Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 49878 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
sončna osebnost
05.01.2004 at 19:08:24
 
Smiley
stojči se zahvaljuje vsakemu od vas ,
ki je glasoval zanj, že več kot trideset Kiss

Je pa tole res en hec,
sem gledal na ostalih naslovih tole anketo,
pa videl  Shocked
da na karmaplus manjkajo kar štirje kandidati, Shocked Shocked Roll Eyes
med njimi tudi stojči, Grin

na nekaterih drugih anketah
pa lahko glasuješ kolikor hočeš,
ker nimajo naštimano tako kot recimo na pozitivkah, drugače pa skupno krapko vodi tomo križnar
kar za kakih petdeset ali več glasov.  Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
kr_eden
Ex Member




Re: sončna osebnost
Reply #1 - 05.01.2004 at 20:44:06
 
Sem tudi jaz opazil Stojchi.

Hmm, dvomim v poštenost tega glasovanja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: sončna osebnost
Reply #2 - 05.01.2004 at 21:30:39
 
Smiley
saj niti ni tako važno, ampak ideja je dobra in jo je vredno naslednja leta nadaljevati. Itak je prvič in tomo križnar si zasluži prvo mesto. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #3 - 06.01.2004 at 00:26:27
 
stoychi wrote on 05.01.2004 at 21:30:39:
Smiley
saj niti ni tako važno, ampak ideja je dobra in jo je vredno naslednja leta nadaljevati. Itak je prvič in tomo križnar si zasluži prvo mesto. Smiley


Stojči, boš pa šampion na Pozitivkah. To pa tudi šteje, a ne? Smiley
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Tatjana Malec
Guest




Re: sončna osebnost 2004
Reply #4 - 25.01.2005 at 09:30:58
 
Spoštovano uredništvo, bralci in vsi sodelujoči,

ne bi želela biti tista črna ovca, ki kar naprej kritizira
akcijo "Sončna osebnost leta 2004". Vendar akcija ima toliko pomanjkljivosti, da se je že sama na sebi razvrednotila. Danes smo 25. januarja 2005, to je 5 dni po zaključenem razpisu glasovanja, vendar na "Lunin net" lahko še vedno glasujete za predlagane kandidate.
Kliknete na oko, imena kandidatov se pojavijo po vrsti z možnostjo glasovanja in nato se vam zahvalijo za oddan glas. Ker je možno glasovanje po mili izbiri, so si lahko sami kandidati naklikali toliko glasov, kot se jim je zdelo, zato glasovanje ne odraža resnične volje bralcev in je po moji presoji nično.

Kot prvo menim, da bi morala takšna akcija imeti zapisana in objavljena pravila poteka od začetka do konca, objavljena bi morala biti imena članov komisije, ki vodi in nadzoruje potek akcije ter ugotavlja rezultat glasovanja in ga verificira. Morali bi biti jasni kriteriji kako se kandidate izbirajo in na podlagi katerih referenc.
Namreč ugotavljam, da so imena kandidatov zelo neuravnotežena glede na dosežke, ustvarjalni nivo in druge elemente, ki bi morali biti relevantni za takšno akcijo, ki pomeni promocijo in javno priznanje. Očitno je, da gre za veliko potegavščino in ekonomskopropagandno akcijo, ki se izvaja na nepošten način. Moji protesti so bili že na začetku upravičeni in ker gre za javno zadevo, bi bilo pošteno, da takšna akcija dobi sodni epilog. Danes pet dni po "zaključenem glasovanju" ne vemo za rezultate glasovanja, ker se glasovanje še vedno nadaljuje in naštimava po volji tistega, ki ima interes, da bo razglašen za sončno osebnost leta 2004. Vsekakor menim, da gre za neresnost tudi tistih, ki bodo takšni akciji namenili v javnih sredstvih obveščanja kakršno koli pozornost. Čudim se tudi tistim osebam, ki nekaj dajo na svoje ime, da  si dovolijo takšno manipulacijo.

Tatjana Malec
Back to top
 
 
IP Logged
 
alesp3
Guest




Re: sončna osebnost 2004
Reply #5 - 25.01.2005 at 19:59:06
 
Glej 20.01.2004 smo zaključili z glasovanjem prešteli glasove in je, od takrat naprej se glasove ne upošteva več kot se tudi ne kasneje prispelih dopisnic.

Upam, da je to ja jasno.

Drugo leto pa bomo verjetno uredili tudi to, da bo pisalo, boš pa dobrodošla, da skupaj to pripravimo.

Piše pa definitivno, da se bo razglasilo rezultate na sami prireditvi, upam da je tudi to jasno, da kot na oskarjih prej pač dokler ni uradne in slovesne razglasitve tega ne veš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Tatjana Malec
Guest




Re: sončna osebnost
Reply #6 - 26.01.2005 at 21:25:30
 
1. Če ste zaključili z glasovanjem zakaj je možno na Luninem netu še vedno glasovati;
2. Na Luninem netu še zbirajo glasove, sicer bi glasovalno lestvico umaknili;
3. Ves čas glasovanja je bilo na Moj svet je lep in
tudi na drugih glasovalnih lestvicah je bilo možno po večkrat klikniti posameznega kandidata:
4. Kdo je tisti, ki nadzira pravilnost glasovanja in je preštel glasove na dan 20.1.2005?
Glasovanje ni v nobenem primeru odraz volje bralcev,
ker je dopuščalo manipulacije.

Če se je izglasoval še enkrat Alojs Kolar mu vnaprej čestitam, da vas je ugnal s svojo prebrisanostjo.

Uživajte!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #7 - 26.01.2005 at 21:39:30
 
Quote:
1. Če ste zaključili z glasovanjem zakaj je možno na Luninem netu še vedno glasovati;
2. Na Luninem netu še zbirajo glasove, sicer bi glasovalno lestvico umaknili;
3. Ves čas glasovanja je bilo na Moj svet je lep in
tudi na drugih glasovalnih lestvicah je bilo možno po večkrat klikniti posameznega kandidata:
4. Kdo je tisti, ki nadzira pravilnost glasovanja in je preštel glasove na dan 20.1.2005?
Glasovanje ni v nobenem primeru odraz volje bralcev,
ker je dopuščalo manipulacije.

Če se je izglasoval še enkrat Alojs Kolar mu vnaprej čestitam, da vas je ugnal s svojo prebrisanostjo.

Uživajte!


1. Ker niso umaknili ankete.
2. Lahko zbirajo, vendar ne veljajo več.
3. Tudi na Pozitivkah je to možno. Kdor zna in hoče.
4. Na Pozitivkah Aleš, na drugih revijah zadolženi uredniki.

Manipulacije so možne povsod. Druga stvar je to, koliko se zdiš velik sam sebi, če zmagaš z goljufijo.

In če ni bil izglasovan Alojs Kolar? Wink Počakaj z čestitkami. 8)

LP Igor
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #8 - 29.01.2005 at 16:52:45
 
Quote:
Če se je izglasoval še enkrat Alojs Kolar mu vnaprej čestitam, da vas je ugnal s svojo prebrisanostjo.

Uživajte!


http://www.pozitivke.net/article.php/200501290023270

Wink Cheesy Shocked Kiss
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #9 - 17.02.2006 at 18:53:39
 
Quote:
Izpod peresa Stojana Sveta je bil na spletnih straneh Katedrale dne 14. februarja 2006 objavljen prispevek, ki komentira podelitev nominacij in priznanje Sončne osebnosti leta 2005 z raznimi tendencioznimi namigovanji. Avtor prispevka navaja celo vrsto trditev in sodb, ki jih kot neresnične in žaljive javno prerekam.

