Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7371 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: spolne fantazije
Reply #15 - 13.04.2004 at 19:24:29
 
soncnica wrote on 13.04.2004 at 11:37:34:
Fantazija kaj pa je to?  Wink


Devi, daj ji prosim razloži Smiley
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: spolne fantazije
Reply #16 - 13.04.2004 at 22:41:17
 
jest mislm da je med sexom fajn bit brez misli ... če že pridejo, jih vsaj ne valaš po glavi ...

res ... kaj fantaziraš?
o kom?
čem?

jest mislm da če fantaziraš, da nisi tuki in zdej ... to pa ni kulj ... ponavad ...
sploh če delaš neki kjer je precej pomebno, da is tukaj in zdaj ......
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: spolne fantazije
Reply #17 - 13.04.2004 at 23:29:09
 
ixtlan wrote on 13.04.2004 at 19:24:29:
Devi, daj ji prosim razloži Smiley

fantazíja  -e ž  ()

1. prosto kombiniranje misli in predstav, domišljija: fantazija ga je zanesla predaleč; v fantaziji si slikati lepoto tujih dežel; neusahljiva, ustvarjalna, živahna fantazija // sposobnost za tako kombiniranje:  otrok ima fantazijo; dramiti, krotiti fantazijo; dela brez fantazije; bujna fantazija; vse to je le plod njegove fantazije

2. predstava, ki ni osnovana na resničnosti:  kar je rekel, ni resnica, ampak fantazija; meglene teorije in fantazije; ekspr. živi v praznih fantazijah / bolezenske, vročične fantazije

3. muz. instrumentalna skladba iz glasbenih motivov drugih avtorjev: igrati fantazijo; fantazija na narodno pesem

Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: spolne fantazije
Reply #18 - 14.04.2004 at 01:56:16
 
Lilith wrote on 12.04.2004 at 11:37:05:
Če tvoje fantazije večinoma ne vključujejo partnerja, potem bi jaz pomislila na možnost, da se siliš v sex s partnerjem in so ti fantazije pripomoček, ki te fizično in psihično pripravi, da lahko odnos izpelješ do konca.

Potem bi razmišljala tudi širše od sexa samega...o kvaliteti partnerskega odnosa nasploh. Zakaj sem z njim -  iz "pravih" ali "napačnih" motivov.



Lilith, samo prikimam lahko. Boljše se ne da odgovorit. Tole je zame dober odgovor.

Ker če med sexom misliš na partnerja oz. o njem fantaziraš, to nima smisla, saj je ob tebi. Če fantaziraš o kakšnem naprimer položaju, lahko to jasno poveš. Če misliš na drugega-drugo, potem varaš sebe in čeprav ne telesno, tudi partnerja. Seveda pa najbolj sebe.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: spolne fantazije
Reply #19 - 27.04.2004 at 13:27:47
 
picola wrote on 11.04.2004 at 14:50:14:
Čao.Zanima me vaše mnenje o spolnih fantazijah.Nisem čist prepričana a je to ok al ni,a se jih je naravno posluževat al je to patološko?A je normalno,če orgazem doživim samo ob pomoči spolnih fantazij?


Seksualne fantazije so del vsakega od nas in zato SO v redu. Če naj bi sprejeli sebe, to pomeni sprejeti tudi in predvsem tisto, kar nas bega, nam ni všeč ali česar ne maramo. Učimo se lahko samo iz tistega, kar nam je neznano, a ne?

Od tvoje lastne odločitve je torej odvisno, kako jih boš doživljala. Če boš mislila, da so bolne, boš zamudila priložnost za spoznavanje samega sebe. Vse želje, ne samo seksualne so namreč temu namenjene. To ne pomeni, da jih moraš uresničiti, če hočeš napredovati; lahko, ni pa nujno. Važno pa je, da se jih zaveš v celoti, da jih razumeš in sprejmeš. To lahko  narediš sama, ali pa skupaj z drugimi.

Kdor ima veliko različnih seksualnih fantazij, pomeni, da je v preteklosti (predvsem v prejšnjih življenjih, ne samo v mladosti) imel neustrezen odnos do seksualnosti. Najverjetneje jo je zanikal, ni se hotel soočiti z njo. V starih časih so bile razmere temu zelo naklonjene, saj je bilo zatiranje spolnosti celo zapoved, če že ne vrlina. Noro, kaj... Če si se fantazij začela zavedati, pomeni, da je prišel čas, da se soočiš z lastnim doživljanjem seksualnosti v celoti. Fantazije so samo pojavna oblika nepripravljenosti tega, ne pa bistvo tvojega odnosa do seksa. Torej: ugotoviti boš morala pomen in izvor fantazij. Uresničevanje je sicer lahko koristno, v določenih primerih pa nujno. Takrat, ko ni drugega načina, da bi še bolj spoznala sebe oziroma bi njihovo neuresničevanje spet pomenilo zatiranje lastnega odnosa do spolnosti.

