Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8969 times)
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Pomagajte!!!
Reply #15 - 22.09.2004 at 17:48:10
 
prou neverjetni so teli dobronameski komentarji... lahko rečem da so en velik bull šit... čeprav je vse res kar ste napisali pa si nekdo, ki ima težave s pristopom do nasprotnega spola res ne more s tem pomagat... vsaj jest si nisem znal pa sem prebral na tone takih neumnih nasvetov... se opravičujem ampak tega ne morete vedet dokler vam en tega ne pove...

primer - bodi to kar si (pa kako naj bom to kar sem - če ne deluje???)

prvo kar je se moraš odločit kaj nameravaš... povdarek je na odločitvi
za naše možgane velja da ima za resnične vse spomine in vse kar si dovolj živo predstavljamo... zato si predstavljal - treniraj z vsemi čuti - vidiš kako se z lahkoto zgovarjaš s prelepo črnolasko, slišiš kako se ti nasmiha in te ogovori prelep ženski glas, vonj njenega parfuje je... dotik njenih rok... treniraj as much as posible...da se navadiš na vse to... dasi daš možnost za uspeh... torej vizualiziraj vedno pozitivno...
prenehaj z govorjenjem in mislimi da ti morajo drugi pomagat - pomagaj si sam. zihr se znaš tuje jezike, šport al pa poznaš 100 igralskih imen... uglavnem iskoristi ta spomin za pozitivno predstavo o sebi tudi pred puncam... jest recimo se spomnem kako mi je uspel flip z bordom - to mi da pogum... to se spomnim v trenutku predno stopim pred punco in spomnim se tako kot se je zgodilo preko mojih oči...ker lahko bi se spomnil tudi tako kot se vidim kako sem skočil preko kamere...če se spomnim tko kot je bilo me preplavi občutek zmage in veselja, premagal sem strah... in pol akcija... ves poln sebe, zaupanja vase... (to punce bolj opazjo) začni pogovor - pravilo je da ni direkt in da je zabavno.. več al manj smo vsi dovzetni za vice... tko da kakih 10 prou potreniraj...pred prijatelji da vidiš če jim je smešno... itak veš da ni fora v vicu - fora je kako poveš...zato treniranje...lahko pa samo kako opazko na prijeten, humorističen način poveš in to je to... če se zasmeji - se tudi sprosti... in prve minute sploh ne opazujejo kaj dejansko govoriš - temveč bolj kako se obnašaš (samozavestno, sproščeno, prijetno) - to pa res ni bau bau... to je tko kot izpit za avto... na začetku moraš misliti na 30 stvari hkrati... potem pa voziš in razmišljaš o vsem drugem... ko enkrat znaš... torej vaja vaja in vaja... pa še neki...nikoli ne stori tega samo enkrat...če pri prvi punci ne uspeš - se sprehod do druge kandidatke... tko kot vse ostalo velja tudi tukaj pravilo več poskusov - več možnosti... bodi v bistvu prodajalec, ki prodaja sebe...

fora je to da moraš spremeniti prijem na kakšen način si do sedaj poskusil...če ni deloval... spodaj imaš pa še nekaj da razčistiš tvoje želje in bolečine

Konec koncev, vse kar naredimo v našem življenju je vspodbujeno z našimi glavnimi potrebami da se izognemo bolečini in naši želji da pridobimo užitke; oba sta biološko pogojena in določata nadzorujočo silo v našem življenju

Naredili bomo mnogo več da se izognemo bolečini, kot pa da pridobimo užitke. Bolečina je večji motivator na kratko časovno dobo.

V kateremkoli časovnem trenutku, na karkoli  osredotočiš  pozornost je to tisto, kar je najbolj resnično zate. Zato, če hočeš spremeniti obnašanje,  moraš osredotočiti  pozornost na
·      kako ne spreminjanje obnašanja bo bolj boleče kot pa spreminjanje
·      kako spreminjanje bo prineslo izmerljiva in takojša zadovoljstva

Spremeniti moraš povezave z bolečino in užitki, zato da spremeniš obnašanje

Uporabi bolečino in užitek, namesto pustiti da bolečina in užitki izkoriščajo tebe!