Stojan Svet piše: »Gospa Tatjana Malec, je bila na Pozitivkah znana kot avtorica ne preveč obiskanih člankov in kot vztrajni komentator tudi takih člankov, iz katerih področij sploh ni imela nobenih izkušenj, kot so recimo duhovnost in vegetarijanstvo.«

Odgovor: Zvrst, število in bralnost svoje poezije in prispevkov ne bi navajala, ker je razvidna iz statistke in objav na Pozitivkah in je vsakemu dosegljiva, zato je takšna sodba brez argumentov in objektivnih meril, neumestna. Stojan ne more niti komentirati, niti negirati mojih osebnih izkušenj s pavšalnimi ocenami na področju duhovnosti in vegetarianstva, ker tak način negacije brez navedbe konkretnih dejstev in protiargumentov sploh ni etičen in pisec tudi nima strokovnih kvalifikacij, da bi dajal ocene o avtorici, ki bi lahko kaj pomenile za javno mnenje. Mnenje o avtoričinih delih si ustvarja vsak bralec sam. Recenzije objavljenih del pa običajno pišejo za to usposobljeni novinarji in literarni kritiki, ki se na literaturo spoznajo.




Osebno menim, da Stojan Svet, ki me kot avtorico poezije v svojem članku javno opravlja in ob podelitvi priznanja Sončna osebnost leta 2005 z natolcevanjem izmišljotin na dokaj nizki ravni zmanjšuje moj ugled in izničuje moja prizadevanja, si v javnosti v svetu kulture in duhovnosti ne more ničesar pridobiti s komentarjem na tako nizki ravni, niti meni ničesar odvzeti.

Kakšen človek je Stojan Svet, ki v svojem prispevku navaja, da mu je 'omenjena gospa' pomagala v finančni stiski, si lahko ustvari vsak bralec sam. In zares mu je 'omenjena gospa' nesebično in kolegialno veliko in izdatno pomagala, ko je sedaj nehvaležni Stojan Svet zmrzoval v svojem stanovanju v Postojni, ko je imel odklopljeno vodo in elektriko, internet in ko ni imel kaj jesti, ko ga je upnik z izvršbo metal na cesto in ko se je v dolgovih in kot pravno neuka oseba v vrtincu svojih osebnih problemov, dobesedno utapljal in je iskal pri prijateljih pomoči.

Že iz človeško etičnih razlogov, bi se pisec pritlehkega prispevka v Katedrali lahko vzdržal takšnega zlonamernega komentarja, ki nima v sebi nobenih prvin objektivne kritike avtoričinega dosedanjega dela. Osebno obračunavanje prek izničevanja dela posamezne osebe je pa nečastno dejanje.

Neresnična je tudi trditev Stojana Sveta, da je RTVslo.si uvrstila članek o razglasitvi Sončne osebnosti leta 2005 kar med zabavo in ne v kulturno rubriko. Intervju novinarjev z mano je bil objavljen v duhovni oddaji »Duhovni utrip« dne 2. februarja in ponovitev je bila dan za tem dnem.

Mnenje Stojana Sveta, da še dobro, da članka o razglasitvi za Sončno osebnost leta niso uvrstili v črno kroniko pa predstavlja višek njegovega cinizma.

S tem prispevkom na Katedrali je Stojan Svet najbolj pokazal kaj je on sam.

Tatjana Malec

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #10 - 17.02.2006 at 18:54:39
 
Quote:
Prispeval/a: Pozitivke dne četrtek, 16. februar 2006 @ 20:21 CET
Spoštovani prijatelji in obiskovalci Pozitivk.

V uredništvu Pozitivk smo z velikim presenečenjem sprejeli objavo članka avtorja Stojana Sveta Stojčija, ki ga je gospod Andres objavil na svoji strani. Nismo presenečeni nad pisanjem gospoda Sveta, ampak nad tem, da je gospod Andres sploh objavil takšno zavajujoče pisanje.

V pojasnilo nekaterih trditev, naj omenimo, da gospa Tatjana ni bila nominirana za Sončno osebnost leta 2005 zaradi tega, ker je izdatno pomagala Pozitivkam. Navajamo:
****************
SVET: Ne dvomim, da je g. Malec tudi izdatno finančno pomagala uredništvu Pozitivk pri nakupu novih računalnikov, ki jih je le to potrebovalo za svoje nadaljnje delovanje.
****************
Gospa Tatjana je pomagala z nakazilom podobnega zneska kot mnogi drugi obiskovalci Pozitivk in seveda s svojo besedo vzpodbude v komentarjih.

Nadalje:
*****************
SVET: Avtor pričujočega članka je že predlani predlagal idejnemu snovalcu Pozitivk, naj uredništvo g. Malec uvrsti na seznam za Sončno osebnost leta, kajti omenjena gospa mu je pomagala, ko je bil v finančni stiski, le ta pa mu je šaljivo odvrnil, da bo gospa uvrščena na ta seznam, ko bo uvedeno glasovanje za Negativka leta.
******************
Le od kje Svetu tako bujna domišlija?

In medtem ko avtor Svet v prvem delu članka zasmehljivo piše o nominaciji Slovenj Gradca, je v zadnjem delu članka ogorčen, ker je gospa Tatjana dobila več glasov kot mesto Slovenj Gradec. Ali je gospod Svet zmeden?

Zanimivo, da gospod Svet ni podobnega članka napisal, ko je bil sam nominiran za Sončno osebnost leta 2003 in leta 2004? Ne! Takrat je bil drugačnega mnenja.

****************
SVET: Verodostojnost tega tekmovanja pa je na žalost že od vsega začetka vseskozi vprašljiva, saj je pri prvem glasovanju na nekaterih spletnih straneh na seznamu sploh niso bili omenjeni vsi kandidati, na nekaterih straneh pa se je pri anketi za Sončno osebnost leta dalo kar naprej dodajati glasove in to kar iz istega računalnika.
****************
Verodostojnost je pri takšnih tekmovanjih vedno vprašljiva. Če izvedeš glasovanje z dopisnicami, lahko nekdo pošlje vsak dan neomejeno število dopisnic. Če ga organiziraš s tel. glasovanjem, lahko vsak glasuje kolikokrat hoče. Torej glasovanja, ki bi onemogočalo glasovanja ene osebe večkrat, ni mogoče izvesti.
Glede natolcevanja o objavi na drugih straneh še pojasnilo, da je bila popolna anketa z vsemi nominiranci objavljena na Pozitivkah, Mojem uspehu in na Svet je lep. Ostale strani so imele samo link na strani z anketami. Torej še ena blodnja gospoda Sveta. Ko je bil nominiran gospod Svet, ni imel takšnih pripomb.

Igor Petek
Uredništvo Pozitivk
[ Odgovori na To | Izbriši | 86.61.42.77 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: titanic dne petek, 17. februar 2006 @ 09:56 CET
Draga Tatjana!
Zadnje kar si želim je to, da se vmešavam v vajin odnos s Stojčijem, vendar bi rada svojo misel pristavila tebi. Zelo te spoštujem, rada berem tvoje članke in kot človeka te prav rada imam, kolikor te poznam. Saj veš, da izhajam iz tega, da je v vsakomur treba najti nekaj dobrega, lepega, božanskega, tistega, ki je v vsakem človeku-to je ljubezen, ki premaga vse.

