Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 23617 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Res je, imam celulit. Ker se cenim.
13.05.2004 at 20:09:19
 
Ženskam v  razmišljanje.

Andres

Poletje bo vsak čas tu. In z njim tudi doba razgaljenih teles. Na mojo veliko žalost bo na ulicah bolj malo razgaljenih moških, kajti poulični nudizem je, kot kaže, popolna domena žensk. Saj ne, da imam kaj proti razgaljenih ženskam, le zdi se mi, da se vsi ti popki, gola stegna in migajoči joški ne ponujajo na ogled zaradi kakšne posebne osvobojenosti ženskega spola, ampak prej zaradi nekakšnega čudnega prepričanja, da je ta novodobni ekshibicionizem sestavni, če že ne bistveni del ženskosti. Da se torej žensko telo ponuja "kadarkoli, kjerkoli". Razgaljena ženska je postala najbolj izkoriščan predmet v modernem kapitalizmu. Bolj od razgaljenega ženskega telesa je vsestransko uporabna samo še kakšna krava. Meso, mleko, usnje, kostna moka, milka in kar je še tega.

Z žensko goloto danes manipulirajo na tako rekoč neomejeno število načinov, od grobo fizičnih do prefinjeno, subtilno psiholoških. In denar priteka sam od sebe. Preden je globalna industrija ženske slekla in jih pripeljala na ulice s prekratkimi krili, pretesnimi čevlji in premajhnimi modrci, jih je morala temu ustrezno mentalno obdelati. Najprej so ženske prepričali, da je napredno, prav in primerno, da ima prav vsak mimoidoči prost pogled na njihove joške. Potem so jim dopovedali, da noge niso za hojo, marveč za stopicanje in natikanje na hodulje, ki so spredaj zašiljene, zadaj pa najmanj deset centimetrov nad zemljo. Nakar so ženskam nadeli krpice, ki naj potrdijo, da imamo ljudje veliko skupnega z opicami, tudi te si namreč ne prikrivajo spolovil. Zlasti pri sedenju je mednožje pri obeh vrstah povsem razvidno.
Da podobnost ne bi bila preveč očitna, je bilo treba žensko samico
prepričati še v potrebnost britja. Vsake kocine na vsakem delu telesa. Obrite pazduhe so za žensko menda še posebno pomembne. Ves čas pa je bil poseben poudarek namenjen njenemu prehrajevanju. Ali bolje: prepovedi hranjenja. ženska ne sme jesti. Če pa že jé, mora pojesti nekaj lahkega, "light". Pije pa lahko ustekleničeno vodo. Kajti v nasprotnem primeru bo plačala visoko ceno svoje požrešnosti. Postala bo debela!! Celulitična!! In že je tu vojna napoved vsakršni maščobi. ženske maščobne celice so nekaj odvratnega in izdajalskega, saj razkrivajo slabotno, nestabilno in labilno psiho, ki se nagiba k lenobi in nedisciplini. Treba jo je izsesati, uničiti, vanjo globinsko prodirati, mazila in kreme pa je najbolje kombinirati z masažo, ki temelji na principu drgnjenja, gnetenja, ščipanja.

ženske naj sovražijo svoje telo, ki se nagiba k prehranjevanju in zlasti k sladkanju, a tudi svojo psiho, ki včasih išče svoj mir v meditativnem prežvekovanju. Dele telesa, ki so narejeni tako, da jih rado zalije salo, pa je sploh treba preščipati, preznojiti in izstradati. To zlasti velja za vse, ki se že utapljajo v oblinah in pomarančni koži. Kot pravijo napotki neke reklame, ki jo te dni nenormalno pogosto predvajajo na televiziji, si morajo tak¹ne debele nemarnice svojo zamaščenost dosledno postrgati s telesa in to marogasto kožno plast odreti s sebe. In ¹ele pod to nesnago se skriva prava ženska: sestradana zapeljivka s koščeno ritjo in odrtim, izdrtim, izščipanim celulitom.

