Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 13853 times)
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Pomoč za Exota
Reply #15 - 05.08.2004 at 07:49:48
 
No, no, zdaj pa dovolj spravljanja na Exota. Namesto, da bi se zabubil med knjige, v čudoviti in krasni svet integralov, neskočnih vrst in parcialnih enačb (ah, spomini, šmrc, šmrc....), bo spet en dan zapravljal čas na forumu.

Če hočemo, da Exo naredi faks, mu moramo dati mir.

...............

Ampak če malce pomislim, v bistvu nočem, da exo naredi faks. Me kar zmrazi, ko pomislim, kakšno škodo bi en takle nesposoben beden črviček, ki je do svojega 24. leta uspel postati samo faliran študent, ki še živi pri starših in se drži maminega in babičinega krila, da mu kuhajo in perejo, delal celim generacijam malih otrok, če bi končal faks in postal učitelj. Mislim, da bo bolje, če naredi kariero iz špricanja vinograda, za kaj drugega itak ni sposoben.

Torej bo treba priliti malce olja na ogenj:

Exo, a je to normalno, da na forum in forumaše tako zelo misliš? Sigurno je, vendar samo v dveh primerih, če nekoga ljubiš ali če ga neznansko sovražiš. Prvo pri tebi ne pride v poštev, torej gre za drugo opcijo - gre za obliko obsedenosti z nami, in v končni fazi dela sovraštvo tudi zoper tistega, ki sovraži, gre za obojestransko destruktivno čutvo, kot kamikaze; ne samo zoper nas, ampak zoper tebe, tako da si sam škodiš s tem početjem, ko bi rad druge oškodoval - to kar na nas preziraš, postane del tebe, torej ti si na nek način mi - ko nas preklinjaš, sebe preklinjaš, sebe uničuješ. Ampak maščevanje ni še nikogar osrečilo, delovalo je samo momentalno, kasneje pa lahko maščevalec postane žrtev lastnih destruktivnih čustev, če jih goji v svojem srcu in ga napajajo  z mržnjo, da ne more odnehati...

Upam, da boš kljub "pozni" uri oddajanja tegale posta, vzel napisano dovolj resno, da se ne boš šel učit... Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Pomoč za Exota
Reply #16 - 05.08.2004 at 08:02:31
 
apostat wrote on 04.08.2004 at 23:54:17:

Če bi res bila nedolžna bela ovčka, za kar se imaš, te ne bi sprejelo volčje krdelo, ampak bi te hipoma raztrgali, če ne bi prepoznali vonja iste vrste oziroma ožje medsebojne povezanosti, sorodnosti. Volk volka prepozna, zato ga ne ugrizne ali celo ubije. Svojo pravo naravo boš spoznala šele takrat, ko se boš zavedla, ko boš dobila preblisek, da si bila ves čas krvoločni volk, ki si želi mrhovine; natančneje volk z ovčjim kožuhom.


Pazi se volčjega krdela, Exo. Krdelo je resnično zelo povezano, ima ostre zobe in kremplje in ta hip hrepeni po krvi.  Angry
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #17 - 05.08.2004 at 10:50:02
 
Jaz tukaj nisem začel s provokacijo, ampak Inkvizicija, X, Lilith in še kdo, tako kot vedno. Načeloma pustim človeka na miru, če on mene, tudi se skušam neodzvati na izzivanja, tudi prenesem določene stvari, seveda vse do neke meje in mere, ampak ko, potem poavadi udarim nazaj z vso močjo oziroma z vsem razpoložljivim orožjem, čeprav se poskušam odvaditi take impulzivne reakcije, ker obče ni dobro, ne za mene, ne za vse v pletene, ker agresija rodi agresijo in deluje na principu začaranega kroga, mehanizma, ki se sam obnavlja in napaja: jaz tebe užalim, ti mene nazaj, jaz se zopet počutim užaljenega, ker si me užalil, in te vzpodbodem nazaj, sedaj pa se ti počutiš vnovič užaljenega in mi moraš vrniti milo za drago, da me nazaj užališ.... tako se to stopnjuje v nedogled, intenziviteta še narašča... V resničnem življenju se sila redko odzovem na provokacije, ker vsako stvar 2x premislim, tukaj pa si včasih dam "duška", pustim se spontanosti, ki bazira na moji podzvestnih vzgibih in kompleksih, kar je verjetno tista moja glavna slabost, da je veliko ljudi sovražno uperjenih vame, čeprav nikomur nočem nič žalega. To je seveda moj problem, ki ga moram razreševati, ampak tudi toliko vaš, če se pustite, da vas nekdo sprovocira...

