Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 13854 times)
inkvizicija
Guest




Pomoč za Exota
04.08.2004 at 05:52:48
 
Tako, dost je blo zajebavanja, Exo potrebuje pomoč.

In sicer, da ne bo (p)ostal suha veja in bo ustvaril družino (žena, otroci, služba) do 30. leta starosti, mora narediti najprej faks. Saj bi bilo vendar neodgovorno, da si ne bi ustvaril najprej štalce, pol pa kravce.

Vsi matematičarji, znanstveniki, profesorji, dobri študentje, ki bi bili pripravljeni pomagati našemu Exotu z inštrukcijami pri naslednjih učnih temah, javite se:

1.      Pojem navadne diferencialne enačbe in njene rešitve. Elementarne metode za reševanje navadnih diferencialnih enačb. Linearne diferencialne enačbe. Sistemi linearnih enačb. Uporaba Laplaceove in Fourierove transformacije.
2.      Besselova diferencialna enačba, Besselove funkcije.
3.      Linearne diferencialne enačbe v kompleksnem, hipergeometrična diferencialna enačba.
4.      Eksistenčna teorija.
5.      Variacijski račun.
6.      Lebesgueov integral (stopničaste funkcije). Funkcijski prostor L2(a, b), Hilbertov prostor.
7.      Ortogonalne funkcije, polni ortonormirani sistemi in Fourierove vrste v L2. Klasični ortogonalni polinomi.
8.      Linearni diferencialni operatorji drugega reda. Sturm-Liouvilleov problem.
9.      Parcialne diferencialne enačbe prvega reda. Kvazilinearne enačbe.
10.      Enačbe matematične fizike, klasifikacija parcialnih diferencialnih enačb drugega reda. Fourierova metoda separacije spremenljivk. Valovna enačba, toplotna enačba, Laplaceova enačba.
11.      Dirichletova naloga, harmonične funkcije, Greenova funkcija. Poissonova formula.
12.      Valovna enačba za neskončno struno, toplotna enačba na neskončnem nosilcu. Distribucije, fundamentalna rešitev parcialne diferencialne enačbe.

Izmed vseh prijav, bo prednostna lestvica sestavljena po nalsednjih kriterijih:
1. krščene ribice z znanjem matematike
2. študentke absolventke z višjimi vrednotami
3. profesorice matematike s pošlihtanim družinskim življenjem
4. matematiki, ki so proti new age-u
5. ostali matematični preverzneži, seksologi in ostala forumska raja

Exo, vzami se no malo v roke, boš videl, s skupnimi močmi bo uspelo.

Aja pa še to - izpiti iz Analize III:
- 19.08. 12h (ta rok bo malo prehitro)
- 09.09. 12h (tukaj pa se potrudi - držimo pesti)

Katere asistentke so na izpitu: Ajda ali Janja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Pomoč za Exota
Reply #1 - 04.08.2004 at 10:47:12
 
Se opravičujem - zašla bom malce off topic  Smiley

Kako zgodaj le hodi spat Inkvizicija, da je ob tako zgodnjih jutranjih urah tako buden in pri stvari  ???   Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Pomoč za Exota
Reply #2 - 04.08.2004 at 12:41:51
 
Mi tole gleda kot da je inkvizicija od exota disociirana osebnost, potuhnjena v exotu in ki se zbudi, ko exo počiva, da ga analizira  in mu sodi. In obratno.  Undecided ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
inkvizicija
Guest




Re: Pomoč za Exota
Reply #3 - 04.08.2004 at 17:33:51
 
titud wrote on 04.08.2004 at 12:41:51:
Mi tole gleda kot da je inkvizicija od exota disociirana osebnost, potuhnjena v exotu in ki se zbudi, ko exo počiva, da ga analizira  in mu sodi. In obratno.  Undecided ???  


Se ne bi čisto strinjal.


Bilo je nekoč, ko je šla kaplja čez rob in še ena in še ena in še ena.... In sem pomislil na Newtonov 3. zakon. Ded (Newton) je že vedel, kaj govori.

Če bo sedaj kdo prišel z idejo z znanim scenarijem: ubogi Exo - ostali kruteži, kar jasno naprej povem, da jaz na take finte ne palim. In manipulacij in špekulacij in laži karitativno ne mislim sprejemati.

Če se bo igra nadaljevala, se bo nadaljevala.