Ne razumem pa, da s člankom, ki si ga objavila za javnost kažeš negativnost in maščevanje. Tako ga jaz razumem, morda se motim. Seveda, sovraštvo premaga lahko še večje sovraštvo, a ozdravi za vedno ga lahko le ljubezen. Čutim, da je v tvojih pesmih toliko ljubezni, da zmoreš tudi to, da ti ni treba vračati "zob za zob". Sebi škoduješ, draga Tatjana s tem, ko se jeziš na druge, ne moreš pa jih s tem spremeniti-nikogar. Kaj pa je sploh važno, kar je rekel, če je rekel in kdaj in kje je nekdo nekaj rekel... to sploh ni važno.

Verjemi v sebe in to je dovolj, da ustaviš negativnosti, če misliš, da so uperjene proti tebi. Ne morejo ti škodovati, če ti ne dovoliš, ne morejo se te dotakniti, če jim ne pustiš blizu. Nič se ti ne more narediti, če ti sama ne pripomoreš k temu.

Verjemi, da še enkrat povem, nimam namena se vmešavati v karkoli, vendar ostani to, kar si - tista prijetna Tatjana s poezijo iz katere žari ljubezen in radost. Ne dovoli si, da ti bodo drugi krojili razpoloženje in pojdi preko tega. Če ne dajemo stvari moči, je nima, torej...

Pošiljam ti lep pozdrav in objem v dobri veri, da vzameš moj namig kot pozitiven.

Prijateljica Melita



[ Odgovori na To | Izbriši | 193.77.140.174 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 17. februar 2006 @ 10:57 CET
Pozdravljena Melita!

S pismom, ki sem ga namenila javnosti kot odziv na neresnice in žaljivo pisanje Stojana Sveta v Katedrali ne izražam nobenega maščevanja in mi je žal, da si moje pismo tako razumela. Na javno izgovorjene besede odgovarjam javno, branim le sebe in prerekam neresnice, ki mi škodujejo in so uperjene zoper mojo osebo.

LP Tatjana



[ Odgovori na To | Izbriši | 82.192.51.230 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: titud dne petek, 17. februar 2006 @ 10:57 CET
Namen tako Katedrale kot Pozitivk, da objavljata take prispevke, je zbujanje pozornosti zaradi pozornosti same. Po mojem menju je akcija Sončna osebnost leta sama namenjena predvsem zbujanju medijske pozornosti, zato me ne presenča, da ste se hote ali nehote znašli na medijskem prepihu tudi njeni udeleženci. Zdi se mi res škoda, da Pozitivke iz enega iskrenega pripomočka za osebnostno rast postajo vse bolj sredstvo za osebno promocijo, ki se Pozitivkam poplača v obliki promocije njih samih ter s tem višanjem njihove tržne vrednosti, ki raste sorazmerno z opaženostjo takorekoč za vsako ceno. Tatjana, ne morem si drugega mislit, kot da moraš v svoji osebnostni rasti še skozi tovrstno medijsko izkušnjo, ki ti kljub raznovrstnim življenjskim izkušnjam očitno manjka. Enako bi lahko trdil za Stojčija, saj se oba tkorekoč slepo prepuščata medijem, ki vaju v njihovo veselje in korist ščuvajo drug proti drugemu, čeprav sta po si po moje intimno dost bliže kot vama je dano to videti skozi popačeno medijsko prizmo.
---
titud

[ Odgovori na To | Izbriši | 193.95.228.153 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 17. februar 2006 @ 11:16 CET
Pozdravljen Titud!

Tvoje sodbe in namigi so zgrešeni. Namen Pozitivk je promocija medija in povečevanje števila bralcev, vendar ne skoz ščuvanje in zdrahe, temveč skoz pozitivno naravnane prispevke, ki pripomorejo k duhovni in osebni rasti, zdravemu načinu življenja in varovanju okolja. Pozitivke niso tržno naravnane. Vsi ki pišemo, delamo to brez plačila. Pozitivke se kot medij ne plasirajo za naročnino ali kakršno koli plačilo.

Iz moje izkušnje sem se naučila le to, da bom svoje pozornosti do drugih delila bolj odgovorno.

LP Tatjana
[ Odgovori na To | Izbriši | 82.192.51.230 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: titud dne petek, 17. februar 2006 @ 11:37 CET
Tatjana, iz tekme za osebni prestiž si Pozitivke kujejujo takšen ali drugačen dobiček in obratno, iz prestiža Pozitivk si skušamo skovat takšen in drugačen oseben dobiček. Dobiček ni nujno neposredno materialen, kar pa še ne pomen, da ga ni mogoče tako ali drugače tudi materializirat.
---
titud

[ Odgovori na To | Izbriši | 193.95.228.153 | # ]
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #11 - 17.02.2006 at 18:55:27
 
Quote:
Pismo za javnost
Prispeval/a: A dne petek, 17. februar 2006 @ 11:51 CET

Titud lepo te prosim, res.

Lepo te prosim, da drugič vsaj malce premisliš kaj napišeš.

Če je stojči napisal določene stvari in jih posredno namenil tudi pozitivkam, lahko rečem ok, se z določenimi zadevami strnijamo.

Zelo težko je namreč narediti pravično glasovanje, zaenkrat zmaga kdor je med bralci najbolj dejaven ali poznan.

To vejo vsi, tudi stojči in to je problem pri vseh glasovnajih kot je povedal igor in to napihovat je najlažje.

Kot vedno povem to ni tekmovanje to je naša zahvala vam, ki delate dobre stvari in kot pravi Manca Košir v sonči osebnosti leta vidi to, da je v dvorani okrog 20 zmagovalcev.

S tem sem povedal vse, kar se tiče sončne osebnosti in kot naša zahvala tem ljudem, ki jih ostali mediji premelo predstavljajo, kaj šele da bi jim kdo rekel iskrena HVALA, je in bo prireditev opravljala svoje poslanstvo tudi dalje.

Iz ene same velike hvaležnosti in zavedanja, koliko dobrega ti ljudje storijo za nas.

Zdej pa še to zakaj Tatjane nismo nominirali prejšnja leta, ker je enostavno nismo poznali v tem merilu, da bi si zaslužila nominacijo. To sem tudi povedal javno.
Letos pa si je s svojim obširnim pseniško duhovnim opusom in delovanjem to nominacijo definitivno prislužila. In bralci so jo potrdili.

Sem pa letos že pred glasovanjem razmišljal kako naj uredimo to, da bo naslednje leto prireditev tudi bolj relevantna kar se tiče vplivov prepoznavnosti na glasovanje in da bodo priznaja dobila dela in ljudje, ki si enako zaslužijo ta naziv, pa ga zaradi medijske neizpostavljenosti ne bi nikoli dobili.
Zato bomo poleg izbora bralcev, izbrali tudi sončno osebnost po izboru komisije in verjetno podelili dve priznanji.

Tako to gre, nikoli ne bo vse popolno, in v našem duhovnem svetu se tega pač zavedamo, zato si pomagamo in sprejemamo predloge. To je skupna duhovna in osebna rast.
In potem je vsem bolje in vsi s tem veliko dobrega pridobimo!

Zato ne vem, če je potreba, da se pišejo take na nelep način povedane stvari, ker lahko enostavno poveš svoje mnenje in modri ga bodo vedno poslušali, saj prinaša sporočilo.

