Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8863 times)
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Kdo je Antikrist?
Reply #15 - 11.07.2004 at 18:38:34
 
japka wrote on 11.07.2004 at 15:03:39:
dobro napisano


Sai Baba  in Maitreya sta brez dvoma velika, nek dvom ali nekakšno obsojanje(??) z naše strani je neumnost brezveze.

Kdo že naj o čevljih sodi?

Hm.. to je meni brezveze, zakaj ne bi sodili/ razmišljali ravnajoč glede na svete tekste (na primer..) ?
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #16 - 11.07.2004 at 20:51:18
 
Devi wrote on 08.07.2004 at 22:07:37:
sej isto tud za tebe pravi Wink
»Jaz sem Bog - in se tega zavedam. Ti si ravno tako Bog, vendar tega ne veš. To je razlika med nama. In to je vzrok tvojih težav.«


?


Ni res, jaz nisem Bog, Bog je zame En. V meni je samo božanska iskrica, bi sam zase trdil, kar pa ni enačenje z Bogom. Po moje je to napuh, če kdo reče, da je Bog. Obnašamo se kot živali, se pobijamo med sabo, sovražimo, pa praviš, da si Bog...Khmm..  LAhko pa rečeš, da si "divjak", to pa drži! Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kdo je Antikrist?
Reply #17 - 12.07.2004 at 00:31:27
 
apostat wrote on 11.07.2004 at 20:51:18:
Ni res, jaz nisem Bog, Bog je zame En.

Good point tole. Bog je En... ali Eno? Je Bog ločen od svojega stvarstva ali eno z njim?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
formless
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 9

Re: Kdo je Antikrist?
Reply #18 - 12.07.2004 at 09:15:37
 
Stvarstvo je en aspekt Boga. Bog je hkrati imanenten in transcendenten.
Back to top
 
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #19 - 12.07.2004 at 12:07:04
 
Devi wrote on 12.07.2004 at 00:31:27:
Good point tole. Bog je En... ali Eno? Je Bog ločen od svojega stvarstva ali eno z njim?


Ne bi rekel, da smo vsi Eno z njim, kajti Bog ne odobrava hudobije v nas, kot taki se ne moremo zliti z njim, tako da če bi gledali Boga v obličje, bi se dobesedno vžgali, ker je preveč nečistosti v nas (zla). Mi izbiramo, od tod izhaja razklanost naše duše, posebaj če smo neodločni; ali se odločimo za dobro (Boga) ali za zlo (Satana) - to je od nas odvisno. Ljudje imamo različne darove, tako da me Sai Baba ne fascinira kaj preveč, naj raje nahrani ljudsje množice v Indiji in drugod po svetu, ki stradajo, če trdi, da je Bog?  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #20 - 12.07.2004 at 12:17:38
 
Devi wrote on 12.07.2004 at 00:31:27:
Good point tole. Bog je En... ali Eno? Je Bog ločen od svojega stvarstva ali eno z njim?

ja, Bog je En. Najvisja osebnost iz katere vse izhaja. Ker je Bog Absolutna osebnost ne more biti nic izven Njega. ce bi blo kaj izven njega potem on ne bi bil vec Absolut.

tako kot sta ogenj in svetloba nerazdruzljiva (eno) pa hkrati razlicno (eno je energetik drugo je energija), tako je tudi Bog, Absolut, nerazlicen a hkrati razlicen od svojega stvarstva. Resnico (in s tem neomejeno izpolnjenost, zadovoljstvo) lahko spoznamo le po Njeni milosti, ko/ce se ji predamo... torej zavestno delujemo po Njenih navodilih.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kdo je Antikrist?
Reply #21 - 12.07.2004 at 13:39:22
 
apostat wrote on 12.07.2004 at 12:07:04:
naj raje nahrani ljudsje množice v Indiji in drugod po svetu, ki stradajo, če trdi, da je Bog?  Tongue

če bi Bog vse naredil, kar bi sami mogli, kaki smisel bi pol imelo svet sploh ustvarit?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #22 - 12.07.2004 at 13:42:57
 
Devi wrote on 12.07.2004 at 13:39:22:
če bi Bog vse naredil, kar bi sami mogli, kaki smisel bi pol imelo svet sploh ustvarit?


To so potem filozofska vprasanja... Ki si jih lahko razlozis na vec nacinov...