Postavi si naslednja vprašanja in če je treba porabi 3 ure... sam odgovori si resnično in temeljito...razpiši se - več je bolje


3 nova dejanja/procese za katere veš da jih je potrebno narediti sedaj
(naprimer - pridobit samozavest, al pa zaupati vase al pa poklicat prijatelja in z njim trenirat raznorazne prijeme al pa vse to al pa spoznat 3 nove prijateljice(sošolke, sosede, sestre od prijateljev)


Bolečina s katero si povezal te procese/dejanja v preteklosti:
(podvprašanje - zakaj nimaš poguma, samozavesti v tistem trenutku (to go or not to go)


Zadovoljstva, ki sem jih dobil s tem da nisem nadaljeval do konca v preteklosti:


Kaj vse me bo koštalo če ne nadaljujem do konca sedaj:
kle se prosim razpiši - ·      Za vsakega od teh dejanj/procesov, opiši v odstavku kaj te bo stalo če ne izpelješ do konca. Kaj boš zamudil s tem? Kaj boš izgubil?


Prednosti, ki jih bom pridobil s temi procesi/dejanji v vsakem od njih sedaj:
·      Sedaj začni povezovati zadovoljstva z dejanji/procesi s tem da se vprašaš z naslednjimi vprašanji, Kaj so vse prednosti, ki jih boš pridobil s temi dejanji/procesi v vsakem od njih sedaj? Kako bodo povzdignila tvoje življenje? Kako bodo ustvarila več veselja, sreče, uspeha, svobode ali ponosa? Napiši tvoje odgovore.
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Pomagajte!!!
Reply #16 - 23.09.2004 at 08:57:56
 
Magla wrote on 22.09.2004 at 17:48:10:
prou neverjetni so teli dobronameski komentarji... lahko rečem da so en velik bull šit...

primer - bodi to kar si (pa kako naj bom to kar sem - če ne deluje???)


...

Mah si faca - a zdaj nisi bi to, kar si, ko si pisal post?

Če se delaš to kar nisi, kaj misliš, kako dolgo lahko to vzdrži?

Če ne deluje, da si to kar si, pač nisi punci všeč. Ampak bolj si mislim, da deluje, le ti ne vidiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Pomagajte!!!
Reply #17 - 23.09.2004 at 12:26:03
 
kommar wrote on 21.09.2004 at 16:07:31:
Poglej exodus! Ne smem omahovati? A to pomeni, da je treba kar stopiti k njej in ji povedati kar jaz čutim! Torej kaj mi pa priporočate na to, da si bom UPAL storiti vse to. Ker za ene je to čist na izi, zame npr. pa je to nekaj težkega in bi rad to težavnost zmanjšal. Kaj mi priporočate? ( star sem pa 18 let, če koga slučajno zanima) Hvala za nasvete!!!!


Ja tukaj sem mislil, da se včasih splača ravnati po izrek "le korajža nekaj velja", včasih pa tudi ne, odvisno, kakšen karakter je oseba, h kateri pristopaš (večina imajo raje daljšo proceduro, ker se jim zdi to bolj romantično, druge hitro preidejo k stvari in ne mencajo z nogami), ker če si takoj preveč "odkrit" (direkten), lahko to vzamejo kot neotesanost, pač odvisno od posameznice - to moraš sam oceniti, kakšna je tale punca ob kateri ti zastane dih. Ampak pri vsakem dvorjenju se vsekakor obrestuje aktivnost, to je celo pričakovano (včasih, po tisti klasični varianti, je bil moški tisti glavni akter, ki je pristopil k ženski, danes je že malo drugače), v nasprotju s pasivnostjo, da samo čakaš in čakaš, ker potem nikoli ne dočakaš; za vsako stvar se je treba potruditi, nič ti ne bo padlo z neba, kaj šele, da bi se punca sama od sebe po nerodnosti spotaknila ob kamen, v trenutku, ko si ti v njeni bližini, in ti padla v objem - če to pričakuješ, potem lahko ostaneš samo pri sanjarjenju, saj veš, da se brez muje še čevelj ne obuje....