....ded je že vedel, kaj govori.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #4 - 04.08.2004 at 17:45:09
 
Quote:
Se ne bi čisto strinjal.


Bilo je nekoč, ko je šla kaplja čez rob in še ena in še ena in še ena.... In sem pomislil na Newtonov 3. zakon. Ded (Newton) je že vedel, kaj govori.

Če bo sedaj kdo prišel z idejo z znanim scenarijem: ubogi Exo - ostali kruteži, kar jasno naprej povem, da jaz na take finte ne palim. In manipulacij in špekulacij in laži karitativno ne mislim sprejemati.

Če se bo igra nadaljevala, se bo nadaljevala.



....ded je že vedel, kaj govori.



Ubogi Exo, vsi ga napadate, kako ste lahko taki okrutneži  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Grin Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin

Khm Grin  Embarrassed Embarrassed Embarrassed  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
pristranski
Guest




Re: Pomoč za Exota
Reply #5 - 04.08.2004 at 19:25:49
 
Quote:
Se ne bi čisto strinjal.


Bilo je nekoč, ko je šla kaplja čez rob in še ena in še ena in še ena.... In sem pomislil na Newtonov 3. zakon. Ded (Newton) je že vedel, kaj govori.

Če bo sedaj kdo prišel z idejo z znanim scenarijem: ubogi Exo - ostali kruteži, kar jasno naprej povem, da jaz na take finte ne palim. In manipulacij in špekulacij in laži karitativno ne mislim sprejemati.

Če se bo igra nadaljevala, se bo nadaljevala.



....ded je že vedel, kaj govori.


3. nevtonov zakon akcije reakcije rezultira na zob za zob in oko za oko . Tukaj je rec o mascevanju in sovrastvu do exota veliki inkvizitor? Preberi si ponovno Tituda. Človek ob petih zjutraj si napisal tole, ni to malo Čudno? poleg tega pa si se ocitno pri FBI zanimal za njegovo kartoteko..kako se ti da to
Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
inkvizicija
Guest




Re: Pomoč za Exota
Reply #6 - 04.08.2004 at 22:16:11
 
He he, Exo. Eni pač bolj zgodaj gremo delat, drugi pa kasneje.
(by the way - napisano je bilo malo pred šesto, ki je moja stalna ura zbujanja za službo).

Lahko bi odgovor vsaj pod svojim nickom napisal. Tongue Ali si se vstrašil?

Če ti to jemlješ kot maščevanje, ga pač jemlješ. Je preprosto akcija - reakcija. Če ne bi bilo akcije - ne bi bilo reakcije.

Ko ne bo akcije (na takšen način kot je s tvoje strani), bo tudi reakcija izostala. Newton je bil car.

Za takšne podatke pridobiti pa še zdaleč ni treba kontaktirati na FBI. Je dovolj ena ura in se pride do vseh javno objavljenih podatkov. Javnih in legalnih.

It's up to you, man. You've got the handlebars.
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #7 - 04.08.2004 at 22:31:33
 
Quote:
He he, Exo. Eni pač bolj zgodaj gremo delat, drugi pa kasneje.
(by the way - napisano je bilo malo pred šesto, ki je moja stalna ura zbujanja za službo).

Lahko bi odgovor vsaj pod svojim nickom napisal. Tongue Ali si se vstrašil?

Če ti to jemlješ kot maščevanje, ga pač jemlješ. Je preprosto akcija - reakcija. Če ne bi bilo akcije - ne bi bilo reakcije.

Ko ne bo akcije (na takšen način kot je s tvoje strani), bo tudi reakcija izostala. Newton je bil car.

Za takšne podatke pridobiti pa še zdaleč ni treba kontaktirati na FBI. Je dovolj ena ura in se pride do vseh javno objavljenih podatkov. Javnih in legalnih.

It's up to you, man. You've got the handlebars.



