Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4 
(Read 14662 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Zakaj skrivanje
Reply #45 - 16.06.2004 at 00:01:33
 
Quote:
Starka12, a ti nabijaš cifre in zvezdice  ???  Grin Grin Grin


Končno pametno vprašanje.
Odgovor je :  Grin Grin Grin

Hvala
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Zakaj skrivanje
Reply #46 - 16.06.2004 at 00:03:16
 
Quote:
Starka12


Star12 Wink Smiley je moje tukajšnje ime.



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zakaj skrivanje
Reply #47 - 16.06.2004 at 09:03:02
 
bo čisto izven konteksta.

zakaj skrivanje?

vzemimo, da človek položi vse svoje katre na mizo, sleče vse tančice skrivnosti iz sebe in čaka...
razjeda ga dvom:<bom sprejet ali zavrnjen? bom ljubeč ali zasovražen? bom izpadel dober ali slab?>

v pričakovanju odgovora čaka. dvomi in se nevede spominja svojih slabih izkušenje iz življenja.

ničkolikorat zavrnjen, nesprejet, neljubeč, mogoče celo zavržen, zasovražen.

kaj sedaj?

naj čakam ali naj enostavno zbežim in uidem?

kaj pa če se samo skrijem, poniknem nekam v eno praznino, ostanem neopažen, ne izdam svojih želja, misli in čustev?

potem me ne bodo niti iskali, niti opazili, niti ne bo problema z zavrnitvijo.

skrivanje je v biti umetnost marsikaterih vohunov. pišem umetnost, mogoče bolj veščina. moraš biti na moč pametnejši od iskatelja, da te ne najde.

kaj potem? kaj je boljše?

ko se naučimo razumevati sami sebe, se moramo naučiti postati zelo odprti in sprejemljivi za vse svoje čustvene odzive. če je to, kar sem rekla glede naših čustev, ključ k osebnemu razumevanju, potem se moramo naučiti poslušati svoja čustva, če hočemo kot oseba rasti. osnovno prepričanje, v katero moram brezpogojno verjeti, da bi razumeli sebe s tem, ko razumem svoja čustava, je tole:

nihče drug mi ne more povzročiti čustev ali biti odgovoren zanja. seveda se bolje počutimo, če prepišemo svoja čustva drugim ljudem. <razjezil si me...prestrašil si me...spravil si me v ljubosumlje...>
dejstvo je, da me ne moreš napraviti takega in takega ali takega, jeznega, prestrašenega, ljubosumnega...
lahko samo spodbudiš moja čustva, ki so že v meni in čakajo, da jih kdo aktivira.

razlika med povzročiti in spodbuditi čustva ni zgolj igra besed.

sprejetje resnice, ki jo vsebuje, je odločilno. če mislim, da v meni lahko povzročiš jezo, potem takrat, ko se razjezim, preprosto zvrnem krivdo nate in pripišem problem tebi.

potem lahko oddidem od najinega srečanja, ne da bi se kaj naučil in sklepam samo to, da si bil kriv ti, ker si me razjezil. potem se mi ni treba spraševati o sebi, ker sem vso odgovornost preložil nate.

če sprejmem trditev, da drugi lahko čustva, ki so latentno že v meni, samo spodbudijo, pa takrat, ko res pridejo na dan, postane to poučna izkušnja.

zakaj sem se tako bal?
zakaj je bila ta opomba zame grožnja?
zakaj sem bil tako jezen?
ali je bila moja jeza le prikrit način, da sem za las ušel sramoti?
nekaj je že bilo v meni, kar je ta dogodek izval.
kaj je to bilo?

človek, ki v to res vrjame, se bo začel s pridom ukvarjati s svojimi čustvi. nič več si ne bo dovolil lahkih rešitev v presojanju in obsojanju drugih. postal bo oseba, ki raste, bolj in bolj v stiku s samim seboj.

to je bistvo, kar sem imela namen napisati.

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: Zakaj skrivanje
Reply #48 - 16.06.2004 at 11:23:03
 
Še ena misel o "skrivanju" na forumu, izven konteksta ali pa tudi ne: Zame je forum, tak kot je, javen prostor. Koliko svoje intime bo vsak izlil sem gor, se naj odloči vsak sam, koliko se bo kdo "skrival" oz. "razkrival". Nekdo si bo dovolil z imenom in priimkom razpravljati o svoji najgloblji intimi, nekdo si bo to upal pod skrivnostnim nickom, nekdo bo z imenom in priimkom pisal samo splošne stvari, nekdo pa si bo še splošno mnenje upal napisati samo pod nickom. To naj bo odločitev vsakega posameznika. imho.

Itak je pa tako, da karkoli napišemo, razkrivamo sebe, če to hočemo ali ne.

