Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 6376 times)
exorcist
Ex Member




Re: Križ
Reply #15 - 23.02.2004 at 17:10:40
 
Quote:
Torej,  po smrti zveličan-je, al kako?



Kakor za koga, za ateista ne, ker tega niti ne pričakuje, za vernika da....
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Križ
Reply #16 - 23.02.2004 at 17:13:16
 
Torej boš ti po tvoji smrti, recimo da si vernik, kristjan, zveličen?  Vseeno kaj počneš zdaj in tukaj?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Križ
Reply #17 - 23.02.2004 at 19:36:47
 
Quote:
Torej boš ti po tvoji smrti, recimo da si vernik, kristjan, zveličen?  Vseeno kaj počneš zdaj in tukaj?


Kaj pa je vseeno, kaj počenš? hm, skušam to delati, kar ti govori vest, zdaj pa koliko mi to uspeva, pa je druga pesem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
David
Ex Member




Re: Križ
Reply #18 - 23.02.2004 at 19:54:31
 
Ne, tak sem mislil,  po smrti boš zveličan,  pa tudi če zdaj počneš to ali ono?,  ali pa bo/je tud možnost da ne boš zveličan?   In kaj bo če ne boš?
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Križ
Reply #19 - 20.01.2005 at 11:59:47
 
Ni vseeno, kaj počneš zdaj in tukaj če si vernik, kristijan. Nasprotno. Baš če si kristijan, tedaj moraš odgovorno ravnati lastnim življenjem. Od ateista (ki mogoče v tem življenju ni niti prav slišal o Bogu in Božji ljubezni) mogoče Bog [ v tem določenem obdobju] niti ne zahteva da ta človek ima veliko ljubezni do življenja in do ljudi. (?)
In jaz sem prepričana da prej bo zveličan dobrodušen ateist ki poskusi pomagat ljudim, ki se ne skuša otresti svojega "križa" (četudi morda govori:  Boga ni ), temveč ne vem kakšni 'veliki vernik', ki samo lepo govori o Bogu.
Morda nekdo misli da je le ''medsebojen odnos med njim in Bogom'' pomemben, oz njemu je le molitev pomembna, ali meditacija, ali...,  in nič drugega ni pripravan naredit. Ta človek dela ogromno napako... ne gleded na to kateri religiji ali veroizpovedi pripada.
Ni pomebno kateri religiji ali veroizpovedi pripadaš, pomembno je čim več poslušat kaj ti govori srce.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Križ
Reply #20 - 20.01.2005 at 15:48:21
 
ma k je lih na vrh ta tema, itak se jih v tem forumu nanaša kar nekaj na krščanstvo:

Španska katoliška cerkev sprejela kondome kot sredstvo proti aidsu

http://www.mladina.si/dnevnik/57913/

http://www.mladina.si/

eh vidim, da je mladina našla boga, se vse vrti okol cerkve Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Križ
Reply #21 - 09.02.2005 at 22:56:08
 

Malce o temi  kondom, vzdržnost, zvestoba in idealno obnašanje morete najti na:

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=vera;action=display;num=104417707...
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Križ
Reply #22 - 09.02.2005 at 23:04:00
 

Danes je za resne kristjane začetek 40 dni priprave
cilj je naj bi se še enkrat prav spominli in prav občutili ogromnu pomembnost žrtve/ križa JezusaKristusa. Brez žrtve nima nič... vstajenja/ poveličanja ne bi bilo

''Oče, moja ura je prišla !
Poveličaj svojega Sina,
da sin tebe poveliča,
      ( ...... )  ''
Janez  17, 1

Oče je tedaj poveličal Sina zato ker je Sin dal žrtvu. Sin je delal kar je bila volja Očeta, delal je le to kar je Bog pričakoval od njega:

'' Ko bi me ljubili, bi se veselili, da grem k Očetu,
 ker je Oče večji od mene.
                  (  .......  )
          naj svet spozna , da ljubim Očeta
 in da tako delam, kakor mi je naročil Oče. ''
 Janez 14, 28
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Pages: 1 2