Glej, čisto brezveze nekaj izzivaš, potem pa se razpizduješ tako na veliko, ko pa dobro veš, da me s tem nisi ne razžalil in ne razhudil, kvečjemu me pozivaš k revoltu

Nepristrasnki ti je čisto prav napisal, glede na čas, ko si oddal ta post, in da si izbrskal vse te informacije o meni, si verjetno rabil precej časa, verjetno več ur. Pomisli!!!, več ur, je to normalno, da na nekoga tako zelo misliš? Sigurno je, vendar samo v dveh primerih, če nekoga ljubiš ali če ga neznansko sovražiš. Prvo pri tebi ne pride v poštev, torej gre za drugo opcijo - gre za obliko obsedenosti z mano, kot ti je Titud nekaj nakazal, in v končni fazi dela sovraštvo tudi zoper tega, ki sovraži, gre za obojestransko destruktivno čutvo, kot kamikaze; ne samo zoper mene, ampak zoper sebe, tako da si sam škodiš s tem početjem, ko bi rad druge oškodoval - to kar na meni preziraš, postane del tebe, torej ti si na nek način jaz - ko mene preklinjaš, sebe preklinjaš, sebe uničuješ. Tudi oddaja posta je bila zelo zgodaj, predpriprava pisanja  je torej sledila še pred tvojim ustaljenim časom za vsatajanje in odhod v službo, kar pomeni, da si prav koval zaroto, pisal načrt z imenom - "kako se maščevati exotu".... Ampak maščevanje ni še nikogar osrečilo, delovalo je samo momentalno, kasneje pa lasko maščevalec postane žrtev lastnih destruktivnih čustev, če jih goji v svojem srcu in ga napajajo  z mržnjo, da ne more odnehati...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Pomoč za Exota
Reply #8 - 04.08.2004 at 22:40:54
 
apostat wrote on 04.08.2004 at 22:31:33:
Glej, čisto brezveze nekaj izzivaš, potem pa se razpizduješ tako na veliko, ko pa dobro veš, da me s tem nisi ne razžalil in ne razhudil, kvečjemu me pozivaš k revoltu

Nepristrasnki ti je čisto prav napisal, glede na čas, ko si oddal ta post, in da si izbrskal vse te informacije o meni, si verjetno rabil precej časa, verjetno več ur. Pomisli!!!, več ur, je to normalno, da na nekoga tako zelo misliš? Sigurno je, vendar samo v dveh primerih, če nekoga ljubiš ali če ga neznansko sovražiš. Prvo pri tebi ne pride v poštev, torej gre za drugo opcijo - gre za obliko obsedenosti z mano, kot ti je Titud nekaj nakazal, in v končni fazi dela sovraštvo tudi zoper tega, ki sovraži, gre za obojestransko destruktivno čutvo, kot kamikaze; ne samo zoper mene, ampak zoper sebe, tako da si sam škodiš s tem početjem, ko bi rad druge oškodoval - to kar na meni preziraš, postane del tebe, torej ti si na nek način jaz - ko mene preklinjaš, sebe preklinjaš, sebe uničuješ. Tudi oddaja posta je bila zelo zgodaj, predpriprava pisanja  je torej sledila še pred tvojim ustaljenim časom za vsatajanje in odhod v službo, kar pomeni, da si prav koval zaroto, pisal načrt z imenom - "kako se maščevati exotu".... Ampak maščevanje ni še nikogar osrečilo, delovalo je samo momentalno, kasneje pa lasko maščevalec postane žrtev lastnih destruktivnih čustev, če jih goji v svojem srcu in ga napajajo  z mržnjo, da ne more odnehati...


Kaka nagravžna manipulativna krota si ti.

Tako dolgo izzivaš ljudi, da te zasovražijo... da jim lahko potem rečeš, da se tako ne dela.
Ogabno.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #9 - 04.08.2004 at 23:49:07
 
Lilith wrote on 04.08.2004 at 22:40:54:
Kaka nagravžna manipulativna krota si ti.

Tako dolgo izzivaš ljudi, da te zasovražijo... da jim lahko potem rečeš, da se tako ne dela.
Ogabno.


Da ti povem eno zgodbico, te imaš baje najraje:

Da se malo karikirano izrazim:

Zver, ki si misli, da je jagnje, da hodi kot jagnje, da govori kot jagnje, še veddno ostane zverina, ker ne more iz svoje kože - četudi bo začela puliti travo in se posiljevati z njo, se bo slej ko prej predala po zelenju, bruhala, ker nima ustreznih prebavnih sokov za prebavo celuloznih vlaken v travi; če ne drugo, jo bo v to prisilila lakota in boj za obstanek, in tako je le še vprašanje časa, kdaj bo zopet v njenem jedilniku prevladalo meso. Dober apetit!
Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #10 - 04.08.2004 at 23:54:17
 
Ali pa ona, Lilith, kak že gre: "Povej mi, s kom se družiš, in ti povem, kdo si!"