Itak se pa meni najboljši način razkrivanja zdi osebno srečanje, mi je to najljubši  način, tudi zato, ker je intimen.
Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Zakaj skrivanje
Reply #49 - 16.06.2004 at 13:11:21
 
Angel wrote on 16.06.2004 at 09:03:02:
bo čisto izven konteksta.

zakaj skrivanje?

vzemimo, da človek položi vse svoje katre na mizo, sleče vse tančice skrivnosti iz sebe in čaka...
razjeda ga dvom:<bom sprejet ali zavrnjen? bom ljubeč ali zasovražen? bom izpadel dober ali slab?>

v pričakovanju odgovora čaka. dvomi in se nevede spominja svojih slabih izkušenje iz življenja.

ničkolikorat zavrnjen, nesprejet, neljubeč, mogoče celo zavržen, zasovražen.

kaj sedaj?

naj čakam ali naj enostavno zbežim in uidem?

kaj pa če se samo skrijem, poniknem nekam v eno praznino, ostanem neopažen, ne izdam svojih želja, misli in čustev?

potem me ne bodo niti iskali, niti opazili, niti ne bo problema z zavrnitvijo.

skrivanje je v biti umetnost marsikaterih vohunov. pišem umetnost, mogoče bolj veščina. moraš biti na moč pametnejši od iskatelja, da te ne najde.

kaj potem? kaj je boljše?

ko se naučimo razumevati sami sebe, se moramo naučiti postati zelo odprti in sprejemljivi za vse svoje čustvene odzive. če je to, kar sem rekla glede naših čustev, ključ k osebnemu razumevanju, potem se moramo naučiti poslušati svoja čustva, če hočemo kot oseba rasti. osnovno prepričanje, v katero moram brezpogojno verjeti, da bi razumeli sebe s tem, ko razumem svoja čustava, je tole:

nihče drug mi ne more povzročiti čustev ali biti odgovoren zanja. seveda se bolje počutimo, če prepišemo svoja čustva drugim ljudem. <razjezil si me...prestrašil si me...spravil si me v ljubosumlje...>
dejstvo je, da me ne moreš napraviti takega in takega ali takega, jeznega, prestrašenega, ljubosumnega...
lahko samo spodbudiš moja čustva, ki so že v meni in čakajo, da jih kdo aktivira.

razlika med povzročiti in spodbuditi čustva ni zgolj igra besed.

sprejetje resnice, ki jo vsebuje, je odločilno. če mislim, da v meni lahko povzročiš jezo, potem takrat, ko se razjezim, preprosto zvrnem krivdo nate in pripišem problem tebi.

potem lahko oddidem od najinega srečanja, ne da bi se kaj naučil in sklepam samo to, da si bil kriv ti, ker si me razjezil. potem se mi ni treba spraševati o sebi, ker sem vso odgovornost preložil nate.

če sprejmem trditev, da drugi lahko čustva, ki so latentno že v meni, samo spodbudijo, pa takrat, ko res pridejo na dan, postane to poučna izkušnja.

zakaj sem se tako bal?
zakaj je bila ta opomba zame grožnja?
zakaj sem bil tako jezen?
ali je bila moja jeza le prikrit način, da sem za las ušel sramoti?
nekaj je že bilo v meni, kar je ta dogodek izval.
kaj je to bilo?

človek, ki v to res vrjame, se bo začel s pridom ukvarjati s svojimi čustvi. nič več si ne bo dovolil lahkih rešitev v presojanju in obsojanju drugih. postal bo oseba, ki raste, bolj in bolj v stiku s samim seboj.

to je bistvo, kar sem imela namen napisati.

lp
Angel


Narobe  Grin

Če položiš vse svoje karte na mizo in če slečeš vse prevleke iz sebe, naj bodo po tvojem tančice skrivnosti, potem, ja, potem ko čaka ga nič ne razjeda, kajti takrat tudi ni dvoma, straha in ostalih skrbi ter tegob.
Takrat ti je vseeno ali boš sprejet ali zavržen, ali boš ljubljen ali zasovražen, to takrat nima več nobenega pomena, kajti takrat je vsako stanje stvari dobro.
Seveda le v primeru, da si to res naredil iz srca, ne pa iz nekih podlih namenov, takrat te bo pa resnično dvom najedal.
In takrat sploh nima več pomena to, da boš sprejet ali zavržen, ljubljen ali zasovražen, takrat si eno.

