Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2898 times)
Tutifruti
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

ste bili zaljubljeni?
10.03.2004 at 16:17:50
 
En lep pozdrav vsem skupaj!

Zanima me, koliko od vas je bilo zaljubljenih na začetku zveze, koliko pa je bilo s partnerjem samo zato, ker vam je bil všeč (vizuelno), ste imeli iste poglede na svet, podobne hobije, se ujeli v pogovoru, v sexu, vendar pa vseeno niste slišali travo rast in planke žvižgat... hmm, ali pa je ravno obratno, kaj pa vem, ko je že dolgo od tega... Wink

Zanima me tudi vaše mnenje, ali na začetku mora biti zaljubljenost za uspešno vezo, ali je dovolj tisto, opisano zgoraj. In, ali se tudi vam zdi, da se človek z letom težje zaljubi.

Jaz se na primer hitro zaljubim, vendar pa se tudi hitro odljubim. (Max 3 mesece, kar se mi je do zdaj zgodilo enkrat, min 2 tedna).
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: ste bili zaljubljeni?
Reply #1 - 10.03.2004 at 16:36:50
 
Bila sem zaljubljena na začetku zveze, tako da sem imela vse simptome: povečan srčni utrip, zardevanje, zmanjšana koncentracija, uhajanje misli, petje ptičkov, in vse kar  še spada zraven. Bilo je močno, silovito, čudoviti, strastno, slepo. In to je trajalo precej časa.

Tudi z leti se lahko človek močno zaljubi.

Ali je zaljubljenost garancija za dobro zvezo? Ni.  Garancija za zvezo ne obstaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: ste bili zaljubljeni?
Reply #2 - 10.03.2004 at 17:52:14
 
Zaljubljenost Cheesy

v nasprotju s tabo se jaz bolj redko zaljubim, samo toliko bolj in za full dolgo časa. Brez zaljubljenosti pri meni do sex-a sploh ne pride, zato me ne vprašat kakšen je, če nisi zaljubljen, ker ne vem ... me preveč odbija, da bi probala.

Sem poskusila iti tudi v vezo z nekom s katerim sem se štekala u nulo, pa enaki cilji v življenju, pogledi na življenje ... ama čist bad zapletlo se je, ko nisem imela nobene želje po sex-u z njim. Tko da sva šla narazen.

Zaljubljenost je torej nujni pogoj, za začetek veze - vsaj zame, ni pa garancija za uspešno vezo ... tega itak ni.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: ste bili zaljubljeni?
Reply #3 - 10.03.2004 at 18:04:36
 
Smiley
sam sem kar dostikrat bil zaljubljen, do katere je z moje strani pri meni prišlo najprej zaradi neke vizuelne podobe določene gospodične , ko pa sem ugotovil, da sva na duhovni in mentalni ravni povsem različna, sem se čez nekaj časa običajno ohladil in razšel. Eni pravijo, da je zaljubljenost spomin na neke pretekle uspešne zveze lahko celo iz prejšnjih življenj. Kdo ve, mogoče je pa to celo res? Smiley Kiss
zdaj, ko sem že malo zrelejši, mi je kompatibilna duša partnerja mnogo pomembnejša od kakih oblin. Grin  
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: ste bili zaljubljeni?
Reply #4 - 11.03.2004 at 10:02:47
 
Pozdravček  Smiley

Jaz se kasneje zaljubim. Seveda mi mora biti fant simpatičen in ok. Močno zaljubim pa se kasneje.


Lep dan vsem  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: ste bili zaljubljeni?
Reply #5 - 11.03.2004 at 10:53:06
 
Titifruti, če si tko zaljubljive prirode, pol si najbrž bolj očaran nad filingom  bit zaljubljen kot nad konkretno osebo.  V  takem stanju si  filingom  zaljubljenosti  pripravljen zasut  osebo, ki ti v takem navalu hormonov lahko čist  naključno pride na pot. Se zato praviloma dogaja, da ni 'prava' in  se ti zato tud pogosto dogaja, da povzročiš precej nelagodja seb al pa njej, kar pa te počas nauči, da začneš ločevat filingom zaljubljenosti v zaljubljenost in pravo zaljubljenostjo, ki jo vzbudi v teb čist konkretna oseba in je dejansko vezana nanjo. Seveda je tud ta lahko neuslišana, ampak to se zgodi redkeje, ker si se iz svojih negativnih izkušenj iz obdobja  zaljubljenosti v zaljubljenost vendarle nekaj nauču.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: ste bili zaljubljeni?
Reply #6 - 11.03.2004 at 22:10:10
 
O svoji prvi ljubezni sem že enkrat pisala.

Tisto je bila ljubezen vseh časov s pripadajočimi telesnimi in duševnimi simptomi.

