Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5431 times)
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kje najti Boga
Reply #15 - 27.12.2004 at 12:33:36
 
nomad wrote on 27.12.2004 at 12:22:08:
ne najde mi strani ..

men stran dela.

drgac pa gres lahko na tem forumu v "Verstva, religije..." in gres par topicov dol pa bos najdu "dokaz za obstoj Boga?" in si lahko preberes.

Quote:
ti praviš, da imaš dokaz o obstoju boga Grin
to bi človek lahko debatiro v nedogled...

potem takem imaš že trden dokaz v sebi.

se strinjam, da se izkljucno z debato ne da niti dokazat niti ovrzt neke trditve. tko kot teist ne more na silo dokazat da Bog obstaja, tko tud ateist ne more na silo dokazat, da Boga ni.

Boga se da spoznat le tko, da/ce se On po svoji volji razodene nekomu. da pa bi se to razodetje zgodilo pa more bit vlozen tudi prostovoljni trud s strani posameznika.

ce nekdo pride v kontakt z osebo, ki se mu je Bog razodel je zelo velika verjetnost, da se bo prostovoljno odlocil sprejet proces s katerim lahko upa, da se bo nekoc tudi njemu. Bog je pac Vseprivlacen in izvor vsega zadovoljstva.

Quote:
povem ti eno, z razumom in z besedami je nemogoče spoznati in trditi o obstoju boga,.....

se strinjam. kot sem napisal zgoraj je edini nacin ta, da se Bog razodene tistemu, ki si ga je On izbral. ta oseba pa lahko pol uporablja tko razum kot tudi besede s pomocjo katerih opisuje Boga velik boljs kot ce je tiho.

Quote:
resnice ni mogoče poučevati

lihkar jo poucujes... ceprav s pomocjo nikalnice. Wink

a mi lahko poves razlog, zakaj se resnice ne bi dalo poucevati... oz. kako jo sploh lahko spoznamo, ce nismo o njej pouceni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
nomad
3
***
Offline


Posts: 107
vsepovsod in nikjer
Gender: male
Re: Kje najti Boga
Reply #16 - 27.12.2004 at 13:26:19
 
resnica je ena in pot do nje je vsaka pot..

te ideologije,znanje je pomoje pomembno do točke, da nas vrže vun iz uma..

to je isto kot da bi vprašo, morda si že kdaj ču: kako naj meditiram? tega mi nebo znal nobeden povedat.. ni besede kako! lahko bo mi dal metodo, ki je njemu pomagala, a ta metoda je zgolj trik, pomembna je do točke, ko um doživi absurd in vrže te ven. nisi več um, zdaj si onstran uma..
vse kar je logično je za um blagoslov, saj se ravno um boji neznanega, nelogičnega. ampak neznano je vedno tu, čaka na nas..um vedno govori pazi ne iti tja tam bo grato absurd. strah ga je absurdnosti..
glej, to sem zadnič ču:
človek si je naredil vrt, ograjeni vrt, zelo mali del zemlje si je izkrčil, posadil rože in naredil tako, da je vse lepo in prav. ampak gozd ni daleč-je divji nenadzorovan, vrt je nenehno pred strahom pred njim. gozd lahko pride vsaki trenutek sem in uniči naš zrihtan vrt.
to je enako umo. vse je lepo in prav a nezavedno je zmeraj tu- lepo čaka
Back to top
 

vse dobro,..
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kje najti Boga
Reply #17 - 27.12.2004 at 13:38:54
 
nomad wrote on 27.12.2004 at 13:26:19:
resnica je ena in pot do nje je vsaka pot..

te ideologije,znanje je pomoje pomembno do točke, da nas vrže vun iz uma..

to je isto kot da bi vprašo, morda si že kdaj ču: kako naj meditiram? tega mi nebo znal nobeden povedat.. ni besede kako! lahko bo mi dal metodo, ki je njemu pomagala, a ta metoda je zgolj trik, pomembna je do točke, ko um doživi absurd in vrže te ven. nisi več um, zdaj si onstran uma..
vse kar je logično je za um blagoslov, saj se ravno um boji neznanega, nelogičnega. ampak neznano je vedno tu, čaka na nas..um vedno govori pazi ne iti tja tam bo grato absurd. strah ga je absurdnosti..
glej, to sem zadnič ču:
človek si je naredil vrt, ograjeni vrt, zelo mali del zemlje si je izkrčil, posadil rože in naredil tako, da je vse lepo in prav. ampak gozd ni daleč-je divji nenadzorovan, vrt je nenehno pred strahom pred njim. gozd lahko pride vsaki trenutek sem in uniči naš zrihtan vrt.
to je enako umo. vse je lepo in prav a nezavedno je zmeraj tu- lepo čaka

naj ljudje sami presodijo katere stvari jim pase poslusat, verjet in prakticirat.

jaz vse kar delam je to, da nudim moznost. izbrati pa si jo mora vsak sam.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2