Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3751 times)
Spidi
Guest




Moja punca je alergična na mojo mamo
04.03.2004 at 15:08:13
 
Lepo pozdravljeni,
imam punco, v katero sem zelo zaljubljen in tudi ona je vame. Hodiva pa že pol leta in še nikoli se nisva sprla.
Kaj je s problemom? Nekoč sem poklical svoje domače in se pogovarjal z mamo, ki se je pač oglasila. Pogovor je nanesel na temo, o kateri bi se pogovarjal tudi s punco, pa je do takrat še nisva odprla(finance...). In to je njo ful zmotilo, češ, da bi jo moral imeti pri vsem na prvem mestu in mi sploh dajala razne očitke, da sem mamin sinček in kaj jaz vem še, čeprav domov bolj poredko zavijem. Prav prizadela me je. Občutek imam, da me čustveno izsiljuje. Jaz recimo, se ji nikoli ne vtikam v telefonske pogovore, pa na njemu pravzaprav mnogo dlje visi. Prosim, dajte mi kak nasvet.

Hvala
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #1 - 04.03.2004 at 18:03:44
 
Dragi Spidi

Svetovati ti ne bi upal ravno, ker sem le en bk in strokovno sploh nepodkovan na področju medsebojnih odnosov in kar pač sodi in ne sodi zraven, lahko pa ti podam svoje laično razmišljanje...morda v premislek.
Pravzaprav si dokaj skopo opisal situacijo, v kateri trenutno si, zato le predpostavljam, da sta oba še mlada, brez poprejšnjih zakonov, da načrtujeta skupno prihodnost, da živita skupaj. Če so moje predpostavke napačne, potem je tudi ostalo pisanje bolj out, tako da sem najbrž brcnil v temo.
Pol leta skupnega bivanja je najbrž že en tak čas, ko slepa zaljubljenost zgubi s kemijo podprt zagon in preide v naslednjo, zelo občutljivo fazo odnosa, ko se oba začneta zavedati napak drug drugega in vaju prično motiti, ko se začneta zavedati, da partner ni od boga poslan angel, ampak človek iz mesa in krvi, človek z lepimi in ne čisto lepimi lastnostmi ter navadami. V tej fazi je skoraj gotovo zelo priporočljivo, da najprej vsak pri sebi, nato pa skupaj, razčistita s svojim srcem, pričakovanji, vizijami o skupni prihodnosti, o vrednotah, o tolerancah, kompromisih....zrelo, pošteno, skozi konstruktiven pogovor, brez očitanja, brez prepiranja...enkrat, dvakrat, stokrat, dokler se bosta ali ne bosta videla skupaj čez...deset, dvajset, petdeset let. Pričakovati, da se bo partner spremenil, oziroma pogojevati vajino prihodnost z zahtevo partnerju, naj se spremeni, je iluzorno, kajti spremeniš se lahko le sam, drugega ne moreš oziroma bolj natančno, spremenil se bo, če se bo, ko se boš ti spremenil. To je faza, ko zaljubljenost zamre, in s tem tudi vajina zveza, ali pa preide v drugo obliko, ljubezen, ko partnerja ljubiš takega kot je ali še lepše, ga ljubiš prav zato, ker je tak kot je.
Predpostavljam, da se prav poglobljeno še nista pogovarjala o vajini skupni prihodnosti, kajti finance so gotovo njen pomemben del, tako da je njen očitek mogoče opravičen. Ali si mamin sinček ali nisi, ne vem, ker si premalo napisal o vlogi in pomembnosti (zate) tvoje matere oziroma staršev v odnosu s tvojim dekletom. Ljubezen do partnerja in ljubezen do matere se med seboj ne izključujeta, vendar se moraš jasno zavedati, da je ljubezen do partnerja brezprizivno na prvem mestu in ne dovoljuje nikakršnega vmešavanja matere problematiko vajinega odnosa. Če se o stvareh, ki se tičejo vaju s partnerjem, posvetuješ z materjo namesto s partnerjem, ali če se mati vpleta v vajine probleme samovoljno, potem dejansko si mamin sinko in je to zelo nezdravo za vajin odnos in ti partner upravičeno očita. Ti in le ti si odgovoren, da postaviš mamo na mesto, kamor sodi in ji ne dovoliš vmešavanja v vajino zvezo. To ne pomeni, da jo ne boš imel rad, kajti ljubezen do matere je neprimerljiva z ljubeznijo do partnerja, je druga oblika ljubezni, nekonkurenčna. A pri svojih dejanjih in odločitvah moraš vedno postaviti na prvo mesto partnerja, ne mame.
Predvsem pa, pogovarjajta se, čimveč, o vsem kar vaju teži, brez obtoževanja, prepiranja. Če se neznata, obstaja cel kup knjig o pravilni komunikaciji, delavnice so na to temo itd. itd....
Želim ti...ne...obema, da vajina zaljubljenost preide v ljubezen...zdravo, trdno, polno, iskreno.
Aja...še to...odnos je kot vrtnica; potrebuje nego ves čas in vsak trenutek.