Potem so tu še gube. Famozne črte, ki jih čas vpisuje na obraz. Vrat. Roke. Dekolte. In še kam. Tudi meni se je milo storilo, ko sem tam po petintridesetem letu opazila, da imam nekam nesorazmerne veke, da zvečer nekam motno gledam in da po žuru še dva dneva v ogledalu namesto oči vidim siva podočnjaka. Kar nekaj časa sem potrebovala, da sem izustila krute besede: Ena veka je "rahlo" pove¹ena! Stanje je torej takšno, da se nagibam k podočnjakom, okrog oči se mi delajo gube, gubam se tudi po licih in imam povešeno desno veko. Takšna stopam proti koncu svojega tretjega desetletja. Saj ne rečem, da sem imuna na takšna in drugačna olja ter mazila, ki naj bi mi napela kožo in dvignila zadnjico. Poskusila sem že veliko "čudežev": hladilne in zategovalne maske, serum za pred spanjem in po njem, nočno in dnevno kremo, takšna in drugačna olja in mazila, ki naj bi mi napeli kožo in dvignili zadnjico. Rezultat? Brez zveze. Ne deluje. Kako
bi tudi delovalo? Štiridesetletnica pač ni petnajstletnica, tako kot petnajstletnica ni
dojenček.

Sicer pa dobivajo celulit in ženske gube razsežnosti pravcate nacionalne katastrofe, o pomanjkljivostih moškega telesa pa nič. Razen kakšnega prevelikega vampka se zdi, kot da je moško telo popolno, čudovito. Nisem še videla niti ene reklame, kjer bi iz moškega odirali plasti maščobe ali bi mu v zamaščen vamp zatikali ščipalke, da bi se bolje videlo, kako degeneriran in odvraten je v svoji pogubni debelosti. Ali reklame, kjer bi si kak moški vztrajno vtiral kremo kamorkoli že ter se hvalil, kako dobro si je zgladil vrat in odpravil mozolje. Se moška koža ne "izsušuje", guba, stara? So moške maščobne celice vredne več od ženskih? Kot da ni tudi moško telo podvrženo "okvaram". Na primer plešavosti. O. K. Celulit je nekaj neestetskega in pogojno pristajam na trditev, da je celulitična rit grda. Ampak tudi moška pleša je nekaj hudo grdega. Gologlav moški ni prav nič boljši od celulitične ženske. V bistvu je še na slabšem, kajti jaz lahko svojo skrivnost prikrijem in je ne razkazujem, pleša pa je pleša. Me prav zanima, kaj bi bilo, če bi vsa ta industrija in oglaševalska mašinerija moške pleškote forsirala in demonizirala tako, kot to počne s celulitičnimi ženskami. Če nič drugega se pleškoti ne bi mogli več norčevati iz debelih žensk!

Poletje se torej bliža. Tri četrtine ženskega sveta že tri mesece strada, telovadi, se voska in mazili. Jaz ne počnem nič od tega. Jem, kar mi paše, ker se po napadu požrešnosti počutim bolje in ker mi čokolada dvigne razpoloženje. Ne telovadim, ker v fizičnem naprezanju niti najmanj ne uživam, znojenje in sopenje pa v meni vzbujata odpor. In niti tolarja nisem zapravila za gnetenje stegen in ga tudi ne bom. Po razgretih ulicah se bom v poletnih cunjicah sprehajala natančno taka, kot sem. Z vsemi gubami in gubicami in z vsemi maščobnimi oblogami. Ne bom si nategovala kože in ne bom si ščipala stegen.

Zakaj ne? Preprosto! Ker se cenim! In ker mislim, da je treba že enkrat izstopiti iz tega norega celulitičnega in plešastega sveta. Ves ta boj proti celulitu in gubam je nateg brez primere, kovanje dobička iz naivnosti in iluzij. Pri vsej stvari pa je najbolj krivično to, da naj bi bile estetske okvare in staranje nekaj, kar je zelo slabo zgolj in izključno za ženske. Tako kot so v pravljicah stare ženske vedno čarovnice, stari moški pa modreci. Starost moške plemeniti, ženske pa iznakazi, tako nekako. Halo???



