Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 10738 times)
LittleStar
Ex Member




Re: Meditative and ambient music
Reply #30 - 26.04.2004 at 14:26:05
 
Bardo_Thodol wrote on 26.04.2004 at 13:59:38:
Kadar me drugi ne razumejo, se najprej vprašam, ali se nisem mogoče jaz preveč nerodno izrazil. Zato poskušam ponoviti vprašanje kako drugače, bolj preprosto. Od drugih tudi ne pričakujem, da bodo brali moje misli in točno pokapirali, kaj sem si mislil, ko sem kaj vprašal.

To je lahko kar dobro izhodišče za sprejemanje dejstva, da nas svet ne razume in da tega niti ni dobro od sveta pričakovati, ker sicer se bomo samo po nepotrebnem živcirali in posledično tudi notranjega miru ne bo  8)

Jaz zase lahko zatrdim, da sem veliko bolj umirjen, kadar ozavestim dejstvo, da me svet ne razume in da mu nenazadnje tudi mar ni zame. Kdor od sveta pričakuje ali celo zahteva, naj mu bo zanj mar ali da naj bi ga celo razumel, bo neizbežno doživljal sama razočaranja.

Ker od sveta torej ne moreš ničesar zahtevati (kar je na silo pa tudi ni dobro in le še poslabša situacijo), je najenostavnejše, da pač ničesar ne zahtevaš ali pričakuješ in se pač veseliš tistega, kar pride.

In verjemi, kdor veliko daje, tudi veliko prejema, ne da bi mu bilo treba to posebej zahtevati.


Praviš, da je najenostavneje, da ničesar ne zahtevaš ali pričakuješ in se pač veseliš tistega, kar pride.

A ni to že kot biti nadčlovek? A ni znano, da je najtežje od vsega biti preprost in skromen.

Se strinjam, da kar je na silo, otežuje, zato je tud veselje in dajanje lahko nasilje nad dušo, ker ni resnično iz srca. Samo to sem hotla rečt. Pa to ne pomeni nujno negativnosti in brezsrčnosti, kot je Pegasos navedla kot nasprotje pozitivnosti in dajanja.  

Sicer pa me veseli zate in za vse, ki jim to znese. Le sebe bi rada razumela. Morda pa bi bilo treba le še to željo opustit.







Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Meditative and ambient music
Reply #31 - 26.04.2004 at 14:33:51
 
Quote:
Sicer pa me veseli zate in za vse, ki jim to znese. Le sebe bi rada razumela. Morda pa bi bilo treba le še to željo opustit.

Saj nikomur ne znese stalno, ampak poskušamo v tej smeri, volja je pomembna  8)

Iluzorno je zahtevati od drugih nadčloveške lastnosti, ko pa jih tudi sami ne premoremo.
Sprejemajmo jih take, kot so, zmotljivi, nerazumevajoči, dobri, zlobni, prizadevni in podobno pa bomo bliže resnici in tudi lažje nam bo skupaj bivati.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Meditative and ambient music
Reply #32 - 26.04.2004 at 14:39:34
 
Quote:
Morda pa bi bilo treba le še to željo opustit.


ja, bi mogla, ker želja po razumeti se, je že skor zahtevek.
V sebi moraš najprej doseči stanje ki bo dopuščalo razumeti, to pa je, da konca ne pleteš sama ampak pustiš, da tvoje dejanje prinese, kar samo po sebi nosi.

Sicer pa, kako boš sploh razumela svet, če ne razumeš sebe? Undecided

Pa pričakovat od sveta in ljudi je neumnost, ki te privezuje na svoje dno. Wink

Pa še to, dajanje- ne pomeni samo dajanje drugim, TUDI SEBI, in rezultat je, razumela boš tudi SEBE. Kiss brez razburjanja  Cheesy
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Meditative and ambient music
Reply #33 - 28.04.2004 at 12:02:21
 
Jai Uttal - indian
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Meditative and ambient music
Reply #34 - 03.05.2004 at 12:29:40
 
Koncert Šri Cinmoj je uspel  Wink Cheesy, morm rečt, da se jih je veliko kar vmes med koncertom postrgalo ven.  ??? Tongue

Verjetno so pričakovali koncert ala Kravitz Lips Sealed Grin

Ti slovenčki še vedno tretirajo svojo rit za neki posebnga   8) Roll Eyes paja Cheesy Wink Grin
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Meditative and ambient music
Reply #35 - 03.05.2004 at 16:11:36
 
če te zanima Jer Lyons - nek irski zdravilec, ki se mudi v SLO, najdeš link na topic :  'potresi' Undecided Grin Wink
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Meditative and ambient music
Reply #36 - 03.05.2004 at 16:40:55
 
Entheogenic - Spontaneus Illumination

če ti bo všeč..
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Meditative and ambient music
Reply #37 - 03.05.2004 at 18:22:57
 
že iščem  Grin Wink tx Kiss
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Meditative and ambient music
Reply #38 - 11.05.2004 at 10:48:51
 
whales and dolphins song  Cheesy Grin Wink
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Meditative and ambient music
Reply #39 - 15.06.2004 at 19:41:13
 
- Mark Otten

- Mikael Fyrek

- Shiva Chandra

- The Osmotic Effect

- The Klinik  /  Decay  !

- Yoga Of Sound   !

- Liquid Zen   !
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Meditative and ambient music
Reply #40 - 16.06.2004 at 16:40:33
 
- The Irresistibile Force
- Stef / Solar Genius !
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: Meditative and ambient music
Reply #41 - 18.06.2004 at 14:13:49
 
tx
Nirvana Lounge-Claude Challe  Grin
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3