Zdej pa kar se tiče pozitivk, titudi tuki te bom pa lepo prosil, če mi razložiš, kje vidiš ti našo težnjo za medijsko popularnostjo?? Mogoče se kaj naučimo, obljubim da bomo pozorno prebrali. Je pa precej lažje stati ob strani in govoriti kako in kaj naj se dela, kot se odzvati povabilu da sam urediš stari, ki te motijo.

Je pa res nekaj drugega, če od 1997 trdo in resno delamo na teh projektih se to pozna tudi v javnosti. Ponosni smo tudi na to da smo začeli iz nič, sledili svojim sanjam in podprili v njihovih sanjah tudi druge.
Dobre odziv je verejtno tudi ker, vsak trenutek prostega časa(seštej 4 x okrog 6 ur dnevo) vlagamo v to, da bi ljudje imeli nekje zbrane vse te stvari in delamo na novih projektih, ki bi še bolje to predstavili ter podpiramo na 10-tine skupin, ki delajo za dobro sveta, ljudi in narave z brezplačnimi promocijami, medijskim svetovanjem itd... je zadnja stavr, ki bi jo pričakoval od tebe, da to napišeš res.

ne razumem tega?
a smo kdaj kakšno zgodbo delal iz katere koli stvari, NE odločno.
Vedno smo se zavzel za to, da skupaj vse uredimo in vemo da se to da in to dokazujemo, to dokazujejo tudi sončne osbnosti leta.


---
your life, your stile, your software
[ Odgovori na To | Izbriši | 195.210.237.179 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 17. februar 2006 @ 11:56 CET
Pozdravljen Titud,

duhovnih dobrin ne moreš materializirati. So slabo tržno blago.
Zadovoljijo le redke.

LP Tatjana

[ Odgovori na To | Izbriši | 82.192.51.230 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Miran Zupančič dne petek, 17. februar 2006 @ 12:14 CET
Pozdravljena Melita.
Tudi sam sem videl članek, ki je bil objavljen na Katedrali. Podrobno sem ga prečital. Nisem bil presenečen nad vsebino ter avtorjem tega članka Stojanom, ampak nad Adreasom, ki je objavil takšen kup neresnic.Verjetno je tudi Andeas zaslepljen s Stojčijem, ki pač zna omrežiti človeka s svojimi neresnicami. Objava takega članka je za mene neodgovorno dejanje.

Praviš, da je Tatjana odreagirala užaljeno in maščevalno-negativno, da se ne želiš vmešavati v odnos Stojči-Tatjana.
Draga Melita, ne bo držala tvoja trditev. Vmešala si se in to zelo enostransko, na stran in v bran Stojana Sveta Stojčija.
Tako si hote ali ne hote postala njegov "satelit". Kar se pa tiče "užaljenosti" in "maščevalnosti" Tatjane si se pa zmotila. Ne gre za nikakršno užaljenost ali maščevalnost od strani Tatjane, ampak povsem pravilni odziv na take neresnice, kajti v kolikor bi bila Tatjana stoično molčeča, bi s tem lahko prišlo do prepričanja, da ima avtor članka prav. To pa je tudi namen Stojana. "Hudič je oče laži!". Laži in laži, in nekdo ti bo verjel. Tipična masovna sugestija. Prepričaj v svojo laž enega človeka, ta bo prepričal naslednjim 10 in teh 10 bo naslednjih 100! Tako to vidiš gre. In Stojan to dobro ve, ni človek od včeraj.

Melita, sedaj pa se postavi v vlogo Tatjane. Kako bi ti odreagirala, v primeru da tukaj ali kje drugje nekdo za tebe napiše, recimo:" Gospa Titanik v svojih člankih nenehno piše o ljubezni, iskrenosti, poštenju, Bogu, molitvi, meditaciji. O tem kako moramo v vsakem človeku iskati samo dobro...itd.
Toda ta gospa je v vsakdanjem življenju pravo nasprotje tega kar piše. Kako bi odreagirala? Bi bila tiho? Dvomim.

Stojan je kot sama veš nezaželjen na Pozitivkah in je našel na spletni strani Katedrale poligon za objavo svojih frustracij. Ko bi ti vedela iz kakih sranj je Tatjana vlekla Stojana, koliko denarja mu je dajala in mu pomagala, da ni crknil od lakote(dobesedno). Po cele dneve, tudi kak teden je živel pri njej in njenem možu, in žrl zastonj in imel svojo sobo kot kakšen kralj. Z njenim možem sta ga vozila na izlete in Tatjana kot pravnica mu je na sodišču rešila rit mu održala stanovanje, drugače bi danes bil na cesti. Ko mu je uredila dobro službo, pa je ni hotel sprejeti in zaradi tega mu je nehala dajati denar.
V tistem trenutku je bilo s strani Stojana konec "srčne ljubezni" in začel je pljuvati po njej. Finančno pomoč je dobival še od drugih ljudi. Še danes ima pod svojim vplivom Jaka in ga izkorišča, medtem ko Jaka dela ponoči in podnevi.

Če je takšen človek po tvojem okusu in se postavljaš na njegovo stran, da sploh diha zrak okoli tebe, potem te kot človeka lahko samo pomilujem. Ne zameri tem mojim besedam, mogoče boš sedaj po tem kar sem obelodanil spremenila svoje mišljenje.
lep pozdrav in vse dobro ti želim,
Miran.
[ Odgovori na To | Izbriši | 195.210.248.168 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: titud dne petek, 17. februar 2006 @ 12:53 CET
A, sončeva osebnost leta je projekt, namenjen izključno medijski promociji Pozitivk, tako kot je malo morje drugih izborov namenjenih (samo)promociji drugih medijev. V tem ni nč slabega, slabo je samo, če se to pred skriva in kamuflira, zarad te kamuflaže pa se pol izpostavlja kandidate, ki se za razliko od mnogih drugih izborov niti sami ne privajavljajo in si osebne medijske izpostavljenosti morda ne želijo in se zato tud osebno ne pripravijo v naprej na vse posledice medijskega izpostavljanja. Kolar je svoje medijsko izpostavljanje kljub javnemu osebnemu sesuvanju, ki ga je povzročil izbor, 'zvozil' ker je profesionalec, ki zna lovit pozornost tud na negativne odzive. Tako Stojčija kot Tajano pa je izbor ujel nepripravljena, tkorekoč na lastno nečimrnost. Pozitivno je na celi stvari to, da bosta prav s pomočjo izbora morda ozavestila to lastno nečimrnost, Pozitivke pa se bodo končno morda znebile averole, da so 'pozitivnejše' kot katerikoli drugi medij, ko gre za izbiro metod in sredstev za lasten obstoj in uveljavitev.
---
titud