Vir: SK
Back to top
« Last Edit: 14.05.2004 at 01:34:16 by Andres »  
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #1 - 13.05.2004 at 21:07:19
 
...

Aleluja. To bom vsem puncam v službi dala za prebrat. Pa sebi še stokrat. Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #2 - 13.05.2004 at 22:42:32
 
No, ker je aktualen čas za to temo, se je tako zgodilo, da sem ravno te dni slišala eno tako ... ena ženska si je vbrizgavala neke injekcije preventivno, proti nastajanju podkožnega maščevja, ... rezultat ... sladkorna ... Pa tut to sem nekje zasledila, da je intuicijo izpodrinil ... marketing ...  Angry
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #3 - 13.05.2004 at 22:55:39
 
Firme na ženskah služijo.  Več je denarja hitreje ga je treba oprat. Hitreje se ga opere več ga gre v tujino. Več ga gre v tujino več je doma inflacije.   Več ko je doma inflacije dražji so ženski preparati. Dražji ko so ženski preparati manj ostane za druge stvari. Manj ko ostane bolj se vam pozna na zdravju.
Torej.   Najbolje da se vse po vrsti zapustite.  Moja stara mama ni poznala ničesar proti celulitu in za lakiranje nohtov, ni poznala uhan, še manj  najlonk, skratka, poznala je rožni venec, šest otrok in domačijo.
A vendarle ji je samo nekaj mesecev manjkalo, da bi dočakala 98 let.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #4 - 13.05.2004 at 23:07:43
 
Ne glede na to, Andres, povej kaj je pojem lepote. Ali je tudi moške zmanipuliral marketing do te mere, da tudi moški vidijo lepoto na stegencih brez celulita, ... A veš? Ženske bi rade pa samo ugajale, seb, pa tut moškim. Zarad samopodobe, emancipacije, moči, al ne vem česa, to zdej niti ni važn. Moški? Raje. Stegenca s celulitom. Stegenca brez celulita. ?  Undecided
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #5 - 13.05.2004 at 23:34:35
 
Ženske so se že od nekdaj štimale in vse to.  To kar trg ponuja  danes  je višek viškov, ki strmo leti navzdol.  Dobiš vse živo od umetnih nohtov do umetnega kurca, tako da moškega sploh ne rabite. Grin Grin Grin.
Kako bi se "sodobna" ženska znašla v poplavi pomanjkanja?  Navadno milo in voda bržkone nebi zadostovala.
To vse pomeni, da ste po večini ženske umetno predstavljene ostali svetovni populaciji.  Pač v svetu emancipiranosti, ko naj bi oba spola dosegla enakopravnost, naj bi se en spol ne posluževal lepotnih popravkov, medtem ko drug spol riba žajfo in eventuelno after shave.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #6 - 14.05.2004 at 10:31:09
 
Mislim, da je prav, da telovadimo, pijemo vodo, jemo lahko hrano in skrbimo za svoje telo. Ne samo za voljo lepega telesa, tudi za zdravje. Sej ne, da bi bila jaz za zgled  Grin

Ni pa potrebno pretiravati. Staros pride (in vse kar spada zraven). Hočeš nočeš.

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #7 - 14.05.2004 at 10:40:11
 
Andres wrote on 13.05.2004 at 23:34:35:
To vse pomeni, da ste po večini ženske umetno predstavljene ostali svetovni populaciji.  Pač v svetu emancipiranosti, ko naj bi oba spola dosegla enakopravnost, naj bi se en spol ne posluževal lepotnih popravkov, medtem ko drug spol riba žajfo in eventuelno after shave.

