Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4492 times)
exorcist
Ex Member




Verski fanatizem in ekstremizem
03.02.2004 at 14:31:52
 
Velikokrat sam pri sebi zapazim, kako se nakremzim in spakujem ter obsojam, ko vidim nekoga, ki krsi pravila, ki so za moje pojme malo oprecni in perverzni, pac odraz vec sociloskih faktorjev, predvsem vzgoje. Takoj se vzdrami moj speci cenzor, ki nadobudno na prezi caka, koga bo zalotil, kje bo nasel napake na nekom drugem, ko jih enkrat inspicira, jih zacne precejat in selekcionizirat skozi reseto dober-pokvarjen-zanic. Ampak ti ocitki po vsej verjetno izhajajo iz lastnih zatrtih custev, ki so nastali glede na moje osebnostne poteze, kako stvari prebavljam, ce jih prej prezvecim, predem jih pozrem, ali jem surove ali kuhane, tezko prebavljive ali lahko prebavljive, kaksna kislost (pH) je moje zelodcne kisline itd., pri cemer pa je glavni vpliv druzbenega okolje in druzina, ki te v rani mladosti upogiba kot mlade leskove sibe, ceprav morebiti v napacno smer, vstran od prisojne lege. Hudic pa je v tem, da s casom te leskove sibe utrdijo, se ne podajajo vec, ker izgubijo vso "mladostno" proznost. Torej z leti se je vse tezje spreminjat, ker nekdanje fleksibilne sibice, so sedaj trdne in mocne veje in naredijo "pok", ce jih zelimo na silo prepogibat in ukrivljat. Poanta pa je v tem, da ko obsojam, dejansko negiram eno plat svoje osebnosti, ki mi nivsec, tezko sam sebi priznas, da pravtako "gresis". In mislim, da je ravno v indoktrinaciji kal ekstremizma, "pranje mozganov", ki pa ni ravno pogoj, da ta ravno izhaja iz verstev. Zato se tudi sprasujem, ce si so recimo Osama Bin Laden in ostali islamski fundamentalisti sami krivi, da so, kar so?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #1 - 03.02.2004 at 14:43:24
 
mi, individualne duse imamo svobodno voljo mislit/delovat, ampak rezultate pa v vsakem primeru pozanjemo, ce so nam vsec ali ne. tak je univerzalni zakon Boga/Narave.

nihce ni direktno kriv za nase osebno trpljenje kot le mi sami. ostali so lahko le instrumenti v rokah "poravnave", ki je neizbezna. zato je prvi korak ta, da nehamo krivit ostale za svoje tezave (ker s tem stvar le se poslabsujemo) in iskreno poskusamo poiskat misljenje/delovanje, ki bo za naso vecno dobrobit. misljenja/delovanja se ne da ustavt (razen na trenutke), da pa se ga razlicno usmerjat.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
e.
4
****
Offline

There is no spoon.
Posts: 295
Primorska
Gender: male
Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #2 - 10.02.2004 at 17:15:57
 
Quote:
nihce ni direktno kriv za nase osebno trpljenje kot le mi sami. ostali so lahko le instrumenti v rokah "poravnave", ki je neizbezna. zato je prvi korak ta, da nehamo krivit ostale za svoje tezave (ker s tem stvar le se poslabsujemo) in iskreno poskusamo poiskat misljenje/delovanje, ki bo za naso vecno dobrobit. misljenja/delovanja se ne da ustavt (razen na trenutke), da pa se ga razlicno usmerjat.


Very well said.

Prevzemanje odgovornosti je, iz mojega vidika, prvi in najpomembnejši korak pri zorenju/napredku.

Brez tega je človek le uboga patetična žrtev (oz. verjame, da je, v bistvu pa se le sam sebe omejuje...).


Back to top
 

Raziskovanje človeških potencialov in različnih poti doseganja sreče in izpolnjenjosti:&& LIFE Forum, prijazno mesto za vse &&http://www.icforums.net/lifeforum/
WWW WWW  
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #3 - 10.02.2004 at 19:05:50
 
exorcist wrote on 03.02.2004 at 14:31:52:
Takoj se vzdrami moj speci cenzor, ki nadobudno na prezi caka, koga bo zalotil, kje bo nasel napake na nekom drugem, ko jih enkrat inspicira, jih zacne precejat in selekcionizirat skozi reseto dober-pokvarjen-zanic.