Iz potovanj po lastni duši (in seksualni praksi) ti bom razložil, kaj posamezne fantazije pomenijo. Čeprav so ugotovitve strogo individualne, upam, da bi bodo pomagale spoznati sebe, saj do njih nisem prišel kar tako, pač pa imajo svoj namen, katerega del tega je tudi to, da sem jih pripravljen posredovati drugim.

1. Želja po seksu z človekom istega spola
Pomeni, da v sebi ne najdeš dovolj ženskosti, če si ženska oziroma moškosti, če si moški. Želiš si jo prejeti tudi od drugega. V tem obdobju še nisi sposoben biti ena polovica celote Moški-Ženska. Razvijaj svojo lastno ženskost, bodi pozorna na lastnosti, ki te delajo žensko in jih razvijaj.

2. Želja po seksu z več partnerji nasprotnega spola hkrati
Nimaš stika z vsemi svojim čustvi. Upaš, da boš zlitje in pozabo, po katerem hrepeniš dosegel z dodajanjem virov seksualnih dražljajev: več penisov, več užitka, več predaje, večja možnost zlitja. Potrebno je priti v stik z lastnimi čustvi, ki si jih trenutno ne priznaš. Predvsem to pomeni, da se ne moreš v celoti predati samo enemu, ker ne verjameš, da te bo sprejel, saj si o sebi prepričana, da tega nisi vredna. Najprej v sebi sprejmi tisto, kar ti je najbolj zoprno, kar te najbolj moti. Če boš naredila to, bo to sprejel tudi tvoj ljubljeni.

3. Želja po doživetju bolečine in ponižanja med seksom, biti podrejena.
Kdor si tega želi, pomeni, da v sebi nosi ogromno neizživete žalosti in tudi jeze. Hkrati pa si želi, da bi se tega osvobodil, vendar sam tega ne zna in ne zmore. Želi si imeti nekoga, ki bi ga obvladal in mu prizadejal bolečino, ki je sam od sebe ne more čutiti. Tak človek se sam zelo težko očisti nakopičene žalosti, zelo verjetno rabi nekoga, ki mu pomaga, da se odpre in izjoče. Današji čas ponuja obilo tehnik, ki se temu namenjene.

4. Želja po prizadevanju bolečine in poniževanju, biti nadrejen
Tudi tak človek je v sebi zelo žalosten, vendar je njegova žalost še bolj globoko zakopana, kot pri mazohistu. On si bolečino vsaj želi čutiti, pa ve, da je sam ne more, sadist pa sploh ne priznava, da jo ima tudi on v sebi. Drugega rabi za to, da sploh ve, kaj to je. Zaradi tega nima nobene možnosti, da bi bil s komerkoli enakopraven in dokler bo v sebi čutil potrebo po dominiranju drugih, ne bo začel spoznavati in urejati sebe. Vsak lahko komandira samo samega sebe. Samo to je smiselno in daje rezultate.

5. Želja po seksu z živalmi:
Potlačena, neizživeta in zatrta seksualna energija je tako močna, da je človek skoraj pripravljen na seksualni stik z drugim živim bitjem. Moč te energije je takšna, da človek pozabi, zakaj smo ljudje na svetu in da je seks sredstvo, s katerim se drug drugemu predajamo in postajamo eno. Torej: predajaj se človeku, sorodni duši, ne pa nekomu, ki ima drugačno telo in zelo zelo drugačno dušo.

6. Želja po klasičnem seksu z neznanim moškim
Ljuba deklica, moški smo ena čudna bitja in res nas je težko razumeti. Toda, ko najdeš ustreznega partnerja, ti je zelo kmalu jasno, da nisi z njim samo zaradi seksa (ki seveda mora biti zelo dober), pač pa zato, ker je tako čudoviti vedeti o njem toliko reči in potem to deliti. Od tega, da imata rada pico, do tega, da si oba želita tri otroke in vikend na morju. Pa še marksikaj drugega, seveda...

7. Želja po seksu s fantom iz sosednjega bloka s čudovitimi modrimi očmi
Hja, svojemu tipu povej, da ni pravi in ga odslovi. Potem pa zapecaj unga plavookega, ne!