Andres



no ja no ...

moški gredo kar lepo po poti žensk ... po principu Davy Beckham

precej najstnikov in dvajsetletnikov se barva, pa razne irokeze ...

moška kozmetika ... pena za bitje, aftershave, deodorant, krema za obraz proti gubam

da ne rečem, da je depiliranje pazduh že skoraj MUST, drugih delov telesa pa tut ...(ne samo športniki), nekateri si brijejo celo svojega prijateljčka


poznam jih celo nekaj, ki se pudrajo in umetno sončijo
in nosijo bravne kontaktne leče

skrb za nabildano telo gre pa dostikrat tut v take skrajnosti, da ne le da se bašejo z umetnimi proteini, celo mažejo se z neko kremo (yohimbe), da se jim radiatorčki bolj vidijo, da sploh ne omenjam kakih fatburnerjev, kofeinskih tablet

tko da moški ... kdo od vas bo napisal esej z naslovom : "Ker se cenim" ? ? ?

Wink Grin  Grin  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #8 - 14.05.2004 at 10:55:58
 
sinjeoka  Cheesy  

Ja dragi moški, tako je  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #9 - 14.05.2004 at 16:17:20
 
Ma ni tako hudo, kot se bere... Roll EyesZa ene je vedno bilo življenje komedija, za druge pa tragedija... Sama sem mnenja, da kljub vsemu ni tako hudo < Embarrasseddrage moje dame>! Spoštujem tiste, ki se cenite, pa vseeno ne zaničujem tistih, ki se ne... Vsak bebec ve, da je lepota minjiva, duhovnost pa neuničljiva. Poznam ene, ki jim njihova notranja grdota seva na vzven do kosti, pa ene, ki jim obratno - notranja lepota seva še vrsto let tudi navzven, kljub celulitu, pa drugim pomanjkljivostmi...Videz je nepomemben, le verjet je treba v ta štos...vsaj zame. Pomembnejše od izgleda je in vedno bo  - duhovna lepota.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #10 - 14.05.2004 at 21:37:16
 
sinjeoka wrote on 14.05.2004 at 10:40:11:
no ja no ...

moški gredo kar lepo po poti žensk ... po principu Davy Beckham

precej najstnikov in dvajsetletnikov se barva, pa razne irokeze ...

moška kozmetika ... pena za bitje, aftershave, deodorant, krema za obraz proti gubam

da ne rečem, da je depiliranje pazduh že skoraj MUST, drugih delov telesa pa tut ...(ne samo športniki), nekateri si brijejo celo svojega prijateljčka


poznam jih celo nekaj, ki se pudrajo in umetno sončijo
in nosijo bravne kontaktne leče

skrb za nabildano telo gre pa dostikrat tut v take skrajnosti, da ne le da se bašejo z umetnimi proteini, celo mažejo se z neko kremo (yohimbe), da se jim radiatorčki bolj vidijo, da sploh ne omenjam kakih fatburnerjev, kofeinskih tablet

tko da moški ... kdo od vas bo napisal esej z naslovom : "Ker se cenim" ? ? ?

Wink Grin  Grin  Grin


Sinjeoka. Ne vem kakšni tipi so okrog tebe ampak vse kar si naštela za večino moških ne drži. Pač povrečen moški potrebuje kremo za britje, after shave in dezodorant.
Ne vem pa zakj bi bilo depiliranje oz britje pod pazduho MUST.  Podn od podna.
Vse tisto o nabildanosti velja samo za en ozek krog moških. Prva generacija že stari in nekoč lepe mišice na pogled so ostale le še kup kože. Pač proteini in vse to.
Isto pa je seveda z vašimi tatooji na joških, pod popkom, na riti.    Vsi ti metuljčki zmaji srčki so, oziroma  bodo hitro oveneli v zmazek.
Mnogi moški ostajamo  pač to kar smo.  Kljub komercializiaciji nedotaknjeni.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #11 - 14.05.2004 at 22:23:59
 
