost
Reply #4 - 26.12.2004 at 23:18:49
 
Poznam nevrološko razlago tega pojava. Šlo naj bi za napako v prenosu živčnih impulzov, zaradi česar se informacija skladišči direktno v dolgoročni spomin (preskoči kratkoročnega), mi pa imamo občutek, da situacijo že od nekod poznamo - in ko se nam dogaja, "prepoznavamo" vsak del tega dogajanja.

Osebno pa me ta razlaga ne prepriča, kadar gre za situacije, ko bi napr. določeno časovno obdobje PRED dogodkom znali opisati, kaj se nam bo zgodilo.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1