en bk
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #2 - 04.03.2004 at 20:36:32
 
Quote:
Lepo pozdravljeni,
imam punco, v katero sem zelo zaljubljen in tudi ona je vame. Hodiva pa že pol leta in še nikoli se nisva sprla.
Kaj je s problemom? Nekoč sem poklical svoje domače in se pogovarjal z mamo, ki se je pač oglasila. Pogovor je nanesel na temo, o kateri bi se pogovarjal tudi s punco, pa je do takrat še nisva odprla(finance...). In to je njo ful zmotilo, češ, da bi jo moral imeti pri vsem na prvem mestu in mi sploh dajala razne očitke, da sem mamin sinček in kaj jaz vem še, čeprav domov bolj poredko zavijem. Prav prizadela me je. Občutek imam, da me čustveno izsiljuje. Jaz recimo, se ji nikoli ne vtikam v telefonske pogovore, pa na njemu pravzaprav mnogo dlje visi. Prosim, dajte mi kak nasvet.

Hvala


Pozdravljen, imam močan občutek, da si to ti Ex......, vedno pa je nek % možnosti, da se človek moti, no, v tem primeru pač nekaj glasno razmišljam, nevermind, anyway:

Če te ženska že po pol leta hoče nadzorovat in omejevat si si mogoče izbral tapravo, ker v primeru, da si mamin sinček je to vzorec, ki ga nadaljuješ. Osebno pa mislim, da je pol leta prezgodaj za take burne reakcije na temo, s kom in kaj se jaz lahko pogovarjam po telefonu. Ne rabim takega družabnika, da bo tako sooblikoval moj razvoj (beri: nazadovanje), če nisem svobodna telefonirat, in to mami. Če pa v ozadju res leži bojazen, da sam misliš, da si mamin sinček pa si mogoče za začetek preberi knjigo: Ne boj se ljubiti Dr.Marijana Košička, ki govori o tem, kako deviantno se mamini sinčki vedejo v zakonu (& how to stay away) !!!

Oglasi se še kaj oz. pridi nazaj! ... Nevermind...  Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #3 - 04.03.2004 at 20:55:24
 
Napisanega je definitivno premalo, da bi ti lahko dala en konstruktiven nasvet...

sem videla že zelo skrajne primere na obe strani... tako punce, ki so po enem mesecu zahtevale pooblastilo na fantov transakcijski račun in njegovo kreditno kartico, kot matere, ki so nadzorovale sinov denar po njegovem 30 letu...

Vprašanje je, kaj o financah sta se z mamo pogovarjala ... jaz osebno bi verjetno čisto popizdila, če bi se s fantom zmenila za kako skupno investicijo, skupno potovanje..., pol bi pa zadevo skenslal samo zato, ker je mami tako rekla .. pa brez razlogov zakaj (govorim o razlogih smotrnosti)... ker matere znajo na tak zelo prefinjen način svoji potencialni "ta mladi" povedat "prste stran od mojega sina" ... na sploh ugotavljam, da je to zlo ena taka zadevščina kjer ženske govorimo en čisto svoj jezik, ki ga večina tipov sploh ne pošteka

kot sem rekla ... si absolutno premalo napisal o konkretni situaciji
Back to top
 
 
IP Logged
 
Spidi
Guest




Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #4 - 05.03.2004 at 09:29:22
 
Da dopolnim svoje pisanje. Mama se mi ne vmešava v mojo zvezo s punco. Ko je izvedela zanjo, mi je rekla, da je srečna zame in, da vmešavanja ne bo. In potrjujem, da ga ni bilo. Kako je z nama, si sploh recimo ne upa vprašati, oziroma samo malo potipa in konec, nič konkretnega. S punco nima stikov. Ni bilo nobenega kenslanja. Šlo je za vprašanje plačevanja enega večjega računa, za katerega  doma vedo, še preden sem spoznal punco (šolnina za faks). In v pogovoru sem potem omenil, da sem izvohal, da ga lahko plačam na več obrokov. To in nič več. No potem sem imel pa ogenj v hiši, ker se nisem spomnil tega punci omeniti prej. Ampak bi ji. če bi se le kaka tema prej navezala na tole, a sva se prej menila o čisto drugačnih stvareh. Zadeva me teži, ker punco zelo ljubim in ko zdaj vidim kak telefon, se mi kar stemni. Ima me, da se cenzuriram v bodoče, če bom še koga klicaril. Kar pa ni pošteno, se mi zdi...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #5 - 05.03.2004 at 09:36:32
 
