Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 9654 times)
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #15 - 31.10.2004 at 09:18:33
 
siaj wrote on 30.10.2004 at 11:06:07:
tud na kraj pameti mi ne pade, da bi recimo v službi nadrejenega(no) tikala, razen če to on(ona) predlaga

ja in v bistvu s tem, ko toleriram v mojo škodo, delam to zaradi strahu pred zavrnitvijo in hkrati s tem  vzdržujem neko lepo slikico sebe, kaj jest vem pridne punčke, dobre osebe. tale lekcija rečt "ne" je kar težka zame, pa sprejt ta "ne" s strani drugih tudi

lep kos življenja sem posvetila temu, da bi me ljudje imeli radi. pa boh ne daj, da bi koga prizadela. na koncu sem pa ugotovila, da to sploh ni pomembno. če sem še tok trudila kakšenga posebnega efekta ni blo, sebe sem pa totalno zanikala, s seboj sem v bistvu zelo grdo ravnala in ja, se nisem spoštovala


siaj, pozdravljena, again,

tole o vikanju in tikanju po moje nima veze s starostjo, to nekak čutiš, kaj je prav, včasih je čist funkcionalno nekoga vikat, včasih pa tut, če je par desetletij starejši ga lahko tikaš in obratno. tudi, če ga spoštuješ, ga valda lahko tikaš, mislim, da vikanje/tikanje je neki druzga, kolk si si duševno blizu...

tole o biti prijazen in všečen je pa ravno naučeni vzorec od staršev ali recimo s strani družbe pričakovani način komunikacije.

mene tale moj eksperiment prav zabava in osvobaja. v zadnjem času sem dvakrat rekla, pa nehi že nakladat. enkrat je bilo sprejeto na nivoju, s humorjem, drugič pa je blo mal zagate, ampak me ne zanima ...

končno se mi zdi, da lahko tut na starše gledam kot na ene normalne odrasle ljudi, brez tistega podzavestnega to keep up the appearances ...

miha-- seveda prav pride mal prijaznosti, ampak tako kot je rekel t, biti prijazen tudi do sebe in če mi ni, mi ni. ko se končno deziluzioniraš, na iluzije so pripete tudi razne fobije, se mi zdi, da se mi kar hitro "podirajo" stvari zadnje čase v dobrem smislu.

resnica je fajn, ker so stvari čiste. svojemu notranjemu glasu zaupam, in to je prišlo out of the blue kot en clear vision, in sem kar zadovoljna, očitno sem bila ready ... končno.

vzgoja otrok je pa res ena taka tricky zadeva ... bi se je pa ful lotila, nekoč, ampak bi morala prej službo pustit, sicer ne vem ... bi se rada posvetila full time, moram prej enga bogatga zapecat  Wink mogoče je tuki na forumu kdo, ki bi ... (šala).

lp  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #16 - 31.10.2004 at 10:15:54
 
Rose, tisto o tikanju je bilo reply na Kalino pisanje, ampak sem vrgla v en kos.

joj ne službe pustit! otroka imaš lahko glih tko  Wink

lp
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #17 - 31.10.2004 at 16:37:21
 
siaj wrote on 31.10.2004 at 10:15:54:
joj ne službe pustit! otroka imaš lahko glih tko  Wink


siaj,  Smiley

imeti lahko - je res, tudi tako, ja ...
jst bi pa raj tako, da ga vzgajam jaz, ne pa da plačujem drugim, da mi ga vzgajajo. nekak sem si zamislila, da bi bila jaz njemu 100% "na voljo". poleg tega, če imam čez vzgojo otrok pa gospodinjstvo, ne morem še v službo hodit, to pa res ne bi blo fair. tut doma ni nikol dolgčas, če ne kuhaš pa likaš, tko da, jst sem resno mislila.  Wink izčrpano energijo v službi se ne da v petih minutah regenerirat, tist, k prau Snow, mi še ne gre, da bi se vsak moment relaxiral ...

pri meni je otrok-služba out-out situacija. sem ugotovila.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #18 - 31.10.2004 at 20:20:27
 
NE! Rose, nikar tako ne razmišljaj Smiley

tole ti govori ena na podlagi svojih izkušenj Wink Grin


.... razen, če bi si zamislila še neko službo, delovanje zraven, ki te bi postavljalo v širše okolje ...