Torej, česa te je strah? Morda strah pred zavrnitvijo? Če je tako, potem je skrajni čas, da ukrepaš, da prevzameš saminiciativo, in vidiš, če ti bo vrnila naklonjenost. Najbolje bo, če se zadeve lotiš postopoma, da ji napišeš kako pisemce, se izpoveš kaj čutiš do nje, potem pa boš videl, če ti bo vrnila ljubezen... Pač trebaj e biti tudi pripravljen na najslabše, da iz vsega tega ne bo nič, da ji nisi všeč, ali pa boš prijetno presenečen, pač treba je probati....  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pomagajte!!!
Reply #18 - 23.09.2004 at 12:37:27
 
U bistvu par narodnih nasvetov (prvi je splošna življenjska resnica, drugi pa vsebuje tudi droben nasvet in vzpodbudo):


Jebeš ne jebeš - kurcu vreme prolazi.


Cagav fant ni še nikoli pri punci spal.





uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
kommar
1
*
Offline

Kaj čakaš? Ljubi!!!
Posts: 16

Re: Pomagajte!!!
Reply #19 - 23.09.2004 at 19:55:08
 
exodus wrote on 23.09.2004 at 12:26:03:
Torej, česa te je strah? Morda strah pred zavrnitvijo?


Ne ni me strah zavrnitve! Ampak mmoram priznati, da so me vaši odgovori opogumili. Dali so mi nekaj adrenalina! Hotel bi pa zvedeti še to: ali lahko z pozitivno mislijo pospešim postopek privabljanja ljubezni ali se da kako pospeševati na tak način?!

Hvala za vaše odgovore tudi v prihodnje!! Uživajte!
Back to top
 

Mislim, torej sem!
marjan_komprej@yahoo.co.uk  
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Pomagajte!!!
Reply #20 - 25.09.2004 at 08:37:21
 
fora je v tem da si nardiš novo mentalno sliko o sebi.

Če si sramežljiv tako kot sem jaz bil...
potem ni druge rešitve kokr da si nehaš govort to

Zato sem napisal da treniraš... kokr da si tak kot hočeš bit... tak kot znaš bit... torej nič umetnega... samo ful folka si govori neki kar je v nasprotju s tistim kar si želijo...
naprimer... imam slab spomin... al pa mene je vedno strah, al pa nism zanimiv, al pa karkoli... kar je zavirajoče za zdravo komunikacijo...
pri tem punce niso izjeme...
tak da sem mislu da 2 tedna kokr časa boš rabu si vzam in treniraj novo podobo sebe... tak kot si lahko... - vidi se samozavestnega, veselega (trening pred ogledalom), šarmantnega, duhovitega, močnega... or whatever
pomagaj si z izkušnjami, ki jih imaš - spomni se jih in jih potem dodaj kao namišljenim izkušnjam pri puncah - takrat ko se  potrudiš 100%, al pa takrat ko si zares vesel, al pa takrat ko ti nekaj res uspe...
torej pri puncah ni nič drugače... če pa si govoriš da te je strah... al pa kar koli drugega potem, valjda ne moreš pričakovat da bodo one mislile kaj drugače...

pr men je bil največji problem to da sem kr zgubu zmožnost dobre komunikacije - preveč dobr mi je blo... bil sm čist v nebesih...sam nism znal pokazat tega... valda punce niso znale brati mojih misli, niso opazile moje duhovitosti...niti veselja... niti prijetnosti... uglavnem vidle so tisto kar sem jim dajal...ampak to kar so vidle je bil en velik strah pred zavrnitvijo... sam tega pa niso vedle...ker tut tega nism znal povedat... s tem sem se poistovetil in eno 2 leti bil brez punc v lajfu...


to ni pospeševanje ljubezni... to je spoznavanje ljudi...making new friends...torej be frendly

jebeš ne jebeš, kurcu vreme prolazi   Grin  ... drži? drži!

Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Pomagajte!!!
Reply #21 - 25.09.2004 at 08:47:50
 
Quote:
Mah si faca - a zdaj nisi bi to, kar si, ko si pisal post?

Če se delaš to kar nisi, kaj misliš, kako dolgo lahko to vzdrži?

Če ne deluje, da si to kar si, pač nisi punci všeč. Ampak bolj si mislim, da deluje, le ti ne vidiš.


puncam sm všeč... če nimam pred sabo mentalno sliko da bo polomija... če sm sproščen... če sm tak kokr da sm med frendi...
sam če pa mislm da bo polomija... da itak nism zanimiv, da še sam vase ne verjamem...ja pol pa res ne morem bit zanimiv - v očeh drugih... mislm otročje...sam živimo v svetu, kjer nam reklame perejo možgane...  vsi skupaj z davkom kupujemo bombe in se gremo veliko  OTROČJIH igric... jest sm se šel igrico da me nben/a ne mara... - torej kar si misliš - to tudi realiziraš... to se ti dogaja pol... it is simple...


fora je to da je treba vztajat pri novi miselni podobi.

vsi smo bli sramežljivi ko smo bli stari 2 leti ... eni pač tega ne vejo da lahko to spremenijo... težje je če ti starši pri tem ne znajo pomagat... al pa še huje kokr pri meni...k sm se od muti naučil veliko strahov... torej se ji ni zdelo nič narobe da me je strah stikov s puncam

recimo prijatelje so že doma učil da se potrudijo bit čim več časa dobre volje  - mene žal ne... tko da sm res bl mau časa preživel v dobri volji... muti je bla skoz v skrbeh...ata pa skoz v stresu... veselje je bilo zelo zelo pogojeno...s tem pa tudi moja samozavest...  pa ne da nism znal bit dobre volje, ne da nism bil tak kokr sm... samo pol k sm se spominjal dogodkov...sm se osredotočil na slabe minute v dnevu... in to je tist kar sm spremenil - z vajo - da spomin uporabim v svoj prid...
da nism več prestrog do sebe

tak da ja se delam ... in deluje... z namero... ljubeznijo... v najvišje dobro

drgač pa itak vse kar napišem ima za sabo psihološko razlago... verjem mi - šu sm z glavo skozi zid  Shocked

še enkrat se opravičujem za očitno prehudo kritiko... drugič bom bolj ovinkastno povedal - vse skupaj pa v rožice zavil... na koncu  še  s tono cukra in meda vse prelil   Wink  Kiss
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Pomagajte!!!
Reply #22 - 25.09.2004 at 11:50:43
 
[Odgovor za ženski del ;

Od mošekga pričakujem sama, da je Iskren, ne laže, ker se to potem lahko hitro razkrije in ni lepo. Je pozoren in odločen.  Spoštuje predvsem sebe in potem mene.

Predvsem pa mi je všeč TO - da se v vsem z menoj ne bi strinjal  Wink Smiley.

Mogoče je še kaj a se ta hip ne spomnim.

Sama sem na enaki poti kot ti.
Verjamem pa, da ko se začnemo spraševati in na slednjem tudi potem delamo - se nam pot sama od sebe odpira.

Jaz osebno imam rada, ko me moški pričakovano povabi:).

To je samo moj osebni pogled, ki ne želi komentarjev.
Smo si različni;)!!!