[ Odgovori na To | Izbriši | 193.95.228.153 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 17. februar 2006 @ 13:00 CET
Pozdravljen Miran,

nočem, da se na Pozitivkah ustvarja vtis o nekih mojih velikih dejanjih in podporah. Naredila sem to, kar bi tudi zate in še za koga drugega, ki mi je prijatelj. Vsi skupaj, s skupnimi močmi smo na Pozitivkah reševali Stojanovo osebno situacijo, ko mu je pretila javna dražba in deložacija iz lastnega stanovanja. Pri tem mu je tudi izdatno finančno pomagal Jaka, saj je dal Stojanu znesek, s katerim je poplačal 2/3 dolga upniku, ki je predlagal javno dražbo. Tudi na uredništvu Pozitivk vem, da se je zbiral denar in tudi razni posamezniki so nakazovali denar na Stojanov transakcijski račun. Pobudnika te akcija sva bila midva Miran. Torej s skupnimi močmi smo to reševali, vsak po svojih močeh in po svojih spodobnostih. Moj delež je bil morda nekoliko bolj viden, ker ste vsi vedeli, da mu pomagam reševati pravne zaplete in da je prihajal v Koper s tem namenom, saj ste bili na Pozitivkah sproti obveščeni kako in kaj gredo stvari. Šlo se je tudi za dneve in ure, ko je bilo treba usklajevati z javnim dražiteljem, da ni prišlo do najhujšega. Skratka vse sile in moči kolegov s Pozitivk so bile usmerjene v reševanje Stojanovega položaja in jaz sem samo ena od njih. Stojan ne napada samo mene, napada tudi tebe Miran in urednika. Dolžna sem pojasniti, da je nastal med Stojanom in nami razkorak zaradi objavljanja neprimernih vsebin, na katere smo odreagirali in tako se je stopnjevalo medsebojno nerazumevanje. Bralcem Pozitivk so stvari več ali manj znane. Tej zadevi je potrebno narediti konec, saj Pozitivke niso zato, da bodo kolumna medsebojnega obračunavanja. Stojanovi prispevki zadnje leto so postajali iz dneva v dan bolj negativni in provokativno nastrojeni in normalno je, da smo se odzivali.

Čutila sem dolžnost, da to pojasnim.

Tatjana Malec


[ Odgovori na To | Izbriši | 82.192.51.230 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Pips dne petek, 17. februar 2006 @ 13:02 CET
Titud, pojdi še na nedeljca jokat za izbor Slovenca leta, pa na Jano za Slovenka leta, pa za Viktorje, pa oskarje, pa Grammyje, pa Miss World, pa Univerzum, pa zdravnik leta, pa porno star leta in še in še .......leta....

Ti si pa zagotovo filozof leta....

Stojan pa je Lažnjivi Kljukec leta (Beri Lažnjivi Stojan)
[ Odgovori na To | Izbriši | 86.61.37.111 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: titud dne petek, 17. februar 2006 @ 13:25 CET
Pisps, vsi oragnizatorji, ki si jih naštel, preko oseb, ki jih z izborom izpostavijo, promovirajo predvsem sebe. To je dejstvo, nad katerim nimam kaj jokat, jokam kvečjemu nad Pozitivkami, da nam si tega ne priznavajo ali pa še slabše, da to željijo utajit.
---
titud

[ Odgovori na To | Izbriši | 193.95.228.153 | # ]
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #12 - 17.02.2006 at 18:56:51
 
Quote:
Pismo za javnost
Prispeval/a: *Marja* dne petek, 17. februar 2006 @ 13:26 CET
Dragi Miran in Tatjana!

Kar bom napisala bo verjetno moje slovo od Pozitivk. Ne bom se postavila na Melitino stran ampak jo razumem, ker izhaja iz svojega stališča gledanja. Ta osebni obračunski poligon traja že res zelo dolgo. In brala sem komentarje - vajine in od Stojčija. Nekoč ste bili prijatelji potem pa drug drugemu sovražniki. Sedaj sta pač ti Miran in Tatjana v zavezništvu, Stojči pa je ostal sam in se po svoje "maščuje" kjerkoli se že more - vidva pa "nazaj" Tudi sama sem imela mojstra in vem kako je če si zaveden. Četudi bi mu tisočkrat povedala ne bi nič pomagalo, ker bi ostal pri svojem. Ima svoj prav in amen.((Kolikor vem ima tudi Stojči svojega mojstra, on pa uči druge in vedno je tako, da dobimo takšnega učitelja kakšnega potrebujemo če ne znamo biti učitelj sami sebi.) Enako je s Stojčijem in vsem nami - odvisno do katere stopnje realnosti in gledanja na življenje sploh lahko pridemo. Ne pomaga noben Sv. duh, noben Bog, nobena molitev, nobena etika in nobena morala če je dvolična. Enkrat tako, drugič tako, tretjič spet drugače -odvisno kako veter piha. Poglejta na kakšnem vetru ste stala in še stojita... Če nekdo komu pomaga je to vendar naredil iz določenega namena in razloga, ne da se to spotika že celo večnost kdo je komu kaj dal in mu pomagal. Ne verjamem, da je Stojči hotel komu kaj žalega dokler se ni zapletel. Ko se je zapletel je bilo že prepozno. Kajti takrat, ko se zapleteš postaneš enak ali še hujši in to je problem vsakega človeka dokler ne spozna - zakaj se toliko zapletam in zakaj mi je nekaj takšnega sploh potrebno? Iz tega samoposebi sledi - zakaj se pravkar zapletam? Zato, ker vem kje se skriva resnica četudi mi jo zdajle začneta argumentirati vsak po svoje. Ni problema... Preveč sem brala vajine komentarje - jih tolerirala, da bi mi kdo lahko zabrisali oči četudi je veliko komentarjev zbrisanih, kar je seveda prav in boljše. Stojči je naredil svojo potezo - sam se je poslovil in potem rinil nazaj - kar je zelo slaba in zelo netaktna poteza. A sem že med vrsticami napisala - zapletel se je. Odpleta pa se kje drugje - tam kjer zmore in sme....Zakaj? Mar niso to samo vaši medsebojni obračuni, ki jih žal niste zaključili na prijateljski način. Največji sovražniki lahko postanejo največji prijatelji če zmorejo premostiti vse zamere in lastne zablode. In še enkrat...Vem - kaj ste pisala nekoč, ne jaz nisem pozabila poskušala sem rešiti kolikor sem lahko, če pa kdo od vaju sedaj misli, da je boljši se pa hudo moti.
In lahko se vsuje poplava besed - lahko - opravičila za tako velike napake preprosto več ni... Ni vsa krivda v Stojčiju le to sem hotela povedati, še kje je, lahko celo večja...Z bogom!
[ Odgovori na To | Izbriši | 217.72.72.150 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 17. februar 2006 @ 13:37 CET
Titud, spet govoriš stvari, ki ne držijo. Še zdaleč mi ne pride na misel, da bi na negativnih odzivih lovila pozornost publike, če si pozornosti ne zaslužim s svojo objavljeno poezijo in prispevki. Profesionalnosti ne vidim v spretnostih medijskega lovljenja ravnotežja. Mene osebno ni izobr ujel nepripravljene na lastno nečimernost, kot praviš, ker se v nečimernosti kot oseba sploh ne vidim.To lepljenje takih in podobnih etiket na človeka se zdi kot da se soočam s sivo teorijo, samo da nekaj pišeš, ne da bi tehtal kaj tvoje izjave za koga pomenijo. Izbor me ne more ozavestiti in niti odvzeti moje samozavesti. Izbor je zame predstavljal samo priznanje bralcev. Le lastno delo in kvaliteta dela mi lahko dajeta subjektivni občutek, da sem naredila nekaj dobrega ali nisem. Zame je pomembno, če mojo poezijo bralci berejo in izbor je bil samo posledica tega. Če me ne bi brali, bi že zdavnaj nehala objavljati na Pozitivkah in bi pisala le za svoje veselje. Titud, zakaj se toliko trudiš vsiljevati neko mnenje bralcem, ki nima nobene osnove v dejanskem stanju in resničnem namenu prireditve Sončne osebnosti leta. Aleš ti je lepo povedal in obrazložil.

