Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 9391 times)
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Bronhitis
08.07.2004 at 09:16:46
 
Kako omilimo oz. kako si pomagamo pri bronhitisu?
Kakšno noč mislim da se bom zadušil, ne morem vdihnit, kakšen dan je ok, kak dan pa cel dan oteženo dihanje.
Kakšen predlog?

hvala
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Bronhitis
Reply #1 - 08.07.2004 at 10:02:12
 
Ce se ne izkasljujes, bi ti priporocal obisk pri zdravniku (pulmologu?).
Ce pa pljuvas kot star kadilec, potem se bo pa itak samo v parih dneh scistilo.

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Bronhitis
Reply #2 - 08.07.2004 at 10:14:27
 
Tnx

Izkašljujem vsake toliko, izkašljujem  malenkost, po grmenju iz pljuč, drugače pa vsake toliko težko vdihnem, premalo vdihnem, pa slišim se ko diham, hropem že skoraj, in to da ne moreš vdihnit sploh ni fajn, imaš filing da se dušiš.
Mislil sem kak domač lek ki bi pomagal ali vsaj omilil vse to.
Za zdaj sem dobil nasvet da pomaga sok iz smrekovih vršičkov ki jih daš v plasteh vmes pa sladkor in na sonce, potem pa ta sok ki se izloči uživaš. Ga dobim.
Še kak nasvet?

p.s.
To sploh ni fajn
Undecided
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Bronhitis
Reply #3 - 08.07.2004 at 10:46:37
 
Hmm, dostikrat se problemi pri vdihu pokazejo, ker je otezen izdih in ne uspes izdihnit do konca. Vcasih zato zehas, vcasih pa se vdihnit ne mores, ker prej nisi uspel(a) izdihnit. Lahko pomagajo dihalne vaje v katerih se potrudis, da zavestno izdihujes do konca.

Ce te dusi, to pomeni, da je zadeva ze kar huda, verjetno prehuda samo za smrekove vrsicke in caje.

Ce ne pljuvas, bi ti priporocil obisk pri zdravniku.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Re: Bronhitis
Reply #4 - 08.07.2004 at 10:47:32
 
japka wrote on 08.07.2004 at 10:14:27:
Tnx

Izkašljujem vsake toliko, izkašljujem  malenkost, po grmenju iz pljuč, drugače pa vsake toliko težko vdihnem, premalo vdihnem, pa slišim se ko diham, hropem že skoraj, in to da ne moreš vdihnit sploh ni fajn, imaš filing da se dušiš.
Mislil sem kak domač lek ki bi pomagal ali vsaj omilil vse to.
Za zdaj sem dobil nasvet da pomaga sok iz smrekovih vršičkov ki jih daš v plasteh vmes pa sladkor in na sonce, potem pa ta sok ki se izloči uživaš. Ga dobim.
Še kak nasvet?

p.s.
To sploh ni fajn
Undecided


Vprasanje je seveda tudi, ce kadis?
V vsakem primeru je za pljuca in bronhije dobra balastna hrana, kot npr. fizol, grah ipd. Baje zelo uspesno preprecuje tudi raka na pljucih. Kar se pa tice dihanja je pa pomembno, da pricnes dihati s trebuhom in ne pljuci. Pomagas pa si lahko tudi s stetjem 4, 2.
Naj pa omenim se danes najbolj popularno "i-legalno" alternativo, ki pa tudi pomaga - pojoca travica Roll Eyes Grin 8)

LP
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Bronhitis
Reply #5 - 08.07.2004 at 12:09:04
 
MARS k zdravniku!

Kolkkrat si ze reko da bos sel pa pol nisi ker je blo kao boljse? Kolk casa te to ze muci? Bejzi tja in resno mislim. Smrekovi vrsicki so za grlo, za pljucka ti en *peep* pomagajo, recimo da pomaga kaka evkaliptusova krema (tisto kar si na prsi namazes) ampak tisto pomaga ce malo kaslas, tebi pa to gre zdaj ze ziher dva mesca tak da nimas vec druge kot da gres k zdravniku ker samo od sebe ne bo boljse. RESNO MISLIM!  Angry
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
pika
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 8

Re: Bronhitis
Reply #6 - 16.07.2004 at 21:25:55
 
Moj sin je imel že od prvega leta starosti bronhitis. Zaradi tega je bil zelo majhen v bolnici. Ko sem spraševala zdravnike, kaj bi mu pomagalo, da se tega znebi so mi govorili naj ga vozim na morje,, ker najbolj pomaga morski zrak. Že ampak ker sem zaposlena sem ga lahko peljala na morje le največ za 3.tedne. Potem sem iskala dalje in prišla do homeopata. Ta ga je zdravil postfestum. Ko se je sinu stanje poslabšalo sem šla do homeopata, ki mi je dal bele kroglice in sin je bil čez tri dni dober drugače pa je njegovo kašlajnje (zelo močno) trajalo tudi do 3.tedne. Iskala sem naprej in našla bioenergetika. Do njega sem šla  5x z razmakom cca. 14 dni in sinu se je stanje zelo izboljšalo, sicer je še pozimi dobil bronhitis vendar v lažji obliki. Zato sem nadaljevala in prišla do učiteljice reikia in naredila II. stopnjo. Sedaj lahko sinu v primeru da se prehladi in kašlja tudi sama pomagam.   Dolg nasvet - Lp Pika
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Bronhitis
Reply #7 - 17.07.2004 at 03:24:25
 
Hud kašelj in bronhitis (pol za po obisku doktorja Wink)

Materina dušica je učinkovit antiseptik za vse dihalne poti, sladki koren pa učinkuje pomirjevalno in kot sredstvo za izkašljevanje pri dolgotrajnem kašlju. Pri bronhitisu pomaga, če uživamo veliko česna.

