Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8861 times)
apostat
Ex Member




Kdo je Antikrist?
07.07.2004 at 13:56:30
 
Malce filozovsko-verska vprašanja, ki si jih razlagam iz krščanske perspektive in so vredne premisleka:

Zanima me, kako gledate na tale novodobne guruje, npr. Sai Baba in Maitaeja.

Pri Sai Baba se mi zdi, da mu napuh tolče skozi vse pore svoje biti, ker se ima celo za Boga. Čudeže očitno dela le za svojo promocijo, npr. materializacija in podobno, Jezus je pomagal bolnim in in jih ozdravljal. Nekako se mi zdi, da zlo tudi dela čudeže, celo dobre, če zavaja ljudi, npr. Satan lahko tudi citira Sveto pismo, če ima korist od tega? Kako gledate na to?

Za Maitrejo nekateri pravijo, da je prvi anikrist, po apokaliptični interpretaciji iz Svetega pisma, da bi delal zbrko in kao, saj se ima za Kristusa, imel bi naj celo dar delokacije, ker recimo med Sveti duh in Hudobni duh se ne razlikujeta v darovih. ZA prvega ANtikrista naj bi veljalo, da bo izšel iz vode, in da ga bodo ljudje prepoznali in ubili.

Kako ločiti Jezusa od Antikrista? Zelo lepa je tale zgodba. MI lahko kdo odgovori?

Jezus z zlatim oklepom prijezdi skozi gozd in si njegov konj zlomi nogo, Jezus nabere nekaj zelišč in izreče par čarobnih besed, pa konj ozdravi in odjaha naprej.

Potem pa mimo prijezdi nekdo, do ponatankosti podoben Jezusu, z zlatim oklepom in istim konjem, konj zi zopet zlomi nogo, ta oseba nabere zelišč in izreče par čarobnih besed, pa konj ozdravi in odjaha naprej.

Kateri je bil Jezus? Prvi ali drugi?
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #1 - 08.07.2004 at 12:43:33
 
Enostaven odgovor, prvi je bi Jezus, drugi pa Satan. Keč je v tem, ker ste vsi uporabljali ratio (razum), ne pa srca za razlikovanje dobrega od slabega, ker z razumom in mogoče ločiti dobro od slabega, zato je bil lahko Jezus za vas kdorkoli od teh dveh, oba sta prišla v poštev...  Predstavljajte si kako zloben je  lahko čisti intelekt brez srca....


Bistevno je to, da se lahko kdo izdaja kao za Jeusa, počne podobne čudeže (npr. zdraviteljstvo), samo da bi zavedel ljudi in povzročil kaos.

Slabo se lahko skriva za tako prefinjeno tančico dobrega, da v bistvu ni moč razlikovati eno od drugega, če kooperiramo le z razumom - in tak je dandanašnji svet - znanost malikujemo in molimo le k Apolonu, ostale vidike naše duševnosti pa zanemarjamo.
da ni očitne razlike med dobrim in zlem, da se lahko zlo skriva pod krinko dobrega. Da se ne da logično sklepati, kaj je dobro in kaj slabo, tu ne igra razumrstvo, da bi si naredili nek seznam in analizirali in razvrščali po metologiji. Le s srcem lahko zaznamo, kaj je dobro in kaj zlo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kdo je Antikrist?
Reply #2 - 08.07.2004 at 12:45:41
 
Iz tvoje razlage sledi še en enostaven odgovor: drugi je Jezus, prvi Antikrist. Wink
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #3 - 08.07.2004 at 12:53:31
 
Lilith wrote on 08.07.2004 at 12:45:41:
Iz tvoje razlage sledi še en enostaven odgovor: drugi je Jezus, prvi Antikrist. Wink