Tatjana
[ Odgovori na To | Izbriši | 82.192.51.230 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: titanic dne petek, 17. februar 2006 @ 14:00 CET
Veliko besed in opravičevanj, veliko dokazovanj v svoj prav.

Kaj je sploh pomembno, pa vsak najbolj sam ve.

Tisti, ki je odvisen od mnenja drugih se mi smili, jaz povem le svoje mnenje, poskušam na prijeten način, ki ne rani in ki ne kaže s prstom in obsoja. Ne zapletam in ne iščem krivca ne dolžnika, vsak je drugemu ogledalo, v katerem se lahko vidi. Kar dam in kar naredim dobrega mi ni žal, saj sebe s tem osrečim, dam, ne da bi zato želela povračilo in hvaležnost. Ne hvalim se, ker vem, da vsak lahko da, kolikor zmore in kar je iz srca dano, edino velja.

lp Melita

[ Odgovori na To | Izbriši | 193.77.140.174 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Pozitivke dne petek, 17. februar 2006 @ 14:27 CET
Počasi si lahko skopirate komentarje, ki so objavljeni in v katerih se omenja bitka med Tatjano in Stojanom. Do večera si lahko še kaj poveste, potem pa bomo te komentarje lepo pobrisali.

Pozitivke ne potrebujejo pranja umazanega perila.

Stojči se je od pozitivk poslovil, torej ni treba pisati o njem.

Članek in komentar uredništva bosta ostala, ker je to odgovor v mediju o članku v drugim mediju, ki piše neresnice.

V imenu uredništva
Igor Petek
[ Odgovori na To | Izbriši | 86.61.37.111 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 17. februar 2006 @ 14:59 CET
Pozdravljena Marja,

ne vem zakaj takšna čustvena prizadetost, da si napovedala verjetni odhod s Pozitivk. Nihče te ni postavil v vlogo razsodnika ne tebe in ne Titanic, da bi izrekale sodbe kdo ima prav in kdo ne in kdo je v tej vlogi bolj revež.

Predmet mojega pisma za javnost je bila žaljiva in zlagana kolumna Stojana Sveta, objavljena v nekem mediju, na katero sem se prizadeto odzvala in prerekala neresnične izjave. Upam, da imam to pravico povedati svoje, če se govori o meni. Pravico imam tudi braniti svojo osebnost, čast in dostojanstvo, če so z lažmi prizadeti.

Če ti opravičuješ pri Stojanu, kar je napisal, je pač to tvoje merilo, da se lahko nekdo odziva tudi nesramno in žaljivo zato ker je ne vem zakaj užaljen. Recimo za to, ker je bil deležen določenih pozornosti in uslug, za katere ga ni nihče nikoli ni vprašal naj jih povrne. Nihče ni iskal nekega sekundarnega dobička iz tega.

Takole ti bom povedala Marja, ta zadeva ne potrebuje nobenih sentimentalnih konotacij in tudi ne razsodnikov. Nisem pri nikomer iskala nobenega izreka krivde "v imenu ljudstva", le seznanila sem javnost, da o meni širi laži in me zlonamerno opravlja in to prerekala. Tu se vse neha. Jaz osebno z Stojanom ne želim imeti nobenih stikov, ne prijateljskih in ne kako drugače in tudi ne želim, da so o meni v povezavi z njim na Pozitivkah kar koli piše in razglablja.

Demantija izjav iz Stojanevega pamfleta iz prispevka na Katedrali vam niti ni bilo potrebno komentirati. Le na znanje bi ga sprejeli.

Če mu ti želiš polagati obliž na rano, je pač to tvoja osebna stvar. Isto velja za Titanic. Poskusi, boš sama videla kako ti bo izkazal hvaležnost. Vsak mora poskusiti na svoji koži.

S človekom, s katerim ne more človek imeti dialoga na neki kulturni razumni ravni, ne moreš v nedogled voditi neka prerekanja, ki so Sizifovo delo. Bilo je vsega dovolj in preveč. Če je nešteto krat Stojan prišel v Koper, ko je kaj rabil, bi bil lahko prišel tudi na pogovor in razčistil, vendar je težje se soočiti z argumenti, kot pa voditi zahrbtno vojno.

Hvala za razumevanje!

LP Tatjana


[ Odgovori na To | Izbriši | 82.192.51.230 | # ]
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #13 - 17.02.2006 at 18:57:27
 
Quote:
Pismo za javnost
Prispeval/a: titud dne petek, 17. februar 2006 @ 15:10 CET
Pozitvke so zavestno pognale mašinerjo za pranje umazananega perila, ko so s projektom sončne osebnosti leta sploh lotile promocije izbranih osebnosti. Pranju umazanega perila bi se blo mogoče izognit samo brez tovrstnih promocijskih akcij. Če pa se že organizirajo, postane pranje umazanega perila pač del promocijske akcije same tud če bo to dejstvo uredništvo skušalo pospravit pod preprogo.
---
titud

[ Odgovori na To | Izbriši | 193.95.228.153 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: *Marja* dne petek, 17. februar 2006 @ 15:27 CET

Pozdravljena Tatjana!

Ne gre za mojo sodbo, ne razsodbo tudi za nobeno sentimentalno noto ne gre.

Vse sem napisala - naj ti še dodatno pojasnim, ker tako želiš. Vedi, da dobro vem kakšne ostre in negativne note si ubirala glede Miranove duhovnosti...
Sedaj morda veš o čem pišem....???
Hvala, ker razumeš in ne bom te več argumentirala, ker bi morala preveč v globine. Pa ne pesniške še manj poetične...predaleč bi morala posegati, če bi hotela zagovarjati svoje pred tabo. Tega pa si zagotovo več ne želiš.

Lp, Marja
[ Odgovori na To | Izbriši | 217.72.71.109 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: A dne petek, 17. februar 2006 @ 15:31 CET
Dej Titud lepo te prosim.

Sem ti že prej rekel dvakrat premisli preden napišeš.

Sončna osebnost leta s tem nima nič. Hvala, da si končno dojel.

Če nisi preberi še enkrat zakaj sončna osebnost leta sploh je nastala in zakaj bo še naprej delovala.


---
your life, your stile, your software
[ Odgovori na To | Izbriši | 195.210.237.179 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Miran Zupančič dne petek, 17. februar 2006 @ 15:35 CET
Draga Marja.
Mi je žal, da te je moj ali Tatjanin odziv na Stojanovo provokacijo tako hudo prizadel in ga jemlješ na tako oseben način. Upam, da nisi resno mislila z odhodom iz Pozitivk, to bi bila velika škoda za vse nas, ki te radi beremo. Poskusi se distancirati od vsega. Bom pa pojasnil moje osebno stališče glede tega.

Sam sem že zdavnaj od Stojana dal roke stran. Do njega ne gojim nikakršnih čustev: ne negativnih ne pozitivnih. Meni osebno ni nič dolžan, ne denarja, niti česar koli. Glede tega sva povsem na pozitivni 0. Celoten problem je v Stojanu samem. Sam je v preteklosti sprožil val tukaj na Pozitivkah, ki ga je stopnjeval iz članka do članka do skrajnih meja tolerance njegovih nadvse agresivnih pridiganj in žuganjem v stilu: Ti, ki si strokovnjak za greh, ti ki vse veš!" itd. Skoraj ni bilo avtorja članka, ki ga ne bi on na tak ali na drugačen način poučeval ali pridigal, kaj je prav in ne.