verjamem pa, da sedaj v tej situaciji si ne znaš zamišljati kako bi ti zneslo ... in res se ženske znajdemo v precepu mnogih vrednostnih sistemov ...

dobro, imam prijateljico, ki ima štiri otroke, ona si res sedaj ko je najmlajša stara dobro leto, še ne more "privoščit" v službo hodit (sej kdo jo bi pa vzel? hmmm) -- ampak ful dostikrat pojamra, veš, gospodinjstvo in otroci niso vse .. bom tko rekla so, za zelo zelo redke
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Pot resnice
Reply #19 - 31.10.2004 at 20:35:28
 
ti rose boš verjetno ful preveč skrba mati, dostikrat to ne vpliva ugodno na otroka Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #20 - 01.11.2004 at 08:56:07
 
siaj wrote on 31.10.2004 at 20:20:27:
NE! Rose, nikar tako ne razmišljaj Smiley

tole ti govori ena na podlagi svojih izkušenj Wink Grin


.... razen, če bi si zamislila še neko službo, delovanje zraven, ki te bi postavljalo v širše okolje ...

verjamem pa, da sedaj v tej situaciji si ne znaš zamišljati kako bi ti zneslo ... in res se ženske znajdemo v precepu mnogih vrednostnih sistemov ...


siaj, hello,

meni ni nikoli dolgčas. pa tolk knjig mam še v planu preštudirat, pa kar tam čakajo ...

ne, ampak res, si sedaj ne predstavljam kako ti znese opravljati funkcijo mame dve uri na dan. tolk mam jaz namreč "časa". in tedaj naj bi otroka nahranil, ga umil in se z njim igral. res si ne predstavljam kako sfolgate. sej vem, če vsi lahko, valda bi tut jst, ampak jst bi mal drugač. mogoče še kdo tuki share my views ? al sem pa za luno ... in bi se blo treba bl prizemljit ...

al pa recimo, vsaj do njegovega sedmega leta bi bla doma, pa potem dokler še drugi ne gre v šolo, pa tretji  Wink ta cajt bi si pa že omislila kakšen business.

snow, ne preveč skrbna, ampak prisotna, želim biti.

lp  Smiley

tut mnenje moških bi blo dobrodošlo, ali menite, da je to ok al bi blo to izkoriščanje moškega, ker bi ta cajt on finančno supportiral tudi mene, ampak jst bi tut moškega supportirala in every way i can, tut z njegovim businessom etc., nisem free rider.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pot resnice
Reply #21 - 01.11.2004 at 09:43:22
 
Mae wrote on 31.10.2004 at 16:37:21:
siaj,  Smiley

imeti lahko - je res, tudi tako, ja ...
jst bi pa raj tako, da ga vzgajam jaz, ne pa da plačujem drugim, da mi ga vzgajajo. nekak sem si zamislila, da bi bila jaz njemu 100% "na voljo". poleg tega, če imam čez vzgojo otrok pa gospodinjstvo, ne morem še v službo hodit, to pa res ne bi blo fair. tut doma ni nikol dolgčas, če ne kuhaš pa likaš, tko da, jst sem resno mislila.  Wink izčrpano energijo v službi se ne da v petih minutah regenerirat, tist, k prau Snow, mi še ne gre, da bi se vsak moment relaxiral ...

pri meni je otrok-služba out-out situacija. sem ugotovila.  Smiley


Tudi če ne bi v službo hodila, bi bilo pametno otroka v vrtec dat. Zaradi sebe in največ zaradi otroka, da ima družbo vrstnikov. Ker če je otrok preveč navajen mamo za kiklo(ali hlače, ker v zadnjem času ženske itak samo še hlače nosite in skrivate kolenčka in stegenca Tongue Grin) držat, ima potem, ko stopi v šolo lahko probleme. Pa še take ženske, ki so skozi doma imajo lahko s časom probleme psihične narave. Je imel sodelavec ženo kar doma z dvema otrokoma, pa je začela padati v take depresije, da je bilo groza. Zdaj se je zaposlila in na novo zaživela.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Pot resnice
Reply #22 - 01.11.2004 at 09:47:26
 
Mae wrote on 01.11.2004 at 08:56:07:
tut mnenje moških bi blo dobrodošlo, ali menite, da je to ok al bi blo to izkoriščanje moškega, ker bi ta cajt on finančno supportiral tudi mene, ampak jst bi tut moškega supportirala in every way i can, tut z njegovim businessom etc., nisem free rider.