Če se kdo odzzove na izzivanja, gre za čustveno neinteligentnost, pomeni, da se ta človek ne ceni dovolj, če mu pridejo do živega provokacije izzivalca in se da takoj prizadeti - torej nekako misli, da je vse to res, kar mu pove izzivalec - torej je njegov problem.

Kaj že jaz nisem bil vse? Sadist, pokvarjenec, navgražna krota, bedak, neumnež.... Če bi to resno vzel in bi mi prišlo do živega, potem bi se zrušil, tako pa mi je vseeno, kaj si kdo misli o meni, jaz imam svoje lastno mnenje o sebi, tudi se družim raje s temi, od katerih ne dobim tako negativnih povratnih informacij. Sicer pa je najboljša obramba proti temu, da ti gre vse to, ečsar si ne želiš slišati, skozi eno uho notri, skozi drugo pa ven, ne pa da ljudje vse vzamejo zelo zelo osebno in se razburjajo za prazen nič. Življenje je prekratko za take malenkost in potrata življenjske energije, da vzrojimo... Vsaj po mojem mišljenju, čeprav še zdaleč nisem imun na vse te stvari, ki sem jih opisal zgoraj - imam pač razvite določene obrambne mehanizme, s kateri bi morali poskusiti tudi vi, ki imate težave z ljudmi, ki vas na hoten ali nehoten način žalijo in kako drugače spodkopavajo vašo integriteto.

Proti tebi Lance, pa recimo Loli, nimam čisto nič, ste čisto OK; tudi Lilith je sicer dober človek, vse doklej ne grozi z maščevanjem in celo namiguje na fizični obračun, čeprav noče priznati, da tudi ona ni popolna, tako kot nihče izmed nas, taka narcisoidnost je pa malce huda, kar se mi zdi zelo nekorektno za psihologinjo, da ne zna brzdati svojih čustev, saj to ji narekuje njena poklicna etika => za X-a pa ne morem tako trditi, ker sem zvedel o njem eno zelo delikatno zadevo, ki bazirala na čisti laži ,z namenom narediti razdor, in je moje obnašanje v primerjavi z njegovim mačji kašelj proti temu. O čem se gre, ne morem, X niti sam ne ve, pa dobro tako, niti si ne želim povedati, ker je vpletenih več ljudi. Takim ljudem pa se raje izogibam..... Saj imam vso pravico, kajneda? ??? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Pomoč za Exota
Reply #18 - 05.08.2004 at 11:10:00
 
Mi na forumu nismo začeli s provokacijami, ampak Exo, tako kot vedno. Načeloma pustimo človeka na miru, če on nas, tudi se skušamo neodzvati na izzivanja, tudi prenesemo določene stvari, seveda vse do neke meje in mere, ampak ko, potem ponavadi udarimo nazaj z vso močjo oziroma z vsem razpoložljivim orožjem, čeprav se poskušamo odvaditi take impulzivne reakcije, ker obče ni dobro, ne za nas, ne za vse vpletene, ker agresija rodi agresijo in deluje na principu začaranega kroga, mehanizma, ki se sam obnavlja in napaja: ti nas užališ, mi tebe nazaj, ti se zopet počutiš užaljenega, ker si nas užalil, in nas vzpodbodeš nazaj, sedaj pa se mi počutimo vnovič užaljenega in ti moramo vrniti milo za drago, da nas nazaj užališ.... tako se to stopnjuje v nedogled, intenziviteta še narašča...

Quote:
V resničnem življenju se sila redko odzovem na provokacije, ker vsako stvar 2x premislim,

Ker jih lahko v resničnem življenju dobiš po gobcu, a ne?

Skratka, tukaj si včasih damo "duška", pustimo se spontanosti, ki bazira na naših podzvestnih vzgibih in kompleksih, kar je verjetno tista naša glavna slabost, da si ti sovražno uperjen v nas, čeprav nikomur nočemo nič žalega.

Kaj že vse mi nismo bili vse? Pokvarjeneci, plehki dekadentneži, plitki razuzdanci, slabi starši, suhe veje družbe, zaslepljenci,...

Quote:
tudi se družim raje s temi, od katerih ne dobim tako negativnih povratnih informacij.

Kaj pa pol še delaš na tem forumu?

Quote:
Sicer pa je najboljša obramba proti temu, da ti gre vse to, ečsar si ne želiš slišati, skozi eno uho notri, skozi drugo pa ven,

Odličen recept, da celo življenje ostaneš bumbar.

Še zdaleč nismo imuni na vse te stvari - imamo pač razvite določene obrambne mehanizme, s kateri bi moral poskusiti tudi ti, ki imaš težave z ljudmi, ki te na hoten način žalijo in kako drugače spodkopavajo tvojo integriteto.