Saj ni važno kateri je kateri, bistven je nauk zgodbe, da moramo biti oprezni in skeptični, ne smemo se samo zanašati na zunanji videz človeka, da vsakmur ne nasedamo, ki pravi, da je dober - pomanjkljivost je ta, da je dandanašnji človek prevelik materialist, ki kooprira le z razumom, ki pa ne loči dobrega od zlega, ker je to nasproten pol čustvom, empatiji in intuiciji. Poglej koliko dobrega je Hitler naredil za Nemčijo, še preden so ga začeli stiskati in je  v vojno pošiljal celo 16 letniki v gotovo smrt. Za svoj narod je v začetku ogromno postori, tako rekoč je odpravil brezposlenost, povzročil gopsodarski bum, uvedel socialno oskrbo (npr. otroški dodatek)....
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kdo je Antikrist?
Reply #4 - 08.07.2004 at 13:02:11
 
apostat wrote on 08.07.2004 at 12:43:33:
Da se ne da logično sklepati, kaj je dobro in kaj slabo, tu ne igra razumrstvo, da bi si naredili nek seznam in analizirali in razvrščali po metologiji. Le s srcem lahko zaznamo, kaj je dobro in kaj zlo.


Zakaj so pa potem ljudje, ki sledijo srcu, tolikokrat izigrani? Izgleda, da tudi tovrstno zaznavanje ne daje pravih odgovorov.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #5 - 08.07.2004 at 13:11:51
 
Lilith wrote on 08.07.2004 at 13:02:11:
Zakaj so pa potem ljudje, ki sledijo srcu, tolikokrat izigrani? Izgleda, da tudi tovrstno zaznavanje ne daje pravih odgovorov.


Ker to lahko eni hitro izkoristijo, če si preveč čustven oziroma senzibilen, posebaj taki, ki so jim čustva pristranska stvar, jim zelo malo pomenijo ali pa nič.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kdo je Antikrist?
Reply #6 - 08.07.2004 at 13:14:07
 
apostat wrote on 08.07.2004 at 13:11:51:
Ker to lahko eni hitro izkoristijo, če si preveč čustven oziroma senzibilen, posebaj taki, ki so jim čustva pristranska stvar, jim zelo malo pomenijo ali pa nič.


Ja, amapk potemtakem tudi s srcem ne znamo razločiti med dobrimi in slabimi, a ne? Ker nas tudi delovanje v skladu s srcem lahko privede v naročje slabim ljudem.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kdo je Antikrist?
Reply #7 - 08.07.2004 at 14:26:17
 
apostat wrote on 07.07.2004 at 13:56:30:
Pri Sai Baba se mi zdi, da mu napuh tolče skozi vse pore svoje biti, ker se ima celo za Boga.
Nekako se mi zdi, da zlo tudi dela čudeže, celo dobre, če zavaja ljudi, npr. Satan lahko tudi citira Sveto pismo, če ima korist od tega? Kako gledate na to?

Za Maitrejo nekateri pravijo, da je prvi anikrist,

mah težko je tole, exo, sej verjetno noben od nas ni srečal ne Jezusa, ne Sai Babe, ne Maitreye, da bi jih lahko primerjali...
kako mnenje pa misliš, da je večina ljudi o Jezusu imela tiste čase? pridigal je o enem bogu, se družil s prostitutkami in se oklical za božjega sina, vsak, ki ga ni videl in osebno slišal in verjetno tud marsikdo ki ga je, si je mislil, bog nas varuj takih norcev Wink

bog, ki je ustvaril svet, je očitno ustvaril vse v njem, tud antikrista, že za kaj
sem lih včer brala oshota, ki je rekel: če bi bog hotel, bi ustvaril same Bude, pa jih ni
zakaj misliš, da jih ni? zakaj ima namest Bude tukej rajš tebe? (to bi še mene zanimalo slišat, pravzaprav Wink) al pa antikrista (čeprov si ne znam zamislit, kdo bi ta stric lahko sploh bil)
Quote:
Bistevno je to, da se lahko kdo izdaja kao za Jeusa, počne podobne čudeže (npr. zdraviteljstvo), samo da bi zavedel ljudi in povzročil kaos.