Zdravila za zunanjo uporabo:

Materina dušica (thymus vulgaris)

Evkalipt

Pripravimo mazilo za prsni koš - zmešamo par kapljic esencialnega olja obeh zelišč z dvema žličkama olovnega olja. Vtremo v prsni koš in hrbet do 2x na dan. Lahko tudi 5 do 10 kapljic  olja enega od zelišč zažgemo v izparilniku za olje.



Zdravila za notranjo uporabo:

Rudbekija (Echinacea angustifolia)

Česen

2x do 3x na dan spijemo pol žličke tinkture rudbekije z vodo, ali tablete. Poleg tega je dobro, če zaužijemo 2 stroka česna na dan.


Materina dušica

Popijemo 5 skodelic poparka na dan.

vir:Andrew Chevallier,
Zeliščna zdravila
-
naravne metode zdravljenja  Založba Učila
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
lia
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 161

Re: Bronhitis
Reply #8 - 06.09.2004 at 16:11:04
 
No, 2227 zaj se prvo vpraši zakaj si tak hudičevo žalosten?

Bronhitis ni nič drugega ko žalost. Tak da najprej temu reči adijo.

Potlej pa nuca platnena , vrečka polna dobre mivke,pa pogreto na 50 stopinj za eno uro v pečici, potle pa na prsi eno , na ledvice eno...pa na mehur eno (pazi da ne boš dal na ta mickenga in ne na popek) pa v postlo.To nardiš sam takrat ko potem celo noč v "isti postli ostaneš".Še pred tem obredom, pa namoči podplate v škaf vroče vode, pol si jih pa zmasiraj.


Timijan,smrekovi vršički so zakon, zeliščne tinkture (olje 31 od justa)



Pa dvigni imunost svojega telesa, če ne gre drgač, pa riskiraj za prehranske dodatke (sej je tko al tko že vse umetno)Q10, B vitamin sploh če si vego,noni, smokerrade(nekaj za kadilce, kajenski poper+c vitamin)


Akupresura -definitivno nuca
Refleksnoconska masaža-definitivno nuca


V skrajni fazi te pa tud pumpca pr pulmologu reši!


Če pa še to ne , nam bodo pa cipresne korenince vse pozdravile.

P.s. Kdor dolgo kašlja, dolgo živi(moja najljubša tolažba)

Back to top
 
 
IP Logged
 
lia
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 161

Re: Bronhitis
Reply #9 - 06.09.2004 at 17:47:31
 
Hm...še tole sn se spomnila,pol literskega kozarca česna in pol medu zmiksaš pa po žličkah...eni prisegajo da full pomaga....nimam lastnih izkušenj

Drugi spet na črno redkev, Srednje debelo izdolbeš in zvečer v vdolbino, daš med, pa spiješ....to lajša, preizkušeno lastnoročno...

Pri zadnjem napadu bronhitisa je čudežno pomagalo obsevanje s polarno lučko....po petih obsevanjih je bronhitik noč normalno prespal.

Domača zdravila -pripravit pa redno užit je pa problem.Pol pa enkrat ljudje probajo pa rečejo sej nič ne koristi. Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Bronhitis
Reply #10 - 06.09.2004 at 18:42:11
 
uf..   lia hvala..

Zasula si me  Wink

Smiley



Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Bronhitis
Reply #11 - 07.09.2004 at 10:08:20
 
jest sm bil dete sa bronhitisom...

sicer se ne spomnim velik ... vem pa neki... če si v mestu bejž v hribe - REDNO ... kvaliti zraka se ne da primerjat...  in če to ni samo enkrat se tudi vidi

dihalne vaje... ne boš verjel rezulatatom

in pa spomnem se kombinacije čebula/med... to dvoje zmešano so me pitali v nerazviti vasici v srbiji 1/2 leta... in tako sem se pozdravil... bronhitis never again in  kao nevarnost astme ... šta ti je to...bre???  Smiley

znanost pred cca 26 leti mi ni znala pomagat... niso znal najdt vzroka za bronhitis....
tko kot niso znal ugotovit vzroka alergije  pred cca 15 leti  sestrci, k je alergična na beli cukr, limone, pomaranče and konzervanse...  mau sm razširu tale topic še na alergene Smiley

uglavnem če hočeš ugotovit kaj je bronhitis pol nimam pojma...
če pa hočeš get over it... been there....done that... pol pa kot one possibility  mix sa  belog luka i meda....

... filing k se spomnem te kombinacije je samo  njam njam.....  Grin Grin

po vsej verjetnosti podoben filng bi bil s  česnom... sam pa ne vem poskusi oboje in verjemi svojemu jeziku
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1