Še ena zgodbica:

Če bi res bila nedolžna bela ovčka, za kar se imaš, te ne bi sprejelo volčje krdelo, ampak bi te hipoma raztrgali, če ne bi prepoznali vonja iste vrste oziroma ožje medsebojne povezanosti, sorodnosti. Volk volka prepozna, zato ga ne ugrizne ali celo ubije. Svojo pravo naravo boš spoznala šele takrat, ko se boš zavedla, ko boš dobila preblisek, da si bila ves čas krvoločni volk, ki si želi mrhovine; natančneje volk z ovčjim kožuhom.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #11 - 05.08.2004 at 05:38:53
 
Kako zgodaj zjutraj oddajam, ali misliš Exo, da te tako fejst sovražim ???

Bi se pa nekot strinjal Exo, da je res,  da si prava krščanska krota, no, tako mi deluješ kot one star babnce v cerkvi, ki gredo v cerkev samo zato, da lahko obirajo ljudi, ne pa, da bi poslušale pridigo o Bogu.

Res imaš tako grd način, skoraj bi rekel nagravžen in prav imajo, ko pravijo, da tako dolgo izzivaš ljudi, da te začno sovražit, samo, da jih potem lahko označiš s kakšno etiketo, mislim, delaš kot so delali skoz v tej krščanski ( kulturi )

Exo, isti zlobnež si, kot one cerkvene stare obiralke, ki samo šinfajo, blebečejo in vrtijo svoj zlobni jezik, tak si, vsaj men deluješ tako.

Mar ti je res srce okamenelo do te stopnje, da se več ne vidiš, da več ne razločiš me dobrim in zlim, da ti je vseeno in ti gre še samo za to, da koga prizadeneš.

Daj, vsedi se dol, pa razmisli.

Pa mislim, da bi že lahko pri teh svojih letih razlikoval med malo zdravega heca in prav očitnim podjebavanjem vsakega in vsakogar na forumu.

Imaš dosti za povedat o drugih, pa ti Exo, živiš ? ali si samo še mumija, ki se premika po tem svetu ?

Razmisli !!! Ali so tvoja pisanja, zbadanja in vsa ostalo kložnga dobra in koristna ?

Ni to fer Exo............... Roll Eyes  
Mar te je tvoj župnik takole učil ?

Zresni se že enkrat.


Pa če imaš kaj osebnega za reševat s kakšnim uporabnikom foruma, to rešuj po IM-mih.


Alex.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Pomoč za Exota
Reply #12 - 05.08.2004 at 05:40:35
 
apostat wrote on 04.08.2004 at 23:49:07:
Da ti povem eno zgodbico, te imaš baje najraje:

Da se malo karikirano izrazim:

Zver, ki si misli, da je jagnje, da hodi kot jagnje, da govori kot jagnje, še veddno ostane zverina, ker ne more iz svoje kože - četudi bo začela puliti travo in se posiljevati z njo, se bo slej ko prej predala po zelenju, bruhala, ker nima ustreznih prebavnih sokov za prebavo celuloznih vlaken v travi; če ne drugo, jo bo v to prisilila lakota in boj za obstanek, in tako je le še vprašanje časa, kdaj bo zopet v njenem jedilniku prevladalo meso. Dober apetit!
Tongue



apostat wrote on 04.08.2004 at 23:54:17:
Ali pa ona, Lilith, kak že gre: "Povej mi, s kom se družiš, in ti povem, kdo si!"

Še ena zgodbica:

Če bi res bila nedolžna bela ovčka, za kar se imaš, te ne bi sprejelo volčje krdelo, ampak bi te hipoma raztrgali, če ne bi prepoznali vonja iste vrste oziroma ožje medsebojne povezanosti, sorodnosti. Volk volka prepozna, zato ga ne ugrizne ali celo ubije. Svojo pravo naravo boš spoznala šele takrat, ko se boš zavedla, ko boš dobila preblisek, da si bila ves čas krvoločni volk, ki si želi mrhovine; natančneje volk z ovčjim kožuhom.



Mislim, da si tukaj prav lepo opisal sebe.