kaos itak že imamo. imamo pa ga lih zato (se mi zdi), ker skos srca nekih Sai bab in Maitrey presojamo in premetavamo po glavah, namest da bi srce živeli Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Kdo je Antikrist?
Reply #8 - 08.07.2004 at 15:33:53
 
Smiley Wink Smiley
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #9 - 08.07.2004 at 19:36:49
 
Devi wrote on 08.07.2004 at 14:26:17:
mah težko je tole, exo, sej verjetno noben od nas ni srečal ne Jezusa, ne Sai Babe, ne Maitreye, da bi jih lahko primerjali...
kako mnenje pa misliš, da je večina ljudi o Jezusu imela tiste čase? pridigal je o enem bogu, se družil s prostitutkami in se oklical za božjega sina, vsak, ki ga ni videl in osebno slišal in verjetno tud marsikdo ki ga je, si je mislil, bog nas varuj takih norcev Wink

bog, ki je ustvaril svet, je očitno ustvaril vse v njem, tud antikrista, že za kaj
sem lih včer brala oshota, ki je rekel: če bi bog hotel, bi ustvaril same Bude, pa jih ni
zakaj misliš, da jih ni? zakaj ima namest Bude tukej rajš tebe? (to bi še mene zanimalo slišat, pravzaprav Wink) al pa antikrista (čeprov si ne znam zamislit, kdo bi ta stric lahko sploh bil)
kaos itak že imamo. imamo pa ga lih zato (se mi zdi), ker skos srca nekih Sai bab in Maitrey presojamo in premetavamo po glavah, namest da bi srce živeli Smiley



Se ti ne zdi to čisti napuh, ko nekdo reče,da je sam Bog? Jaz mu ne verjamem, gotovo je tale Sai Baba naredil tudi koristne stvari, ampak človek dela tele čudeže ali morda čarovniške trike za senzacijo, za samopromocijo, pred kamerami materializira različne verižice. Zakaj ne materializira hrane kot Jezus, ki s par ribami in hlebi nasitil množice, ko pa vemo, koliko ljudi je v Indiji na pragu revščine in strdajo? Gotovo bi več koristnega naredil, če bi ozdravljal recimo kripljave, slepe, ljudje, ki so tako ali drugače duševno zanemarjeni. Gotovo je Sai Baba visoko duhovno bitje, ampak to je bil tudi Hitler npr. To pa je malo čez rob, ko trdi, da je Bog, Jezus ali Buda.... Pravijo, da je pekel tlakovan z napuhom, človek se počuti, da je superman.... Ampak za čigavo korist dela, za drugo ali le za svojo?  Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kdo je Antikrist?
Reply #10 - 08.07.2004 at 22:07:37
 
apostat wrote on 08.07.2004 at 19:36:49:
Se ti ne zdi to čisti napuh, ko nekdo reče,da je sam Bog?
sej isto tud za tebe pravi Wink
»Jaz sem Bog - in se tega zavedam. Ti si ravno tako Bog, vendar tega ne veš. To je razlika med nama. In to je vzrok tvojih težav.«


zanimivo je, kako za ene nikol ni dost, v bistvu... karkoli človek naredi, lahko naredi še tolk dobrega pa ima še tolk za dat, nikol ne bo dovolj in zmer se bodo pritoževali pa našli še kako napako. Mene v bistvu Sai Baba prov na Bachovega mesijo (iz Iluzij) spominja. Vsi bi radi, da kej naredi za njih, ker pač lahko, namest da bi sami zase kej naredli in očitno nikol ni dost da si, kar si in delaš kar pač delaš, govoriš ljudem in kažeš in učiš...
a ni po svoje napuh lih to, da bi ti rad, da še nekaj več naredi, da za tebe ni blo dovolj, da je naredil to, kar je in da dela kar dela?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kdo je Antikrist?
Reply #11 - 09.07.2004 at 09:11:55
 
Lilith wrote on 08.07.2004 at 13:14:07:
Ja, amapk potemtakem tudi s srcem ne znamo razločiti med dobrimi in slabimi, a ne? Ker nas tudi delovanje v skladu s srcem lahko privede v naročje slabim ljudem.