Quote:
za X-a pa ne morem tako trditi, ker sem zvedel o njem eno zelo delikatno zadevo, ki bazirala na čisti laži ,z namenom narediti razdor, in je moje obnašanje v primerjavi z njegovim mačji kašelj proti temu. O čem se gre, ne morem, X niti sam ne ve, pa dobro tako, niti si ne želim povedati, ker je vpletenih več ljudi. Takim ljudem pa se raje izogibam... Saj imam vso pravico, kajneda?


Imaš. Lahko pa pogledamo z drugega zornega kota in rečemo, da te je strah.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #19 - 05.08.2004 at 12:49:43
 
X wrote on 05.08.2004 at 11:10:00:
Mi na forumu nismo začeli s provokacijami, ampak Exo, tako kot vedno. Načeloma pustimo človeka na miru, če on nas, tudi se skušamo neodzvati na izzivanja, tudi prenesemo določene stvari, seveda vse do neke meje in mere, ampak ko, potem ponavadi udarimo nazaj z vso močjo oziroma z vsem razpoložljivim orožjem, čeprav se poskušamo odvaditi take impulzivne reakcije, ker obče ni dobro, ne za nas, ne za vse vpletene, ker agresija rodi agresijo in deluje na principu začaranega kroga, mehanizma, ki se sam obnavlja in napaja: ti nas užališ, mi tebe nazaj, ti se zopet počutiš užaljenega, ker si nas užalil, in nas vzpodbodeš nazaj, sedaj pa se mi počutimo vnovič užaljenega in ti moramo vrniti milo za drago, da nas nazaj užališ.... tako se to stopnjuje v nedogled, intenziviteta še narašča...

Ker jih lahko v resničnem življenju dobiš po gobcu, a ne?

Skratka, tukaj si včasih damo "duška", pustimo se spontanosti, ki bazira na naših podzvestnih vzgibih in kompleksih, kar je verjetno tista naša glavna slabost, da si ti sovražno uperjen v nas, čeprav nikomur nočemo nič žalega.

Kaj že vse mi nismo bili vse? Pokvarjeneci, plehki dekadentneži, plitki razuzdanci, slabi starši, suhe veje družbe, zaslepljenci,...

Kaj pa pol še delaš na tem forumu?

Odličen recept, da celo življenje ostaneš bumbar.

Še zdaleč nismo imuni na vse te stvari - imamo pač razvite določene obrambne mehanizme, s kateri bi moral poskusiti tudi ti, ki imaš težave z ljudmi, ki te na hoten način žalijo in kako drugače spodkopavajo tvojo integriteto.


Imaš. Lahko pa pogledamo z drugega zornega kota in rečemo, da te je strah.


Saj pravim, da si s tabo v nobenem primeru ne želim zobat češenj, mr. X. Lance, lahko vprašaš Lilith, prejle, že nekaj časa zazaj, še preden sva bila na bojni nogi, ko sva bila še prijatelja, me je večkrat vprašala, parkrat sem se tudi sestal z njo na pijači in sva imela o tem razgovor, kaj to imam s tabo in če te sovražim ali kaj podobnega. Lahko jo vprašaš, če sem kdaj rekel žalo besedo čez tebe, nikdar, prej nasprotno, rekel sem, da si sicer OK, če meni ne verjameš. Nasprotno pa za X-a, ki je vpleten v ene druge igrice, za katere tudi ti ne veš in jih ne bo priznal za nobeno ceno, ker še sam ne ve točno na čemu je stvar, morda bi z izgovori ovinkaril, da si kaj izmišljujem in podobno - niti ne pričakujem, da mi kdo kaj verjame... Morda se ti malo šajna, zakaj se gre X, ampak ne verjamem, nima nič veze s forumski ali chaterskimi obračuni - če ti dam mali namig.  Ampak vem več stvari, tudi o tebi, kot si lahko predstavljaš, kot bi si lahko v sanjah mislil, da vse to vem in do kod sežejo moje lovke, ampak sem raje tiho, ker molk je zlato. - pa preveč ljudi je vpletenih, ki bi trpeli zaradi posledice tvoje zahrbtnosti in lažnjivosti, da bi te tu pred javnostjo razkrinaval, niti se mi ne zdi smotrno, ker s takimi ljudmi res nočem imeti nobenega opravka... Imaš pač to srečo, da sem opustil te metode, da nekoga javno pribijem na križ - torej javna obračunavanja....


Nimam ti več kaj povedati, dragi X...

Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Pomoč za Exota
Reply #20 - 05.08.2004 at 12:56:57
 
No, exo, kot ponavadi, so to samo prazni izgovori, ker oba dobro veva, da blefiraš, a ne? In to skrivaš za "plemenitim" čutom, češ da nočeš prizadeti vpletenih. In ker se meni niti malo ne šajna, kakšna je ta hudo grozna skrivnost, pa mi jo prosim povej po IM - tako zaradi razgrnitve, ki ne bo javna, vpleteni ljudje ne bodo trpeli in s tem je tvoja moralna dilema razrešena, jaz pa se bom zavedel svojega zločina in se čisto zasekiral in obupal in ti padel pred kolena in oh in sploh.

Vkolikor mi na IM ne razložiš za kaj se gre, je to samo potrditev, da nimaš nič, skratka, da si revček, ki se samo še drži na neke navidezne rešilke bilke.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pomoč za Exota
Reply #21 - 05.08.2004 at 13:01:14
 
apostat wrote on 05.08.2004 at 12:49:43:
Nasprotno pa za X-a, ki je vpleten v ene druge igrice, za katere tudi ti ne veš in jih ne bo priznal za nobeno ceno, ker še sam ne ve točno na čemu je stvar, morda bi z izgovori ovinkaril, da si kaj izmišljujem in podobno - niti ne pričakujem, da mi kdo kaj verjame... Morda se ti malo šajna, zakaj se gre X, ampak ne verjamem, nima nič veze s forumski ali chaterskimi obračuni - če ti dam mali namig.  Ampak vem več stvari, tudi o tebi, kot si lahko predstavljaš, kot bi si lahko v sanjah mislil, da vse to vem in do kod sežejo moje lovke, ampak sem raje tiho, ker molk je zlato. - pa preveč ljudi je vpletenih, ki bi trpeli zaradi posledice tvoje zahrbtnosti in lažnjivosti, da bi te tu pred javnostjo razkrinaval, niti se mi ne zdi smotrno, ker s takimi ljudmi res nočem imeti nobenega opravka... Imaš pač to srečo, da sem opustil te metode, da nekoga javno pribijem na križ - torej javna obračunavanja....


Nimam ti več kaj povedati, dragi X...

Tongue



Uh, zdaj pa je moj firbec podivjal. Grin

Exo, daj povej... seveda, če res sploh imaš kaj, če ni vse spet samo opletanje s praznimi besedami?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #22 - 05.08.2004 at 13:09:38
 
m wrote on 05.08.2004 at 13:01:14:
Uh, zdaj pa je moj firbec podivjal. Grin

Exo, daj povej... seveda, če res sploh imaš kaj, če ni vse spet samo opletanje s praznimi besedami?



niti približno ne, nikomur, ne bom več pral umazanih cot v javnosti ... jaz zase že vem, kak je , pa  drugi takisto.... svoje si mislim, in čao......
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #23 - 05.08.2004 at 13:12:04
 
X wrote on 05.08.2004 at 12:56:57:
No, exo, kot ponavadi, so to samo prazni izgovori, ker oba dobro veva, da blefiraš, a ne? In to skrivaš za "plemenitim" čutom, češ da nočeš prizadeti vpletenih. In ker se meni niti malo ne šajna, kakšna je ta hudo grozna skrivnost, pa mi jo prosim povej po IM - tako zaradi razgrnitve, ki ne bo javna, vpleteni ljudje ne bodo trpeli in s tem je tvoja moralna dilema razrešena, jaz pa se bom zavedel svojega zločina in se čisto zasekiral in obupal in ti padel pred kolena in oh in sploh.

Vkolikor mi na IM ne razložiš za kaj se gre, je to samo potrditev, da nimaš nič, skratka, da si revček, ki se samo še drži na neke navidezne rešilke bilke.



saj je bolše tako, če se ti nič ne šajna, ker ne nameravam spletati še drugih oseb v tele intrige, tebi nisem ničesar dolžan, da ti karkoli objasnjujem, saj pravim, še češenj ne bi zobal s tabo.....
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Pomoč za Exota
Reply #24 - 05.08.2004 at 13:13:03
 
Exo doesn't want to play anymoreeeeee....

.........

Z exotom se je tak brezveze igrat. Preveč je krhek, pa se prehitro zlomi.

Hočem novo igračo!!!

