Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 20
(Read 63646 times)
Lilith
Ex Member




Forumske igre
23.02.2004 at 09:22:11
 
Sem v zadnjem času spremljala odzive na predlog, ki ga je izpostavila N. in ob tem naletela na nekaj, kar prvi hip izgleda kot narobe svet.

Dejstvo: precej članov foruma sprejema igrice nekaterih posameznikov, ki želijo vse posvinjati, uničiti, potacati, in to počnejo s končnim ciljem, da bi jim člani foruma velikodušno odpustili to njihovo nezrelo vedenje.

Drugo dejstvo: precej članov foruma ne sprejema tistih, ki opozarjajo na zgoraj omenjeno destruktivno vedenje.

Narobe svet? Kakor za koga.
Ampak z malo razmisleka je psihološko ozadje dogajanj jasno. Ob tem naj se zahvalim titudu, s katerim sva se v debati dotaknila prav posebne patologije, ki bi jo sedaj jaz poimenovala "vseobsegajoča ljubezen".

Pristaši vseobsegajoče ljubezni torej velikodušno odpuščajo tistim, ki so odkrito in direktno nasilni, med tem, ko ne zmorejo velikodušno odpustiti tistim, ki na to nasilje opozarjajo. Paradoks pa tak. Shocked Roll Eyes


PS: Tole je pisano iz dveh razlogov, ker se avtorica tegale prispevka ravnokar uvaja v osnove TA, kamor sodijo tudi igre, in pa ker je analiza takšnih paradoksov dobra vaja za (samo)spoznavanje.

Pa lep dan vsem skupaj. Smiley



Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #1 - 23.02.2004 at 09:38:46
 
Lilith wrote on 23.02.2004 at 09:22:11:
PS: Tole je pisano iz dveh razlogov, ker se avtorica tegale prispevka ravnokar uvaja v osnove TA, kamor sodijo tudi igre, in pa ker je analiza takšnih paradoksov dobra vaja za (samo)spoznavanje.



ok, upam, da TA obsega tudi kaj več kot zgolj analizo početja drugih, recimo analizo početja analitika samega

in tu tudi ti ponujaš kar nekaj lepih paradoksov: najprej si se borila proti vsakršnim osebnim obračunavanjem, nato pa si sama odprla topic za svoj osebni obračun

ne vem kakšna je definicija igre, s strani TA, ena najbolj splošnih pa je ta, ki pravi, da je igra vse, kar se dogaja zaradi dogajanja samega: v tistem trenutku, ko se igra ne dogaja več zaradi same sebe to ni več igra, temveč nekaj drugega



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #2 - 23.02.2004 at 09:44:27
 
Lilith wrote on 23.02.2004 at 09:22:11:
Drugo dejstvo: precej članov foruma ne sprejema tistih, ki opozarjajo na zgoraj omenjeno destruktivno vedenje.

Pristaši vseobsegajoče ljubezni torej velikodušno odpuščajo tistim, ki so odkrito in direktno nasilni, med tem, ko ne zmorejo velikodušno odpustiti tistim, ki na to nasilje opozarjajo. Paradoks pa tak. Shocked Roll Eyes




Zanimiva se mi zdi tvoja uporaba dveh pojmov, sprejemanje in odpuščanje.

Misliš da s tem, če povem, v čem se s tvojim razmišljanjem ne strinjam, pomeni, da te ne sprejemam? Ne, jaz samo povem svoje mnenje, svoj pogled. In če se odzovem na tvoje pisanje, to pomeni kvečjemu, da tvoje mnenje toliko cenim, da se mi zdi vredno o njem razmisliti, pogledati kaj je na to temo v meni, in se spustiti v debato.

Sploh pa mi ni jasno, kaj bi naj z vsem tem imelo odpuščanje. Se mi zdi pojem, ki sodi v čisto druge kontekste. Smiley
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #3 - 23.02.2004 at 10:03:03
 
t wrote on 23.02.2004 at 09:38:46:
in tu tudi ti ponujaš kar nekaj lepih paradoksov: najprej si se borila proti vsakršnim osebnim obračunavanjem, nato pa si sama odprla topic za svoj osebni obračun



Sem pričakovala, da eni ne boste zmogli odgovarjati na vsebino topica, pač pa se boste lotili mene osebno. Grin
Obrambna reakcija, pa to?

V odstiranje megle iz tvojega površnega opazovanja pa tole: ne maram javnih osebnih obračunavanj - vse dokler ne začne kdo javno srati po meni, so stvari na nivoju privatnega. Ko se pa kdo prične javno preseravat z menoj, pač dobi open fight. Simple as that.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #4 - 23.02.2004 at 10:09:30
 
Na tem forumu vidim/berem različne ljudi.

So nekateri, ki takoj, ko kdo opozori na nekoga, ki je žaljiv in nestrpen, tistega napadejo v stilu: vse kar vidiš, je v tebi. Na ta način to žaljivost in nestrpnost dopuščajo.

So eni, ki večinoma citirajo, navajajo druge mislece, sami pa ne oblikujejo kakšnega svojega osebnega mnenja.

In so ljudje, ki izhajajo iz sebe, znajo svoje misli oblikovat, posredovat in  utemeljit. Takšne najraje berem, tudi če se ne strinjam z njimi. Pravzaprav zadnje čase samo takšne berem.

Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #5 - 23.02.2004 at 10:12:52
 
A lahko prosim poskusis priblizno ocrtat oz. orisat igrice, ki se jih tukaj gremo?

Tako da se bomo imeli o cem sploh pogovarjat (glede na to, da jih sam ne znam formulirat, se lahko tako pogovarjam samo o tebi in tvojih pogledih, dokler pa slednjih tudi ne zapises, pa samo o tebi).

