Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10930 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Psihična in fizična zloraba otrok
Reply #15 - 30.06.2005 at 05:55:22
 
tai wrote on 30.06.2005 at 01:27:18:
ok, js priznam, da se vedno cist ne razumem, ampak vseeno... se pa strinjam s tabo, tujka, da je tuki gor velik nadmodrivanja kdo ima vec (ne)znanja, ampak tko pac to je. se pa najdejo tud ljudje, k odgovarjajo s srcem, tko da ne posplosuj in ne obsojaj.


mene je ful presenetlo, kako si to napisala... vecina starsev bi napisala, da so otroci leni, brez motivacije itd. ti si pa to tko napisala, da jst sm najprej pomislila, da ne gre zanj, ampak, da gre zate. imam obcutek, da si ful nadpovprecno custvena, obcutljiva. mogoce se motm, ampak se mi zdi, da tale zelja po pomoci ni namenjena samo zanj, ampak tudi zate. lej, vem, da je ful jeba, ce nimas kesa, ampak ves kolk stvari lahko namenis sebi in svojemu otroku tudi brez tega.

naredi se kej zase. vem, da je zajeban, ampak se sama ne ves, kolk si mocna oseba. ne mors vplivat na dolocene zadeve, ki niso odvisne od tebe, lahko pa si vsaj tiste trenutke na katere lahko vplivas naredis lepse. pobozaj kdaj svojega otroka, pohvali ga, daj mu vrednost. grem stavit, da te bo se bolj odrinil od sebe, ampak to ne pomeni, da tega noce. pobozaj ga enkrat, dvakrat, stokrat, ne zaradi njega, zato, da bo naslednji dan vstal, ampak zaradi sebe - ker ga imas rada. ljubezen dela cudeze.

in, kdaj si si ze nazdnje vzela kaksen trenutek zase? sej sama ves, da stvari ne bojo napredovale, ce ne bos nrdila tud neki na tem.


Lep p Smileyst,tai.
P.s.;dodala bi sam še to,da po mojem mnenju je še najmanj nadmudrivanja v Svetovalnici,ker se večina folka zaveda,da nekdo rabi pomoč in veliko jih piše iz sebe(se pa seveda tut tuki kaka tema izrodi,ponavad zarad kakšnega človeka,ki rad provocira).Lahko pa da se motim,ampak mislim,da ne. Wink
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Psihična in fizična zloraba otrok
Reply #16 - 30.06.2005 at 08:56:36
 
tujka: obrni se na Boga, na Angele - oni so zmeraj tu. Prosi Ga z vsem kar premoreš ljubezni in ponižnosti v srcu za fantka, prosi naj ti pokaže na katerem področju lahko kaj narediš, pričneš delovati. Boš videla, da Ti bo odgovoril.

Z pričakovanjem in zahtevanjem pomoči od drugih ne boš kaj veliko storila, razen ostajala v vrtincih karme. Pa vendar sprejmi pomoč, ko ti bo ponujena.

A je ta fant tvoj sin?

Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Psihična in fizična zloraba otrok
Reply #17 - 30.06.2005 at 12:41:31
 
Quote:
A je ta fant tvoj sin?




Ni treba da je sin, v vsakmu od nas spi tak otrok.  Če se greče spravljamo druge otroke budit, sprojeciramo svojo nemoč, da bi zbudl otroka v seb,  v druge. S tem jih ne bomo prebudl, ampak prestrašl, da se bodo še bolj vase potegnil. Zato pripovedujmo  pravljiice otroku v seb in hkrat drugim otrokom, da najde vsak  stik s sabo in s tem moč, da premaga hudobne mačehe.  

Ne vem, kaj sem s tem tolk bresrčen, tujka?
Back to top
 
 
IP Logged
 
tujka
Guest




Re: Psihična in fizična zloraba otrok
Reply #18 - 01.07.2005 at 08:47:47
 
en_bk wrote on 29.06.2005 at 13:38:56:
Draga Tujka

Jaz sem samo en bk, in strokovno skrajno nepodkovan in neusposobljen za dajanje nasvetov v tako kočljivih in pomanjkljivo opisanih situacijah, zato ti lahko predstavim samo svojo izkušnjo in svoje mnenje.
Devi ti je dala zelo dobre nasvete, jaz ti pa lahko opišem, kako sva jih z ženo uresničila. Seveda nisva delala po korakih, kot je opisano spodaj, ampak na vseh frontah naenkrat, ker vse tako ali tako povezano med seboj in v soodvisnosti.
-počistila sva pred svojim pragom in med seboj, tako da sva ustvarila varno in ljubeče družinsko okolje, topel dom, v katerem vladajo medsebojna ljubezen, iskrenost, zaupanje, spoštovanje, razumevanje...
-otroku izkazujeva ljubezen:

