Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 14168 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: nihalo
Reply #15 - 07.04.2001 at 23:40:22
 
hvala
bomo poklical 8)
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: nihalo
Reply #16 - 14.05.2001 at 11:37:12
 
Kot jaz te stvari razumem, nihalo oziroma njegova izvedba sploh ni pomembna. Ena vrvica in nekaj na njej obešeno.
Moje izkušnje s temi stvarmi pa so bolj slabe. Z bajalico sem pred 20 leti našel marsikaj in to vedno brez napake, danes, ko sem bistveno bolj "zrel", pa povsem jasno čutim, kako palici premikam z nagibi rok in to enkrat tu, drugič tam, največkrat pa na povsem napačnih mestih. Torej z razvojem so se mi te sposobnosti "zakrnele".

Sicer pa, ali ste se že kdaj vprašali, zakaj vsa ta iskanja pogrešanih ljudi. Z nihalom naj bi jih bojda našli v parih sekundah. Pa ne mi govoriti o nekih omejitvah, da se te stvari ne smejo delati takrat in za te namene itd itd.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nihalo
Reply #17 - 14.05.2001 at 11:48:24
 
hja oldi
po eni strani je tolk simpl kt si reku, po drugi pa sploh ne.
tko da ...

bojda naj bi našli pogešane v parih sekundah. je pa problem ker je za tem 'izginotjem' vedno nek namen in nekdo, ali oseba sama ali sistem ne pusti iskalcu do sebe - zapre auro.

v katero smer si se pa razvijal da so ti te sposobnosti zakrnele?
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: nihalo
Reply #18 - 14.05.2001 at 14:12:20
 
Ali se vam ne zdi, da so to le izgovori za primere, ko je res treba kaj narediti, pa ne "rata".
Jaz bom v te stvari verjel, ko bo nekdo to razložil in dokazal z verjetnostnim računom, ter eliminiral vse vplive, ki izvirajo iz drugih virov. V bistvu verjamem, da te stvari delujejo, nikakor pa ne verjamem, da delujejo po principih, ki jih večina zagovarja oziroma razlaga. Prevečkrat sem naletel na vsevedce, ki so klatili neumnosti in tudi pri tej stvari je skoraj vedno tako.
Človeška sposobnost generiranja fikcije in trdnega verjetja vanjo je tako velika, da tistim, ki te stvari producirajo (razlage za te "fenomene" ali fenomene) ni moč verjeti prav ničesar. Pa nisem nejeverni Tomaž, le pri vsaki stvari iščem vsaj nekaj oprijemljivega.

   (v katero smer sem se razvijal)

Morda bi lahko rekel da v smer spoznavanja samega sebe oziroma mehanizmov po katerih deluje naš "upravni" organ (možgani , "duša"..)

Back to top
 
 
IP Logged
 
S.
Guest




Re: nihalo
Reply #19 - 14.05.2001 at 14:31:15
 
Saj to smo že nekaj pisali tam pri Srednji poti, se mi zdi, ko sem bila mnenja, da je srednja pot najtežja, ker tud nihalo zmeraj zaniha iz enega konca na drugega, če je cilj znan. Torej pri pravem nihalu je isto. Ko se oseba z nihalom 'nevtralizira', nihalo zaniha v namen, ki je jasen, samo, če je oseba čista (npr. pogrešana oseba). Če oseba ni 'osvobojena', tudi nihalo ne more pokazat. Tko kot je Gape rekel, da ni nujno, da nihalo ne porabi najmanj energije, ko ne niha.
To je bolj po domače povedano, pa mogoče bo komu pomagalo pri razumevanju.