Quote:
Da dopolnim svoje pisanje. Mama se mi ne vmešava v mojo zvezo s punco. Ko je izvedela zanjo, mi je rekla, da je srečna zame in, da vmešavanja ne bo. In potrjujem, da ga ni bilo. Kako je z nama, si sploh recimo ne upa vprašati, oziroma samo malo potipa in konec, nič konkretnega. S punco nima stikov. Ni bilo nobenega kenslanja. Šlo je za vprašanje plačevanja enega večjega računa, za katerega  doma vedo, še preden sem spoznal punco (šolnina za faks). In v pogovoru sem potem omenil, da sem izvohal, da ga lahko plačam na več obrokov. To in nič več. No potem sem imel pa ogenj v hiši, ker se nisem spomnil tega punci omeniti prej. Ampak bi ji. če bi se le kaka tema prej navezala na tole, a sva se prej menila o čisto drugačnih stvareh. Zadeva me teži, ker punco zelo ljubim in ko zdaj vidim kak telefon, se mi kar stemni. Ima me, da se cenzuriram v bodoče, če bom še koga klicaril. Kar pa ni pošteno, se mi zdi...



..če je to kar si napisal res, potem bom rekla brez ovinkarjenja...

...tvoja punca je en hud diktator in manipulator, čim prej jo brcni ... tisti pressing o maminem sinu; je zgolj manipulacija ...
...mamin sin definitivno ni moški, ki spoštuje svoje starše...

..račun za faks, ki ga domnevam plačujejo celo tvoji starši nikakor ne sodi v cono njenega odločanja, vedenja in vtikanja...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Spidi
Guest




Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #6 - 05.03.2004 at 12:20:02
 
sinjeoka wrote on 05.03.2004 at 09:36:32:
..če je to kar si napisal res, potem bom rekla brez ovinkarjenja...

...tvoja punca je en hud diktator in manipulator, čim prej jo brcni ... tisti pressing o maminem sinu; je zgolj manipulacija ...
...mamin sin definitivno ni moški, ki spoštuje svoje starše...

..račun za faks, ki ga domnevam plačujejo celo tvoji starši nikakor ne sodi v cono njenega odločanja, vedenja in vtikanja...


Recimo, da je to res, kar si napisala. Hvala za neposrednost. Jaz je ne bi pustil, bi pa ji rad preprečil, da mi kaj takega stori v prihodnosti. Torej me zanima, kako se da tako manipuliranje izničiti, ne da bi jo spremenil. V vsem ji tudi ne morem popuščati... Do sedaj sva si bila v vsem odkrita, za tole zadnje pa čutim, da nisva čisto razjasnila...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #7 - 05.03.2004 at 12:38:05
 
Quote:
Recimo, da je to res, kar si napisala. Hvala za neposrednost. Jaz je ne bi pustil, bi pa ji rad preprečil, da mi kaj takega stori v prihodnosti. Torej me zanima, kako se da tako manipuliranje izničiti, ne da bi jo spremenil. V vsem ji tudi ne morem popuščati... Do sedaj sva si bila v vsem odkrita, za tole zadnje pa čutim, da nisva čisto razjasnila...




hm...
načeloma je to tko ...poskusita se pogovorit na zlo lep način (meaning brez obtoževanja) ... in ji poskusi razjasnit, da glede na to, da ne živiš od lastnih dohodkov (še) je tvoja mama/oče pristojna in ima besedo pri odločanju glede denarja ... vsaj kar se faksa tiče...

...toda moram reči tudi tole ... tvoje dekle je izoblikovana osebnost z vsaj povprečno inteligenco in odnos, ki ga ima do denarja in moških je že zelo ...hm ponotranjen in bo vsak poskus, da bi jo v tem smislu spremenil, bolj jalov, razen če si sama ne bo želela zadeve spremenit...

...pazi tudi na to ... lahko bo za nekaj časa "popustila", da se prah poleže in nekega dneva spet usekala...

manipulacija je žal zadeva, ki je ne moreš izničit, edino kar lahko storiš je to, da se ji ogneš ... četudi za ceno ljubezni do svoje drage...

..glede na to, da sta šele pol leta skupaj, pa da se obnaša tako egoistično, vajina veza nima baš neke hude prihodnosti ... razen seveda, če si pripravljen plačati ceno in prenašati manipuliranje iz dneva v dan...