Recimo kaj bi sami mogli? Ljudje zapademo v zlobno skrajnost, to je v nasi naravi. Verjeti v pravicen svet je na zalost utopija...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Kdo je Antikrist?
Reply #23 - 12.07.2004 at 15:59:19
 
apostat wrote on 12.07.2004 at 13:42:57:
Recimo kaj bi sami mogli? Ljudje zapademo v zlobno skrajnost, to je v nasi naravi. Verjeti v pravicen svet je na zalost utopija...

držat skupaj, si pomagat, se razumet, se podpirat, si delit...
če bi Bog en dan nahranil vse lačne, bi blo drugi dan kaj drugače? na svetu je dovolj hrane, samo razdeljena ni pravilno. in bolj kot hrane, manjka ljudem dobrega zgleda, sočutja in hvaležnosti.
To je tisto, kar Sai Baba dela, uči ljudi, pomaga jim, da si pomagajo, osrečuje jih. Ti pa praviš, da je Antikrist Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Kdo je Antikrist?
Reply #24 - 12.07.2004 at 19:14:11
 
Wink 8)pa daj EXO...
mal ustavi konje, najprej poišči sebe , potem določaj , kdo je kdo
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #25 - 12.07.2004 at 19:51:40
 
Aaalena in Devi!

Mene konkretne stvari zanimajo, ki so jih naredili ti "mogocnezi". In tisti, ki resnično kaj naredijo za človeštvo so skromni in si ne pripisujejo zaslug, da bi rabili promocijo in svoje dobrodelne geste obešali na velik zvon, saj to je ravno napuh. Jezus je ozdravil slepe in bolne in jim zabičal, naj ne govorijo naokrog, kdo jih je pozdravil . Tukaj pa vidim višek samovšečnosti, ko se nekdo razglaša za Boga, ki si dela reklamo pred kamerami, da ga vidi cel svet, češ kako imeniten je tale Sai Baba. Ljudje imamo različne talente in spretnosti, tudi duhovne, zato ta človek ni zame nič posebnega.


Ne gre se, kako bi bilo jutri, važno je, da odreagiral, da ni ostal pasiven oziroma ravnodušen kot Sai Baba. Jezus je videl, da so množice lačne in jih je preprosto nahranil. Pridigati ljudem o "dobrega zgleda, sočutja in hvaležnosti", ko so lačni, je brezpredmetno, prvo jih naj nasiti in zapolni želodce, potem pa jim naj začne razlagati vero in govoriti, da je Bog. Jaz bom prvo gledal, kako bom prišel do kruha, ko bom sestradan, in na nič drugo, le kako bom prišel do skorjice kruha, potem pa mi lahko pridigajo drugi o "duhovnosti", ko bodo zadovoljene moje primarne potrebe po hrani in vodi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Kdo je Antikrist?
Reply #26 - 12.07.2004 at 20:08:38
 
Winknihče od nas ni bil zraven , ni doživel  ničesar in vsi govorimo le o tem , kar smo prebrali in kar so nam povedali , torej , pustimo to...
in končno začnimo od tukaj in zdaj in s seboj in pri sebi in
o sebi...
EXO ,  prepiši ime ali pa napiši le A , pa bom bolj razumela...niti enkrat ti še ni uspelo , ha , ha , da bi ga pravilno napisal
pozdravček specialno zate Wink
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
apostat
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #27 - 12.07.2004 at 20:24:10
 
arelena wrote on 12.07.2004 at 20:08:38:
Winknihče od nas ni bil zraven , ni doživel  ničesar in vsi govorimo le o tem , kar smo prebrali in kar so nam povedali , torej , pustimo to...
in končno začnimo od tukaj in zdaj in s seboj in pri sebi in
o sebi...
Wink


Arelena, ja prav imaš. Ampak to nam tudi naprej ne pomaga - smo, kar smo - zdaj pa če to sprejmeš ali ne. Ti si pač misliš svoje, jaz svoje - zdaj pa boš me morda težko o čimerkoli prepričala, če sem pač nedojemljiv za tvoj gnosticizem, tako kot ti ne na moj način razmišljanja. Če pač ljudje nismo kompatibilni, pač nismo... Ne vem, kako ti naj to še drugače povem... LAhko se sicer zelo dobro ujameva, ampak tukaj nama zašteka, ker so najini pogledi preveč različni..  Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Kdo je Antikrist?
Reply #28 - 12.07.2004 at 20:29:47
 
Wink Cryjoj , ne spravljaj me v jok ...
mislila sem da se vseeno dobro razumeva
le treba je opustiti vse oznake in etikete , ali ne?
Winkkaj misliš?
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Kdo je Antikrist?
Reply #29 - 12.07.2004 at 20:30:40
 
Apostol APOSTAT  Grin Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3