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nihalo
Reply #20 - 14.05.2001 at 15:07:22
 
zaenkrat bom reku samo še tole:
ko je nekaj dokazano ti v to ni treba verjet ampak to veš, ker tako pač je, dokler pa to ni tako za vse ampak je treba v to verjet je to težko, da se pa. podobno kot je z bogom, verjeti vanj je težko, če bi imeli pa dokaze pa bi vsi vedeli, nebi noben rabu verjet, ker bi pač vsi vedeli. to pa je cilj - vedeti (100% verjeti), brez (kvazi)dokazov, ki itak uporabljajo neke predpostavke, ki itak v končni temeljijo na našem zaznavanju.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldi
Guest




Re: nihalo
Reply #21 - 15.05.2001 at 08:12:08
 
Problem je v tem, da lahko verjameš tudi v holokavst in imaš pri tem le pozitivne namene - vsaj tako si prepričan. Stvari so pač dialektične.
V nekaj verjeti je na več nivojih lepo in koristno, samo z nekega drugega vidika je pa to lahko tudi coklja v razvoju. Lahko namreč obtičiš v neki orto religiji, ki te samo poneumlja, pa čeprav si srečen.
Pa ne mi reč, da to potrebuješ; če v vse to vložiš malo več miselnega napora, boš odplaval(a) v višje sfer, brez njih (naporov) pa bo dobra tudi kaka Jehova ali Rodetova - mislil sem napisati banda, pa bi nekaterim storil krivico.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: nihalo - all in the head
Reply #22 - 15.05.2001 at 10:06:01
 
dobr, dobr, nč ne rečem. men je pač bistvo v tem da je vse v glavi, da je vse misel. t.j. da je v bistvu vseeno ali najprej vidiš in šele potem verjameš ali pač najprej verjameš in potem zato ker verjameš se to tudi zgodi.
in da je ta druga varijanta sicer v začetku težja, v končni fazi pa itak vse tako deluje in je treba tako tudi delovat, t.j. dobre misli in podobno in ko znaš tako delovat t.j. programirat dogodke v dobri smeri se ti dogaja samo še dobro.
religija pa sploh ni problem dokler se je ne začne izrabljati za izrabljanje ljudi, kar pa je itak v nasprotju z vesoljnimi zakoni.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Goran
1
*
Offline

Looking for my future,
have you seen it ???

Posts: 44

Re: nihalo
Reply #23 - 13.04.2004 at 08:32:33
 
Nihalo...
Ja zanimiva zadeva....
Dokazovati nekomu, da nihalo deluje ali nedeluje je nesmiselno, saj je za njegovo delovanje najprej potrebna "vera" v njegovo delovanje. V začetku, ko se učimo vodenja nihala je delo predvsem sugestivno, se pravi da vodimo nihalo npr. po krogu, elipsi ali kakšni drugi obliki npr. narisani na listu. Bistvo nihala pa ni v tem da ga vodimo ampak, da z njim stopimo v stik z univerzumom in tam poiščemo odgovor na svoje vprašanje, pri tem moramo biti čim manj sugestivni, kar pa je zelo težko, še posebej če je vprašanje vezano na nas ali naše bliznje(saj si mogoče kakšnega rezultata bolj želimo, in tako bomo sugerirali prav ta odgovor). Zato za delo z nihalom primerno, da smo v tako imenovanem alfa stanju, kjer naši možgani delujejo nekje na 7- 8 Hz, to stanje dosežemo tudi pri meditaciji, v spanju itd...
Iskanje pogrešanih oseb ali predmetov z nihalom je zelo učinkovito, poznam nekoga, ki je s to metodo našel izgubljen prstan na poti iz Ljubljane do Litije.
Nihalo pa se je prvotno uporabljalo v radiesteziji za določanje in iskaneje negativnih in pozitivnih sevanj.
Meni se zdi pomembno, da vzpostavimo dober odnos z svojim nihalom, da lepo skrbimo za njega, ga čistimo, bolj kot se bomo z njim povezali bolje nam bo delovalo in pravilneje odgovarjalo.
... Smiley Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
hadidi
Guest




Re: nihalo
Reply #24 - 08.07.2004 at 22:19:47
 
ej,mene to tud zanima!!
ej,a mi lohka poveš točen naslov une trgovine v kranju,ker sm jst bliz kranja doma Wink Roll Eyes

no,sj mate mail,če kdo kej ve Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gandalf
1
*
Offline


Posts: 27
Ljubljana
Gender: male
Re: nihalo
Reply #25 - 23.12.2004 at 23:42:09
 
HEHE
Večina ljudi pozablja da je nihalo Pripomoček  Shocked
Oz pozabi po prvi uri učenja.. In potem se morajo dejansko zelo učiti da kej najdejo/naredijo
Torej kot že rečeno vera in zaupanje ter poslušanje boga in sebe zaželjena Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2