Ob otrocih doma bi ti časa zmankovalo, ker otrok želi vedno več. Počasi se vsega naveliča in hoče spoznavati vedno kaj novega. To pa je možno le v družbi vrstnikov.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #23 - 01.11.2004 at 09:55:07
 
Iga, hvala za mnenje. Sej moj bi šel v vrtec ravno iz teh razlogov, ki jih omenjaš, ampak bi ga vzela ven npr. ob 15:00 in bi potem imel z mano "aktiven program", ne pa šele ob 19:00, ko sem že jaz crknjena.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #24 - 01.11.2004 at 11:21:03
 
ni enega recepta za vse...enim paše bit doma, enim paše kariero delat...enim paše ne vem vse kaj....

men osebno sede neka srednja pot, kariera ni moja prioriteta, to vem že odkar živim, da ne bi čist nič delala, tud ni tok fajn, se začnem dolgočasit....

tko da mal več bit doma, pa neki zraven še delat, home office, pa to...to mi ustreza maximalno...

da ne bomo čist iz teme zašli, naj se vrnem na uno o vikanju....

nisem kot otrok mogla razumet, zakaj bi mogla koga tikat, ker smo itak vsi enaki/eno...se prav zakaj? in tud večina ljudi, ki je od mene v življenju zahtevala naj jih vikam, se jim je prav vidlo, da je to edina stvar, ki jih še pokonc drži, da se pol lahko bolj pomembne počutijo...sad but true....

sem valda pol tud jst skozi lajf koga tikala, že tok da sm mela mir pred njimi, pred tistimi s katerimi pa sem hotla obdržat distanco, sem jih zanalašč vikala...ker to dela vikanje- DISTANCO- ko se z nekom vikaš, se lahko cel dan z njim pogovarjaš o ne vem čem, pa bo še vedno prisotna distanca....

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #25 - 01.11.2004 at 11:24:00
 
pa btw, jst nism bla v vrtcu....lol niti ga nism nikol pogrešala....men je blo otroštvo več al manj super in cel žur, v osnovni šoli sm bla vseen odličnakinja, trgat me ej začel šele v srednji šoli lol

tko da ni vse za vse, še enkrat poudarjam....da se marsikaj, ni treba enega kopita na 7ih miljardah ljudi prakticirat Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Pot resnice
Reply #26 - 01.11.2004 at 11:40:38
 
Mae wrote on 01.11.2004 at 08:56:07:
še kdo tuki share my views ?


I do...kind of Smiley Predvsem v tistem delu, da bi rada bila ob otroku prisotna, trenutno pa imam tak life style, da sem v "prostem" času crknjena in mentalno odsotna. Grin


Glede vikanja pa mogoče nekaj za debato s Kali. Zame vikanje ne pomeni zgolj distanco zaradi distance same, pač pa tudi...
- izražanje spoštovanja (meni gre blazno na živce, če kdo neznanca tika - sploh če mu ta neznanec nudi neko uslugo- napr. natakarji, receptorji, trgovke...)
- izražanje pripravljenosti ne preseči mej nekega odnosa, ki jih je začrtala druga stran
- pa tudi lastno nepripravljenost presegati meje nekega odnosa kot so se same po sebi začrtale (primer: svojega profesorja ne bi nikoli mogla tikati, tudi če bi si to želel, pa ga kot človeka in strokovnjaka izjemno spoštujem)

Tudi mislim, da je vztrajanje na vikanju včasih potrebno, predvsem ko bi se te nasprotna stran rada polastila, ti vsilila neko pozicijo (primer, moj znanec je dopustil, da so ga učenci tikali, ker so si bili po letih blizu, končalo se je tako, da je enkrat iz diska prišel z modrim očesom - od učenca povzročenim.  Moje mnenje: veliko lažje je reči "TI butl", kot "VI butl".
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #27 - 01.11.2004 at 11:53:23
 
ja saj tega ravno, lilith, jst že kot otrok nism mogla razumet, zakaj pomeni spoštovanje to, da nekoga tikam (uh, kel sem se zmotla, mislna sem VIKAM;))? če ga spoštujem in jemljem sebi enakega, ravno s tem, ko ga tikam, in jasno tudi mene nameravam, da me vsi tikajo, in to tud rečem več al manj vsakmu, ki me vika lol

ker, tko se pol začne igra in maska, se pravi, te vikam in s tem kao spoštujem....a pa te res? al sam hočem, da bi ti mislila, da te


včasih so se še mož pa žena vikali, oz. so se onikali, pa tega ni tolk dolgo nazaj....