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #6 - 23.02.2004 at 10:16:30
 
m wrote on 23.02.2004 at 09:44:27:
Misliš da s tem, če povem, v čem se s tvojim razmišljanjem ne strinjam, pomeni, da te ne sprejemam? Ne, jaz samo povem svoje mnenje, svoj pogled. In če se odzovem na tvoje pisanje, to pomeni kvečjemu, da tvoje mnenje toliko cenim, da se mi zdi vredno o njem razmisliti, pogledati kaj je na to temo v meni, in se spustiti v debato.



Se strinjam, da različnost mnenj še ni nesprejemanje. Govorim bolj o načinu oz. vedenju tistih ljudeh, ki jih je lola lepo okarakterizirala:

lola wrote on 23.02.2004 at 10:09:30:
Na tem forumu vidim/berem različne ljudi.

So nekateri, ki takoj, ko kdo opozori na nekoga, ki je žaljiv in nestrpen, tistega napadejo v stilu: vse kar vidiš, je v tebi. Na ta način to žaljivost in nestrpnost dopuščajo.



Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #7 - 23.02.2004 at 10:20:49
 
Quote:
A lahko prosim poskusis priblizno ocrtat oz. orisat igrice, ki se jih tukaj gremo?



Ravnokar si se zapletel v eno "Delajmo se naivne". Grin Tongue



Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #8 - 23.02.2004 at 10:25:00
 

Nič, moram tole sem pripopat, ravnokar se mi je že druga potrdila (po vrstnem redu sicer tretja  Roll Eyes). Smiley


Quote:
BODI BREZGRAJEN V BESEDAH
Govori iskreno. Reci le tisto, kar res misliš. Ne uporabljaj besed v svojo škodo ali v škodo drugih. Uporabi moč svojih besed tako, da bosta zasijala resnica in ljubezen.

NIČESAR NE JEMLJI OSEBNO
Kar počno drugi, ne počno zaradi tebe. Kar počno in govorijo drugi, je zgolj izraz njihove resničnosti, njihovih sanj. Če boš imun na mnenja in dejanja drugih, ne boš nemočna žrtev nepotrebnega trpljenja.

NIČESAR NE DOMNEVAJ
Zberi pogum in sprašuj ter vselej jasno in glasno povej, kaj bi rad. Bodi jasen do drugih, da te ne bodo hromili nesporazumi, potrtost in nemir. Že zgolj ta dogovor ti bo pomagal, da boš lahko povsem spremenil svoje življenje.

VSELEJ DAJ VSE OD SEBE
To »vse« ne bo vedno enako: če si namreč bolan, ne moreš storiti toliko, kot če si zdrav. Toda v vsakih okoliščinah se potrudi, da boš storil vse, kar je v tvojih močeh – in ne boš se več obsojal, ne boš se več trpinčil in ničesar več ne boš obžaloval.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #9 - 23.02.2004 at 10:25:30
 
Lilith wrote on 23.02.2004 at 10:03:03:
Sem pričakovala, da eni ne boste zmogli odgovarjati na vsebino topica, pač pa se boste lotili mene osebno. Grin
Obrambna reakcija, pa to?

V odstiranje megle iz tvojega površnega opazovanja pa tole: ne maram javnih osebnih obračunavanj - vse dokler ne začne kdo javno srati po meni, so stvari na nivoju privatnega. Ko se pa kdo prične javno preseravat z menoj, pač dobi open fight. Simple as that.



načeloma je lahko vse osebno - mogoče še celo bolj, če se zavija v meglo posploševanj

(jaz lahko zadevo vzamem zelo osebno, če me nekdo poskuša stlačiti v eno od parih kategorij )

zato sem se te tudi lotil na po tvoje "osebnem nivoju": čeprav sem te opozoril samo na to, kar si ti sama napisala, opozoril sem te na to, da se tvoje udejstvovanje ne loči pretirano od tega, čemer tudi sama zelo nasprotuješ

če bi pozorno prebrala moj post, bi videla, da sem se lotil tudi vsebine tvojega topica, vendar pa zaradi svoje obrambne reakcije do tam očitno nisi prišla  Wink


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Forumske igre
Reply #10 - 23.02.2004 at 10:25:38
 
Lilith wrote on 23.02.2004 at 10:20:49:
Ravnokar si se zapletel v eno "Delajmo se naivne". Grin Tongue

Ti se gres pa tisto, cemur jaz recem  zamegljevanje. Wink

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #11 - 23.02.2004 at 10:35:38
 
lilith odgovor je simple k pasulj..
vtaknem se v tistga, v kterga se projiciram
eni v une k kao "smetijo" eni v une k se grejo kao "smetarje"
eni v une k se v smetarje
eni pa kr v vse 8) Grin

pri čemer je življenje še vedno igra  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #12 - 23.02.2004 at 10:38:30
 
Eva wrote on 23.02.2004 at 10:35:38:
pri čemer je življenje še vedno igra  Wink




igra pa se na življenje in smrt  Wink



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Forumske igre
Reply #13 - 23.02.2004 at 10:39:58
 
Grin Grin nimam občutka, da te štekam ten; ampak zabavno mi je pa zdele glih vse
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Forumske igre
Reply #14 - 23.02.2004 at 10:56:19
 
Eva wrote on 23.02.2004 at 10:39:58:
Grin Grin nimam občutka, da te štekam ten; ampak zabavno mi je pa zdele glih vse




če ti je zabavno, potem si v igri  Wink


(mogoče še celo bolj, kot če bi samo štekala)



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 20