Zgodbice so poučne zate Exo, le razmisli in se zamisli  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
inkviziija
Guest




Re: Pomoč za Exota
Reply #13 - 05.08.2004 at 06:03:15
 
apostat wrote on 04.08.2004 at 22:31:33:
Glej, čisto brezveze nekaj izzivaš, potem pa se razpizduješ tako na veliko, ko pa dobro veš, da me s tem nisi ne razžalil in ne razhudil, kvečjemu me pozivaš k revoltu


Brez veze ali ne, nekako mi ti nisi merilo. Po tvojem včerajšnjem molku pa vidim, da si bil kar šokiran.

Quote:
Nepristrasnki ti je čisto prav napisal, glede na čas, ko si oddal ta post, in da si izbrskal vse te informacije o meni, si verjetno rabil precej časa, verjetno več ur. Pomisli!!!, več ur, je to normalno, da na nekoga tako zelo misliš?


Nepristranski Exo me malo podcenjuje. Je pa zanimiva iztočnica. Kaj bi šele lahko izbrskal, če bi temu posvetil par ur?
90% napisanega v prvem postu so informacije, ki si jih ti podal. Jaz sem samo še malo anksiomov dodal in kakšno verodostojno informacijo pa malo vegete in voila.

Quote:
Sigurno je, vendar samo v dveh primerih, če nekoga ljubiš ali če ga neznansko sovražiš. Prvo pri tebi ne pride v poštev, torej gre za drugo opcijo - gre za obliko obsedenosti z mano, kot ti je Titud nekaj nakazal, in v končni fazi dela sovraštvo tudi zoper tega, ki sovraži, gre za obojestransko destruktivno čutvo, kot kamikaze; ne samo zoper mene, ampak zoper sebe, tako da si sam škodiš s tem početjem, ko bi rad druge oškodoval - to kar na meni preziraš, postane del tebe, torej ti si na nek način jaz - ko mene preklinjaš, sebe preklinjaš, sebe uničuješ.


Se delno strinjam. Čeprav se ne strinjam popolnoma s tem, da kar te pri drugem moti, je v tebi.

Quote:
Tudi oddaja posta je bila zelo zgodaj, predpriprava pisanja  je torej sledila še pred tvojim ustaljenim časom za vsatajanje in odhod v službo, kar pomeni, da si prav koval zaroto, pisal načrt z imenom - "kako se maščevati exotu".... Ampak maščevanje ni še nikogar osrečilo, delovalo je samo momentalno, kasneje pa lasko maščevalec postane žrtev lastnih destruktivnih čustev, če jih goji v svojem srcu in ga napajajo  z mržnjo, da ne more odnehati...


Exo, ne imej zdaj slabe vesti, da sem vstal štiri ure pred tabo. Jaz bi z veseljem bil še študent in spal do desetih, ampka jebi ga, takav ti je život.
Mogoče pa bi zate tudi ne bilo slabo, da bi vstal ob šestih. Bi do desetih  marsikaj naredil in Analiza III bi bila že zdavnaj pod kapom.


p.s.: ko pa boš šel na izpit pa le poglej, da se za kakšnim vogalom ne skrivam, ko sem tako obseden s tabo.  Grin

Še vedno ti pravim Exo, ključ do končanja tega imaš ti v svojih rokah.


Vsem ostalim: ne registriram se, zato tudi IM ne morem uporabiti. O vzrokih za to ne bi zdaj. Sem pa dal to temo pod manj brano rubriko, tako da bestsellerski topici ostanejo malo čistejši.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Pomoč za Exota
Reply #14 - 05.08.2004 at 07:36:52
 
apostat wrote on 04.08.2004 at 23:54:17:
Če bi res bila nedolžna bela ovčka, za kar se imaš, te ne bi sprejelo volčje krdelo, ampak bi te hipoma raztrgali, če ne bi prepoznali vonja iste vrste oziroma ožje medsebojne povezanosti, sorodnosti. Volk volka prepozna, zato ga ne ugrizne ali celo ubije. Svojo pravo naravo boš spoznala šele takrat, ko se boš zavedla, ko boš dobila preblisek, da si bila ves čas krvoločni volk, ki si želi mrhovine; natančneje volk z ovčjim kožuhom.


Ja.
Z napačno "ovčico" si se odločil pozabavati. Z napačnimi ljudmi se igraš, ti jagnje svetopisemsko.
Newton je bil car.  Čuvaj si hrbet...zdaj te ni Bog več ne reši.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4