S tem se je v na neki točki sam zapletel v tipično "gurujsko" pridiganje in prepričevanje vseh na teh straneh, razen v primerih ko ga je dotični avtor rakrinkal in mu svoje naravnost povedal. V takih primerih se je potegnil nazaj ker je vedel da dotičnemu avtorju ne bo kos. Takrat je "modro" molčal. Tu pa se je že pokazala prva otipljiva dvoličnost njegovega delovanja in odzivanja. Vseskozi sva si bila z njim na različnih bregovih duhovne poti, tega nisem sam niti skrival tu na Pozitivkah, niti v najinih privat pogovorih.

Kar sem v preteklosti storil dobrega za njega bi v za vsakogar, ki bi se znašel v situaciji v kateri se je znašel. To sem storil od srca, nikakor pa ne iz neke preračunljivosti. S tem sem se še kako izpostavil in celo namerno provociral njegove součence njegovega in njihovega skupnega učitelja, da bi mu primaknili kakšen tolar, ki bi mu v takratni situaciji rešil golo kožo. No zato mi ni žal in mi nikoli ne bo.

Situacija se je kasneje razrešila na moje osebno in skupno zadovoljstvo vseh, ki so mu takrat pomagali po svojih močeh.
Vsi, ki smo pri tem sodelovali smo tako položili izpit iz človečnosti, ljubezni do sočloveka. V nadaljevanju procesa na Pozitivkah pa je sledil bliskovit preobrat s strani Stojana. Dobesedno je začel pravo "ofenzivo" na mene osebno. Sledila je serija načrtovanih člankov in komentarjev proti meni in mojemu pogledu na duhovno stvarnost. In vedel sem, da tega stopnjevanega načrtnega pritiska ne bo konec v kolikor ga ne zaustavim. Nisem se zmotil.

Torej, draga Marja kot vidiš nisem bil jaz tisti, ki je vse skupaj začel, ne. In zgodi se: "Kdor drugemu jamo koplje, sam vanjo pade!" Tako imam sam pri sebi čisto vest in prav nič ne obžalujem da sem storil tako kot sem. Če bi jaz zakuhal vso to umazanijo, verjemi mi, bi se meni zgodilo, kar se je zgodilo njemu. Temu zakonu Pravičnosti na duhovni poti ne more nihče ubežati.

In zadnje dejanje po večmesečni odsotnosti iz Pozitivk Stojana spet na novo demaskira, a to pot se je zgodilo hitro in nadvse učinkovito. Zakaj? Razmere so drugačne od takratnih, ko mu je še določen krog ljudi verjel, tega kroga pa danes ni več. Naj se ti preveč ta človek ne smili, kajti ravno na to karto v tem trenutku igra, še predvsem na žensko populacijo, kar pa se razume samo po sebi. Verjemi mi, da bi ga imela po treh dneh na tvojem domu hitro dovolj za celo inkarnacijo.

Sindrom tvojega bivšega duhovnega učitelja ni primerljiv z mojim načinom podajanja. Sam nikogar ne vežem nase, ampak samo na Stvarnikovo silo. Če pa kdaj "udarim" nazaj na kakega takega tipa človeka, ki me hoče non stop nekaj učiti ali celo povsem diskreditirati, je pa povsem na mestu. Zakaj to pravim? Iz preprostega temeljnega razloga zdrave pameti. Kajti, če bi "pametni" vedno popuščali "norcem", potem bi na tem svetu prevladali in zavladali nevarni norci, ki jih je že tako in tako preveč.

Pa še pojasnilo v zvezi s tem zakaj se je Stojan tako zapletel v vse to na teh straneh, kar ima za posledico lastne osamljenosti in izolacije, ki je povsem v skadju z duhovnimi zakoni. Njegov pristop je bil in ostane ozek in omejen. Sam pripada svojemu učitelju za katerega vem da je pripravljen tudi umreti. Torej postavlja svojega učitelja na 1 mesto svojega življenja, vse ostalo pa je podrejeno temu sledenju svojega učitelja. In prav iz te bistvene usmeritve njegove dolgoletne pozornosti se je v njemu razvil specifičen način ali stil življenja. Drugače niti ne more biti.

Problem pa nastopi, kadar začne tak 100% predani pripadnik nekega nauka ali učitelja pregoreče(kar je vedno znak, da v njem ni ljubezni do drugih ljudi) posnemati svojega idola, kar ni nič drugega kot malikovanje kultnega značaja. To pa pri človeku, ki je že po svoji naravi v svoji notranjosti pretiran individualist povzroči močno vezanost na učitelja-očeta, ki ga tak sledilec notranje nadvse občuduje in ga s tem začne iz dneva v dan svojega življenja posnemati. V primeru Stojana se je zgodilo ravno to, kar pa je seveda povsem njegova stvar, če ne bi začel na Pozitivkah in v svojem privatnem življenju zelo nadležno novačiti nove duše za svojega učitelja, da bi se mu s tem dejanjem odkupil za vse dobro.

To je potem eskaliralo na Pozitivkah v eno samo reklamiranje učenja in štirih preprostih tehnik meditacije, ki ti jih lahko da samo njegov živi "Mojster". To "Darilo" njegovega "Mojstra" nam je vsem na Pozitivkah nenehno in fanatično ponujal ob vsaki priložnosti, ki jo je sam smatral, da je prava. V tem smislu reklamiranju svojega učitelja so bili napisani skoraj vsi članki. Počasi je prihajalo na Pozitivkah do točke ko smo se bili prisiljeni vsi skupaj z Uredništvom vred ukvarjati se samo še z Stojanom in njegovim obupnim poskusom, da bi bil vendarle glavni slovenski guru duhovnosti, kateremu bi morali vsi slej ali prej izkazovati neizmerno hvaležnost za vse njegove duhovne darove. Sindrom poistovetenja s svojim učiteljem in želja, da bi tudi sam bil deležen velike pozornosti vseh nas, tako duhovne avtoritete kot mogoče še kaj, pa se ne mogel uresničiti.

Ko pa je na tej točki prišlo do osebnega razočaranja nad lastno misijo rasvetljevanja ljudi, ki niso hoteli ali želeli sprejeti njegovo povsem na svojo roko osebno misijo, da bi prosvetlil ljudstvo, ki je zmanipulirano od strani zemeljske in še bolj cerveno-krščanske oblasti, se je začelo z napadi. Ti napadi so bili predvsem usmerjeni proti krščanskimi duhovniki in to zelo agresivno. V teokracijo Islama se ni nikoli vtaknil, zakaj ne? Zaradi strahu, da mu ne odrežejo kar nosi na ramenih. Dvoličnost je tu prišla čisto na dan. Dobro je vedel, da je naše krščanstvo zgrajeno na odpuščanju in ni semu bilo potrebno bati za neljube posledice. V Islamu je to drugače in to je dobro vedel.

Ker mu njegova misija kljub strahovitim človeškim naporom, ki jih je v njo vložil ni prinesla tako željenega rezultata je po naravni poti sledilo globoko razočaranje, ki je na koncu koncev pripeljalo do javnega izbruha povsem iracionalnega delovanja. To sam povsem razumem iz človeške plati. Niti ni težko. Vendar on tega ni mogel sprejeti in spregledati, zato je ravnal kakor je pač ravnal. In sledilo je to kar vedno sledi. Uredništvo je ukrepalo povsem pravilno in to z veliko dozo tolerance, katere ne bi bil nikjer drugje deležen v tako veliki meri kot prav na teh starneh.