Mi je dalo mislit tole... kdo (kaki) so zate slabi ljudje?

Sem se kr potrudla, pa nisem v svojem življenju uspela najt niti enega, za katerega bi lahko rekla, ta je pa slab.

Razen, kolikor smo pač vsi 'slabi'.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Kdo je Antikrist?
Reply #12 - 09.07.2004 at 09:14:47
 
m wrote on 09.07.2004 at 09:11:55:
Mi je dalo mislit tole... kdo (kaki) so zate slabi ljudje?

Sem se kr potrudla, pa nisem v svojem življenju uspela najt niti enega, za katerega bi lahko rekla, ta je pa slab.

Razen, kolikor smo pač vsi 'slabi'.


Slabi ljudje so tisti, ki te v odnosu s teboj ne upoštevajo, pač pa te izkoristijo/zlorabijo za neke svoje račune.
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Kdo je Antikrist?
Reply #13 - 09.07.2004 at 15:37:01
 
Jaz bi pa tole sem prilepla (re: slabi ljudje):

Lilith wrote on 05.07.2004 at 12:45:03:
...
Osebno sem prepričana, da ženske, ki igrajo orgazem, tega ne počnejo s slabimi nameni. ...


Valentinaa wrote on 09.07.2004 at 12:11:41:
Meni je tole lepo povedano, ...morda... kaj pa mi vemo za druge... kolikšen procent pa je samozavednih, samorealiziranih žensk, sploh ko so mlade..., seveda ene so, ampak ene pa niso.




---


z današnjega pogovora na chatu:

09:29:10 [Marjana] v glavnem, jaz slab bolj vidim kot 'ne zna/zmore boljše'

09:43:33 [Marjana] aja, pa tisto o tem, da te slabi izkoristijo... jaz bi rekla da so slabi, če to delajo zavestno in z namenom... (ko ono pri črni magiji) ... sam takih verjetno res ni dost... pa še tisti to delajo po moje zato, ker so sami v sebi tolk nesigurni
Back to top
« Last Edit: 13.07.2004 at 13:03:13 by m »  

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Kdo je Antikrist?
Reply #14 - 11.07.2004 at 15:03:39
 
Devi wrote on 08.07.2004 at 14:26:17:
mah težko je tole, exo, sej verjetno noben od nas ni srečal ne Jezusa, ne Sai Babe, ne Maitreye, da bi jih lahko primerjali...
kako mnenje pa misliš, da je večina ljudi o Jezusu imela tiste čase? pridigal je o enem bogu, se družil s prostitutkami in se oklical za božjega sina, vsak, ki ga ni videl in osebno slišal in verjetno tud marsikdo ki ga je, si je mislil, bog nas varuj takih norcev

bog, ki je ustvaril svet, je očitno ustvaril vse v njem, tud antikrista, že za kaj
sem lih včer brala oshota, ki je rekel: če bi bog hotel, bi ustvaril same Bude, pa jih ni
zakaj misliš, da jih ni? zakaj ima namest Bude tukej rajš tebe? (to bi še mene zanimalo slišat, pravzaprav Wink) al pa antikrista (čeprov si ne znam zamislit, kdo bi ta stric lahko sploh bil)
kaos itak že imamo. imamo pa ga lih zato (se mi zdi), ker skos srca nekih Sai bab in Maitrey presojamo in premetavamo po glavah, namest da bi srce živeli :)


dobro napisano


Sai Baba  in Maitreya sta brez dvoma velika, nek dvom ali nekakšno obsojanje(??) z naše strani je neumnost brezveze.

Kdo že naj o čevljih sodi?
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3