Daj že enkrat svojega cenzorja obrni za 180 stopinj, da bo prežal na tebe. Bo imel do konca življenja ziher kaj delat.Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
žlehtnoba
Guest




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #4 - 10.02.2004 at 19:28:18
 
exorcist wrote on 03.02.2004 at 14:31:52:
Velikokrat sam pri sebi zapazim, kako se nakremzim in spakujem ter obsojam, ko vidim nekoga, ki krsi pravila, ki so za moje pojme malo oprecni in perverzni, pac odraz vec sociloskih faktorjev, predvsem vzgoje. Takoj se vzdrami moj speci cenzor, ki nadobudno na prezi caka, koga bo zalotil, kje bo nasel napake na nekom drugem, ko jih enkrat inspicira, jih zacne precejat in selekcionizirat skozi reseto dober-pokvarjen-zanic. Ampak ti ocitki po vsej verjetno izhajajo iz lastnih zatrtih custev, ki so nastali glede na moje osebnostne poteze, kako stvari prebavljam, ce jih prej prezvecim, predem jih pozrem, ali jem surove ali kuhane, tezko prebavljive ali lahko prebavljive, kaksna kislost (pH) je moje zelodcne kisline itd., pri cemer pa je glavni vpliv druzbenega okolje in druzina, ki te v rani mladosti upogiba kot mlade leskove sibe, ceprav morebiti v napacno smer, vstran od prisojne lege. Hudic pa je v tem, da s casom te leskove sibe utrdijo, se ne podajajo vec, ker izgubijo vso "mladostno" proznost. Torej z leti se je vse tezje spreminjat, ker nekdanje fleksibilne sibice, so sedaj trdne in mocne veje in naredijo "pok", ce jih zelimo na silo prepogibat in ukrivljat. Poanta pa je v tem, da ko obsojam, dejansko negiram eno plat svoje osebnosti, ki mi nivsec, tezko sam sebi priznas, da pravtako "gresis". In mislim, da je ravno v indoktrinaciji kal ekstremizma, "pranje mozganov", ki pa ni ravno pogoj, da ta ravno izhaja iz verstev. Zato se tudi sprasujem, ce si so recimo Osama Bin Laden in ostali islamski fundamentalisti sami krivi, da so, kar so?


Ti si pa kajlo vasou ne več kot 48 ur nazaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
maxtor
3
***
Offline


Posts: 100

Gender: male
Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #5 - 13.02.2004 at 21:37:00
 
Eno pravil "cistega!" gledanja je da vidis tudi sebe in ne delas stvari, ki jih ne zelis, da jih drugi tebi. Sam rad "pomagam" in hitro oproscam-pozabljam zamere. Ponavadi jih prespim. Drugace pa vcasih sam sebe opazujem kot tretjo osebo in si mislim, se dobro, da mi ne berejo misli (prevc filmov sem gledal Wink ) sam vem, kje imam MEJO in kaj je se prejemljivo in kaj NE. Ocenjevati druge ni nic napacnega, ce pri tem opazujes tudi sebe in napake, katere te motijo na drugih skusas popraviti na sebi.


Lp
Back to top
 

Glava nacrtuje a srce vodi in razum se sprasuje a um(visji jaz) ima odgovore
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #6 - 21.06.2004 at 08:36:37
 
  02/13/04 at 21:37:00,  maxtor
Quote:
Eno pravil "cistega!" gledanja je da vidis tudi sebe in ne delas stvari, ki jih ne zelis, da jih drugi tebi. Sam rad "pomagam" in hitro oproscam-pozabljam zamere. Ponavadi jih prespim. Drugace pa vcasih sam sebe opazujem kot tretjo osebo in si mislim, se dobro, da mi ne berejo misli ( prevc filmov sem gledal  Wink  ) sam vem, kje imam MEJO in kaj je se prejemljivo in kaj NE. Ocenjevati druge ni nic napacnega, ce pri tem opazujes tudi sebe in napake, katere te motijo na drugih skusas popraviti na sebi.
Lp  


Smiley
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #7 - 08.08.2004 at 11:31:28
 