No, sedem je lepo število, čeprav še zdaleč ne najvišje. Še bi se dalo pisati, seveda... Pa misim, da ni potrebe.

No, tole je pa še vendar potrebno dodati, ker je zelo važno: pri določenih točkah sem pisal o ekstremih. Če si ti recimo želiš nič drugega kot to, da te tip med seksom od zadaj še rahlo našeška po ritki, je to samo čisto nedolžna popestritev in dodatek k užitku.

Prav tako upam, da nisi imela v mislih oralnega seksa in požiranje sperme ali analnega seksa, pa uporabo raznih pripomočkov. Za moje pojme namreč to spada v kategorijo normalnega seksa.

Pa brez panike no! Vse, kar je v tebi, je doživljalo že veliko ljudi!
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: spolne fantazije
Reply #20 - 27.04.2004 at 13:49:42
 
Čao,vsem skupaj.Najprej najlepša hvala za vse odgovore,čeprav so me sprva kar malo prestrašili oziroma sem se res vprašala,kaj čutim do Marijana.In sem po dolgem spraševanju prišla do ugotovitve,da ga ljubim oziroma se ga učim ljubiti,prav tako kot se učim ljubiti sebe.potem sem se pogovorila s prijateljico psihologinjo,ki mi je povedala,da je vse to normalno in da so moje fantazije ravno to,kar opisuješ ti,Jakob,ki se ti najlepše zahvaljujem za tvoj post.Nesprejemanje ženskosti,svojih občutkov,svoje spolnosti.Ko sva se z Marijanom ponovno pogovorila o tem(že desetič),sva zopet prišla do novih zaključkov in sva oziroma sem se odločila,da poiščem strokovno pomoč,ker se vrtim v začaranem krogu.Saj sem vam že pisala enkrat o spolnosti pod en drug topic se mi zdi in od takrat se je malo spremenilo(seks se mi vsaj ne gnusi,prišla sem do tega,da mi ni ok 8)),vendar še zdaleč ne tako,kot si želim,kot si oba želiva.Zato mislim,da je čas,da se resnično poglobim v mojo spolnost in ženskost.
In hvaležna sem sebi in vam,da sem odprla ta topic,ker mi je dal nov vpogled v moj izziv in vem ter čutim,da prihaja čas,ko se bom končno osvobodila velikega bremena,ki mi leži na duši.
Hvala in lepo se imejte,vsem želim najboljše! Kiss Kiss
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
marijeta
Guest




Re: spolne fantazije
Reply #21 - 27.04.2004 at 14:17:47
 
Draga picola....ma ne vem, če boš ta post sploh videl..vendar....tudi sama sem zelo občutljiva ka r se tiče spolnosti in blazen dosežek je, da si sama ugotovila, da ti pač ni za to in da se boš poglobila sama vas. Bravo zate.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: spolne fantazije
Reply #22 - 27.04.2004 at 14:58:10
 
picola wrote on 27.04.2004 at 13:49:42:
.potem sem se pogovorila s prijateljico psihologinjo,ki mi je povedala,da je vse to normalno


Ha, psihologinjam verjameš, so tudi ljudje kot mi, tudi njihova mnenja se krešejo kot naša, sploh so zanič, če so sami teoretiki, ki so načitani, kot če berem gospodično Košičkovo, zato se je včasih vendarle bolje zanesti nase....
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: spolne fantazije
Reply #23 - 29.04.2004 at 00:58:40
 
exorcist wrote on 27.04.2004 at 14:58:10:
Ha, psihologinjam verjameš, so tudi ljudje kot mi, tudi njihova mnenja se krešejo kot naša, sploh so zanič, če so sami teoretiki, ki so načitani, kot če berem gospodično Košičkovo, zato se je včasih vendarle bolje zanesti nase....
Wink


In kaj si ti? Teoretik načitani.  Točno to, in spet že ne vem katerikrat si ponovno sebe opisal. Ah Exco. Pojdi ga namočit.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: spolne fantazije
Reply #24 - 29.04.2004 at 08:36:15
 
...  <--- Exo, klikni za spolne fantazije.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
mad_brilliant
1
*
Offline

There is no evil... only
fear...
Posts: 48

Gender: female
Re: spolne fantazije
Reply #25 - 28.06.2004 at 13:13:57
 
Mislim, da ima vsak neke fantazije, mogoče celo fetiše... Jaz imam svoj fetiš kar se tiče spolnosti. Enkrat samkrat sem ta svoj fetiš v celoti tudi preiskusila in moram reči, da mi ni žal, čeprav ga ne bi ponovila kar s komerkoli. Pač ni vsakdanji;)
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2