Potem se pa dolgo dolgo več nisem mogla zaljubiti. In sem mislila, da je to pač tako. Da imaš eno samo priložnost...

No, na srečo ni tako. Ampak ni bilo več enako - spet na srečo. Ker niti ne bi hotela, da je čisto enako....
....z drugim.... z nekom, ki ni On.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: ste bili zaljubljeni?
Reply #7 - 12.03.2004 at 12:26:03
 
Jaz ljubezen pojmujem na vsaj dva načina. Eden je tisti, čemur pravim "hormonalna ljubezen" - torej ta zaljubljenost, ko se svet vrti v drugo smer, ko te "meče".

Druga je pa ta, kjer počneš stvari včasih samo zato, ker veš, da bodo osrečile nekoga drugega. Takrat potlačiš svoj ego in si se sposoben in pripravljen vživeti v doživljanje drugega, pa naj gre za veselje in srečo ali pa žalost ter obup.

Prva "vrsta" ljubezni pride in gre sama, ne da se je prisiliti. Ponavadi pride hitro in izgine ravno tako hitro. Doživel sem jo dvakrat, ne pa tudi s fantom, s katerim sem zdaj. Zna biti zelo egoistična.

Druga "vrsta" ljubezni pa je tista, ki jo dva povabita v svoj odnos, s tem, da se spoznavata, spoznavata vrednost in polnost njunega odnosa, raziskujeta predvsem sebe pa tudi drugega (predvsem sebe zato, ker je potlačiti ego predpogoj, da odpremo srce tej ljubezni) in se predajata drug drugemu v malenkostih. Ta ljubezen je veliko bolj subtilna, neopazna, treba jo je ozaveščati in jo poglabljati, truditi se zanjo vsak trenutek, sicer se skrije ali celo izgine.

Zame "hormonska ljubezen" ni niti predpogoj niti garancija za to drugo vrsto ljubezni. Seveda se moraš ujemati s človekom, s katerim si, vendar ni nujno, da je tisti, ki te "spodnese" tudi tisti, ki je pravi zate. Mene sta očarala dva, s katerima se sploh nisem mogel ujeti. Narava pač dela po svoje.

Nisem verjel, danes pa vem, ker to živim, da se nekoga naučiš ljubiti. In to spoznaš šele, ko ga že ljubiš.
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: ste bili zaljubljeni?
Reply #8 - 12.03.2004 at 14:13:39
 
bogglefreak20 wrote on 12.03.2004 at 12:26:03:
Jaz ljubezen pojmujem na vsaj dva načina. Eden je tisti, čemur pravim "hormonalna ljubezen" - torej ta zaljubljenost, ko se svet vrti v drugo smer, ko te "meče".

Druga je pa ta, kjer počneš stvari včasih samo zato, ker veš, da bodo osrečile nekoga drugega. Takrat potlačiš svoj ego in si se sposoben in pripravljen vživeti v doživljanje drugega, pa naj gre za veselje in srečo ali pa žalost ter obup.

Prva "vrsta" ljubezni pride in gre sama, ne da se je prisiliti. Ponavadi pride hitro in izgine ravno tako hitro. Doživel sem jo dvakrat, ne pa tudi s fantom, s katerim sem zdaj. Zna biti zelo egoistična.

Druga "vrsta" ljubezni pa je tista, ki jo dva povabita v svoj odnos, s tem, da se spoznavata, spoznavata vrednost in polnost njunega odnosa, raziskujeta predvsem sebe pa tudi drugega (predvsem sebe zato, ker je potlačiti ego predpogoj, da odpremo srce tej ljubezni) in se predajata drug drugemu v malenkostih. Ta ljubezen je veliko bolj subtilna, neopazna, treba jo je ozaveščati in jo poglabljati, truditi se zanjo vsak trenutek, sicer se skrije ali celo izgine.

Zame "hormonska ljubezen" ni niti predpogoj niti garancija za to drugo vrsto ljubezni. Seveda se moraš ujemati s človekom, s katerim si, vendar ni nujno, da je tisti, ki te "spodnese" tudi tisti, ki je pravi zate. Mene sta očarala dva, s katerima se sploh nisem mogel ujeti. Narava pač dela po svoje.

Nisem verjel, danes pa vem, ker to živim, da se nekoga naučiš ljubiti. In to spoznaš šele, ko ga že ljubiš.


Pametno, zrelo in zelo modro razmišljanje, eno izmed najboljših do sedaj.
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: ste bili zaljubljeni?
Reply #9 - 16.03.2004 at 18:48:52
 
Smiley Grintudi jaz se strinjam z zgoraj napisanim...zelo lepo podano
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1