exorcist wrote on 03.02.2004 at 14:31:52:
Velikokrat sam pri sebi zapazim, kako se nakremžim in spakujem ter obsojam druge ljudi, ki so v nekih čudnih sekso pozah, ko vidim nekoga, ki krši božja pravila katoliškega seksualnega življenja, ki so za moje zlobne pojme malo oprečni in perverzni, pač odraz več seksosociloških faktorjev, predvsem moje domače vzgoje. Takoj se vzdrami in vzburi moj speči cenzor, prijatelj med hlačami, ki nadobudno na preži čaka na kako mlado katoliško meso, komaj čakam da bom zalotil kako mrho, samo mora biti še devica, kjer bom našel deviško kožico na njenem splovilu, ko jo bom enkrat pošprical bo veselje za mojega malega še toliko večje. Jaz jih najraje zrajcam, poseksam in selekcioniram skozi okno domače hiše. Rešetke imam dobre- niso pokvarjene - ali zanič. Ampak te vagine po vsej verjetno izhajajo iz lastnih zatrtih čustev mojega bolanega uma, ki so nastali glede na moje osebnostne poteze, saj, ko sem bil mali me je mama dojila s šnopsom, pa še na glavo sem padel. Kako bom stvari prebavljal, ko bom pošpricam mlado katoliško meso še ne vem, seveda jo bom prej polizal, to ni menda greh, predem jih požrem, ali jem surove ali kuhane, težko prebavljive ali lahko prebavljive, samo, da so okusne in mlade katoličanke. K
akšna kislost (pH) je najboljša za moje želodčne kisline še ne vem, bom pa izvedel ob prvi obdelavi mlade katoličanke. Za vse to pa je glavni vpliv in krivec katoliško okolje in družina, ki me je ranila v mladosti.
Upogibajo me kot mlade leskove šibe, čeprav morebiti v napačno smer, vstran od prisojne lege, ne vem, mislim, da imajo popolnoma prav.
Hudiča pa častim in v tem je smisel mojega obstoja, da bom s časom te katoliške mrhe prelevil v hudičeve sledilke jih utrdil v tem, da se ne poseksajo več, ker potem izgubijo vso "mladostno" prožnost.
Torej z leti jih je vse težje spreminjat, zato sem začel mlad, ker moj nekdanji fleksibilni spolni ud je sedaj trdne in močne narave in naredi "pok", če ga katera želi na silo v luknjo ali usta.
Poanta pa je v tem, da ko obsojam takšna dejanja, dejansko negiram eno plat svoje osebnosti, ki mi je všeč, težko sam sebi priznam, da pravtako "grešim".
In mislim, da je ravno v indoktrinaciji katoliškega ekstremizma, "pranje mojih možganov", ki pa ni ravno pogoj, da ta ravno izhaja iz seksa.
Zato se tudi spršujem, če si ga recimo vržem ga na roke ali grešim ?
Vendar ostali katoliški seksopohotneži so sami krivi, da so, kar so?

Govoril je vaš dragi Exorcist



Grin Grin Grin
Back to top
« Last Edit: 09.08.2004 at 16:16:27 by Kr_eden »  
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #8 - 09.08.2004 at 13:39:37
 
Kr_Eden, kaj sta ti tvoji namišljeni prijateljici čisto glavo zmešali, da ti fantazija noro špila. Treba si je nekaj upat Kr_Eden, ne pa bluzit in verjeti prijateljom, ki so ti govorili,  kako dobre so kranjske klobase z zenftom, sam pa jih še probal nisi.... hi hi chicken.... islamski bratje se ne branijo žensk kot ti, sumim, da si kristjan? ha ha
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #9 - 09.08.2004 at 16:20:04
 
exodus wrote on 09.08.2004 at 13:39:37:
Jaz, samovšečni Exodus, mi je moja namišljena prijateljica Desanka čisto glavo zmešala, da mi fantazija noro špila. Treba si je nekaj upat Exodus, si pravim, ne pa bluzit in verjeti prijateljom, ki so mi govorili,  kako dobre so kranjske klobase z zenftom, sam pa jih še probal nisem.... hi hi pravi sem chicken.... krščanski bratje se ne branijo žensk kot jazi, sumim, da sem kristjan? ha ha

Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #10 - 09.08.2004 at 17:40:22
 
Quote:
Jaz, samovšečni Kr_eden, mi je moja namišljena prijateljica Desanka čisto glavo zmešala, da mi fantazija noro špila. Treba si je nekaj upat Kr_eden, si pravim, ne pa bluzit in verjeti prijateljom, ki so mi govorili,  kako dobre so kranjske klobase z zenftom, sam pa jih še probal nisem.... hi hi pravi sem chicken.... krščanski bratje se ne branijo žensk kot jazi, sumim, da sem kristjan? ha ha

Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #11 - 09.08.2004 at 17:47:05
 
Grin Grin Grin Res si KRETN  Wink

Pa papiga tudi  Cheesy Cheesy Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Kr_eten
Guest




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #12 - 09.08.2004 at 18:29:36
 
Quote:
Grin Grin Grin Res sem KRETN  Wink

Pa papiga tudi  Cheesy Cheesy Cheesy

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex
Ex Member




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #13 - 14.08.2004 at 07:10:20
 
Q. wrote on 09.08.2004 at 18:29:36:
Res sem KRETN  

Back to top
 
 
IP Logged
 
Alex.je.posranec
Guest




Re: Verski fanatizem in ekstremizem
Reply #14 - 14.08.2004 at 08:41:35
 
Alex wrote on 14.08.2004 at 07:10:20:
Res sem Alex posranec

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1