Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7601 times)
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Spomen ''svetnikom''
Reply #15 - 09.09.2004 at 15:44:11
 
lola wrote on 09.09.2004 at 14:17:57:
To se mi je zdelo potrebno še enkrat poudarit, draga prijateljica  Wink

Lepo je imeti takšne prijatelje.



...
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Spomen ''svetnikom''
Reply #16 - 09.09.2004 at 19:58:23
 
Zelo zanimivo, pomembna tema... zasluži in bolji prostor Wink  ok, če vam je všeč tuki Smiley
Mene zanima koji mislite da su načini 'dozvoljeni',  ili koje načine bi savetovali, kako se sve može pristupiti osobi kojoj želiš reći neku istinu o njoj, 'resnicu' koju osoba ne vidi.. ili .... možda ne želi videti?
Trebamo li se mi ljudi truditi biti mali psiholozi da bi na pravi način postigli cilj Smiley?

Je jedro u tem da povedamo.. ali le povedat treba svoje mnenje;  lastno vedenje;  lastnu resnicu tej drugoj osobi, brez veliko filozofije? ( Mislim če je reakcija itak stvar procesa noter osebe, ČE ni tolik važen impulz, dogajanje katero je reakcijo provociralo, doneslo...?) Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Spomen ''svetnikom''
Reply #17 - 10.09.2004 at 09:47:50
 
indigo wrote on 09.09.2004 at 19:58:23:
Zelo zanimivo, pomembna tema... zasluži in bolji prostor Wink  ok, če vam je všeč tuki Smiley
Mene zanima koji mislite da su načini 'dozvoljeni',  ili koje načine bi savetovali, kako se sve može pristupiti osobi kojoj želiš reći neku istinu o njoj, 'resnicu' koju osoba ne vidi.. ili .... možda ne želi videti?
Trebamo li se mi ljudi truditi biti mali psiholozi da bi na pravi način postigli cilj Smiley?

Je jedro u tem da povedamo.. ali le povedat treba svoje mnenje;  lastno vedenje;  lastnu resnicu tej drugoj osobi, brez veliko filozofije? ( Mislim če je reakcija itak stvar procesa noter osebe, ČE ni tolik važen impulz, dogajanje katero je reakcijo provociralo, doneslo...?) Smiley

Moje mnenje je, da je odvisno od tega, komu, kdaj, zakaj, kaj, na čigavo pobudo...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Spomen ''svetnikom''
Reply #18 - 10.09.2004 at 10:40:41
 
indigo wrote on 09.09.2004 at 19:58:23:
Mene zanima koji mislite da su načini 'dozvoljeni',  ili koje načine bi savetovali, kako se sve može pristupiti osobi kojoj želiš reći neku istinu o njoj, 'resnicu' koju osoba ne vidi.. ili .... možda ne želi videti?



Meni pa se zdi,  katerikoli, če za njimi stojijo iskreno dobri nameni. Teh namenov ni mogoče razglasit za slabe samo zato, ker naj bi  bil  uporabljen 'neustrezen' način izražnaja. Enako ni mogoče dobrih namenov utemljevat samo z 'ustreznim' načinom izražanja. V bistvu po moje velja, da resnica itak  najde način, da se na sebi ustrezen  način izrazi in da je iskanje pravega načina samo kamfulaža za našo neiskrenost oz. našo nesposobnost, da bi resnici dopustli, da se izrazazla  na seb najbolj ustrezen način.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Spomen ''svetnikom''
Reply #19 - 10.09.2004 at 12:16:33
 
titud wrote on 10.09.2004 at 10:40:41:
Meni pa se zdi,  katerikoli, če za njimi stojijo iskreno dobri nameni. Teh namenov ni mogoče razglasit za slabe samo zato, ker naj bi  bil  uporabljen 'neustrezen' način izražnaja. Enako ni mogoče dobrih namenov utemljevat samo z 'ustreznim' načinom izražanja. V bistvu po moje velja, da resnica itak  najde način, da se na sebi ustrezen  način izrazi in da je iskanje pravega načina samo kamfulaža za našo neiskrenost oz. našo nesposobnost, da bi resnici dopustli, da se izrazazla  na seb najbolj ustrezen način.

Men se zdi prav le če dodam da ni dobro enostavno, 'sproščeno' rabiti katerikoli način. Načinov je vedno več, oseba izbira. Morda nekdo ne ve da je več načinov, tud mogoče, pak redko, mislim.
Če oseba rad rabi,/izbira njoj najlažji način mislim da je dobro da se tega zaveda in vpraša sebe zakaj tako naredi.
Zarad tega se mi ne zdi da v drugem delu posta imaš prav..
Ali je resnico omenjaš kot nekaj samostalnega ?  v tem primeru mnenja sem zadeva je nezavestna.. Povej še nekaj o tem.Wink
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Spomen ''svetnikom''
Reply #20 - 21.09.2004 at 22:51:09
 
(((((((((((((((((((((((((((((((
21.09. -  Matej, evangelist
(((((((((((((((((((((((((((((((

Najprej carinik, grešnik potem Kristusov učenec i pisatelj  I. evangelija.

