Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4087 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Hvalnica depresiji
06.12.2004 at 08:52:39
 
...

Optimisti so obupanci.

Depresija je realizem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Hvalnica depresiji
Reply #1 - 06.12.2004 at 09:33:10
 
Quote:
www.gape.org/sonce/svetpogovorov/vzivo/chat/images/smilies/smile7.gif

Optimisti so obupanci.

Depresija je realizem.


Depresija je obupati...
Optimizem je truditi se...
Izbira je moja, zato je tudi "realizem" meni lasten. Ni realizma z velikim r-jem. Tako misli moja malenkost.
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Hvalnica depresiji
Reply #2 - 06.12.2004 at 10:12:12
 
Angelus wrote on 06.12.2004 at 09:33:10:
Depresija je obupati...
Optimizem je truditi se...
Izbira je moja, zato je tudi "realizem" meni lasten. Ni realizma z velikim r-jem. Tako misli moja malenkost.


I don't know. Zazdelo sem mi je great revlejšn, ko sem razbrala to. Sicer so to moje besede.

Vseeno pa si ne bi upala trditi o depresiji, da pomeni obupati.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Hvalnica depresiji
Reply #3 - 06.12.2004 at 10:32:09
 
Quote:
Zazdelo sem mi je great revlejšn, ko sem razbrala to. Sicer so to moje besede.

Vseeno pa si ne bi upala trditi o depresiji, da pomeni obupati.



Zame pač tak revlejšn nima nobenega pomena. Jaz se s tem ne morem poistovetiti. Kar se pa tiče depresije (ki jo seveda tudi sam doživim), se pa v bistvu gre za to, da padeš v depresijo ravno zaradi tega, ker se z neko situacijo nočeš (ali pa nisi sposoben) spoprijet in se prepustiš celi poplavi negativnih čustev. Na nek način obupanje v neki konkretni situaciji, ni bilo mišljeno kot obup z velikim o-jem.  Smiley Optimizem je pa mojem mnenju odskočna deska, pripravljenost se sploh potruditi neko zadevo rešiti. Že to je včasih več kot dovolj. A se strinjaš, Loopsy? Ziher se, a ne? Daj no...   Grin Cheesy Wink
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Hvalnica depresiji
Reply #4 - 06.12.2004 at 10:53:27
 
Angelus wrote on 06.12.2004 at 10:32:09:
A se strinjaš, Loopsy? Ziher se, a ne? Daj no...   Grin Cheesy Wink

Ne Roll Eyes. Spljoh mi je moteče, da folk depresiji pripisuje takšen negativen predznak. Evo. Sori. Meni pomaga biti depresivno naravnana. Počutim se resnično.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Angelus
1
*
Offline

Angeli nam ploskajo...

Posts: 39
Ravne na Koroškem
Gender: male
Re: Hvalnica depresiji
Reply #5 - 06.12.2004 at 11:25:28
 
Ej tut uredu.  Cheesy Po mojem mnenju pač depresija ni koristna, ker ne pripelje do rešitve problema. Zato jo vsakokrat skušam preobraziti v nekaj bolj konstruktivnega in manj obremenjujočega, kajti depresija je obremenjujoč faktor v življenju in zavira napredek. Jaz od nje nisem imel nikoli nobene koristi in se nisem niti najmanj počutil resničnega v njenem objemu. Vem, da sem najbolj resničen takrat, ko sem uspešen in srečen. In vem, da nisem ustvarjen zato, da sem depresiven in da trpim.
Back to top
 

Ko bi le bil tako napreden, da bi lahko bil otročji...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Hvalnica depresiji
Reply #6 - 06.12.2004 at 11:33:39
 




depresija.................ubupavati

optimizem................živeti v oblakih





uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hvalnica depresiji
Reply #7 - 06.12.2004 at 13:05:51
 
Depresija ima svoje darove. Jaz je še zdaleč ne bi poimenovala za nekoristno ali celo zaviralno v smislu napredka.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
invisible
1
*
Offline


