Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1102 times)
exorcist
Ex Member




Sveto psimo in reinkarnacija
21.05.2004 at 13:03:45
 
In učenci vprašajo Jezusa: "Zakaj torej pismouki govorijo, da mora najprej priti Elija? Odgovoril jim je: Elija prihaja in bo vse prenovil. Povem pa vam, da je Elija že prišel, a ga niso spoznali, temveč so storili z njim, kar so hoteli. Tako bo tudi Sin človekov trpel od njih. Tedaj so učenci doumeli, da jim je govoril o Janezu Krstniku." (Mt 17, 10-13)


Navsezadnje se Stara zaveza konča celo s prerokbo, ki nakazuje Elijevo ponovno rojstvo: "Glejte, pošiljam vam Elija, preroka, preden pride Gospodov dan, veliki in strašni." (Mal 3,23)

Na vprašanje učencev Jezus kasneje izrecno izjavi, da je bil Janez Krstnik Elija: "Tu je tisti, o katerem je pisano: Glej, jaz pošiljam svojega glasnika pred tvojim obličjem, ki bo pripravil tvojo pot pred teboj. Resnično, povem vam: med rojenimi od žena ni bil obujen večji od JAneza Krstnika, vendar je najmanjši v nebeškem kraljestvu večji od njega... Vsi preroki in postava so prerokovali Janeza. On pa je, če hočete to sprejeti, Elija, ki mora priti."(Mt, 10-14)

Ko učenci Jezusa sprašujejo o Janezu Krstniku. "Kdo je Janez? Kdo je ta izjemni človek, ki pridiga v divjini?", ga sprašujejo. In Jezus jim pravi: "Se ne spomnite, kaj sem vam povedal? On je Elija, ki je znova prišel." (Mt 11:13, Mt 17:10) Elija je živel pred Jezusovim rojstvom in je kot preprok omenjen v Stari zavezi.


Še več dokazov o reinkarnaciji:

V Psalmih (90,3) piše, da Bog vrača ljudi v prah in jim govori: "Vrnite se, človeški sinovi!"

V zgodbo o človeku, ki je slep od rojstva in naj bi ga Jezus ozdravil (jn9), učenci izrecno vprašajo: "Rabi, kdo je grešil, on ali njegovi starši, da se je rodil slep?" Že samo vprašanje, da se lahko nekdo zaradi svojih lastnih grehov rodi slep, samoumevno predpostavlja prejšnje življenje in temu sledeče ponovno rojstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sveto psimo in reinkarnacija
Reply #1 - 18.06.2004 at 18:38:21
 
zelo lepo Exo Wink
resnica...
si spremenil mnenje?

Verjamem ne bomo napačen dojeli ...
če verjamem v reinkarnacijo nič lažje mi ne bo,  ne duši, ne telu,
duša je itak večna, pak
pozitivno večno življenje je treba zaslužiti
živeti je treba kot da reinkarnacije ni

V sakodnevnem življenju imamo priložnost videti primere
kako je človek zgubljen kdaj je len, miroje pak delo ne izgine, se množi...      
po nekaj časa ugotoviš lastnu neumnost
... veliko težje je vse narediti, ni volje za start , in še ...

V ovem zemaljskem življenju neki stvari se ne more nikakor več popraviti  
(če zamudiš priložnost ),
ne vem varno ali je in koliko je to mogoče v 'nebeskom' razmerju...
Vsekakor mnenja sem da lenoba duše se ne splača,
je treba ljubiti ...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1