Namen evangelija:
 Zdi se največ obrambni spis. Matej je pisao evangelij za Žide/Jude, na aramejskom jeziku koji su Judi rabili  (orginal je izgubljen, sačuvan samo grčki prevod) in hotel je Judem dokazati da je Kristus res ta Mesija o katerem so preroki v Tori povedali da bo prišel.  
Tudi edin Matej piše nekatere Kristusove besede o ustvarjanju, urejenju institucije (cerkev) katera naj posredoje ljudim Kristusov nauk, tako Matejev evangelij ima tudi lastnosti 'cerkvenega evangelija' , tud je kot mali katekizam, urejen,  precej podatkov..
Le Matej poveda o 'Sodba narodov' (25,31) 'Straža pri grobu' in  'Sporočilo stražarjev'

 Luka, Marko (16,14) ; Janez  pišu o dogajanjim po Kristusovem vstajenjo, ko se Kristus prikaže učencem. Vsi povedajo o Kristusovem prikazanju v Jeruzalemu, ( npr prišel v sobu skozi zaprta vrata)

Matej pak poveda da je 11 učencev otputovalo v Galilejo, na goro kamor jim je bil naročil Jezus in so tam videli Jezusa (28,16)  Jezus jim je rekel drugače kot je bilo povedano o zgodbi v Jeruzalemu...

Janez tud poveda da je Gospod tedaj v Jeruzalemu dahnil vanje in rekel:  Prejmite Svetega Duha! (Janez  20,19)
(To pomeni da so že tedaj učenci sprejeli Duha.!)
Luka:  Poslal bom na vas Duha, ki vam ga je obljubil moj Oče. Vi pa ostanite v mestu, dokler ne prejmete moči od zgoraj (Luka 24,49)  (To pomeni da tedaj niso sprejeli Duha.. (?) )
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Spomen ''svetnikom''
Reply #21 - 05.10.2004 at 11:11:40
 
((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
05.10.  -  Marija Faustina Kovalska
((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((


(Žal nisem slišala radio večeraj, večeraj je bil spomen, kratka oddaja o velikem Franji Asiškem...)


Danes cerkev časti Mariju Faustinu Kovalsku.
Rojena 20. avgusta 1905. v Poljskoj, v zelo, zelo pobožnoj družini. Vendar starši niso imeli rad željo hčerke da bi postala redovnica.
Faustina je že od 7 let postala zelo pobožna, včasih je tudi v noči molila... mati ni bila vesela zarad nočnih molitav..
Faustina je rad pomagala sosedim, ubogim, itd.
Starši niso hoteli pak je vendar, po nekaj časa, postala redovnica ker je (piše Faustina v svojem dnevniku) videla JezusaKristusa, krvavega, v ranam, ki ji je žalostno vprašal zakaj ne gre v samostan.. in.. doklej je bo on moral poklicati..
Večkrat, velikokrat poveda da je videla JezusaKristusa in da ji je govoril, poročal..
Enkrat, poveda, on se pokazal sa žarkim v 2 barve ki so izhajali iz njegovega prsnega koša. Ji je rekel naj nariše takvu njegovu sliku in naj se ta slika časti..
In ji je rekel kdo bo častil tu sliku in molil, da bo imel varno njegovo pomoč.. in bo temu odpuščil grehe...
 ??
Meni se zdi to ??
Ne zdi se usklajeno s evangelijm.. v evangelijim nikjer ne berem da tako enostavno dobim odpuščanje grehov..  Kristus je odpuščal grehe.. pak če oseba verjame, ima močno vero....
Pojdi, tvoja vera te je rešila! (Marko-10,52)
pak je tud potem rekel grešniku naj ne greši več ..  in naj Božjo besedo posluša in jo ohrani... !

Torej je huda zmota da bo se rešil človek ki le moli in ''časti sliko''
Če NE živi tako kako Božja beseda pove da je treba živet nič drugega človeku NE pomaga...

Zdi se mi da in v življenju ene dobre in pobožne osebe, kot je bila Faustina, lahko pride in hudičevo zvito delo... Undecided
Prikazen - kaj je to?  Seveda, če ni Kristus tedaj le more biti satan..
Ali je Lucifer, ali je druga vrsta, sorta to ne vem... le vem da sem osebno mnenja da je to bil hudič.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2