Posts: 47

Gender: male
Re: Hvalnica depresiji
Reply #8 - 06.12.2004 at 13:27:11
 
Vec kot samo dobro poznam oboje. Vedno sem nihal med enim in drugim v ekstremih. Primer: par mescov ciste depresije, 1-2 tedne nerazumljive evforije, ko ti gre vse kot po maslu, pa ne ves zakaj, niti kako si do tega stanja priso. Se kar zgodi, ni recepta. Potem pa spet par mescov bednega stanja ko spet ne ves kaj si zajebal. Pol sem se odloco za en korak ki me je "razsvetlil", presel sem v stanje v katerem nisem bil ze tako dolgo da sem pozabo da obstaja - neke vrste popolnost, ki to ni, ceprav ves da je to to in da se da zivet tudi drugace. Ampak moras imeti strasno voljo, moc. Nic ne pride samo od sebe. Ampak takrat se ti zdi ta korak presenetljivo lahek, potem pa se naenkrat spet zaves da si rahlo zdrsnil...in potem je spet tezje, zato je dobro ce skoz delas na sebi, na tem da ostajas na povrsju. Zdaj sem nekje "između", ni depresija, ni pa tud tisto za kar vem da sem sposoben Roll Eyes

Je res da ima depresija svoje "darove" - takrat dosti vec razmisljas o sebi, o stvareh okoli sebe, se "spoznavas". Zakaj sem dal to pod narekovaje? Ker teoreticno vse obvladas u nulo, v praksno pa nisi sposoben pretvorit, ker mas tolko zavor da sprememb nisi sposoben uvajat. Ampak ti darovi so pesek v oci, zal. Sele ko prides ven iz tega dreka vidis kaj vse si zamudil in da si pravzaprav vrgo dolocena obdobja lajfa v luft.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Hvalnica depresiji
Reply #9 - 06.12.2004 at 17:49:32
 
invisible wrote on 06.12.2004 at 13:27:11:
. Sele ko prides ven iz tega dreka vidis kaj vse si zamudil in da si pravzaprav vrgo dolocena obdobja lajfa v luft.



Zame prihajanje v stik s svojim bistvom ni izguba časa. Če bi lahko izbirala med aktivnim, cvetočim življenjem  in približevanjem sebi, bi vedno znova izbrala slednje.  Ker spoznati se takšnega kot si, ranljivega pred svetom, je res izjemno boleče, prinaša pa kapaciteto za polno doživljanje življenja, ki je vse kaj več od rožic in aktivnosti.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
invisible
1
*
Offline


Posts: 47

Gender: male
Re: Hvalnica depresiji
Reply #10 - 06.12.2004 at 19:51:52
 
Lilith, eno je prihajat v stisk s sabo in normalno funkcionirat, drugo pa je "nehat zivet".
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Hvalnica depresiji
Reply #11 - 07.12.2004 at 11:00:31
 
Sej ni 'nehat živet'.
Men se bolj zdi kot voda, ki se nabira pred jezom in stoji tam tak dolgo, dokler vanj ne zvrtaš luknje in jo osvobodiš.
V končni fazi ni za pozabit, da to ni nekej tujega, kar ti je kar iz ljubega mira skočlo za vrat, ampak stvar, ki si si jo sam pridelal.
Se mi zdi, da en tak zastoj tud zbuja nagon po preživetju, ker se včasih lahko enih oklepov, v katere si zavit, rešiš šele ko ti gre za lastno kožo.
In s tega stališča sem svoje depresije zmer globoko cenila.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
dalaj22
2
**
Offline

how to be free
Posts: 54

Re: Hvalnica depresiji
Reply #12 - 12.12.2004 at 16:49:27
 
depresija ti unič life in te mogoče (če maš srečo) pelje na drugo stran neskončnosti
Back to top
 

how to find yourself
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1