Grin Grin
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pomoč za Exota
Reply #25 - 05.08.2004 at 14:01:03
 
apostat wrote on 05.08.2004 at 13:09:38:
niti približno ne, nikomur, ne bom več pral umazanih cot v javnosti ... jaz zase že vem, kak je , pa  drugi takisto.... svoje si mislim, in čao......



hja, jaz si zdaj pač (spet) mislim, da je šlo samo za nabiranje pozornosti

better luck next time
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #26 - 05.08.2004 at 15:48:34
 
m wrote on 05.08.2004 at 14:01:03:
hja, jaz si zdaj pač (spet) mislim, da je šlo samo za nabiranje pozornosti

better luck next time

ne s takimi, ker sem rekel, da ne mislim ničesar nikomur povedati, to gre po vsej verjetnosti z mano v grob....

(verjami mi, če bi že kaj zvedel, bi ti bila med zadnjimi, ker si mi lagala že o svojih kolegih, ki jih menda sploh ne poznaš) vsekakor zgledaš mirna, ampak očitno videz vara...

jaz pa si samo ne msilim o tebi, ampak vem o tebi to, česar si ti ne misliš, da bi sploh lahko vedel, nekaj podbnega kot x, le da je x lagal in se ne spomni več kdaj in komu....  malo premisli.... slišal sem ne najboljše stvari o tebi, da nisi na najboljšem glasu, kaka znaš biti, če pa je to res, pa lahko samo špekuliram, ker te premalo poznam, niti me ne zanima, kaj počneš v svojem privatnem življenju, nisi moj objekt poželjenja....  ampak vsekakor se znaš vkresnit, kot takrat ko si rekla, da ne poznaš SUngoda, potem pa vprašam Gogi, pa mi lepo pove, da je tvoj prijatelj...

(ti dam namig, kaj vem, o tebi)  pač ne bom povedal v javnost, kar se mene tiče, ampak saj ti pravim jaz znam seštet 1+1, da pride 2..... tak da hitro vem, na čemu je stvar.....

Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pomoč za Exota
Reply #27 - 05.08.2004 at 15:56:51
 
apostat wrote on 05.08.2004 at 15:48:34:
kot takrat ko si rekla, da ne poznaš SUngoda, potem pa vprašam Gogi, pa mi lepo pove, da je tvoj prijatelj...



aha, exo... brez blefiranja, lepo potegni na svetlo log od chata, pa poglej kak je šel pogovor, lahko ga tud sem skopiraš Grin

Sungoda pa jaz ne bi zanikala, je preveč fajn človek, sem kvečjemu vesela da ga poznam Cheesy
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Pomoč za Exota
Reply #28 - 05.08.2004 at 15:57:49
 
apostat wrote on 05.08.2004 at 15:48:34:
(verjami mi, če bi že kaj zvedel, ...



pol dejansko nisi nič zvedel? Grin



bom rajš celga poquotala, preden kam izgine...

apostat wrote on 05.08.2004 at 15:48:34:
ne s takimi, ker sem rekel, da ne mislim ničesar nikomur povedati, to gre po vsej verjetnosti z mano v grob....

(verjami mi, če bi že kaj zvedel, bi ti bila med zadnjimi, ker si mi lagala že o svojih kolegih, ki jih menda sploh ne poznaš) vsekakor zgledaš mirna, ampak očitno videz vara...

jaz pa si samo ne msilim o tebi, ampak vem o tebi to, česar si ti ne misliš, da bi sploh lahko vedel, nekaj podbnega kot x, le da je x lagal in se ne spomni več kdaj in komu....  malo premisli.... slišal sem ne najboljše stvari o tebi, da nisi na najboljšem glasu, kaka znaš biti, če pa je to res, pa lahko samo špekuliram, ker te premalo poznam, niti me ne zanima, kaj počneš v svojem privatnem življenju, nisi moj objekt poželjenja....  ampak vsekakor se znaš vkresnit, kot takrat ko si rekla, da ne poznaš SUngoda, potem pa vprašam Gogi, pa mi lepo pove, da je tvoj prijatelj...

(ti dam namig, kaj vem, o tebi)  pač ne bom povedal v javnost, kar se mene tiče, ampak saj ti pravim jaz znam seštet 1+1, da pride 2..... tak da hitro vem, na čemu je stvar.....


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Pomoč za Exota
Reply #29 - 05.08.2004 at 16:00:36
 
Nekje sem prebral, da človek pri drugem občuduje tisto, česar nima sam...in obsoja tisto, kar ima sam. Da bi ne bilo vse pač tako enostavno, v to vključi še brazde iz otroštva. Pa, da bi vse skupaj le ne bilo transparentno preveč, se vse premeša v krasen dišeč koktajl.
A če je razmišljajoč dovolj, opazi /enkrat najbrž/ in se zave, da je vse to na njegovem pragu in da svoj prag bo pa ja vsak sam očistil.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4