...tule bi ti moral kak od tukajšnjih tipov kaj povedat o ženskah in njihovega odnosa do moževega/fantovega denarja
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #8 - 05.03.2004 at 13:38:32
 
Pozdravček!

Že sam naslov "Moja punca je alergična na mojo mamo" je v tem primeru čuden. Zakaj si dal tak naslov topika?  ??? Iz postov se lepo vidi, da je jezna nate in ne na tvojo mamo.
Težko je ocenjevati, ker ne poznam obe strani zgodbe. Jaz mislm, da se še nekaj skriva za tem.

Odnos do punce je na prvem mestu.
Ne vem, kako daleč sta z odnosom in kako imata urejene finance - imata skupaj, ali živita skupaj...


Če jo imaš rad se pogovorita in uredita stvari.

Veliko sreče.

Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #9 - 05.03.2004 at 14:15:03
 
en_bk wrote on 04.03.2004 at 18:03:44:
Pol leta skupnega bivanja je najbrž že en tak čas, ko slepa zaljubljenost zgubi s kemijo podprt zagon in preide v naslednjo, zelo občutljivo fazo odnosa, ko se oba začneta zavedati napak drug drugega in vaju prično motiti, ko se začneta zavedati, da partner ni od boga poslan angel, ampak človek iz mesa in krvi, človek z lepimi in ne čisto lepimi lastnostmi ter navadami. V tej fazi je skoraj gotovo zelo priporočljivo, da najprej vsak pri sebi, nato pa skupaj, razčistita s svojim srcem, pričakovanji, vizijami o skupni prihodnosti, o vrednotah, o tolerancah, kompromisih....zrelo, pošteno, skozi konstruktiven pogovor, brez očitanja, brez prepiranja...enkrat, dvakrat, stokrat, dokler se bosta ali ne bosta videla skupaj čez...deset, dvajset, petdeset let. Pričakovati, da se bo partner spremenil, oziroma pogojevati vajino prihodnost z zahtevo partnerju, naj se spremeni, je iluzorno, kajti spremeniš se lahko le sam, drugega ne moreš oziroma bolj natančno, spremenil se bo, če se bo, ko se boš ti spremenil. To je faza, ko zaljubljenost zamre, in s tem tudi vajina zveza, ali pa preide v drugo obliko, ljubezen, ko partnerja ljubiš takega kot je ali še lepše, ga ljubiš prav zato, ker je tak kot je.

Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #10 - 05.03.2004 at 14:17:39
 
soncnica wrote on 05.03.2004 at 13:38:32:
Pozdravček!

Že sam naslov "Moja punca je alergična na mojo mamo" je v tem primeru čuden. Zakaj si dal tak naslov topika?  ??? Iz postov se lepo vidi, da je jezna nate in ne na tvojo mamo.
Težko je ocenjevati, ker ne poznam obe strani zgodbe. Jaz mislm, da se še nekaj skriva za tem.

Odnos do punce je na prvem mestu.
Ne vem, kako daleč sta z odnosom in kako imata urejene finance - imata skupaj, ali živita skupaj...


Če jo imaš rad se pogovorita in uredita stvari.

Veliko sreče.




odnos do punce je res na prvem mestu, ni pa edini človek v njegovem življenju... in bi bilo fajn, da bejba to skuži

zakaj je dal tak naslov... verjetno zato, ker tako čuti

in prosim lepo, niso vsi tipi mamini sinkoti, se najdejo ženske, kaj ženske ženščeta, ki so prave recimo temu mlade matriarhinje ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Spidi
Guest




Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #11 - 05.03.2004 at 14:23:24
 
Topik je čisto na mestu. Zakaj? Ker moje mame itak ne pozna. Skupaj sta bili dve uri v moji prisotnosti in takrat ni bilo nič takega, kar bi mi punca očitala.
Danes se s punco odkrito pogovorim...
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #12 - 05.03.2004 at 14:26:52
 
sinjeoka wrote on 05.03.2004 at 14:17:39:
se najdejo ženske, kaj ženske ženščeta, ki so prave recimo temu mlade matriarhinje ...


Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Moja punca je alergična na mojo mamo
Reply #13 - 05.03.2004 at 15:27:14
 

Lahko, da punca pretirava.

Lahko, da je fant mamin sinko.

Lahko, da punca pretirava in je fant mamin sinko.

Lahko, da je šlo samo za nasporazum in ga bosta v kratkem rešila.

Lahko, da fant išče potrditev za svoj ego.

Lahko...

Ni navedenih dovoj podatkov, da bi "v resnici" vedeli kaj se dogaja. Punco je lahko obtožiti, saj je ni tu, da bi se zagovarjala oz. povedala svojo stran zgodbe.

Lep dan vsem  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1