  -da mu poveva, da ga imava rada,

  -da nikoli ne obsojava njega kot osebe /si len, si neodgovoren, si pokvarjen, si slab, si zloben, si baraba, si ničvreden, iz tebe nič     ne bo.../ ampak vedno le dejanja, če je potrebno /kar si storil, ni bilo dobro, ker je bil prizadet, ker škoduje zdravju, ker si bil     odgovoren, da storiš.../,

  -da ne narediva ničesar namesto njega /no ja, včasih še vedno/ /ga ne zbujava zjutraj, ne plačujeva njegovih stroškov, ne     pospravljava njegove sobe, ne iščeva rešitev namesto njega, mu ne ponujava stvari, za katere naju ne prosi /avto, obleka.../,

  -imava vedno čas za pogovor z njim /ga poslušava do konca, ne vsiljujeva svojega mnenja, ga pa poveva vedno, spoštujeva     njegovo mnenje/,

  -sva bolj vztrajna kot on /v izražanju ljubezni, v podpori, v dobri volji, v iskanju smisla, v stanovitnosti/...

  -da verjameva vanj,

  -da ga motivirava in spodbujava pri njegovih odločitvah, četudi niso vedno nama povšeči,

  -da ga nikoli ne kriviva za najina nesoglasja,

  -da ga nikoli ne uporabljava kot tolažnika ali svetovalca za najine probleme...

Se trenutno ne spomnim več, pa je garant še kaj.

Hja, če pogledam, kaj sem napisal, bi vse skupaj lahko skrajšal na en stavek:

Otrok potrebuje ljubezen.

en bk


Ali je to sploh mogoče - taka lepa slika: starša vse razčistita med sabo, naprej pa tako, kot v priročniku.
Iz tvojih izkušenj sem razbrala, kaj sem sama osebno naredila narobe.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tujka
Guest




Re: Psihična in fizična zloraba otrok
Reply #19 - 01.07.2005 at 09:07:11
 
tai wrote on 30.06.2005 at 01:27:18:
ok, js priznam, da se vedno cist ne razumem, ampak vseeno... se pa strinjam s tabo, tujka, da je tuki gor velik nadmodrivanja kdo ima vec (ne)znanja, ampak tko pac to je. se pa najdejo tud ljudje, k odgovarjajo s srcem, tko da ne posplosuj in ne obsojaj.

Sory, če sem katerega od vas šavsnila: to je grizel moj obup. Pa še zbuditi sem vas morala.

mene je ful presenetlo, kako si to napisala... vecina starsev bi napisala, da so otroci leni, brez motivacije itd. ti si pa to tko napisala, da jst sm najprej pomislila, da ne gre zanj, ampak, da gre zate. imam obcutek, da si ful nadpovprecno custvena, obcutljiva. mogoce se motm, ampak se mi zdi, da tale zelja po pomoci ni namenjena samo zanj, ampak tudi zate. lej, vem, da je ful jeba, ce nimas kesa, ampak ves kolk stvari lahko namenis sebi in svojemu otroku tudi brez tega.

Veš kaj me žre? Da sem gledala, kako moj fantek postaja len, kako se spreobrača v polžka, - pa nisem UPALA spremeniti moje in njegovo življenje. Ti pa praviš, da sm "močna oseba" Vedela sem, da ga bo tako življenje uničilo, pa sm bila tih. Saj nevažn, kaj je blo in kako...

naredi se kej zase. vem, da je zajeban, ampak se sama ne ves, kolk si mocna oseba. ne mors vplivat na dolocene zadeve, ki niso odvisne od tebe, lahko pa si vsaj tiste trenutke na katere lahko vplivas naredis lepse. pobozaj kdaj svojega otroka, pohvali ga, daj mu vrednost. grem stavit, da te bo se bolj odrinil od sebe, ampak to ne pomeni, da tega noce. pobozaj ga enkrat, dvakrat, stokrat, ne zaradi njega, zato, da bo naslednji dan vstal, ampak zaradi sebe - ker ga imas rada. ljubezen dela cudeze.