Samo tolko sem imel za dodati  Grin

Nanaša se pa samo na gornji dela zapisa padlega angela  Cheesy Cheesy Cheesy ne na cel zapis  Grin Grin Grin

Back to top
« Last Edit: 16.06.2004 at 17:28:54 by Kr_eden »  
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zakaj skrivanje
Reply #50 - 16.06.2004 at 16:27:45
 
dobr napisano! pa sej znaš odlično pisat, sam če hočeš!

namen je važen? kako in na kakšen način to naredim in s kakšnimi nameni? se strinjam, imaš absolutno prav.

potem nadaljujeva.
ko ti enkrat ostanem čisto gola in naga pred teboj, sem tudi ranljiva za vse tvoje kritike in obtožbe. nimam se več v kaj in nikamor skriti. sem potem še zanimiva ali me boš zavrgel kot staro krpo?

bom še ostala skrivnostna in v temu zanimiva?
ali pa se me boš naveličal in me zapustil.

zapuščenost pa boli in seže do kosti...

ali naj se vseeno ne slečem do nacga in ostanem tvojim očem in duši poželjiva? nedosegljiva v želji in hotenju.

primer-banalen.
a ni bolj seksi ena ženska v bikiniju, ki bolj kot, da nekaj razkriva, sramežljivo skriva, kot pa ena čisto naga beyba?

a ni bolj zanimivo, če te samo malo vlečem za nos, se malo upiram in hlinim, kako mi je hudo in pri tem ob tebi sprožim čist ene fine filinge, ker sem zanimiva, kot pa, da ti odkrito brez uverture hlinjenja povem, da sem ena navadna koza.

boš moral ti sam do tega prit, predno te bom samo malo, ma čisto malo navijala okrog prsta-ma ravno tolk, da bo fino postalo in bova v tem oba neskončno uživala.

meni je vedno bolj všeč vse stvari počet z neko uverturo ali pa predjedjo, predno se lotim zadeve same.
ni bolj zvito, tud ni neodkrito, je samo ena zanka in uganka ali pa umetnost zavajanja. skivanja, ki je le igra ostala. kdo se pa ne igra rad? jaz se še danes.

predno me osvojiš v celoti, se bo treba mal namučit, da bo potem tisti užitek dobivanja ali zadovoljitve večji.

mam prav al se motim?

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Zakaj skrivanje
Reply #51 - 16.06.2004 at 17:35:53
 
No, vprašanje je, v kakšnem smislu ti to misliš ?
Če misliš v takšnem smislu, kot si zgoraj v zadnjem postu opisala, je odgovor, da, če pa mislimo v smislu odpiranja sebe, brez mask, dodatkov in ostalih navlek pa ne, ker potem nismo popolnoma odprti, goli in takrat se začnemo spraševati, ali bomo sprejeti ali ne, ali bomo ljubljeni ali ne.
Ker v takem smislu kot je tvoj zadnji post je seveda bolj interesantno, če je kaj malenkost poskrito, v prejšnjem pa tista interesantnost postane muka  Grin seveda tistega, ki s eni popolnoma odkril, pa ne mislim tukaj sedaj, da se mora do nazga slečt in čakat, če ga bodo sprejeli takšnega kot je  Grin Grin Grin Grin
Interesantno pa je, d aje lahko v obeh primerih dvom zelo močan, če se ne dela iz srca  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Zakaj skrivanje
Reply #52 - 17.06.2004 at 12:32:17
 
misliva oba čist prav, se ve!

a ni fino, če je odkritost lahko nekak vzknik in mogoče očarljivo, duhovito, zapeljivo skrivanje...

sam mal no, lih tolk, da sede...

ej, kr_eden, sej ti znaš prov dobr pisat.

mal se še razpiši,
skrito me razvnemi,
pol bo pa igra prava,
se bova oba za glavo držala...

lep sončen dan!

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Zakaj skrivanje
Reply #53 - 18.06.2004 at 19:54:59
 
Quote:
No...
Če...
če pa mislimo v smislu...

...se začnemo spraševati, ali bomo sprejeti ali ne, ali bomo ljubljeni ali ne...

Ker v takem smislu kot je tvoj zadnji post je seveda bolj interesantno, če je kaj malenkost poskrito...

pa ne mislim tukaj sedaj...

da se mora do nazga slečt in čakat...,

če ga bodo sprejeli takšnega kot je  Grin Grin Grin Grin

...dvom zelo močan, če se ne dela iz srca  Cheesy



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Zakaj skrivanje
Reply #54 - 19.06.2004 at 01:41:53
 
Starka12, teb že seka, da ti je hudo  Grin

Si spet kakšne čudne substance govtala  ???


Le kaj sem storil, da obstajam  ???

Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Zakaj skrivanje
Reply #55 - 19.06.2004 at 15:18:37
 
Quote:
Starka12, teb že seka, da ti je hudo  Grin
Cheesy Cheesy Cheesy Wink

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4