Andres wrote on 14.05.2004 at 21:37:16:
Sinjeoka. Ne vem kakšni tipi so okrog tebe ampak vse kar si naštela za večino moških ne drži. Pač povrečen moški potrebuje kremo za britje, after shave in dezodorant.
Ne vem pa zakj bi bilo depiliranje oz britje pod pazduho MUST.  Podn od podna.
Vse tisto o nabildanosti velja samo za en ozek krog moških. Prva generacija že stari in nekoč lepe mišice na pogled so ostale le še kup kože. Pač proteini in vse to.
Isto pa je seveda z vašimi tatooji na joških, pod popkom, na riti.    Vsi ti metuljčki zmaji srčki so, oziroma  bodo hitro oveneli v zmazek.
Mnogi moški ostajamo  pač to kar smo.  Kljub komercializiaciji nedotaknjeni.  

Andres


pozabila sem še na lasne vložke

dugače pa Andres ... sorry, ampak povozil te je čas
Back to top
 
 
IP Logged
 
inkvizicija
Guest




Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #12 - 15.05.2004 at 00:54:39
 
Take tipe se je (vsaj včasih) imenovalo šminkerji. Njihova koncentracija obljudenosti pa je premosorazmena s pomembnostjo lokacije in dogajanja. In ker je Ljubljana oh in ah in sploh nad ostalimi kraji, krajčiči in vasmi, je verjetno tudi množičnost tam večja.

Sinjeoka, taki tipi, ki vse to naredijo za svoj izgled so navadni jebači, z enim življenjskim vodilom. Ne vem, kam ti zahajaš, da toliko teh ljepotanov vidiš, ki skrbijo za svojo lepo fasado. Če pa vsi ne pihamo v isti rog kot ti , ki so ''iz kataloga'' pa še ne pomeni, da nas je povozil čas.

Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #13 - 15.05.2004 at 02:36:59
 
sinjeoka wrote on 14.05.2004 at 22:23:59:
pozabila sem še na lasne vložke

dugače pa Andres ... sorry, ampak povozil te je čas


Grin Grin Grin

Ne vem če me je povozil čas.   Še  vedno  nas je večina netetoviranih, z nepobarvanimi lasmi, z neobrito pazduho, brez raznih proteinskih preparatov, brez kremic za obraz, brez videznih olepšav kot še manj s silikonskim penisom.
Ravnam se sam po sebi in ne po tem kar nudi trg. Ker pa trg in agresivni marketing regulira  po večini ženski stil  življenja, se ne čudim, da množica žensk deluje v nasprotju s tem kar jim je dala narava.  


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Yvonne
2
**
Offline

Živi in pusti živeti
Posts: 91
Slovenia
Gender: female
Re: Res je, imam celulit. Ker se cenim.
Reply #14 - 15.05.2004 at 06:55:06
 
Hmm....Andres....

takole je s to stvarjo..."ker se cenim"...sama sem ena od teh žensk (torej elegantno popolna, nisem ne vem kakšna lepotica in tudi polno celulita...)pa še kaj bi lahko našla...pa vendar se počutim fantastično. Sama sem prepročana vase kaj zmorem in kaj ne in potem gre tudi nasproti svojemu zadanemu cilju, ne glede na to kaj to je. Nikoli nisem imela težav s kilogrami, ali postavco, da me bo pač kakšen fant lahko pogledl...pač taka sm in kdor me rad gleda me pogleda, drugi pa se lahko obrnejo stran.
Problem dananšnjega "recimo sveta" je ta, da v vseh reklamah vidiš blazno nore dobre mrhe, prelepe in z fantastično postavo, kar je tudi Vam moškim všeč. Če gre mimo vas kakšna lepotica se obrnete in jo pogledate...torej, spomni me zakaj se ženske trudijo biti podobne njim_zaradi Vas!_ker če tako lepo gledate ostale mimoidoče, potem boste gledali tudi njih....vsaka vaša ženska bi bila rada zapeljiva in  lepa v objemu svojega draga, katerega oči bodo samo zanjo in za nobeno drugo na tem planetu. Lips Sealed
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11