Sebi bom pomagala le tako, da fantka izvlečem iz kome.

in, kdaj si si ze nazdnje vzela kaksen trenutek zase? sej sama ves, da stvari ne bojo napredovale, ce ne bos nrdila tud neki na tem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
tujka
Guest




Re: Psihična in fizična zloraba otrok
Reply #20 - 01.07.2005 at 09:14:02
 
Quote:
tujka: obrni se na Boga, na Angele - oni so zmeraj tu. Prosi Ga z vsem kar premoreš ljubezni in ponižnosti v srcu za fantka, prosi naj ti pokaže na katerem področju lahko kaj narediš, pričneš delovati. Boš videla, da Ti bo odgovoril.

Z pričakovanjem in zahtevanjem pomoči od drugih ne boš kaj veliko storila, razen ostajala v vrtincih karme. Pa vendar sprejmi pomoč, ko ti bo ponujena.

A je ta fant tvoj sin?



Ja
Back to top
 
 
IP Logged
 
tujka
Guest




Re: Psihična in fizična zloraba otrok
Reply #21 - 01.07.2005 at 09:20:19
 
titud wrote on 30.06.2005 at 12:41:31:
Ni treba da je sin, v vsakmu od nas spi tak otrok.  Če se greče spravljamo druge otroke budit, sprojeciramo svojo nemoč, da bi zbudl otroka v seb,  v druge. S tem jih ne bomo prebudl, ampak prestrašl, da se bodo še bolj vase potegnil. Zato pripovedujmo  pravljiice otroku v seb in hkrat drugim otrokom, da najde vsak  stik s sabo in s tem moč, da premaga hudobne mačehe.  

Ne vem, kaj sem s tem tolk bresrčen, tujka?


Tebi pa obvezno morem odgovoriti, tisti, ki verjame v pravljice! Nič se ne sekiraj - nisi brez srca niti mislila tako nisem. Iščem pač odgovore na svoja vprašanja - ti pa mi nisi jih dal. To je vse. V drugi situaciji bi tvoje pripombe se mi zdele prav simpatične. Poznaš pravljico o napačnem času in napačnem mestu?
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Psihična in fizična zloraba otrok
Reply #22 - 01.07.2005 at 19:19:02
 
Bom poskušal povzet, kar sem uspel razbrat do sedaj iz tvojih ne prav jasnih in preglednih zapisov. Lahko se popolnoma motim, pa me prosim popravi.

1. Pišeš pod temo o psihičnih in fizičnih zlorabah otrok, po mojem ne brez razloga. Se mi zdi, da pišeš o sebi in fantu, ki je menda tvoj sin, ki sta psihično in fizično zlorabljana.
2. Reakcija otroka na okolje v katerem živi, je lahko pobeg in sicer vase, v svoj svet. (Če gre za fiziološke ali druge probleme, tega ne navajaš.  -> On pa umira. Ker ne živi. Ker sam sanja. Tudi dobesedno: lahko spi po 25 ur in ga enostavno ne moreš zbuditi. Vmes pa ustvarja probleme, ki se jih potem izmika - pa spet spi.)
3. Otroka ne moreš ali pa si ne upaš ali ne uspeš zaščitit oz. izolirat pred zlorabljanjem oz. terorjem, najverjetneje iz strahu, ker si tudi sama njegova žrtev. (ker se sicer morda ne bi prihajalo do opisanih simptomov)
4. Od malo širšega okolja ne pričakuješ pomoči, ker se v tem okolju počutiš kot tujka. (sklepam po izbiri imena)
5. Do ožjega in širšega okolja imaš odklonilen, morda celo sovražen odnos (živiš v eni usrani vasi, druživ s samimi odpadki, ker drugega pač ni, doma ... pa te ... preganjajo za vsako kocino)
6. Nikakor ne moreš razumet, zakaj se zapira in umika (tudi pred tabo, sploh če si nanj zelo močno navezana). Če bere Angele in demone je v letih, ko bi se moral osamosvajat in začet osvajat svet, njegova reakcija pa je nasprotno, videt regresivna.
7. Cel kup realnih ali navideznih omejitev ti preprečuje, da bi aktivno iskala bolj prijazno oz. bolj ustrezno okolje ( tujka ... nimaš niti tolarja, niti avta, bus je nesramno drag ...)