Simy

p.s.; korajža velja
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
kommar
1
*
Offline

Kaj čakaš? Ljubi!!!
Posts: 16

Re: Pomagajte!!!
Reply #23 - 22.11.2004 at 17:42:24
 
Hvala, vam, za vse prisrčne nasvete. Mam pa sedaj en majčken problemček še. Upogumil sem se sicer in punci poslal pismo, ki jo je, mi je sama povedala, presenetilo. Napisal sem ji ga. Sma se že dobla na pijači. Zdaj me pa zanima, ker sem ji dal zdaj vedeti, da se zanimam zanjo, če bi jo blo pametno poklicati in povabiti na en prijeten sprehod s pogovorom? Kaj vi mislite na to? Bi zažgalo? Kaj je treba dodati, spremeniti...?
Back to top
 

Mislim, torej sem!
marjan_komprej@yahoo.co.uk  
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Pomagajte!!!
Reply #24 - 22.11.2004 at 18:32:48
 
kommar wrote on 22.11.2004 at 17:42:24:
Hvala, vam, za vse prisrčne nasvete. Mam pa sedaj en majčken problemček še. Upogumil sem se sicer in punci poslal pismo, ki jo je, mi je sama povedala, presenetilo. Napisal sem ji ga. Sma se že dobla na pijači. Zdaj me pa zanima, ker sem ji dal zdaj vedeti, da se zanimam zanjo, če bi jo blo pametno poklicati in povabiti na en prijeten sprehod s pogovorom? Kaj vi mislite na to? Bi zažgalo? Kaj je treba dodati, spremeniti...?


ja kakšen občutek pa si dobu na pijači?

no sej ni važn. če bo hotla jt, jo povab v kino. če pa nau hotla, si pa nared uslugo in jo pozab;). film vnese svojo čustveno noto (morš seveda primernga izbrat), kar pomeni, da se ob filmu lahko oba odpreta, osredotočta na film, ne da se obremenjujeta s tem kaj se dogaja med vama.  potem se lohk na pjački, katero že prej predlagaš, sproščeno pogovarjata o filmu al pa o čem drugem, kukr vama nanese. s tem te bo mela priložnost spoznt, preden jo postaviš "pred dejstvo" s sprehodom. čeprov pojma nimam kuko je zej z vama k sta bla že na pjački. to bi mogu ti useen mal napisat. stoposto pa, da za sprehod bi že nekj mogl bit med vama, da bi ona šla. kino je najbl trotl-zihr varianta Smiley ker je že sam film tok dovg, ti ni treba pretiravat z dolžino pjačke-če se bo mela fajn, če ji boš všeč, če se bosta ujela, bo šla itak še kdaj s tabo, na sprehod alpa kamrkol. pa še iztočnce za naprej boš dobu, ona se bo pa začela ukvarjat s svojimi čustvi kar ponavad pomen sam voda na tvoj mlin

good luck!  Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
kommar
1
*
Offline

Kaj čakaš? Ljubi!!!
Posts: 16

Re: Pomagajte!!!
Reply #25 - 22.11.2004 at 19:39:29
 
Na pijački je blo fajn. Men se zdi, da je nakako se mi skos zdela dostopna in čudovita. Sicer pa lahko povem še to, da živim na Koroškem v eni vasici na koncu doline ( mogoče že veste), kjer pod milim nebom ne boš našel nobene filmoteke 30 km proč ne. Šit je, ker smo na koncu sveta. Kaj bi mi še poleg filmčka še predlagal? Hvala za to! Sicer pa, če bi živel v mestu 30 km proč z filmoteko in vsem razkošjem, ki ga ponuja mesto, bi si že dal duška in res našel kako tako stvar. Predlagaj, nekaj drugega, lepo te prosim?!
Back to top
 

Mislim, torej sem!
marjan_komprej@yahoo.co.uk  
IP Logged
 
K
Guest




Re: Pomagajte!!!
Reply #26 - 07.06.2005 at 14:47:59
 
sploh ni važno posvetilo ali direktno povabilo.
don't worry, važno je, da probaš - to se ceni Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2