Epilog vsega pa je, da ostane Stojan še naprej to kar je in upam si trditi, da ga ne bo nič spremenilo. Ta zadnji poskus skozi Jaka in Katedralo je bil obupni poskus "revmatičnega bivšega svetovnega prvaka v boksu, da bi si spet ponovno prislužil prvo mesto!"

Marja, upam da sem ti pošteno osvetlil moje videnje vsega okoli tega in upam da ostaneš še naprej v naši družbi in na skupni duhovni poti življenja.
lep pozdrav in vse dobro od
Mirana.

[ Odgovori na To | Izbriši | 195.210.248.168 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 17. februar 2006 @ 15:38 CET
Marja,
z Miranom sva se obširno pogovorila in razčistila. Če se na kakšnem bregu razhajava s tem še ni rečeno, da ne bi mogla biti prijatelja. Z Miranom se že dolgo poznava. Ne skrbi, saj to znava sama urediti, da je prav.

LP pozdrav
Tatjana
[ Odgovori na To | Izbriši | 82.192.51.230 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Miran Zupančič dne petek, 17. februar 2006 @ 15:44 CET
Kar se tiče takratnih konfliktov s strani Tatjane na mojo duhovnost, moram povedati, da sva s Tatjano o tem osebno razčistila v preteklosti in se spravila glede takratnega delovanja z obeh strani. Toliko v vednost, da sva s Tatjano našla dovolj človeškega osebnega poguma in tolerance, kar pa s Stojčijem ni bilo mogoče in tudi ne bo.
Lep pozdrav vsem,
Miran.
[ Odgovori na To | Izbriši | 195.210.248.168 | # ]
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: sončna osebnost
Reply #14 - 17.02.2006 at 18:58:12
 
Quote:
Pismo za javnost
Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 17. februar 2006 @ 16:22 CET
Kaj je novega na Katedrali?

COPY:

Če je morda prav zato spletni časopis www.rtvslo.si ta članek o razglasitvi za Sončno osebnost leta 2005 uvrstil kar med zabavo in ne v kulturno rubriko, ve le uredništvo njihovih zabavnih strani.

Še dobro da članka o razglasitvi za Sončno osebnost leta niso uvrstili kar v črno kroniko.

Stojči Stojan Svet
p.s.
zanimivo veliko vprašanj,
pa do zdaj nobenega argumentiranega odgovora odgovrnih
na zgornja vprašanaja,
samo in zgolj natolcevanja


[ Odgovori na To | Izbriši | 82.192.51.230 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: *Marja* dne petek, 17. februar 2006 @ 16:56 CET
Še enkrat - Miran in Tatjana


Obena hvala za komentarje...
Mislim, da se mi Stojči "smili" samo toliko, vkolikor je zaveden. Težko je to, resnično težko... To pa ne pomeni usmiljenja ampak sočutje, kar pomeni, da človeka razumeš. In zelo težko verjamem, da ni Stojči toliko razumen in vaju ne more razumeti do te minimalne stopnje, da bi lahko prenehal z razglabljanjem o Pozitivkah celo preko medijev... Njegovo ogledalo je enostavno premočno, da bi se v njem lahko skrile vse sence. Če bi šlo za kakšna politična natolcevanja je takšna "logika" povsem razumljiva, tu pa te logike žal ne vidim kar se tiče razrešitve tega problema, ki je izpostavljen v članku...

A se mi lahko nekdo maščuje samo zato, ker sem predober človek in mu nočem niti ne želim več pomagati za njegovo dobro?

Vem kaj so čanki, ki lahko preveč preraščajo v fanatizem od ene in iste osebe - to povsem razumem...Tudi to vem, da je možno večino problemov razrešiti s pravilnim pogajanjem, včasih pa tudi to ne pomaga in je potrebno drugače ukrepati...
Vendar se človek vendar vpraša- zakaj takšni fitback-i že več kot eno leto ... Vidva sta razrešila, z njim se pa ne da...Torej ostane še samo ena oseba, ki se ji lahko pripiše vsa krivda.
Ko sprejmeš 100% odgovornost za sebe se nehaš braniti( če ni nujno potrebno) pred drugimi, ker veš, da je tvoje delo dokaz - kdo si. Kritike so pa vedno - tako pozitivne kot seveda negativne.

Preko uredništva pa lahko ugotovim, da se jih je Stojan lotil neresnično, po predvidevanjih in preko medija, ki mu ne moreš pripisati prav nobene medijske prepoznavnosti. Če se toliko govori o odpuščanju, duhovni toleranci, etiki in morali bi lahko bil (eh - morda) takšen tudi avtorski prispevek, če pametnejši resnično popušča...ALI PA GA SPLOH NE BI BILO, KER MEDIJ NI PREPOZNAVEN IN GA NE MOREŠ RESNO JEMATI. (V nasprotnem primeru (Delo...ipd) bi bil takšen odziv povsem logičen)
Lep pozdrav obema od Marje



[ Odgovori na To | Izbriši | 217.72.71.29 | # ]
Pismo za javnost
Prispeval/a: Tatjana Malec dne petek, 17. februar 2006 @ 17:51 CET
Marja, ne si jemati k srcu, saj vem, da si hotela dobro in pozitivno vplivati. Stojan je dal že vse faze usmiljenja, sočutja in pomoči skozi pri nas prijateljih, ki smo bili do njega boljši od lastnih bratov in sestra. Resnično smo mu hoteli pomagati in pri tem zastavili sebe in tudi lastne interese. Miran ti je lepo opisal kako je z njim. On je izgubil kompas z lastno osebnostjo. Osebnost pa pomeni obenem srečanja jaza z drugim. Srečanje z drugim pa ima svoj izvor v diadi ljubezni med možem in ženo, med starši in otroki in zavzema vedno širši krog ljudi. Srečanje človeka s človekom je vir novega rojstva, usihajočega človeka vrača v življenje, da se dvigne iz osamelosti in da se mu odpre smisel obstoja. Veliko smo se trudili, da bi to dosegli, vse smo kot prijatelji naredili. To mi lahko verjameš, vendar njegov sistem vrednot ima probleme zaradi njegovega učitelja, ki zagotavlja njemu samemu lepo življenje s polno denarja, letalom, mladimi ženskami. Stojanu pa ta vzorec življenja bolj slabo uspeva, tudi leta so tu. In tu so se začela lomiti kopija, ko smo mu hoteli odpreti oči. Vse lepe besede in nameni so bili bob ob steno, odveč, ker se ni dalo in se ne da ničesar narediti. On samega sebe ugonablja kot človek, njegov mojster je pregloboko zasidran v njem. Je kot tujek, ki ga duša ne more sprejeti. Skratka on sam se je obrnil proti samemu sebi. Napuh tu ne počiva.

To lahko vidiš, da je temu tako iz njegovega zapisa pod p.s., saj, vsi ti komentarji tu se ga sploh niso moralno dotaknili. V tem je problem. V življenju je veliko krat tako, da so dobri nameni najboljša pot za pekel.

Odvisni od gurujev iščejo svojo dušo pa jo ne najdejo, iščejo svojega Boga, vendar v mojstru ne najdejo Boga, le ego in nato iščejo še brata in izgubijo vse tri, preden so jih sploh našli. Ostane jim le lastni ego in mojster, ki manipulira z njimi.


LP Tatjana
[ Odgovori na To | Izbriši | 82.192.51.230 | # ]
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4