si predstavljaš, no? o gospa, mi ga lahko prosim mal potegnete? (da dam mal pohujšljiv primer, čeprav več al manj vsi to počnemo lol)




Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Pot resnice
Reply #28 - 01.11.2004 at 12:50:22
 
Ja, Kali...sem ravno razmišljala o tem, ali vikanje zmeraj pomeni spoštovanje. Pa ugotavljam, da vikam tudi koga, ki ga nikakor ne spoštujem - in v teh primerih je to vikanje zaradi distance, hierarhičnega položaja, strahu - napr. šef v službi.

Veliko ljudi pa res iskreno spoštujem in jih nikakor ne bi mogla tikati...in ravno ugotavljam v čem je haklc - ker jih priznavam za "nekaj več".  Pa to ne pomeni, da gre za neko zlagano ponižnost  - dejansko jim priznavam, da so v življenju dosegli "nekaj več".


Verjetno vsa naša orientacija tikanja in vikanja izvira tudi iz otroštva- kakšne vzore smo tam dobili... Jaz si predstavljam, da bodo otroci, ki svoje starše veselo kličejo kar po imenih, ravno tako veselo vsepovprek tikali ljudi.... Ker enostavno niso vajeni hierarhije oz. jim le-ta ni bila vcepljena v otroštvu.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Pot resnice
Reply #29 - 01.11.2004 at 13:02:19
 
Lilith wrote on 01.11.2004 at 12:50:22:
Ja, Kali...sem ravno razmišljala o tem, ali vikanje zmeraj pomeni spoštovanje. Pa ugotavljam, da vikam tudi koga, ki ga nikakor ne spoštujem - in v teh primerih je to vikanje zaradi distance, hierarhičnega položaja, strahu - napr. šef v službi.

Veliko ljudi pa res iskreno spoštujem in jih nikakor ne bi mogla tikati...in ravno ugotavljam v čem je haklc - ker jih priznavam za "nekaj več".  Pa to ne pomeni, da gre za neko zlagano ponižnost  - dejansko jim priznavam, da so v življenju dosegli "nekaj več".


Verjetno vsa naša orientacija tikanja in vikanja izvira tudi iz otroštva- kakšne vzore smo tam dobili... Jaz si predstavljam, da bodo otroci, ki svoje starše veselo kličejo kar po imenih, ravno tako veselo vsepovprek tikali ljudi.... Ker enostavno niso vajeni hierarhije oz. jim le-ta ni bila vcepljena v otroštvu.



:1 pot resnice osvobaja Smiley Wink

sama sem se ali se še držim tega vikanja, da pač včasih je koga tud treba, da ni užaljen, sam čim mi kdo reče, naj ga kar tikam (ala ex direktor) sem ga takoj tikala.... staršev nisem klicala po imenu, jih pa poznam nekaj, ki jih...pa ni opazit pri teh ljudeh kakega pomanjkanja spoštovanja do staršev, morm rečt....

men so skos tupili starši, ko sem bla mala, da morm vikat starejše, pa to.... sam mene je itak blo težko vzgajat lol tko, da se morm zdej sama  Wink Grin drugim se nism lih pustila...tud prfoksi, kateri so dovolili, da jih tikamo, je bil fajn odnos... ker zame je tisti prfoks najbolje učil, ki mi je znal snov predstaviti kot zanimivo, živo stvar...in ne neke tupe teorije u tri krasne, brez pridiha življenja...takrat je bilo malo takih učiteljev, upam, da jih je zdaj kaj več Wink saj enki sm slišala, da bojo končno začel dodatno usposabljat prfokse, da bojo učili bolj učencem prijazno prilagojeno vse skupaj....

dejstvo je, še enkrat pravim, da meni osebno vikanje predstavlaj distanco,in vidim po sebi, da vsak pogovor se čist drugače odvija, če se vika ali tika....

predstavljaj si, da bi se kle vsi vikali....že tko je dostikrat težko kaj napisat in povedat tko, kot čutim... in vem.... lol

šefe smo se naučili vikat ja, sam men u take službe ni več za hodit... Wink
upam, da ne bo več treba....
Back to top
« Last Edit: 01.11.2004 at 14:03:28 by Petra. »  

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3