Predlagam ti, da si prebereš naslednje in poiščeš dodatne informacije:

http://pelikan.karitas.si/povezave/socialna_zgibanka.htm
http://www.radiostudent.si/projekti/zenske/organizacije.html
http://www.drustvo-zenska-svetovalnica.si/nasilje_5.php
http://www.drustvo-zenska-svetovalnica.si/predstavitev.php
http://www.drustvo-sos.si/
http://www.uem-rs.si/slo/ngo/nvo_zenske.html
http://www.csd-lj-siska.si/psp/psp.asp

Upam, da ti karkoli od tega lahko pomaga, pri krmarjenju tvojega življenja.

Pa še komentar: ženske v težavnih situacijah dostikrat potrebujete in pričakujete toplo besedo in trepljanje, ravno nasprotje od mojega nizanja ugibanj, mnenj, faktov in podatkov, ampak to je v bistvu bolj moj problem kot tvoj. Se mi  pa zdi, da način podajanja sam v tem primeru ne bo spremenil situacije, sploh pa hočem pokazat, da tujci ne bodo kar prevzeli bremena tvojega življenja in odločitev (če pa ga bodo, ga bodo z razlogom). Morda te je strah, da bi se znašla v situaciji, kjer bi bila ogrožena vajina eksistenca, morda imaš kakšno specifiko, kjer je tvoja  izbira zares omejena -- vsekakor bo lažje odgovorit na vprašanje, kaj naredit, če odgovoriš na vprašanje, zakaj vztrajaš v situaciji, ki zate in otroka zgleda nezdrava.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: Psihična in fizična zloraba otrok
Reply #23 - 01.07.2005 at 19:43:28
 
titud wrote on 30.06.2005 at 12:41:31:
Ni treba da je sin, v vsakmu od nas spi tak otrok.  Če se greče spravljamo druge otroke budit, sprojeciramo svojo nemoč, da bi zbudl otroka v seb,  v druge. S tem jih ne bomo prebudl, ampak prestrašl, da se bodo še bolj vase potegnil. Zato pripovedujmo  pravljiice otroku v seb in hkrat drugim otrokom, da najde vsak  stik s sabo in s tem moč, da premaga hudobne mačehe.  

Ne vem, kaj sem s tem tolk bresrčen, tujka?


pravljice so varljive (oziroma nas pogled na njih)...  liki so deljeni na slabe in dobre, konec je predvidljiv - prvi koncajo tragicno, slednji zivijo srecno do konca in se naprej. pravljice so zakon, ampak do ene mere...

ljudje, k prevec sanjajo ne rabjo se vec sanj, ampak morjo te sanje povezat z resnicnjostjo... se posebej otroci.

jst sm zivela ob pravljicah, ko sem bla mala in sem starsem hvalezna za to. ampak vsak otrok more odrast in se naucit sprejemat odgovornosti in imet zavedanje, da se kdaj v lajfu tud prekleto namucis, da kej dobis, da je potrebna potrpezljivost, delavnost in velik velik notranje moci.

to se v pravljicah ne omenja in zato se (tudi) meni osebno zdi tvoj odgovor brezsrcen... pripovedovat otroku v sebi, pravljice? ja. ker mormo vsake tolk casa prebudit tisto otrosko radost v sebi.
pripovedovat otroku, ki neprestano sanja in se skriva v namisljenem svetu, se vec pravljic? ne. ker tak otrok srka vsako besedo in plava v brezcasnem casu. otroku mors povedat tud to, da je bla sneguljica verjetno zgarana ko krava, ker je mogla prat in pomivat za 7 palckov, da je trnuljicica bla prej veliko let sama, preden je princ prsu do nje, da princeska in princ mogoce nista zivela za vedno, ampak sta sla mogoce prej narazen, si razdelila premozenje in se locila itd. slis se bedno in kruto, ampak nic ni bolj krutega od tega, da otroka pustimo, da celo zivljenje odsanja. mormo mu dat varnost in ljubezen, ampak tud realnost, da bo lahko sanjal s trdnimi nogami na zemlji.
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2